Sari la conținut

Bestia De Oras


Tytus The VIRUS
 Share

Postări Recomandate

Singura problema aici este vibratul oglinzilor (desi am citit ca la modelele noi treaba asta nu mai este atat de evidenta). Pe scurt,oglinzile pe GSR k6/K7 sunt fucking useless. Restul cu "intreruperea" acceleratiei , alea chiar sunt atat de subtile ca nici nu ai sa-ti dai seama prima data.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 556
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Singura problema aici este vibratul oglinzilor (desi am citit ca la modelele noi treaba asta nu mai este atat de evidenta). Pe scurt,oglinzile pe GSR k6/K7 sunt fucking useless. Restul cu "intreruperea" acceleratiei , alea chiar sunt atat de subtile ca nici nu ai sa-ti dai seama prima data.

 

oglinzile vibreaza si la mine dar nu asa de rau sa nu mai vezi nimik ; referitor la intreruperea acceleratiei nu inteleg care este treaba cu ea , nu am observat nimik pana akum .?!?!?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:)

Mie nu mi s-a intrerupt acceleratia......

Sunt multumit de ea pana acum, e ok.

Oglinzile vibreaza, adevarat, pe la 5000 de ture parca cel mai pregnant.....te obisnuiesti in timp sau le schimbi.

Eu m-am obisnnuit!

:blink:

Bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc tuturor pentru raspunsuri!

In concluzie, e un motor super, care merita cumparat :-).

 

Poate ne vedem la o intalnire de GSR-uri.

 

Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc tuturor pentru raspunsuri!

In concluzie, e un motor super, care merita cumparat :-).

 

Poate ne vedem la o intalnire de GSR-uri.

 

Asfalt uscat!

 

 

salut.

un link ptr shop romanesc ce vinde filtre k&n gasim?

merci!

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

 

 

Sunt pe cale de a cumpara un GSR. Imi place tare mult, insa m-au speriat diferitele afirmatii despre vibratul oglinzilor si "intreruperea" acceleratiei.

Am tot citit de Power Commander, O2 eliminator etc.

 

Spuneti-mi va rog parerile voastre despre cele de mai sus.

 

Multumesc mult.

 

La modelul K8, pe care cred ca il doresti tu sunt schimbate oglinziile si nu mai sunt probeleme , am discutat cu un posesor de K8,oricum in oglinziile la motoreta te uiti 1 sec sa te asiguri nu ca la masina iti faci machiajul in ele,pe mine nu ma deranjeaza vibratul,la mine mai murea motorul doar cand a fost in rodaj si ii luam acceleratia brusc de ex in retrogradare din 3-2, dupa aia m-am invatat sa ii dau un pic de gaz la retrogradare si acum e ok.

Bafta daca doresti GSR, mai scoate bani de la purcelus si ia cu ABS,nu o sa fii dezamagit, eu ma declar ahtiat dupa ea si dupa 10mii de km :)

Editat de Tytus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cine si.a montat protectie pt radiator ? posibil sa creasca temperatura ? am gasit ceva pe polo dar nu stiu ce sa fac , ma gandesc sa nu dau banu aiurea pe ea . voi ce credeti ? mi.a sarit in cateva locuri vopseaua dupa radiator si s.au indoit cateva celule , la voi cum se comporta ? asta e linkul cu grila

http://www.polo-motorrad.de/select/6027020...tdetails.0.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cine si.a montat protectie pt radiator ? posibil sa creasca temperatura ? am gasit ceva pe polo dar nu stiu ce sa fac , ma gandesc sa nu dau banu aiurea pe ea . voi ce credeti ? mi.a sarit in cateva locuri vopseaua dupa radiator si s.au indoit cateva celule , la voi cum se comporta ? asta e linkul cu grila

http://www.polo-motorrad.de/select/6027020...tdetails.0.html

 

Ia-ti ca vreau sa imi iau si eu :P . Chestia e ca se murdareste al dracului radiatorul pe ploaie/mazga sau cand spala astia strazile..practic partea din centru se clmateaza toatal...asa ca nu vad cum sa creasca mai mult temperatura o grila care lasa cat de cat aerul sa intre fata de niste celule infundate cu pamenat/nisip/mizerie.

 

Salut!

 

 

Sunt pe cale de a cumpara un GSR. Imi place tare mult, insa m-au speriat diferitele afirmatii despre vibratul oglinzilor si "intreruperea" acceleratiei.

Am tot citit de Power Commander, O2 eliminator etc.

 

Spuneti-mi va rog parerile voastre despre cele de mai sus.

 

Multumesc mult.

 

Vibratul oglinzilor - vibreaza ceva de speriat !!! Nici nu bagi bine cheia in contact si vibreaza al dracului de mult. Uneori vibreaza si fara sa bagi cheia.

Acum serios - probabil vibreaza comparativ cu altele, dar nu e ceva care sa iti puna in pericol securitatea: vezi in ele chiar si vibrand. Pe mine nu ma deranjeaza absolut deloc. E adevarat ca nu poti face cum trebuie o operatie pe creier.Sau sa te fardezi ca la carte - am incercat eu, nu prea merge. Parerea mea: chestia asta cu vibratul depinde imens de mult de cei ce fac review-urile : daca sunt obisnuiti cu cine stie ce motro cu amortizor de oglinzi - nu exista dar posibil sa se fabrice ptr americani - normal ca li se pare ca vibreaza. Gandeste-te ce ar zice review-erul ala despre KTM sau Harley !!!! Si totusi lumea cumpara Harley si KTM

 

Intreruperi in injectie - eu citisem ceva de genul "jerkiness of the electronic injection", adica nu chiar intreruperi, ci mai degraba un soi de neconstantza a motorului la ture mici. In fine, la inceput mi se parea ca as simti asa ceva si la a mea, mai ales la mersul incet printre masini -dar sunt inceptor, ce vrei - acum mi se pare super ok, super previzibila.

