Sari la conținut

Kreidler 125 Supermoto


frodo92
 Share

Postări Recomandate

Buna. Am gasit pe mobile.de motorul din pozele de mai jos. este in jur de 2000euro dina nul 2007 deci noua. ce o fi de acest motor? stie acreva unde se fabrica, cat de buna e, ce poate, etc? este un 4t din cate vad... Altceva nu ami stiu si as vrea sa aflu mai multe. Cred ca pnu prea mi-ati recomanda acest motor dar vreau eu sa stiu daca are cineva, cum se comporta...etc :) O seara frumoasa!

post-20685-1196619254_thumb.jpg

post-20685-1196619287_thumb.jpg

post-20685-1196619293_thumb.jpg

post-20685-1196619299_thumb.jpg

post-20685-1196619530_thumb.jpg

post-20685-1196619536_thumb.jpg

post-20685-1196619547_thumb.jpg

post-20685-1196619558_thumb.jpg

post-20685-1196619646_thumb.jpg

Editat de frodo92
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna. Am gasit pe mobile.de motorul din pozele de mai jos. este in jur de 2000euro dina nul 2007 deci noua. ce o fi de acest motor? stie acreva unde se fabrica, cat de buna e, ce poate, etc? este un 4t din cate vad... Altceva nu ami stiu si as vrea sa aflu mai multe. Cred ca pnu prea mi-ati recomanda acest motor dar vreau eu sa stiu daca are cineva, cum se comporta...etc :lol: O seara frumoasa!

Arata destul de bine...Vad ca au si biciclete, or fi frati cu First Bike :)

http://www.kreidler.net/index.php?content=...0&detail=10

http://www.supermoto-racing.de/modelle/mod...3&jahr=2007

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ar mai fi aceste modele de supermoto care ma cam "framanta"

 

yamaha dt-x

yamaha xt-x

mz sm 125

Rieju SMX 125

Husqvarna SM 125

honda xr 125

 

are cineva vreuna din ele? :) Si stiti cumva, la toate sm-urile se pot pune si roti de cross/enduro? Ce alte modele de supermoto stiti?

Editat de frodo92
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SM care l-ai postat mai sus nu mi se pare nu stiu ce si cred ca ii ceva gen First Bike sau Yamasaki:))....oricum...dupa cum arata, frana pe tambur, toba care te sperie si inca cateva caracteristici nu as zice ca ii ceva foarte bun....

Dintre ce ai scris tu mai sus daca ar fi in 4t as alege clar MZ'u....se zvoneste ca are cel mai bun motor de 125 in 4t ca si putere

Daca ar fi sa aleg la 2t.....Kawasaki sm 125....doar ca nu exista de vanzare pe piata fiind doar un concept construit pe platforma de la KX, dar ca si si motor se zica ca detine monopolul cu 44de caluti(am citit in Motociclismo)

Ceva real si de cumparat in 2t:-?.....husqwarna modelu nou....ii foarte dragutz si se spune ca ii foarte bun...daca nu macar o Yamaha DT-x:>

 

Cam astea detin monopolul din cate stiu eu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ar mai fi aceste modele de supermoto care ma cam "framanta"

 

yamaha dt-x

yamaha xt-x

mz sm 125

Rieju SMX 125

Husqvarna SM 125

honda xr 125

 

are cineva vreuna din ele? :) Si stiti cumva, la toate sm-urile se pot pune si roti de cross/enduro? Ce alte modele de supermoto stiti?

Normal ca se pot pune si roti de cross.

Mai sunt 2 modele de SM 125 pe care nu le-ai precizat:Sachs X-Road si Tomos SM125F(care vine cu toba Acropovici din serie si are motor de yamaha xt,dar putin mai inbunatatit)

LE:Ambele motoare sunt in 4T

Editat de adysme55
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SM care l-ai postat mai sus nu mi se pare nu stiu ce si cred ca ii ceva gen First Bike sau Yamasaki:))....oricum...dupa cum arata, frana pe tambur, toba care te sperie si inca cateva caracteristici nu as zice ca ii ceva foarte bun....

