Sari la conținut

Choppere Facute


Vizitator stress_L&P
 Share

Postări Recomandate

Chopper-istilor!

Super misto V8-u' ala transversal, dar ...

N-as vrea sa comentez pozele astea pe care le voi pune! Astept pareri, observatii!! :D:):P:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 79
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

DA! Ala de sus e un V12!

 

Da' de 6L asta ce parere aveti? ... Pe mine m-a spart! :D ... Bine ... cand am vazut V12 ala transversal ... NO COMMENT! Am ramas precum "frumoasa din Padurea Adormita!" :P:):lol:

post-24-1072790212_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

robybiker da am fost e un tip super de inima deci nu este genul de om cu aere shi face treaba mult mai multa decit jesse james sau alti impresari...da am ab\vut ocazia sal cunosc pe peter penzenstadler shi pe inca un tip de la el din atelier care are premiu pt al 2-a cel mai urit biker din toata europa...inca mai mailanesc cu ei ..sunt nishte oameni deosebiti ...bine eu iam cunoscut prin vecina lor care e matosha mea ...dar cred ca sunt la fel de amabili shi cu strainii ...dar sunt nishte oameni demni de respectat.....deci robybiker daca ai ocazia intra pe la ei ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

robybiker da am fost e un tip super de inima deci nu este genul de om cu aere shi face treaba mult mai multa decit jesse james sau alti impresari...da am ab\vut ocazia sal cunosc pe peter penzenstadler shi pe inca un tip de la el din atelier care are premiu pt al 2-a cel mai urit biker din toata europa...inca mai mailanesc cu ei ..sunt nishte oameni deosebiti ...bine eu iam cunoscut prin vecina lor care e matosha mea ...dar cred ca sunt la fel de amabili shi cu strainii ...dar sunt nishte oameni demni de respectat.....deci robybiker daca ai ocazia intra pe la ei ...

felicitari ca ai avut sansa asta si toate respectele pt ei

pune poze ce mai astepti??? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

Basty, nu stiu daca realizezi dai ai o bafta de om nebun! sa te tina toata viata!

In alta ordine de idei, eu sunt de acord sa incepem proiectarea unui motor DAR un v-8 sau v-12 (nu mai tin minte cum ai spus) de Mercedes mi se pare prea mult! Si daca vrei sa fim "ciumegi manca-ti-as bafta ta" :D hai sa facem noi un motor (in sine, nu motocicleta)....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Basty, nu stiu daca realizezi dai ai o bafta de om nebun! sa te tina toata viata!

In alta ordine de idei, eu sunt de acord sa incepem proiectarea unui motor DAR un v-8 sau v-12 (nu mai tin minte cum ai spus) de Mercedes mi se pare prea mult! Si daca vrei sa fim "ciumegi manca-ti-as bafta ta" :D  hai sa facem noi un motor (in sine, nu motocicleta)....

de facut un v8 cu experienta noastra e imposibil..un v2 nu foarte fiabil avem shanse ....dar acu am multa treaba....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Basty, nu stiu daca realizezi dai ai o bafta de om nebun! sa te tina toata viata!

In alta ordine de idei, eu sunt de acord sa incepem proiectarea unui motor DAR un v-8 sau v-12 (nu mai tin minte cum ai spus) de Mercedes mi se pare prea mult! Si daca vrei sa fim "ciumegi manca-ti-as bafta ta" :D  hai sa facem noi un motor (in sine, nu motocicleta)....

mai tu si cu basty vati potrivi in creat motoare aveti ideii,numai sa nu le pioerdeti pe drum

salutare STRESS

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu despre un motor rusesc v4 montat pe niste masini de teren care se gasesc si in romania. cat despre utilizarea unui motor de oltcit la o moto - am avut shi eu gandul asta si cred ca am o solutie pt folosirea motorului si cutiei originale in 5 trepte. e foarte simplu si cred ca merge pe un cadru de nepra sau ij cu mici modificari (lungire). Pe aceeasi solutie se poate pune motor v4 si cutie de masina dar va avea centrul de greutate mai ridicat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu sunt d un principiu daca tot o fac fac ceva calumea un v4 rusesc...citi cai daca are sub 150 ....sa mearga cu ele pe terenul lor accidentat ....trebe ceva serios shi sa ilo facem pe 2 roti dar zic sincer bani nu mai am d loc shi dioar din idei...numai sa ne gaim un sponsor....shi pt asta trebuie sa unim toti nebunii din ro care sunt interesati sa ne facem un club care sa se ocupe d lucruri trasnite ...ce ziceti...suntem in stare sau stam ca fraierii acasa shi ne cacam pe noi cu simsonuri prapadite shi cacaturi ...trebuie sa trecem la chestii mai serioase ...:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

