Sari la conținut

Club Vespa


corado_c
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 506
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

tase - din cele 1-6 am ales deja, am mai postat 2 ... alege din alea. nu stiu daca am id ul tau de mess. da mi un add pe corado_c. de unde esti ?

 

pixel - ne mai vedem astazi la 14 la Circ ?!

 

mai vine cineva ?!

 

--- Mesaj completat în 02 Mar 2008 08:48 -------------
Lo and LC love vespas

http://www.youtube.com/watch?v=mO8a04aF6kU

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi place logo-ul, dar fara steluta de sus sau fara stema Romaniei. E suficient tricolorul si desenul tarii. Mi se pare totul prea incarcat. E suficient un lucru care sa sugereze Romania, nu 100 de lucruri identice. In concluzie, cele 2 poze sunt identice pt mine.

In alta ordine de idei, mi-ar fi facut placere sa vin azi, insa trebuie sa merg saptamana asta cu motoreta la rar si la politie, ca s-o inmatriculez definitiv. mi-au expirat numerele rosii.

Ne vedem cu alta ocazie.

Sunt din Bucuresti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok, o sa retin si poate o sa le scot, mi-e tot una. vedem ce zic si ceilalti. pacat ca ti-au expirat numerele, poate apareai si tu. sincer nu stiu ce sa fac. pixel nu raspunde, sunt putin racit si ma mai duc si diseara la meci, mi e sa nu ma i a raceala si mai rau... da mi un add pe mess corado_c

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok, o sa retin si poate o sa le scot, mi-e tot una. vedem ce zic si ceilalti. pacat ca ti-au expirat numerele, poate apareai si tu. sincer nu stiu ce sa fac. pixel nu raspunde, sunt putin racit si ma mai duc si diseara la meci, mi e sa nu ma i a raceala si mai rau... da mi un add pe mess corado_c

 

 

Si eu votez pentru oricare dintre cele doua, fara nici o stea sau stema. :burnout: Si da, o sa vin la Cicr la ora 2.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

VladuL - daca nu ma insel logo-ul CSR are o Vespa ET :crack:

asa-i ? :wave:

Da, Vespa ET 2; nu mai gasesc poza, era super aratoasa, cu floricele pe ea :crack:

Am ales Vespa deoarece defineste termenul de scuter :lol:

 

 

 

Bafta! :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

banuiam :burnout:

 

--- Mesaj completat în 03 Mar 2008 16:38 -------------
eu ii pot scoate si stema si steluta insa imi pare cam gol far nimioc acolo sus, asta a fost si unul dintre motivele pentru care am pus steluta, dar daca nu va place o scot, nu ma opun.

 

VladuL: tot respectul cu vespa de la logo :wave: :crack: hehe

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum m-am intors si eu de la practica pentru cat. B. Cam 200 de metri am avut in fata un vespa et2 albastru, era un tip mai solid pe el si echipat corespunzator, dar nu avea numar. Mergea super motorasul, as fi coborat la stop sa-l intreb daca vrea sa participe la viitorul club vespa, dar eram cu instructorul. :cheers:

Se inmultesc vespele!

 

 

Bafta! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lol ... sper sa se inmulteasca :cheers: :D

 

Bine ca am numar si ca ii mergea bine vespa ca altfel puteam sa jur ca ma faci solid, hehe, nu ca as fi slabut :cheers: :D

 

--- Mesaj completat în 04 Mar 2008 17:14 -------------
merci pt intentie oricum

 

--- Mesaj completat în 04 Mar 2008 17:15 -------------
lol ... sper sa se inmulteasca :wave: :D

 

Bine ca am numar si ca ii mergea bine vespa ca altfel puteam sa jur ca ma faci solid, hehe, nu ca as fi slabut :D :angryfire:

 

--- Mesaj completat în 04 Mar 2008 18:20 -------------
Am fost astazi sa vad cam cat costa sa facem un patch cu logo ul Vespa. Mai intai treb sa faca programul care va costa aproximativ 80 de lei (pe care ii vom imparti la cati doritori sunt), dupa ce au facut programul fiecare patch va costa aprox 10 lei.

 

Cine vrea si este rugat sa anunte

 

 

--- Mesaj completat în 04 Mar 2008 20:41 -------------
skatelite a facut un nou logo care mie sincer imi place mai mult.

 

ce parere aveti ...

