Sari la conținut

KawaIJ


Phoenix_Harley
 Share

Postări Recomandate

Ce ziceti de Ij-ul asta?

Am vazut pe forum un Ij, care era laudat de toti...ca era cel mai tare Ij pe care l-am vazut si atunci, m-am gandit sa va arat si eu un Ij si mai tare...proprietaru imi este prieten bun si de aceea m-am gandit sa vi-l arat.

Este la origine un Ij Planeta 5. Nu a mai ramas dacat motorul din el, in rest...tot ce se poate schimbat la el.

In spate are o roata de masina, dar o sa o schimbe cand o sa gaseasca un cauciuc potrivit de motocicleta, bascula de japoneza, frana disc adaptata de la o masina etc. ...ca sa nu mai vorbim de fata, care este integral de japoneza...si un rezervor superb, la fel si aparetele de bord...

Urmeaza alte modificari si anul acesta...

post-8-1109318566_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 50
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Exceptionala lucratura si trebuie ca este foarte confortabil de calarit.

 

Bravo!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator dorutrucker

Lumea este egoista si vulpea care nu ajunge la struguri zice ca sunt acrii, si tu vrei raspunsuri, uiti ca suntem in Romania, shi ca ea este populata de romani :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o parere sincera? degeaba arata bine daca motoru' e rusesc. e doar o alta rabla care arata bine si atat. pacat de chinul si munca proprietarului.

Planeta 5 este cea mai buna ruseasca, langa Ural si Nipru. Daca ai una si o tii in forma, n-o sa ai probleme. Si ce sa modifica omul pe o japoneza, daca nu are???

Mie personal nu-mi place stilul, nici culorile (roata aia verde :cheers: :banana: ), dar apreciez munca bagata in motor, ca se vede, ca a muncit mult pe el...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-a zis nimeni nimic de munca proprietarului, dar la motocicletele rusesti, sa incepi sa bagi piese japoneze in ele si bani si ore de munca cat incape, e ca si cum ai vrea sa faci din rahat bici si sa mai si pocneasca.... Eu unul sunt satul de carpit dupa alti dobitoci care au facut modificari la rabla mea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta asa este...dar proprietarul a avut ocazia sa faca rost de acel Kawasaki...asa ca...de ce nu?

Oricum el este un chopperist convins. Nu este la "prima abatere" in materie de IJ-uri modificate, cu roti de masina pe spate, rezervoare latite, facute, aripi la fel...etc. Poate ca m-am obisnuit eu sa il vad mereu calarind un chopper, dar nu este tipul care sa calareasca o japoneza de 125 sau 250 doar pentru faptul ca este o "japoneza".

Daca nu e chopper...tot degeaba... :cheers: Asta nu inseamna ca isi face un idol din Ij sau din Nipru...este constient de calitatile fiecarei motociclete.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Vizitator blondu
N-a zis nimeni nimic de munca proprietarului, dar la motocicletele rusesti, sa incepi sa bagi piese japoneze in ele si bani si ore de munca cat incape, e ca si cum ai vrea sa faci din rahat bici si sa mai si pocneasca.... Eu unul sunt satul de carpit dupa alti dobitoci care au facut modificari la rabla mea.

 

 

:friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:friends: da mai ,imi vine sa te pup!!!nutu habar-n-are ca motorul lui e subiect de galceava pe aici...am io detalii:nu moare in pante,asa cum crede un coleg de pe aici,nu a ramas niciodata pe drum cu ea,nu stiu de ce se infurie unii ca pui piese de japoneza pe motor rusesc,dar io am vazut mercedes'' tunat"!!! MERCEDES TUNAT!!!DACA MAI VAD SI ROLLS ROICE TUNAT POT SA MOR!!!da,e adevarat ca nu ia 150 km la ora ,dar ia 90,ca si viteza de croaziera,si 120 la nevoie..pai mie mi-e de ajuns,e adevarat nu mai am 18 ani,imi plac pustii cu viteziste,dar de la o vreme...pentru unii...drept e ca nu e si cazul lui nutu...lui ii plac toate motoarele si mai ales vitezistele...dar...nefiind nepotul lui onassis,s-a indragostit de natasa...si ii mai pune un fard,o da cu fond de ten...ce mai iubitele voastre nu fac la fel si voi sunteti chiar mandri ca arata beton?!!tot comuniste trucate sunt,doar ca au aflat care e treaba cu french kiss si stiu sa se miste ca si fata lu nea shiffer...in rest sa fim sanatosi si sa ne bucuram ca avem printre noi oameni ca nutu...eu ma bucur ca sunt prietenul lui... :cheers:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-a zis nimeni nimic de munca proprietarului, dar la motocicletele rusesti, sa incepi sa bagi piese japoneze in ele si bani si ore de munca cat incape, e ca si cum ai vrea sa faci din rahat bici si sa mai si pocneasca.... Eu unul sunt satul de carpit dupa alti dobitoci care au facut modificari la rabla mea.

Asa este cred ca mai bine punea motorul de Planeta pe cadrul da Kawa si cumpara un motor de Kawa pentru Planeta .NU-I asa???????

Felicitari oricum ar fi a muncit la motor si e al lui deci e cel mai bun.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...