Sari la conținut

Postări Recomandate

Salut,

As avea nevoie de ajutor intr-o mica problema in zona Sibiu. Am un cunoscut neamt care e in zona Sibiu/Sighisiara si are nevoie de echipament de ploaie 5xxl. Daca ma poate indruma cineva spre un magazin care sa aiba asa ceva pe stoc as fi recunoscator. De asemenea as vrea sa stiu daca se poate traversa transfagarasanu sau e blocat sus la Capra. Prietenii mei nemti au primit ceva info ca ar fi un tunel blocat sus si un se poate cobora pe partea cealalat. Multumesc anticipat pentru eventuale raspunsuri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Salut,

As avea nevoie de ajutor intr-o mica problema in zona Sibiu. Am un cunoscut neamt care e in zona Sibiu/Sighisiara si are nevoie de echipament de ploaie 5xxl. Daca ma poate indruma cineva spre un magazin care sa aiba asa ceva pe stoc as fi recunoscator. De asemenea as vrea sa stiu daca se poate traversa transfagarasanu sau e blocat sus la Capra. Prietenii mei nemti au primit ceva info ca ar fi un tunel blocat sus si un se poate cobora pe partea cealalat. Multumesc anticipat pentru eventuale raspunsuri.

la Baumax la "protectia muncii"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc de info. Legat de trecerea transfagarasanului stie cineva 100 % daca se poate trece sau nu ? La cnadnr pe site zice ca e inchis de la capra spre vidraru, unii zic ca se poate trece. As aprecia un raspuns de la cineva care a fost recent.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc de info. Legat de trecerea transfagarasanului stie cineva 100 % daca se poate trece sau nu ? La cnadnr pe site zice ca e inchis de la capra spre vidraru, unii zic ca se poate trece. As aprecia un raspuns de la cineva care a fost recent.

 

Salut,

A fost un coleg de-al meu in weekend cu masina si se poate trece fara probleme.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa este, e deschis, atentie insa, pe partea sudica este o portiune foarte periculoasa unde s-a surpat o bucata buna dintr-un sens de mers. E periculoasa si din cauza parapetului de beton turnat pe mijlocul drumului pentru a delimita surparea si pentru ca nu te-ai astepta sa fie asa ceva acolo.........,exista mai degraba riscu sa te infigi in parapetu ala decat sa planezi in rapa.

Editat de ChaosBorn
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca oficial e inchis, in cazul unui eveniment asiguratorul nu va plati , in rest este obisnuita circulatia "pe shustake" la Transfagarasan :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Am nevoie de putin ajutor, am un releu de incarcare de GSXR600 K1-K3 si as vrea sa il probez. Daca e cineva, sau cunoaste pe cineva cu un motor de genul (de fapt ar trebui sa mearga la orice motor cu releul pe 5 fire), am o mare rugaminte sa ma lase sa il testez. Bineinteles, platesc, dau o :cheers: din rezerva proprie si cu ocazia asta ii verific si incarcarea. As face manevra pe motorul meu, dar ca sa ajung la releul de incarcare trebuie sa demontez suportul de bagaje si cel de genti laterale, si e cam mult de munca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adica vineri si sambata?

Nu sambata si duminica?

Interesant.

Vineri dimineata fug de la munca sa ma dau cu BMWurile.

Desi am vazut ca nu mai au GSA pentru test drive :(

Asta e! Ne dam cu ce ne ofera... ca de cumparat... inca sunt foarte proaste, nefiabile si urate motocicletele lor (vezi faza cu "strugurii acri")

 

LE: in pozele lor apar imagini de la un test drive din Sibiu. E de anul trecut? sau de cand?

Editat de vrajitoru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adica vineri si sambata?

Nu sambata si duminica?

Interesant.

Vineri dimineata fug de la munca sa ma dau cu BMWurile.

Desi am vazut ca nu mai au GSA pentru test drive :(

Asta e! Ne dam cu ce ne ofera... ca de cumparat... inca sunt foarte proaste, nefiabile si urate motocicletele lor (vezi faza cu "strugurii acri")

 

LE: in pozele lor apar imagini de la un test drive din Sibiu. E de anul trecut? sau de cand?

 

No, lasa ca nici cu 1200 GS-ul nu trebuie sa-ti fie rusine ;)... Apropo de cumparat, tre sa ma lasi odata sa ma urc pe V-Strom, sa-mi fac o impresie, ca la anu am de gand sa-mi schimb mobra.

 

Andrei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

No, lasa ca nici cu 1200 GS-ul nu trebuie sa-ti fie rusine ;)... Apropo de cumparat, tre sa ma lasi odata sa ma urc pe V-Strom, sa-mi fac o impresie, ca la anu am de gand sa-mi schimb mobra.

 

Andrei

Bag propunerea in consiliu si vad ce iese!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

viseaza tu la urcat pe mobra lui, ca si eu visez de mult :)

 

Off topic:

Poi va spun eu unde e parcata de obicei in timpul zilei, sa va puteti urca linistiti :grinbandit:

 

On topic:

Stie cineva intre ce ore se tine drive testul? Ca eu pana la ora 18 sunt la servici. Mai prind ceva dupa ora asta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu m-am programat la 17. tipul zicea ca va fi incepand cu ora 10, dar nu se stie pana la cat, pentru ca la 19 incepe prologul HECS.

 

pt celalalt topic:

atentie ca Vrajitoru are alarma si pusca!

Editat de manach
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

true!

prima e folosita in cazurile de calarit fara voie :). a doua nu!!!

Omul si dragostea sa nepretuita pentru mobra lui :-)

Ideea e ca ma gandesc la un V-Strom de 650 sau la un Transalp de 700...

Eu sunt programat maine la 11:30 la drivetest. M-oi duce cu masina, ca vaca mi-e defecta ( si de data asta nu zic ''vaca'' cu drag).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Raport din Dumbrava: nu e nimeni care sa vrea test drive cu DL 650. Asta e! Data viitoare e pe bani! ;)

 

Da... am ratat ocazia :baldy:

Mi-a fost jena sa vin la han pe jos sau cu masina, ca Transalpul e varza... Oricum, dupa ce m-am dat sambata juma de ora cu 1200 GS-ul, chiar m-am gandit o clipa foarte serios sa-mi incendiez mobra...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...