 

post-27268-1204656025_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lol ... sper sa se inmulteasca :cheers: :D

 

Bine ca am numar si ca ii mergea bine vespa ca altfel puteam sa jur ca ma faci solid, hehe, nu ca as fi slabut :cheers: :angryfire:

 

<small>--- Mesaj completat în 04 Mar 2008 17:14 -------------</small><br/>merci pt intentie oricum

 

<small>--- Mesaj completat în 04 Mar 2008 17:15 -------------</small><br/>lol ... sper sa se inmulteasca :wave: :angryfire:

 

Bine ca am numar si ca ii mergea bine vespa ca altfel puteam sa jur ca ma faci solid, hehe, nu ca as fi slabut :D :cheers:

 

<small>--- Mesaj completat în 04 Mar 2008 18:20 -------------</small><br/>Am fost astazi sa vad cam cat costa sa facem un patch cu logo ul Vespa. Mai intai treb sa faca programul care va costa aproximativ 80 de lei (pe care ii vom imparti la cati doritori sunt), dupa ce au facut programul fiecare patch va costa aprox 10 lei.

 

Cine vrea si este rugat sa anunte

<small>--- Mesaj completat în 04 Mar 2008 20:41 -------------</small><br/>skatelite a facut un nou logo care mie sincer imi place mai mult.

 

ce parere aveti ...

 

post-27268-1204656025_thumb.jpg

 

 

Nota 10 pentru logo. :D ramane asta. Cat despre ptachuri, daca se ajunge la costul de 10-15 RON, e foarte ok. Nu-i scump.

 

Doar o sugestie ptr logo:.. nuanta de galben de pe drapel sa fie mai intensa decat fondul de galben peste care sunt fonturile, sa nu se completeze ca acum.

 

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nota 10 pentru logo. :cheers: ramane asta. Cat despre ptachuri, daca se ajunge la costul de 10-15 RON, e foarte ok. Nu-i scump.

 

Doar o sugestie ptr logo:.. nuanta de galben de pe drapel sa fie mai intensa decat fondul de galben peste care sunt fonturile, sa nu se completeze ca acum.

 

:cheers:

 

 

daca ne strangem 8 pers care vrem (la care sa se imparta pretul programului) primul patch va costa 20 de lei, dupa doar 10 lei ... :wave: eu zic ca e super ok

 

asteptam sa definitiveze skatelite logo ul si ne punem pe strans banutii ca sa face pachurile

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

foarte tare!

Ma bag si eu

Unde trebuie sa platesc?

Zilele astea iau numar de la politie si ne vdm pe 2 roti!

 

Bai, pe bune, cei care-si mai aduc aminte stema Romaniei comuniste, sa faca o comparatie! Aduce un pic!

Editat de tase
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

foarte tare!

Ma bag si eu

Unde trebuie sa platesc?

Zilele astea iau numar de la politie si ne vdm pe 2 roti!

 

Bai, pe bune, cei care-si mai aduc aminte stema Romaniei comuniste, sa faca o comparatie! Aduce un pic!

 

 

mai avem de asteptat putin. de platit nu stiu, nu am stabilit, in princioiu mie, eu cred ca o sa ma duc sa fac comanda. dar mai intai sa se definitiveze logo ul si apoi incepem sa strangem banii.

 

daca te referi ca logo ul seamana cu stema comunista, da, poate, foarte putin. la razele soarelui si la panglica. :cheers: oricum nu cred ca asta a fost ideea. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai avem de asteptat putin. de platit nu stiu, nu am stabilit, in princioiu mie, eu cred ca o sa ma duc sa fac comanda. dar mai intai sa se definitiveze logo ul si apoi incepem sa strangem banii.

 

daca te referi ca logo ul seamana cu stema comunista, da, poate, foarte putin. la razele soarelui si la panglica. :cheers: oricum nu cred ca asta a fost ideea. :cheers:

 

 

Va rog sa nu mai vedeti relicve comuniste in logo. Nu are nici o treaba, logo-ul de acum e numai bun.

 

In alta ordine de idei, am trimsi azi mail celor de la www.vespaworldclub.com pentru a ne da voie sa folosim titulatura de "Club Vespa" si "Vespa", avand in vedere ca aceste drepturi sunt detinute de Piaggio Int.

E doar o ormalitate si cu ocazia asta o sa ne si trimita ceva indrumari de cum se institue clubul, cum se fac adeziunile, etc.

 

Am facut ptr saptamna viitoare , niste carti de vizita, 100 de bucati , pentru propaganda, le voi imparti voua, celor care vor sa le imparta mai deparet daca vedeti cate o Vespa pe strada. O sa le dau si la reprezentanta Piaggio si service-ul lor ptr a le da mai departe.

