Sari la conținut

Club Vespa


corado_c
 Share

Postări Recomandate

Baietzi nu mai zice nimeni nimic?! In ultima vreme cativa dintre baietzii si-au vandut vespele si suntem cam putini. daca numarul nostru nu va creste o sa fie destul de nasol sa infiintam clubul ... pe mine ma tot incearca un gand ... in cazul in care nu reusim sa ne strangem destui sa incerca sa formam un club "retro", in care, eventual, sa fie o divizie Vespa, sau ceva de genul asta... nu sunt foarte convins si cu siguranta nu ma incanta ideea, voi ce credetzi?! Sunt sigur ca pana la primavara vom mai gasi potentiali membrii insa pana atunci facem si noi small talk :finger:

 

 

Scuze absenta mea de la forum.. am fost foarte prins de vre-o saptamana si nu am timp de nimic.

De stiam , luam eu vespa aia .. doar ca era cam departe de cluj. In fine.. cat despre cea de la tg mures, cea care ma interesa a avut accident si nush daca sa ma infig la ea sau ba...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 506
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Scuze absenta mea de la forum.. am fost foarte prins de vre-o saptamana si nu am timp de nimic.

De stiam , luam eu vespa aia .. doar ca era cam departe de cluj. In fine.. cat despre cea de la tg mures, cea care ma interesa a avut accident si nush daca sa ma infig la ea sau ba...

 

 

acu depinde ce a patit .... daca a fost un accident minor n ar trebui sa ti faci probleme... am vazut in poze ca nu e praf. banuiesc ca ai vb cu baiatul... ce are ?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acu depinde ce a patit .... daca a fost un accident minor n ar trebui sa ti faci probleme... am vazut in poze ca nu e praf. banuiesc ca ai vb cu baiatul... ce are ?!

 

Da an luat legatura... insa din pacate nu am banii pe moment. si asa sa ma duc pana la tg mures sa o vad fara sa am certitudinea ca o si cumpar daca e ok.. nu ma bag. si mai e o chestie: e de 125 cm³ si eu nu am inca A. Asa ca imi va trebui si o platforma cu care sa o aduc. Problema principala sunt banii... si cand o iau vreau sa o las direct in service la tg mures la piaggio sa o puna l apunct si si asta ma va costa....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da an luat legatura... insa din pacate nu am banii pe moment. si asa sa ma duc pana la tg mures sa o vad fara sa am certitudinea ca o si cumpar daca e ok.. nu ma bag. si mai e o chestie: e de 125 cm³ si eu nu am inca A. Asa ca imi va trebui si o platforma cu care sa o aduc. Problema principala sunt banii... si cand o iau vreau sa o las direct in service la tg mures la piaggio sa o puna l apunct si si asta ma va costa....

 

 

ai si tu dreptate ... dak nu esti sigur de starea scuterului sa bati drumu pana acolo e destul de nasol !

 

am si eu o intrebare .... ma incerca curiozitatea: cu numerele de la primarie avem voie sa parasim orasul si daca da trebuie platita rovinieta ?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai si tu dreptate ... dak nu esti sigur de starea scuterului sa bati drumu pana acolo e destul de nasol !

 

am si eu o intrebare .... ma incerca curiozitatea: cu numerele de la primarie avem voie sa parasim orasul si daca da trebuie platita rovinieta ?!

ai voie cu numerele de primarie ... vezi ca s-a mai discutat p'aici ... :finger:

rovinieta :baldy: ar fi culmea !!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai voie cu numerele de primarie ... vezi ca s-a mai discutat p'aici ... :finger:

rovinieta :baldy: ar fi culmea !!!!

 

NU as fi asa de sigur... cand mi-am facut numerele mi s-a spus la primarie ca nu am voie sa parasesc localitatea. Ce-i drept nu stiu cat e de adevarat. Oricum in practica e altfel. Eu am strabatut distanta de 50-60 km inafara clujului. Legal insa nu cred ca este.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai voie cu numerele de primarie ... vezi ca s-a mai discutat p'aici ... :finger:

rovinieta :baldy: ar fi culmea !!!!

