Sari la conținut

Ce Ktm Sa-mi Iau ?


moz
 Share

Postări Recomandate

Salutare

 

acum imi iau permisul A, miercuri am examen, si saptamana asta vreau sa ma duc sa mi iau un ktm

si pana la ora asta inca nu m am decis exact ce sa mi iau , oricum ma gandeam la urmatoarele variante.

 

1 300 exc-e 2t

2 250 exc-f 4t

3 450 exc-r 4t

 

eu vreau sa l folosec pt hard enduro in special si desi nu am experienta , ma gandeam cel mai mult la un 300 exc e, vb aia invat eu cu timpul :burnout:) si avand in vedere faptul ca l iau nou nu o sa l schimb prea repede.

 

am mai fost inainte cu un 525 exc `07 pe munte si mi s a parut f greu fata de 300 excul cu care era un prieten si pe care nu am avut sansa sa maerg pana acuma , voi ce ziceti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 81
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

am mai fost inainte cu un 525 exc `07 pe munte si mi s a parut f greu fata de 300 excul cu care era un prieten si pe care nu am avut sansa sa maerg pana acuma , voi ce ziceti?

Nu ti s-a parut. Chiar este mai greu si la enduro conteaza cel mai mult asta.

Mergi cu 300-le ala si o sa fii indragostit. :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"eu vreau sa l folosec pt hard enduro in special si desi nu am experienta " :burnout: atunci nici nu gandesti la harenduro...inainte trebuie sa inveti bazele...enduro, technica de cross.. dupa 2,3 ani depinde cu cine te duci pot sa te dai la mai greu...pt. invatat un KTM EXC 200 sau un KTM EXC 250F. Dar asta parerea mea...tu decizi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

22 ani 98 kg

 

forta am in maini ca restaurez mobila :burnout:

 

--- Mesaj completat în 12 Nov 2007 13:01 -------------
m am descis in 1 h ma duc sa mi comand 300 exc e, ne vedem pe coclauri, care ma ia si pe mine dupa el la enduro , sa l incurc, sa stea dupa mine si chestii de genu :cheers: ca nu stiu trasee pe lanaga bucuresti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

m am descis in 1 h ma duc sa mi comand 300 exc e, ne vedem pe coclauri, care ma ia si pe mine dupa el la enduro , sa l incurc, sa stea dupa mine si chestii de genu :burnout: ca nu stiu trasee pe lanaga bucuresti

bravo. mai intai sa-ti iei mobra si echipament, ca s-o gasi cineva sa te ia la plimbare.

pe langa bucuresti nu se face enduro, doar te innamolesti si-atat.

trasee de enduro gasesti pe la 100km de Bucuresti, gen Buzau, Campina, Pitesti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

183, fumez 1 pachet pe zi de la 14 ani, da light :burnout:

 

--- Mesaj completat în 12 Nov 2007 13:29 -------------
casca si ochelari mai trebuie sa mi iau , am fost azi la cumparaturi

 

--- Mesaj completat în 12 Nov 2007 13:32 -------------
ma duc sa mi iau 300 le :cheers:

merci mult pt ajutor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intre 10 zile si 2 saptamani :burnout:))

sa vezi ce mi rup picioarele

 

dark sincer daca nu mi luam nou, imi luam un 250 sau 200 , da toti mi au spus ca intr un final tot la 300 o sa ajung, si nu avea rost ca pierdeam mult la revanzare ... si crede ma ca nici nu mi imaginam ca o sa ajung sa mi iau anu asta ktm, cu atat mai putin nou

Editat de moz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa ai noroc la motocicleta, dar vad ca nimeni nu te-a avertizat ca motorul in 2t se uzeaza mai repede, are nevoie de mici revizi la fiecare 10 - 15 mii km (schimbat cilindru, piston, bolt, rola, segmenti, poate chiar si ambelaj) deci poate era indicat sa optezi pt un motor in 4t, asta daca nu cumva iti place mecanica.

Numai Bine :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa ai noroc la motocicleta, dar vad ca nimeni nu te-a avertizat ca motorul in 2t se uzeaza mai repede, are nevoie de mici revizi la fiecare 10 - 15 mii km (schimbat cilindru, piston, bolt, rola, segmenti, poate chiar si ambelaj) deci poate era indicat sa optezi pt un motor in 4t, asta daca nu cumva iti place mecanica.

