Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • 5 weeks later...
Ce ai tu acolo e conceptul prezentat in 2007, modelul care va fi lansat anul viitor a fost prezentat la slonul Tokyo Motor Show, aici sunt fotografiile cu modelul care va intra in productie si mai multe detalii: /index.php?showtopic=432744

 

Well, this one motherfucker right here looks even better...

 

3509.jpg

 

 

Si ce? N-am voie sa ma bucur de asa o stire? Putea sa ramana doar concept... :laugh:

 

Mesaj completat

 

 

 

 

TRI2TON:

 

tri2ton.jpg

Mesaj completat

Cand am auzit ca Triumph revine cu modelul Thunderbird, m-am gandit la orice altceva, decat un cruiser. Nu-i rau nici cruiser-ul, dar se putea si altfel:

 

1.jpg

 

 

www.raask.se

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 8 months later...
  • 1 month later...
  • 3 months later...

sunt un pic nehotarat daca sa "stric" un original... in genere sunt de principiul ca asa cum a fost e cel mai bine, dar... parca m-ar manca pe iarna sa ma apuc un pic de yama sa o fac mai spre race clasic... nu exagerat cu ghidoane lasate extrem.. totusi in limita unui confort in exploatare...

YAMA

opinii?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt un pic nehotarat daca sa "stric" un original... in genere sunt de principiul ca asa cum a fost e cel mai bine, dar... parca m-ar manca pe iarna sa ma apuc un pic de yama sa o fac mai spre race clasic... nu exagerat cu ghidoane lasate extrem.. totusi in limita unui confort in exploatare...

YAMA

opinii?

 

 

cum sa fi nehotarat , este o motocicleta banala nu are nimic special . baga flexu si poate iesi ceva frumos

 

vezi aici

 

http://www.pipeburn.com/home/2010/9/9/1973...et-tracker.html

 

ps: rsm_mc are forme bune motorul poate sa iasa ceva frumos . spor la munca.

 

pss: in 2 saptamani sper sa-mi termin si eu motorul si o sa-l prezint aici. . can't wait :alcy:

Editat de Robyb
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut everybody !!! ...sunt si eu un CAFE RACER ENTHUSIAST :) ...de-abia acum am gasit acest topic :)

Ma bucur sa vad ca sunt si pe la noi CafeRacere !!!

 

Casi ,super Suzuki-ul dar vrem sa vedem si Honda :)

 

Robyb ,ma bucur sa vad ca ai terminat si tu proiectul ,arata super :D

 

rsm_mc ,ai niste fier cu mare potential acolo :( ,asteptam sa vedem ce iasa ..... BAFTA !!!

 

 

... o poza cu CAFERACEul meu : DUCATI gtv 350 (1980)

 

IMG_0186%20(Large).JPG

 

 

... TON UP !!!

Editat de desmoBIBU
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 5 weeks later...

:) salutari! am citit topicul asta de-a fir a par si chiar m-am bucurat ca mai sunt si altii interesati de acest curent/stil :P am si eu un Suzuki GSX 400 E din 1982 si doresc sa-l fac cafe... intrebarea mea este de unde as putea achizitiona un handlebar (ghidon) mai cafe... este asa ceva pe louis.de pt ca eu nu am vazut doar clip-on handlebar si este destul de scump... de asemenea astept sugestii in ceea ce priveste modificarea carenelor si a rezervorului, cu o singura mentiune- as vrea sa pastrez saua cu 2 locuri... daca are cineva de vanzare handlebar de cafe astept oferte pe PM... va atasez niste poze ...

post-10383-1297266158_thumb.jpgpost-10383-1297266541_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vezi ca e ceva identic pe louis, vreau sa imi pun si eu ghidon dinasta pe cb dar acu nu am bani + ca prioritara e geaca pe care nu o am:))) cauta pe louis...era vro 40 de eur parca.

 

 

http://www.louis.de/_10a95bb46a3e0d7c28048...tnr_gr=10021601

 

Oare de modelul acesta spuneai? si eu l-am vazut, dar nu eram sigur ca se potriveste in loc la cel original al meu... oare numai diametru conteaza sau si celelalte dimensiuni ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...