Dintre ce ai scris tu mai sus daca ar fi in 4t as alege clar MZ'u....se zvoneste ca are cel mai bun motor de 125 in 4t ca si putere

Daca ar fi sa aleg la 2t.....Kawasaki sm 125....doar ca nu exista de vanzare pe piata fiind doar un concept construit pe platforma de la KX, dar ca si si motor se zica ca detine monopolul cu 44de caluti(am citit in Motociclismo)

Ceva real si de cumparat in 2t:-?.....husqwarna modelu nou....ii foarte dragutz si se spune ca ii foarte bun...daca nu macar o Yamaha DT-x:>

 

Cam astea detin monopolul din cate stiu eu

faza este ca as vrea ceva intre 2000 si 3000euro. deci sh cred ca o sa fie ca una noua este mult mai scumpa , presupun. XR 125 nu este buna? ca desi este de la honda vad ca nu ati zis nimic despre ea. Intradevar la 2t ma gandeam si eu la husqwarna desi dt-ul mi se parea mai cool :) si cam aceleasi performante... Cat despre mz am vazut pe mobile.de ca sunt foarte multe, cele mai multe. chiar sunt ele cele mai bune? mai bune decat dt , husky si celelalte amintite?

 

Normal ca se pot pune si roti de cross.

Mai sunt 2 modele de SM 125 pe care nu le-ai precizat:Sachs X-Road si Tomos SM125F(care vine cu toba Acropovici din serie si are motor de yamaha xt,dar putin mai inbunatatit)

Nu stiu ce sa zic de Tomos (suna a tomas :lol:) firma de biciclete). In ultima vreme au aparut tot felul de marci dinastea de care nu a mai auzit nimeni dar majoritatea am vazut ca fac motoare bune si frumoase. Cel putin eu sunt pretentios si la design, nu numai la funtionare.

 

Am atasat niste poze cu dt-x :X Ce bine-i sta incaltata cu pirelli :lol:

post-20685-1196623422_thumb.jpg

post-20685-1196623486_thumb.jpg

post-20685-1196623502_thumb.jpg

Editat de frodo92
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SM care l-ai postat mai sus nu mi se pare nu stiu ce si cred ca ii ceva gen First Bike sau Yamasaki:))....oricum...dupa cum arata, frana pe tambur, toba care te sperie si inca cateva caracteristici nu as zice ca ii ceva foarte bun....

Dintre ce ai scris tu mai sus daca ar fi in 4t as alege clar MZ'u....se zvoneste ca are cel mai bun motor de 125 in 4t ca si putere

Daca ar fi sa aleg la 2t.....Kawasaki sm 125....doar ca nu exista de vanzare pe piata fiind doar un concept construit pe platforma de la KX, dar ca si si motor se zica ca detine monopolul cu 44de caluti(am citit in Motociclismo)

Ceva real si de cumparat in 2t:-?.....husqwarna modelu nou....ii foarte dragutz si se spune ca ii foarte bun...daca nu macar o Yamaha DT-x:>

 

Cam astea detin monopolul din cate stiu eu

 

Nu vorbi daca nu stii!Este firma germana,produc motociclete de foarte multi ani-au castigat Campionat Mondial cu un Kreidler la clasa 50 cmc-destul de performante,nu le compara cu chinezariile.Multe modele produse de firma sunt cu motorizare Yamaha.A avut fiul meu unul de 125 cmc,il are si acum,foarte bun,pentru cunoscatori,a facut cu el traseul de la Branesti[motocross,destul de dificil],de multe ori si a spus ca se joaca cu motocicleta asta pe traseu,incerc sa atasez si o fotografie!

Concluzie:motociclete care nu te dezamagesc si cu care nu umbli in service toata ziua!

post-14640-1196624160_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu vorbi daca nu stii!Este firma germana,produc motociclete de foarte multi ani-au castigat Campionat Mondial cu un Kreidler la clasa 50 cmc-destul de performante,nu le compara cu chinezariile.Multe modele produse de firma sunt cu motorizare Yamaha.A avut fiul meu unul de 125 cmc,il are si acum,foarte bun,pentru cunoscatori,a facut cu el traseul de la Branesti[motocross,destul de dificil],de multe ori si a spus ca se joaca cu motocicleta asta pe traseu,incerc sa atasez si o fotografie!

Concluzie:motociclete care nu te dezamagesc si cu care nu umbli in service toata ziua!

aham, interesant. imi cer scuze pt cele spuse daca v-au deranjat! Am mai descoperit un model: gasgas sm125. cel din poza de mai jos. Am observat ca dvs va pricepeti si al marcile astea mai necunoscute, imi puteti spune si mie o parere in parte despre fiecare model amintit pe aceasta pagina? Daca se poate. O seara frumoasa va doresc la toti! :)

post-20685-1196624724_thumb.jpg

Editat de frodo92
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu m-ai deranjat si nu era un repros,era doar informatie!