 

am vazut ca s a mai discutat pe forum insa nu s a ajuns la nicio concluzie ... tot nu se stie insa cu prima ocazie intreb eu un garcea, sa mi zica ala daca am voie sau nu !

 

p.s. de ceva vreme am vazut ca am roata de pe spate cam lasata... ce presiune ar treb sa bag in ea ?! vreau sa ma duc sa o umflu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vazut ca s a mai discutat pe forum insa nu s a ajuns la nicio concluzie ... tot nu se stie insa cu prima ocazie intreb eu un garcea, sa mi zica ala daca am voie sau nu !

 

p.s. de ceva vreme am vazut ca am roata de pe spate cam lasata... ce presiune ar treb sa bag in ea ?! vreau sa ma duc sa o umflu

 

verific in manualul meu si iti zic, sau si mai bine.. in cel de la et2. Am sa iti fac si ftp, dar nu prea stau acasa. sunt mai tot timpul plecat de acasa...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu prea multi... e un inceput insa. :finger:

Toate au un inceput nu? :baldy:

Pacat ca nu prea sunt "Viespi" prin Romania!!..

In Piatra Neamt unde locuiesc este un mosulet cu o Vespa tare vechhee...dar se taraie saraca..merge n-are treaba cu ea..am sa revin cu poze daca o sa il mai vad..

A venit Iarna.. :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am sa il intreb daca il mai vad..dar..nu arata prea bine...e batrana saraca

 

 

Nu-i nimic. E o legenda vie.. un pic de polish si multa placere in a o pune la punct si de vis...

Editat de N3cks
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

l-am vandut cu 450 e fara topcase unui tigan care nu cred ca e interesat de club,mai sunt 5 zile pana la sf lunii asa ca ...

 

 

pino_nrg merci mult ca mi ai pastrat topcaseul ... nu am retinut site ul de care mi ai zis. cat despre filtru dau o bere. inca o data merci si astept un semn de la tine :lol: :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aaaa...oki...scz at...n`am stiut...yo le`am vazut si am vrut doar s ava informez :lol:

 

 

Bunele intentii sunt bine-venite mereu. Era psibil sa nu fii stiut de ele. :) Am luat contact cu prorietarul, pe e-mail, insa stau un pic pe ganduri..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CINE VREA SA FACA COMANDA DE PE http://www.scooterpartsdirect.com ?! DACA NE ADUNAM MAI MULTI IESIM MAI BINE LA SHIPPING! :lol:

 

in legatura cu filtrul ,ti-am spsu cand apare iti dau un semn de viata,mecanicul meu mi-a spus ca pt mine la injectie nu prea e re3comandat asa ceva decat daca pun tot cap coada polini ins ala carburatie e bine venit

 

interesant intr-un fel siteul dar dupa parerea mea e o debandada akolo,nu sunt puse asa pe caprarii sunt la gramada . eu stiu un baiat din iasi care face comanda pe www.easyparts.nl si pe scootercenter.com la produsele de pe easyparts spune el ca mai trebuie adaugat tva :)

 

 

 

 

--- Mesaj completat în 05 Dec 2007 09:07 -------------

Recomand http://www.sip-scootershop.com/ , sunt din Germania si shippingul e mult mai rezonabil. Ca idee, mi-am adus 10 kg de piese cu 50 eur transport, UPS, adus acasa in 5 zile. Iar calitatea serviciilor si pieselor e impecabila. Sa nu mai zic ca au tone de piese pentru Vespa clasice. :lol:

 