 

Alte kestii negative de prin review-uri

- cica vibreaza peste 6000 in scarite si in ghidon. Nu am simtit -sunt mai nesimtit probabil, dar cea mai lunga etapa a fost de vreo 300 km dus pana la Vama + 300 intors. Nu m-am simtit obosit, daramat, etc . A fost ok.

- cica imbinarea intre sa si rezervor e neergonomica si deranjeaza.Nu am simtit..Ia sa se urce baietii pe o supersportiva sa inteleaga ce inseamna sa stai cu oole pe rezervor si sa simti frana in boashe.

 

Si acum dovada de intelepciune din parte mea :

Daca iti place GSR, ia-o. nu exista motor perfect, bun la toate, decat pt cei care cred in mos craciun. La fiecare faci o mica concesie. Cu GSRul o sa fie mai greu sa faci off-road, da' pe asfalt e ok.

 

Bafta si nu mai crede toate prostiile, fii motorist adevarat, iti place fieroaga, ia-o si bucura-te de ea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce parbriz e pus pe ea ?

 

nu i.am pus alt parbriz , e cel stock , s.ar putea sa pun unul mai inalt. cam bate vantul dupa 140 incolo...

Editat de xdx53
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bafta si nu mai crede toate prostiile, fii motorist adevarat, iti place fieroaga, ia-o si bucura-te de ea.

 

Ai castigat , s-a speriat dar a luat vitamine si isi ia fiara :P

 

Ce parbriz e pus pe ea ?

Este cel stock de pe K8

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este cel stock de pe K8

 

Arata misto, poate si ptr ca e negru.

 

Am facut din nou consumul zilele astea ...195 km cu 15,45 litri. 70 de km au fost de poligon, restul de oras.

 

M-am mai uitat si la oglinzi zilele astea - sa vad cat, cum si daca ma afecteaza vibratia.N-am mintit, nu ma deranjeaza vibratiile.

 

Am intalnit un meserias in oras cu un GSR ALB SI TOBE LeoVince. Mergea frumos baiatu'- avea si pasagera-, oricum, mai bine deact mine.Salutare daca citesti, io sunt GSR-istu' de la semafor de la Casa Poporului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Am facut din nou consumul zilele astea ...195 km cu 15,45 litri. 70 de km au fost de poligon, restul de oras.

 

M-am mai uitat si la oglinzi zilele astea - sa vad cat, cum si daca ma afecteaza vibratia.N-am mintit, nu ma deranjeaza vibratiile.

 

si eu am facut un consum , am mers numai afara fara oras , 140 km cu 7l de gaz. 5% consum

vibratiile se simt putin la mine dar numai la 5000 rot/min sub sau peste nu se simte nimik.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare tuturor

nu am avut de lucru si ca romanul m-am uitat pe sub motocicleta si am descoperit ca am doua furtune lasate libere acolo. stie cineva pentru ce sunt sau s-au desfacut de pe undeva? de curs nu curge nimic sub ea dar......

 

salut . le.am observat si eu la mine si kred k unu e de la baterie iar celalalt e de la radiator . banuiesc k au rolul de a elimina surplusul , antigel respectiv electrolit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unul e de la supraplinul rezervorlui de benzina,unul de la airbox si unul de la baterie.

inseamna ca sunt 3 , airbox ce este ? carcasa filtrului de aer ? cea de sub rezervor ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

inseamna ca sunt 3 , airbox ce este ? carcasa filtrului de aer ? cea de sub rezervor ?

 

Da este carcasa filtrului de aer.Depinde acum,mai sub rezervor,mai intre rezervor si sa...

 

De obicei unul din furtune este mai sus si nu se vede sau poate nu e deloc,dar cred ca cele care merg pana jos sunt clar pt. benzina si baterie.Pt. filtru de aer e si logic sa fie mai sus ca nu cumva sa intre ceva apa sau mizerii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce ziceti...facem si noi asa ceva???

 

O intalnire a GsR-istilor...???

 

 

Oricand oriunde,propune :crack:

 

 

salut omule

ti-ai pus xenon?

Da, e diferenta enorma,merita si dublu la bani, o sa fac poze :crack:

 

Spuneti-mi cum naiba se desfac suruburile alea de plastic care fixeaza imobilizatorul ptr a schimba filtrul de aer..........pls!

Sunt de rahat "suruburiile" alea tb sa desfaci putin si sa tragi in sus cu mare atentie sa nu le rupi, si eu m-am chinuit.Bafta

 

In rest ma apropii de revizia de 12mii :agree: cu pasi repezi inca 800 de km, mobra merge bine, doar ca au inceput sa cam protesteze bujiile(se schimba la 12mii) si cred filtrul de aer.Cred ca e si putin suparata si geloasa ca ii vine un fratior mai mare(mult mai mare :lol: ), e la coacere acum :crack:

 

dsc0768vb4.th.jpg

dsc0940dj2.th.jpg

dsc0960oj4.th.jpg

dsc1033od3.th.jpg

dsc1014pd7.th.jpg

Editat de Tytus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In rest ma apropii de revizia de 12mii :) cu pasi repezi inca 800 de km, mobra merge bine, doar ca au inceput sa cam protesteze bujiile(se schimba la 12mii) si cred filtrul de aer.Cred ca e si putin suparata si geloasa ca ii vine un fratior mai mare(mult mai mare :) ), e la coacere acum :P

 

 

Ce fratior? ce fratior? :)

 

Gataaaaaa, GSR-ul meu e pe drum spre Romania! :) Ard de nerabdare sa-l incalec!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...