Si ,la fel,Tomos e firma de motociclete foarte buna,mai cunoscuta la noi pentru mopeduri,dar fac motociclete performante.Despre Gasgas nu mai vorbesc,au intrat tare pe piata de supermoto si,cred,nu vreau sa spun prostii,si pe cea de offroad.Am o oferta de la un dealer Tomos si Gasgas undeva in service,foarte bune motociclete,si frumoase,cred ca au reprezentante in Bucuresti si Cluj;este tarziu acum,dar o sa caut maine catalogul sa-ti spun mai multe detalii.

Problema mare e ca atatea chinezisme au intrat pe piata si lumea nu are informatii despre producatorii de calitate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu m-ai deranjat si nu era un repros,era doar informatie!

Si ,la fel,Tomos e firma de motociclete foarte buna,mai cunoscuta la noi pentru mopeduri,dar fac motociclete performante.Despre Gasgas nu mai vorbesc,au intrat tare pe piata de supermoto si,cred,nu vreau sa spun prostii,si pe cea de offroad.Am o oferta de la un dealer Tomos si Gasgas undeva in service,foarte bune motociclete,si frumoase,cred ca au reprezentante in Bucuresti si Cluj;este tarziu acum,dar o sa caut maine catalogul sa-ti spun mai multe detalii.

Problema mare e ca atatea chinezisme au intrat pe piata si lumea nu are informatii despre producatorii de calitate!

ok. tocmai deaceea va rog sa-mi afecti o lisat in acre sa scrieti fiecare model in parte ce poate, etc ca sa stim si noi ce e bun de luat si de ce sa ne ferim. Intelegeti ce vreau sa spun? Cand puteti dvs, nu neaparat acum. O seara frumoasa si multumesc :) A, si spuneti la fiecare in parte un pret informativ. Va multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tomos:pret:3.810euro TTI

Motor:Monocilindru in 4timpi racit cu aer,doua supape pe cilindru,un ax cu came in chiulasa,carburator,cutie de viteze cu 5 trepte,lant cu O-ringuri.Capacitate cilindrica 123,7cmc.Putere:10,7Cp(7,6kw) la 8.200rpm.

Sistem de rulare:Cadru leagan din otel,furca telescopica upside-down cu jambe 40mm,amortizor central montat pe sistem de parghii,frana fata disc de 300mm,etriere cu doua pistonase,frana spate disc de 220mm,etrier cu doua pistonase.

Pneuri:100/80-17(fata)

130/70-17(spate)

Inaltime sa:850mm

Greutate la plin:118,5kg.

Capacitate rezervor:10,5l

Importator :Derbi,Geely,Gas Gas(Autosolution Motorland)

Tel:021-200.48.92

Mobil:0742.099.069

e-mail:office@autosolution.ro

Sursa:Revista Univers Moto

post-20339-1196627589_thumb.jpg

Editat de adysme55
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bro yo tot fan honda raman dar si yamaha face cu okiul(design)

oricum sunt sigur k orice iti vei lua nu o sa regreti nici o clipa..o sa te simti in largul tau...

totusi ar fi prea frumos sa le poti avea pe toate(macar 0 perioada) sa le probezi...at sigur o sa poti face comparatie..o altfel de comparatie....

ps: intereseaza-te de detalii tehnice ptr fiecare in parte, ma refer la inaltime sha si vezi carec e buna pt inaltinea ta.....!!..!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tomos:pret:3.810euro TTI

Motor:Monocilindru in 4timpi racit cu aer,doua supape pe cilindru,un ax cu came in chiulasa,carburator,cutie de viteze cu 5 trepte,lant cu O-ringuri.Capacitate cilindrica 123,7cmc.Putere:10,7Cp(7,6kw) la 8.200rpm.

Sistem de rulare:Cadru leagan din otel,furca telescopica upside-down cu jambe 40mm,amortizor central montat pe sistem de parghii,frana fata disc de 300mm,etriere cu doua pistonase,frana spate disc de 220mm,etrier cu doua pistonase.

Pneuri:100/80-17(fata)

130/70-17(spate)

Inaltime sa:850mm

Greutate la plin:118,5kg.