Salutare roby! stai linistit ca eu unul nu o sa-mi pierd ideile... :D

basty! eu zic sa incepem sa facem o motocicleta...macar sa facem o lista de idei...cine stie? poate se mai baga careva daca vede ca miscam cat de cat! Iar cu banii cred ca se rezolva daca e...un motor de asta se face in timp si nu cred ca ar trebui sa iti faci probleme, banii se dau putin cate putin in functie de necesitati...si daca nu sunt la un moment dat, fierul poate sa astepte o luna doua, ca doar nu se imbolnaveste daca nu umbli cu cheia in el... :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...

BAI,PARCA IMI CITITI GINDURILE.MA BAG LA UN MOTOR MADE IN RO. FARA DISCUTIE. NU NEAPARAT CHOOPER DA NICI SPEED CA NU IMI PLAC.EU SINT MAI NATIONALIST SI VREAU MOTOR ROMANESC.HAI SA NE COMBINAM MAI MULTI[iNGINERI,PROIECTANTI,DESIGNERI,JURISTI-ASTI CA SA VEDEM CUM O FACEM LEGAL] SI SA TRECEM LA TREABA. DA HAI SA LE SPARGEM INTII FATA LA CIRCOTASI SI LA AIA DE ZIC CA NU SE POATE[VIRTUAL VORBIND].DUPA AIA TRE SA VEDEM CUM NE FACEM RECLAMA,ADICA SA URLAM NOI MAI MULT CA ALTII[RATATII NEGATIVISTI+R.A.R.] SI EU ZIC CA AVEM SANSE BETON.SI CA SA FIM AI DRACU NE FACEM BAZA DE DATE PE PRINCIPIU LIBERTATII DEPLINE[TOATE IDEILE SINT SHARE FREE] SI HAI CA MAI AM O GROAZA DE IDEI.spatarueugen@yahoo.com

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

TOT MAI BINE MOTOR DE OLTCIT,CE DACA E CIT ALA DE DNEPR LA CP. MACAR E MULT MAI FIABIL SI NU CUMPERI PIESE DE CACAO DIN TIRG. AR MERGE[CRED] SI NEOMOLOGAT ALA IN 2 CILINDRII,CA NU STAU GABORII ACUM SA SE UITE CU LUPA LA MOTOR CIND EI SE UITA LA SERII PE CADRU SI MERGI CU ACTE DE DNEPR ORICUM. ANUMITE PIESE LE MAI ASCUNZI SI TU SA NU FII PREA GINITOR[FILTRU AER ...] SI DACA AI SINGE IN COCOSEL TE DAI ASA. DA EU TOT CRED CA SI A TRAI E UN RISC ,DECI MERITA INCERCAT.EU STRING BANI TAMAN PT. PROIECTUL ASTA SI O SA-L SI REALIZEZ. HUO CIRCOTASII SI ---NU SE POATE---ISTII

post-24-1118024379.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

hai sa-ti spun eu ca nu se poate (bine, se poate ca si eu am vrut mai demult asa ceva)! hartogaraia e interminabila (numa' la un ij cat m-am chinuit cu rar-ul si verificari si alte tampenii) si in plus preturile pentru omologare sunt exorbitante! astia de la rar iti cer pentru o singura motocicleta omologata pretul pentru omologarea proiectului avand in vedere productia in serie! acum daca tu iti permiti asa ceva chiar te rog sa-ti faci un motor sa vad ca macar cineva a reusit! intre timp mie mi-au trecut chopperele (tot imi plac la nebunie) sa ma orientez catre un ducati!

 

p.s. daca vrei sa faci un chopper, fa-l cu un motor de oltcit trs, macar sa stii si tu ceva!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aaa.. ceva interesant.... nu stiu daca ati mai vazto da e dement rau omu'

undeva in australia .....

motor 24v

12000cc (nu am gresit zerourile:)) )

1000cp

100mile pe ora in 1sec

pe un cadru super taiat de triumph

 

io zic ca e de admirat si faptu ca zice ca mai poate adauga ceva caluti la treaba asta

stiuy ca nu e chopper da m-am gandit ca vreti sa vedeti si voi sa va minunati

post-24-1118090702_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...