Sari la conținut

Un Nou Concept Honda


Tytus The VIRUS
 Share

Postări Recomandate

Arata promitator, pe concurenta cu Suzuki B-King si are un motor flat-six :burnout:, se pare cu o cilindree de 1800cmc!

Ce parere aveti?post-18483-1194767623_thumb.jpgpost-18483-1194767635_thumb.jpg

 

http://www.autoblog.com/2007/09/23/tokyo-p...e-inspires-awe/

Editat de Tytus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pfff, super! Parca s-au uitat samuraii cu un ochi la BMW - K si cu unu la V-max, si au zis: Haaaiiii! Facem unu mai belea decat ale lor! :) Si-a iesit!

 

Acu', pe bune, cred ca o sa rupa tot la manevrabilitate... daca o fi sa fie...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ala e clar motorul de pe GL 1800 GoldWing,sunt curios daca l-au mai modificat in vreun fel.Motocicleta arata de nota 25,de departe unul din cele mai reusite naked-uri de cilindree mare (parerea mea :hug:). :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ala e clar motorul de pe GL 1800 GoldWing,sunt curios daca l-au mai modificat in vreun fel.Motocicleta arata de nota 25,de departe unul din cele mai reusite naked-uri de cilindree mare (parerea mea :hug:). :)

 

Sustin, dar este concept deocamdata :what: Sa vedem varianta finala :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vaaai de capul meu ce misto arata.

Desi ma cam sperie ... motorul de 1800 in formatul asta compact :D . Va dati seama ce racheta este.

Si ma mai "sperie" faptul ca de la concept la varianta finala nu va suferi modificari majore, luand in calcul conceptul Honda DN-01 care arata la fel cu varianta de piata.

Cu voia voastra pun si o poza:

post-17705-1195203377_thumb.jpg

 

Iertare pentru off-topic :) insa Honda DN-01 e o optiune de luat in calcul in termeni de pret pentru ca are un motor "decent" de 680 cmc, so in 2-3 ani va aparea si second :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dupa aparitia B-King`ului si a anuntului oficial cum ca cei de la Kawasaki o sa puna motorul de zzr1400 pe un superfighter, era normal ca cei de la honda nu o sa ramana mai prejos...

 

... super tare motorul, un look bestial!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

primul motor, dupa umila mea parere, este cel mai bestial pe care l-am vazut in viata mea(ca spect ca pe un motor de 1800 nu m-as urca nici pest 3 ani). este genial modul in care au integrat farul in partea frontala a motocicletei. la multe dintre motocicletele din ziua de azi (naked) farul arata ca un accesoriu in plus, si urat. ramane preferabila varianta cu farul rotund, dar asta e invechita.

 

despre al doilea motor nu pot spune decat ca se vor gasi si ciudati care sa conduca asa ceva iar noi restul vom trebui sa suportam sa-l vedem pe strada

 

cu respect

 

--- Mesaj completat în 19 Nov 2007 21:10 -------------
si inca ceva: pozele fac un desktop de minune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

×
×
  • Creează nouă...