Capacitate rezervor:10,5l

Importator :Derbi,Geely,Gas Gas(Autosolution Motorland)

Tel:021-200.48.92

Mobil:0742.099.069

e-mail:office@autosolution.ro

Sursa:Revista Univers Moto

mersi mult frate. exact asa as dori pt fiecare model in parte + o parere personala pt fiecare :blbl:. Sa zica fiecare la ce model gaseste, pls :lol: E interesant modelul dar are doar 10cp :lol: ...stiu ca este 4t dar totusi, altele au putin mai multi...Un dt-x stie cumva cineva cat este nou? daca se mai gaseste. :D

 

bro yo tot fan honda raman dar si yamaha face cu okiul(design)

oricum sunt sigur k orice iti vei lua nu o sa regreti nici o clipa..o sa te simti in largul tau...

totusi ar fi prea frumos sa le poti avea pe toate(macar 0 perioada) sa le probezi...at sigur o sa poti face comparatie..o altfel de comparatie....

ps: intereseaza-te de detalii tehnice ptr fiecare in parte, ma refer la inaltime sha si vezi carec e buna pt inaltinea ta.....!!..!!

stiu bro ca esti afc honda ca ai avut numai honde pana acum dar nu numai honda este marca buna. Mai ales la enduro si supermoto sunt multe peste honda. Nu ai cum sa le ai pe toate :) deacee trebuie sa aleg una din ele. Stiu ca voi fi fericit orice mi-as lua, acre sa-mi placa mie bineinteles dar dupa o perioada daca nu fac o alegere buna o sa se strice, probabil. Deaceea ma interesez de mai multe modele, preturi, etc :D. As lua 4t pt ca stiti si voi, fiabilitate mare, consum mic, sunet superb dar mi-e sa nu ma plictisesc repede de ea ca avand in jur de 10-15 cp nu stiu cat ma va ajuta... Si mai ales ca vreau sa-i iau si un set de roti de cross sa face enduro pe munte, pe forestier, penti mari, etc...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dc e supermoto si sa fie in 4timpi si calitate maxima sugerez xt'ul5cc, 10 cp, 4t , si consum de 2.5-3/100km

 

fan honda pe vitezane :) :lol: :lol:

 

nu vreau sa tradez honda , dar mi se pare fiabil xt'ul.....asa la aspect da'l incolo k oricum nu o sa il tii mai mult de 2ani;)))) urmeaza altele mari :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din ce am vazut pe youtube,viteza maxima e 80 km/h :) iar firma...am impresia ca e un fel de first bike mai ingrijit, motoru arata intr-un anume fel....mai frumos ca celelalte chinezarii,dar partea mecanica,lasa de dorit

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din ce am vazut pe youtube,viteza maxima e 80 km/h :blbl: iar firma...am impresia ca e un fel de first bike mai ingrijit, motoru arata intr-un anume fel....mai frumos ca celelalte chinezarii,dar partea mecanica,lasa de dorit

nu este aceea viteza maxima. Aia inseamna altceva,nu stiu exact ce dar si pe mobile.de am gasit scris asa chiar si la modelele 2t.

 

Ar fi o idee sa iau motorul nou dar cu 3000euro decat sa iau nou, sa pierd mult la vanzare, sa.mi para rau dak il "trantesc",etc mai bine iau ceva sh mai bun la aceiasi bani. Oricum motorul il iau din afara. Astept maine la fiecare model o descriere, un pret si ce mai gasiti, daca se poate. Noapte buna! O seara frumoasa va doresc. :lol:

 

--- Mesaj completat în 03 Dec 2007 16:29 -------------

A avut fiul meu unul de 125 cmc,il are si acum,foarte bun,pentru cunoscatori,a facut cu el traseul de la Branesti[motocross,destul de dificil],de multe ori si a spus ca se joaca cu motocicleta asta pe traseu.

Concluzie:motociclete care nu te dezamagesc si cu care nu umbli in service toata ziua!

a fiului dvs este 4t?

 

Am cautat clupuri cu xr 125 de la honda si am fost surprins de ce poate face un 4t 125cc :lol: Deci imi iau 4t, ramane doar sa vad ce modele sunt bune, apoi sa aleg dintre ele. vreau una sa fie frumoasa rau si la design...Uitati

un clip cu Xr125 si mai sunt multe alte clipuri daca vreti sa va dati seama cum este la off...

