Sari la conținut

Dkw Nz 350-1


CUXI
 Share

Postări Recomandate

unul din ultimele proiecte DKW NZ 350-1 fabricatie 1944

 

bloc motor din fonta si alte mici maruntisuri care il fac mai deosebit decat tipul NZ 350

 

piesele care nu s-au mai putut recupera au fost inlocuite cu piese noi ...replici a celor originale

 

cum ar fi:piston bolt si segmenti,instalatia electrica complecta si releul de incarcare.post-4469-1198002409_thumb.jpgpost-4469-1198002562_thumb.jpgpost-4469-1198002855_thumb.jpgpost-4469-1198002742_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bineee, ai cu ce sa faci ture mai lungi, ca daca te mai vad cu Heinkelu in remorca iti pun piedica :kick:.

Deosebit de frumos, felicitari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

unul din ultimele proiecte DKW NZ 350-1 fabricatie 1944

 

bloc motor din fonta si alte mici maruntisuri care il fac mai deosebit decat tipul NZ 350

 

piesele care nu s-au mai putut recupera au fost inlocuite cu piese noi ...replici a celor originale

 

cum ar fi:piston bolt si segmenti,instalatia electrica complecta si releul de incarcare.post-4469-1198002409_thumb.jpgpost-4469-1198002562_thumb.jpgpost-4469-1198002855_thumb.jpgpost-4469-1198002742_thumb.jpg

super!!

felicitari

om de invidiat.respect.....etc :kick:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma oftic. Ca nu am si eu. Ma uit la unii , unde le gasec frate , asta-i noroc chior. Cu asa ceva esti 10 clase peste orice motorn modern , oriunde. Daca stau sa ma gindesc , de fapt eu am un IJ care seamana cu acest motor, este in stadiul de piese demontate. Dar cind o sa am timp de el ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo ma CUXI ma, era si cazul sa apari...super faina treaba, bravo :crack:

 

@Aleko: el avea boala sa care in remorca Triumphu de 100cc din 34 :rock:

 

Cuxi, acu ca ne-ai ofticat cu pozele, spune si despre cum a decurs restaurarea...povesteste-ne :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

unul din ultimele proiecte DKW NZ 350-1 fabricatie 1944

 

bloc motor din fonta si alte mici maruntisuri care il fac mai deosebit decat tipul NZ 350

 

piesele care nu s-au mai putut recupera au fost inlocuite cu piese noi ...replici a celor originale

 

cum ar fi:piston bolt si segmenti,instalatia electrica complecta si releul de incarcare.post-4469-1198002409_thumb.jpgpost-4469-1198002562_thumb.jpgpost-4469-1198002855_thumb.jpgpost-4469-1198002742_thumb.jpg

E tare omu.Da e si smecher.Ne da cite un motor pe trimestru.Ca orice smecher mai are in mineca vreo zece asi(a se citi motociclete)Da daca varsa tot acum se rupe vraja.precum la serialele de mare succes,personal astept sa vad ce va mai scoate acest om din magazia lui.Oricum felicitari si succes in continuare.Si mai da-ne si noua ponturi de troace ieftine si in perfecta stare de functionare. :rolleyes: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 years later...

Salut,

 

Felicitari in primul rand pentru rezultatul restaurarii.

 

Am si eu un NZ350-1 din 1941 (cel putin asa spun actele) care insa a fost puternic modificat in trecut si pe care as vrea sa-l restaurez. Practic ce voi recupera sunt motorul/cutia de viteze , cadrul central si aripa fata plus cateva piese marunte pe care tatal meu le-a primit odata cu motocicleta .

 

Spune-mi te rog daca mai ai piese de NZ, sau daca stii ca are cineva in special furca paralelogram si suspensia rigida spate.

Multumesc anticipat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

posibil sa mai existe o jumatate de cadru cu furca,din pacate,fara partea din spate.

 

daca te grabesti le poti lua pe astea:

http://www.ebay.de/itm/DKW-NZ-250-350-Hinterstrebe-Rahmen-Stander-Federung-NZ250-NZ350-Wehrmacht-/130613104081?pt=Motorrad_Kraftradteile&hash=item1e6925cdd1

Editat de 4bike
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor,

 

Multumesc pentru relatii.

 

Poze nu am deocamdata pentru ca motocicleta e la Curtea de Arges unde eu nu mai ajung asa des. Sper sa merg de sarbatori si sa fac cateva, vreau oricum sa ma apuc sa o demontez.

Nici de bani prea multi nu dispun, de asta speram sa gasesc piese prin Romanica (intr-adevar dificil ) si sa le reconditionez cu manutele mele, pe de o parte asta e si placerea.

Pe E-Bay nu am comandat niciodata, nu stiu ce mi-ar trebui ..pay-pall...m-as fi bagat deocamdata la suspensia rigida spate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...