 

sunt un pik mai mult off topic :Pt runnerul meu se gasesc mai multe piese pe easyparts decat pe siteul sip-scooters ,pe easy parts sunt cu 2-3 e mai ieftine.eu zic altfel si anume : unul dintre noi sa faca un card cu care se poate plati pe siteurile astea ,stabilim o comanda si iesim mai ieftin decat am comanda la X si la Y . ce ziceti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in legatura cu filtrul ,ti-am spsu cand apare iti dau un semn de viata,mecanicul meu mi-a spus ca pt mine la injectie nu prea e re3comandat asa ceva decat daca pun tot cap coada polini ins ala carburatie e bine venit

 

interesant intr-un fel siteul dar dupa parerea mea e o debandada akolo,nu sunt puse asa pe caprarii sunt la gramada . eu stiu un baiat din iasi care face comanda pe www.easyparts.nl si pe scootercenter.com la produsele de pe easyparts spune el ca mai trebuie adaugat tva :)

<small>--- Mesaj completat în 05 Dec 2007 09:07 -------------</small><br/>

sunt un pik mai mult off topic :Pt runnerul meu se gasesc mai multe piese pe easyparts decat pe siteul sip-scooters ,pe easy parts sunt cu 2-3 e mai ieftine.eu zic altfel si anume : unul dintre noi sa faca un card cu care se poate plati pe siteurile astea ,stabilim o comanda si iesim mai ieftin decat am comanda la X si la Y . ce ziceti?

 

asta vroiam sa zic si eu. sa ne strangem mai multi sa facem comanda pe un singur site si asha iesim mai ieftin si la transport si nu mai platim nici comisioane altor baietzi ...

 

daca nu are nimeni card o sa mi fac eu, numai sa ne strangem, sa nu mi fac aiurea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am eu card d-ala ( adica tata ) si fac comenzi de pe eastbay:D

poate va pot ajuta. vb cu el.

dar daca site`ul nu este aliat cu PayPal va iau comision daca este aliat cu PayPal nu va iau :)

Editat de gileRik
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NU as fi asa de sigur... cand mi-am facut numerele mi s-a spus la primarie ca nu am voie sa parasesc localitatea. Ce-i drept nu stiu cat e de adevarat. Oricum in practica e altfel. Eu am strabatut distanta de 50-60 km inafara clujului. Legal insa nu cred ca este.

 

 

am vazut ca s a mai discutat pe forum insa nu s a ajuns la nicio concluzie ... tot nu se stie insa cu prima ocazie intreb eu un garcea, sa mi zica ala daca am voie sau nu !

 

p.s. de ceva vreme am vazut ca am roata de pe spate cam lasata... ce presiune ar treb sa bag in ea ?! vreau sa ma duc sa o umflu

 

Am raspuns aici:

Cu numarul galben ai voie sa parasesti judetul doar daca primesti stampila de la primarie pe foaia de traseu (asa scrie in lege) :lol:

Art.1. Tramvaiele, troleibuzele, masinile autopropulsate pentru lucrari, masinile agricole sau forestiere, precum si alte vehicule pentru care nu exista obligativitatea inmatricularii, ale caror proprietari au domiciliul stabil sau sediul in municipiul Bucurestise inregistreaza la Primaria Municipiului Bucuresti.
Art.7. Vehiculele prevazute la art.1 vor circula pe trasee stabilite potrivit anexei nr.2. Dupa caz, traseele vor fi inscrise in autorizatii eliberate in acest sens de catre DirectiaGenerala Transport, Drumuri si Siguranta Circulatiei.

Anexa 2: post-11774-1196976548_thumb.jpg

Desigur nu sta nimeni sa-ti semneze asa ceva si nici politia nu se ia de tine :D Doar sa nu ai ghinionul sa dai de unul care vrea totul sa fie in regula :D Atunci ii explici ca nu ai stiut, il aburesti sau, in cel mai rau caz, dai o "atentie" :D

Avantajul numerelor galbene este ca, se pare, nu platesti impozit :) ...cel putin in bucuresti :crack:

Bafta si cat mai multi km fara incidente! :crack:

 

LE: Inmatricularea, mai nou dureaza cam 2 ore pt numere la rand sau 24 de ore pt preferentiale!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...