 

--- Mesaj completat în 03 Dec 2007 16:32 -------------
Acesta era link-ul. Dar si acolo parca e un XR :D :)

 

--- Mesaj completat în 03 Dec 2007 16:35 -------------
Un clip interesant

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Kreidler-ul fiului meu este in 4 timpi;l-am cumparat in primavara,cand a luat permisul,cu 11000 de km la bord;dupa 2 luni a vazut o Honda Nx 125 si a vrut-o pe aia,a scos Kreidler-ul la vanzare,dar acum nu mai vrea sa-l vanda,spune ca merge mai tare ca si Honda si vrea sa-l tina . :) Din asta,cred ca reiese ca sunt destul de bune motocicletele Kreidler,ma iau dupa parerea lui,merge pe tot felul de motociclete de pe la 8 ani.

Informatiile de care ai nevoie le gasesti aici:http://www.motorland.ro/,au catalog on line pentru mai multe marci.

Succes!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multe pareri...e fff bine k, normal fiecare isi lauda "copilul" dar haide lume dati linkul la prieteni si ei mai departe sa ii oferim suport lui @frodo92 pt alegerea ce o va face ..

bagati mai multe detalii din cunostintele dvs si ale prietenilor vostri care au supermoto(125cc)...

dar sa ne spuna omu nr. de criterii pt care va face alegerea corecta pt el..1.design 2.putere. 3.etc

(dc a facuto deja SCUZE poate nu am citit:d) :)

ps: fratii stiu de ce :lol:

Editat de kernel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Totul se rezuma la ce folosesti motocicleta: sa fii "cool" pe terasa sau sa te dai"

Daca esti cool in principal cauti cea mai "aratoasa" motocicleta si performantele nu te intereseaza.

Daca vrei sa te dai inainte de toate te interesezi ce performante are: felul motorului, puterea, cuplul, racirea, frane, suspensii etc. Dupa aceea te uiti sa fie si frumoasa.

 

Sincer nush ce incerci sa gasesti edy. Daca vrei performante iti iei clar 2t. Un 4t ii mai mult practoc daca te plimbi in oras pt ca nu consuma mult si nici nu ai nevoie de loc de putere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

parerea mea este k ar trebui sa fie in 4t..k si sfat!!

pt k 80%din timp vei merge pe drum asfaltat..plus k esti si la inceput si e mai bine sa fie motorul mai "domol"...si se aude si muuuult mai bine :) plus alte avantaje(fiabilitate, consum, s.a.m.d.)/multe greseli iarta 4T :lol: :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Kreidler-ul fiului meu este in 4 timpi;l-am cumparat in primavara,cand a luat permisul,cu 11000 de km la bord;dupa 2 luni a vazut o Honda Nx 125 si a vrut-o pe aia,a scos Kreidler-ul la vanzare,dar acum nu mai vrea sa-l vanda,spune ca merge mai tare ca si Honda si vrea sa-l tina . :eek: Din asta,cred ca reiese ca sunt destul de bune motocicletele Kreidler,ma iau dupa parerea lui,merge pe tot felul de motociclete de pe la 8 ani.

Informatiile de care ai nevoie le gasesti aici:http://www.motorland.ro/,au catalog on line pentru mai multe marci.

Succes!

OK. ma bucur pt fiul dvs si va raman dator pt link ;))

 

Am dt si stiu ce poate. Eu is multumit de "drujba" mea :P

Stiu fraticu ca esti mandru de Dt-ul tau,. si eu sunt :eek: dar parca sa vrea ceva 4t ;) M-am uitat pe web si am vazut ca poate si un 4t sa faca ce am eu nevoie asa ca nu are rost sa cheltui mai mult degeaba si sa trebuiasca sa suport si sunetul de "drujba". cred ca nu trebuia in ghilimele :blbl:

 

multe pareri...e fff bine k, normal fiecare isi lauda "copilul" dar haide lume dati linkul la prieteni si ei mai departe sa ii oferim suport lui @frodo92 pt alegerea ce o va face ..

bagati mai multe detalii din cunostintele dvs si ale prietenilor vostri care au supermoto(125cc)...

dar sa ne spuna omu nr. de criterii pt care va face alegerea corecta pt el..1.design 2.putere. 3.etc

(dc a facuto deja SCUZE poate nu am citit:d) :)

ps: fratii stiu de ce :lol:

Bro poi eu m-am cam hotarat. deci un lucru e cert: vreau sm de 125cc. Acum ramane sa ma decid asupra motorului (2t sau 4t) , cred ca va fi 4t... apoi sa ma decid asupra unui model in functie de posibilitatile care le voi avea atunci si in functie de ce gasesc si ce-mi place :P Si mersi pt ce ai facut pt me bro! :lol: :lol:

 

 

 

 

--- Mesaj completat în 03 Dec 2007 22:52 -------------

Totul se rezuma la ce folosesti motocicleta: sa fii "cool" pe terasa sau sa te dai"

Daca esti cool in principal cauti cea mai "aratoasa" motocicleta si performantele nu te intereseaza.

Daca vrei sa te dai inainte de toate te interesezi ce performante are: felul motorului, puterea, cuplul, racirea, frane, suspensii etc. Dupa aceea te uiti sa fie si frumoasa.

 

Sincer nush ce incerci sa gasesti edy. Daca vrei performante iti iei clar 2t. Un 4t ii mai mult practoc daca te plimbi in oras pt ca nu consuma mult si nici nu ai nevoie de loc de putere.

Nu vreau neaparat sa fiu "cool sau pizdos" pe terasa man. Vreau un motor cu acre sa ma dau mult, sa ma distrez cu el, voi merge cel mai mult pe asfalt dar voi afce si enduro... m-am convins ca pentru ce enduro vreau eu merge si un 4t asa ca nu cred ca este problema. Nu as zice neaparat ca doar 2t-urile sunt performante...doar daca tu prin performanta nu intelegi putere mai mare plus 2n/m diferenta intre 2t si 4t... Eu am spus de la inceput ca vreau sa fie si frumoasa. sunt foarte pretentios la design si vreau un motor frumos si in celasi timp bun. Sper ca nu m-ai inteles gresit.

 

parerea mea este k ar trebui sa fie in 4t..k si sfat!!

pt k 80%din timp vei merge pe drum asfaltat..plus k esti si la inceput si e mai bine sa fie motorul mai "domol"...si se aude si muuuult mai bine :D plus alte avantaje(fiabilitate, consum, s.a.m.d.)/multe greseli iarta 4T :blbl: :box:

Da bro, asa e. Mai mult voi merge pe drum dar cum spuneam voi face si enduro cu ea. :lol: ca altfel luam racing si terminam balciul :D . Si ma puteam da mai mult cu u :sick: ca asa cu enduro nu prea te poti da cu baietii pe cheia, etc. Voi fi incepator si nu vreau sa fiu zmeu si sa iau ceva foarte puternic. eu zic ca este cel mai bine sa incep cu un 4t si cand va fi momentul sa iau ceva mai mare voi lua. Pentru inceput vreau ceva cu care sa invat sa merg, sa experimentez, etc. Apoi o sa ma pot hotara mai repede ce este pentru mine: racing sau enduro si voi sti urmatoru motor ce va fi :blbl:. Si cum spui tu: 4t este fiabli, iertator, costisitor :hurt: si se aude bine ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar specialisti in motociclism.....kernel si frodo.....voi ati fost vreodata pe un sm sau enduro de 125 in 4 sau 2 timpi.....credetima ca io am fost pe ambele si cam stiu cum ii....

 

4t la 125 merita mai mult daca te dai in oras.....nu are putere si nici nai nevoie....pt statu la semafor iti trebe consumu mic care il are deci nu ii bai....

 

pt enduro ai nevoie de forta bruta....si acolo ai 2t;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

k sa fii SPECIALIST iti trebuie o kestia d'aia patratzoasa/dreptunghiulara/sau cum or mai fi..ii zice DIPLOMA..eu in motociclism nu am asa ceva:( cred k nici edy..asa k ma inclin in fatza tuturor care au asa ceva..crede-ma k yo sunt adeptul a 4t iar cd aud motor de 2t, in afara de forta nu aud/vad decat par par par par par par par par(urat zgomot)/consum mare/o forta bruta care nu ii trebuie la om mereu decat at cd ramane impotmolit in ceva adanc si umed :) :lol: ..acuma @frodo92 vrea sa experimenteze, e la inceput, poate nu are prea mare experientza si va merge preventiv, de asta am zis sa isi ia 4t..asta e mai domol..mai manevrabil.... parerea mea;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...