Numai Bine :burnout:

 

stiam asta , ca am citit ca m tot de prin forum in ultimele 5 zile la, o data la 2 ani se schimba pistonu segmenti si chestii , am inteles ca e vreo 3-400 e fara manopera , da sincer decat sa schimb uleiul toata ziua ca blegu prefer sa i fac motoru odata la 2 ani,

 

adica eu mai am un scooter , tot in 2 timpi, culmea, si inafara sa i completez ulei din an in pasti si sa bag benzina nu i fac nimic

Editat de moz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo mah! cel mai hotarat!

 

Trebuie sa te pui pe sport ca altfel nu o sa reusesti sa faci hard enduro. Si lasa-te de fumat - o sa fie una din cele mai mari realizari ale tale. Daca o mai tii cu un pachet pe zi, nu o sa faci niciodata hard enduro! Si la 30 o sa ai un organism de 40.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasa Nenea Ionut ca ne descurcam si noi astia batrani si grasi :) ,cei drept nu participam la curse dar si daca am face-o nu am fi ultimii. Asa ca Pustiu'Moz : felicitari si esti bine venit la iesirile din jurul Targovistei.Tel. meu este : 07232778877-Razvan

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Razvane, era vorba de hard enduro vs supraponderalitate - nu prea se pupa. Ca de descurcat se descurca toata lumea cumva ...Si eu sunt destul de "impanat" si stiu cum e sa simti ca nu iti ajunge tot aerul din padure :)

 

Da poate omu se scoate din talent ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ionut, eu nu vreau sa fac de performanta, vreau sa ma plimb pe munti, ca dupa parerea mea e cea mai tare senzatie existenta

"we hobby, H O B B Y!, 10 min then coffee time"

si fiind un om "hotarat" nu ma las de tzigari nici sa ma batzi , si cola :)

 

bibanu merci pt invitatie, o sa incerc sa fac si eu prezenta la anu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ionut, eu nu vreau sa fac de performanta, vreau sa ma plimb pe munti, ca dupa parerea mea e cea mai tare senzatie existenta

"we hobby, H O B B Y!, 10 min then coffee time"

si fiind un om "hotarat" nu ma las de tzigari nici sa ma batzi , si cola :)

 

bibanu merci pt invitatie, o sa incerc sa fac si eu prezenta la anu

 

Am inteles. m-ai indus in eroare la inceput cu "hard enduro" ala.

Hai ca vezi tu ce te atrage mai mult vazand si facand si ai timp sa ajustezi ca esti tanar

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chiar ca esti foarte hotarat si la obiect. bravo!

hotarat sa te tii c-o imblanzesti tu :D

 

 

 

sa vezi ce mi rup picioarele

 

 

 

 

:) zi doamne fereste si bate-n lemn.

 

 

 

 

Si lasa-te de fumat - o sa fie una din cele mai mari realizari ale tale. Daca o mai tii cu un pachet pe zi, nu o sa faci niciodata hard enduro! Si la 30 o sa ai un organism de 40.

 

 

asa ca bine-i zici de-astea de viata domnu' ionut :what: vezi.....nu-i deloc greu sa ai in viata mari realzari :hug:

 

 

succes cu noua mobra si bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca vrei noi mergem sambata la Buzau (noi adica echipa de galbeni). Mai este un loc pe platforma. Daca te hotarasti suna-ma la 0767874681 - Luci.

 

in caz ca vb cu mine , as fi venit cu cea mai mare placere, crede ma,da inca nu mi a venit motoru avea peste vreo 2 saptamani :)( , oricum eu iti iau nr de telefon si cand apare te su sa vad daca mai organizati ceva , merci

 

--- Mesaj completat în 14 Nov 2007 13:40 -------------
am avut azi examen pt A si tin sa va anunt ca l am luat cu brio:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in caz ca vb cu mine , as fi venit cu cea mai mare placere, crede ma,da inca nu mi a venit motoru avea peste vreo 2 saptamani :D( , oricum eu iti iau nr de telefon si cand apare te su sa vad daca mai organizati ceva , merci

 

<small>--- Mesaj completat în 14 Nov 2007 13:40 -------------</small><br/>am avut azi examen pt A si tin sa va anunt ca l am luat cu brio:)

 

Felicitari pt permis :lol: De unde ai luat 300le de la cotroceni? modelul 2007 sau 2008? Se poate sa hmmm mi-l dai si mie o tura :D ? Asa ceva vreau sa-mi iau si eu numai ca nu aveau pe stoc ....si nu pot sa iau ceva fara sa ma dau inainte :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

unul din baietii de la club si-a luat 300 exc-ul asta de 2008 si l-a probat toata gasca intr-o tura la ag de hard enduro cu namolu pan la kur...motorul este fara doar si poate ptr profesionisti...oricat de hotarat ai fi si de doritor..