 

vor fi fatza verso: post-20040-1204832552_thumb.jpgpost-20040-1204832579_thumb.jpg

Editat de pixel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va anunt de astazi cu tristete ca Piaggio Vespa ET2 al meu este de vanzare. Am discutat mult cu tatal meu, deoarece noi ne vom muta la periferie la casa, si strazile acolo in mare parte ne-asfaltate, si fiind un scuter foarte ingrijit, si cu roti destul de mici pentru asemenea drumuri, decid sa il vand mai departe la un pasionat, o persoana care va avea grija de el. Vreau sa imi iau dupa ce il vand, un Gilera Runner, pt simplul motiv ca este destul de simplu, are un design robust (parerea mea), si este rezistent (din cate am auzit), si pe acele drumuri imi va fi mai usor decat sa stau cu frica in spate ca (in timp) voi strica un vespa exceptional...:cheers:

 

Eu am dat pe el 1000Euro, avea 1100km la bord REALI!!

 

Deci acum cer pe el 1100Euro cu casca HJC si topcase keeway si 1000 fara casca, PRET FINAL!! (vezi poza mai jos)! Aproximativ 100euro au fost investiti in intretinere si piese consumabile!

 

 

Detalii: -Inscris la primaria ARAD, nu are asigurare! An fabricatie 1999, km 2900REALI!!, sistem injectie, 49cmc, 2timpi, STARE EXCEPTIONALA! mai multe detalii la nr de telefon: 0745 627 086.

 

CASCA HJC!

 

CL25_SOLID_RTF_BLACK.jpg

 

 

O zi buna!

Editat de bogdi492T
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va anunt de astazi cu tristete ca Piaggio Vespa ET2 al meu este de vanzare. Am discutat mult cu tatal meu, deoarece noi ne vom muta la periferie la casa, si strazile acolo in mare parte ne-asfaltate, si fiind un scuter foarte ingrijit, si cu roti destul de mici pentru asemenea drumuri, decid sa il vand mai departe la un pasionat, o persoana care va avea grija de el. Vreau sa imi iau dupa ce il vand, un Gilera Runner, pt simplul motiv ca este destul de simplu, are un design robust (parerea mea), si este rezistent (din cate am auzit), si pe acele drumuri imi va fi mai usor decat sa stau cu frica in spate ca (in timp) voi strica un vespa exceptional...:cheers:

 

 

ce pot sa spun, trist :cheers:..

spor la vanzare totusi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum vi se pare pretul? Eu nu mai am de gand sa modific nimic la pret!

cum stai cu,consumu? al meu consuma cam 4-5L/100km.

Vreau si eu sa`l vand,are 18014 km reali,si oleaca zgariat pe carene spate.Restu ii bun! motoru merge ff bine.

Pretu zic ca este foarte bun!!plus ca vespele is legende ..merita si 1300e

Eu ash vrea sa`

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pretul e bun, mai ales daca km la care l ai luat erau reali. intretinut e, km putini are, deci e ok. casca la cat o dai ?!

 

--- Mesaj completat în 08 Mar 2008 14:06 -------------
am vazut astazi o casca ... venind acasa am trecut pe laga un tip, nu mai stiu ce scuter avea, casca era neagra si in gen minge de golf. mi-a placut tare mult

 

--- Mesaj completat în 08 Mar 2008 17:03 -------------
PT CEI CU ET.

 

trebuie sa mi schimb cureaua (pixel cred ca de la aia face zgomotul ala, m am uitat astazi cu luca la ea). isi mai aminteste cineva ce curea si-a luat. firma si marimea (codul), am gasit ceva pe un site dar vreau sa fiu sigur.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pretul e bun, mai ales daca km la care l ai luat erau reali. intretinut e, km putini are, deci e ok. casca la cat o dai ?!

 

<small>--- Mesaj completat în 08 Mar 2008 14:06 -------------</small><br/>am vazut astazi o casca ... venind acasa am trecut pe laga un tip, nu mai stiu ce scuter avea, casca era neagra si in gen minge de golf. mi-a placut tare mult

 

<small>--- Mesaj completat în 08 Mar 2008 17:03 -------------</small><br/>PT CEI CU ET.

 

trebuie sa mi schimb cureaua (pixel cred ca de la aia face zgomotul ala, m am uitat astazi cu luca la ea). isi mai aminteste cineva ce curea si-a luat. firma si marimea (codul), am gasit ceva pe un site dar vreau sa fiu sigur.

 

Uita-te pe pagina asta si vezi daca au in stoc la Piagio una din cele doua curele. Am vazut ca au curele de la Malossi acolo.

 

http://www.scooterwest.com/item/page/17/Tjs-EQ-/NA/

 

Vezi ac ptr ET2 exista doautipuri de curele, ptr ET2 inainte de 2000 si ptr ET2 dupa 2000. A ta de cand este?

Editat de pixel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...