Sari la conținut

Honda CBF 600F


Navaro
 Share

Postări Recomandate

Destul. Si la drum intins cu cat o tii constant? 180-190? Autonomie cam cati km? Bafta

 

 

Eu am mers constant la viteaza asta pe A1.

 

Este super nu are nici o problema.

 

Eu am ajuns si la 300 km / plin mergand cu 140-160 afara.

 

Dar acum tb s o dau pe a mea ..ca asa trebuie.

 

alex

 

Salutare

 

Am dat GS-ul si urmeaza sa-mi iau un CBR. Am vorbit cu Peter (Fox Motors) si cel mai bine e sa il cumperi iarna (cica diferenta iarna(extrasezon) - inceput de sezon(primavara) poate ajunge la 500euro !!! ), deci foarte probabil ca in ianuarie imi inchiriez garaj pentru motor :P

 

Nu stiu inca cat o sa coste dar sper sa fie undeva in jur de 3500euro (asta inseamana probabil 2500 pe mobile.de ).

 

Ce parere aveti de pretul de iarna la un CBR600f (model PC35, deci dupa 96)?

 

Bafta maxima si asfalt uscat!

 

:crack:

 

Iti tin pumnii ,daca te intereseaza te poti uita la al meu.( este insa pc 25 - F2 ).

Din punctul meu de vedere pretul la ele este destul de apropiat - au o valoare foarte buna de ravanzare.

Tot ce este important este STAREA motocicletei - eu de exemplu am cautat in tot Bucurestiul si nu mi a placut nimic, mi au adus o niste ardeleni tare de treaba din Tg Mures. Impecabila!!! Nu te arunca la 200-300 de euro ,pretul la piese si la ce - Doamne fereste - ai mai avea nevoie daca e "lucrata" e mult prea mare ca sa te "zgarcesti " la inceput.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Salut !

Daca nu-i prea tarziu, pentru inca o parere...Daca vrei sa-ti cumperi un motor nou, asculta !

Anul trecut in martie am sunat la Buc la importator pentru 2 buc CBR 600F noi. Ne-a dat un pret de 8000 Eur/buc, zicea ca-i cel mai bun pret posibil.

Dupa cateva telefoane si vre-o 2 saptamani le-am luat din Germania, noi noute la sub 7000 Eur/buc de la un dealer Honda din apropiere de Nurnberg.

Cat despre motoare - cea mai buna alegere la banii aia si clasa respectiva.

Chiar daca mi-am comandat o alta motocicleta, din alta clasa, CBR-ul il voi tine.

Sper ca te-am ajutat.

Cele bune

Roli

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Destul. Si la drum intins cu cat o tii constant? 180-190? Autonomie cam cati km? Bafta

pai dupa cum s a spus mai sus peste 140 apare din senin vantu dar poti sa mergi si cu peste 200 dar nu f multi km adica nu ai cum sa mergi 100 km peste 200 in blana ca ramai acolo si nu te mai dai jos de pe ea... cred ca pe la 150 - 180 poti sa mergi fara jena. faza mai nasoala e ca in orash consuma cam 9 (asta pt ca mai trebe carburatoarele aranjate - primavara asta) adica eu cu un plin (cam ~12 l fac 130 150 de km in orash in conditii de cox adica schimbat la 12.000rpm) dar din cat am inteles consumul normal in oras e undeva pe la 7 8 si afara cam 5 -6 asta in fct de cum mergi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Destul. Si la drum intins cu cat o tii constant? 180-190? Autonomie cam cati km? Bafta

 

Tu ai mers vreodata cu 180-190?

Cu un naked mergi 100-140 dragul meu. Pentru viteze mai mari te culci pe rezervor , prinzi cata viteza poti si apoi slabesti acceleratia. Daca vrei sa mergi cu viteze mari cauta o sportiva sau un sport turing cu motor cu capacitate mare si nu in ultimul rand mergi pe autostrada. Nici cu Hayabusa nu e usor sa mergi pe drumurile noastre cu 200.

Editat de edi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

prinde 230 240...

Prinde mai mult,stai linistit.Am un cbr 600 f3 caruia i-am pus dyno-jet,filtru aer k&n,evacuare completa titan cu toba finala carbon si l-am dus la 270.Numai ca dupa modificarile astea imi consuma 9-10 la suta,dar merita pentru ce demaraje are acum!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 9 months later...

Aici se discuta CBuri. Street bikes, nakeduri sau ce or fi ele. CeBeRica F e la motorete de viteza. ;)

 

Poate titlul topicului e despre CB-uri...insa continutul posturilor zice altceva :burnout: :D ...apropos...le-ai citit?..sau doar asa...pareri, de plictiseala??

Numa' bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate titlul topicului e despre CB-uri...insa continutul posturilor zice altceva :D :D ...apropos...le-ai citit?..sau doar asa...pareri, de plictiseala??

Numa' bine.

 

Eu am incercat sa te ajut. Si da... am citit toate posturile acestui topic si de obicei nu postez de plictiseala. Incerc sa fiu productiv/informativ. Am vazut ca au mai postat si alti CBRisti care nu au citit titlul atent pe topicu asta. Fa cum vrei dar cred ca e si spre binele vostru sa aveti discutia si informatiile concentrate nu doar intr-un singur topic dedicat CBR 600 dar mai ales la subforumul potrivit. Ca daca stam sa ne gandim CBR 600 are tot atatea de a face cu motociclete de strada (adica naked, allrounder) cum are SVul 650 cu motocicletele supersport (aka de viteza) si care e pus in mod gresit in acel subforum.

 

;) :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...