tu ai facut ceva de genu..in loc sa iti iei un kart de 100 cc sa inveti meserie ai sarit direct la monopostu lui shumi..esti in aceiasi situatie cu incepatorii de asfalt care in ideea ca "invat eu ca sunt hotarat si ma bazez pe ce stiu si pot " isi cumpara hayabusa sau zx-12 r... ptr ca "mai am un scuter si stiu eu cum sta treaba..etc,etc"

 

 

oricum bafta la endureala si te asteptam la cursa de la valcea sa vedem ce ai invatat... :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

unul din baietii de la club si-a luat 300 exc-ul asta de 2008 si l-a probat toata gasca intr-o tura la ag de hard enduro cu namolu pan la kur...motorul este fara doar si poate ptr profesionisti...oricat de hotarat ai fi si de doritor..

tu ai facut ceva de genu..in loc sa iti iei un kart de 100 cc sa inveti meserie ai sarit direct la monopostu lui shumi..esti in aceiasi situatie cu incepatorii de asfalt care in ideea ca "invat eu ca sunt hotarat si ma bazez pe ce stiu si pot " isi cumpara hayabusa sau zx-12 r... ptr ca "mai am un scuter si stiu eu cum sta treaba..etc,etc"

oricum bafta la endureala si te asteptam la cursa de la valcea sa vedem ce ai invatat... :D

 

sincer nu stiu ce sa ti raspund, parerea mea e ca daca e mai ushor mi e mai simplu si pt inceput nu trebuie sa l rup, daca vad ca nu stiu bag pinioanele de 16 cai si merg ca "batranii" cu 525 uri :), siiiiii daca invat eu sa merg bine pe asta ce parere o sa ai atunci? :P

 

oricum adevaratul motiv pt care am ales 300 e ca nu trebuie sa schimb uleiul de n ori si toti mi au zis ca e cel mai tare si mai ushor (250 de 2 timpi nu are cuplu)

 

majoritatea dupa ce si au luat 4T ca e mai ieftin de intretinut sau din n stiu ce motive au trecut pe urma la 2 timpi si cum am vrut nou nu-mi permiteam sa mi iau 450 sau 250 si la anu sa l schimb

 

--- Mesaj completat în 21 Nov 2007 18:17 -------------

Felicitari pt permis :lol: De unde ai luat 300le de la cotroceni? modelul 2007 sau 2008? Se poate sa hmmm mi-l dai si mie o tura :D ? Asa ceva vreau sa-mi iau si eu numai ca nu aveau pe stoc ....si nu pot sa iau ceva fara sa ma dau inainte :cheers:

 

merci merci nici cand am fost eu nu l aveau pe stoc si urmeaza sa mi l aduca, ne intalnim noi pe coclauri sa ti povestesc cum merge :) j/k

 

--- Mesaj completat în 21 Nov 2007 22:20 -------------

sincer nu stiu ce sa ti raspund, parerea mea e ca daca e mai ushor mi e mai simplu si pt inceput nu trebuie sa l rup, daca vad ca nu stiu bag pinioanele de 16 cai si merg ca "batranii" cu 525 uri :P, siiiiii daca invat eu sa merg bine pe asta ce parere o sa ai atunci? :(

 

oricum adevaratul motiv pt care am ales 300 e ca nu trebuie sa schimb uleiul de n ori si toti mi au zis ca e cel mai tare si mai ushor (250 de 2 timpi nu are cuplu)

 

majoritatea dupa ce si au luat 4T ca e mai ieftin de intretinut sau din n stiu ce motive au trecut pe urma la 2 timpi si cum am vrut nou nu-mi permiteam sa mi iau 450 sau 250 si la anu sa l schimb

 

<small>--- Mesaj completat în 21 Nov 2007 18:17 -------------</small><br/>

 

merci merci nici cand am fost eu nu l aveau pe stoc si urmeaza sa mi l aduca, ne intalnim noi pe coclauri sa ti povestesc cum merge :hug: j/k, da e modelu 2008

Editat de moz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum ziceam si eu, era mai bine unul mai bland pentru inceput, insa pana la urma te inveti tu cu el. Ai doar grija la gaz la inceput.

Motocicleta e f misto. Eu sunt unul dintre cei care a avut 4 timpi si acum vrea 300 in 2t. Doar sa vad cum stau cu banii la anu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...