Sari la conținut

Grupul posesorilor de SuzukiGS500


Thomas
 Share

Postări Recomandate

Al meu e din 91 si nu am avut probleme majore. E unul din modelele cele mai fiabile si simple, pui benzina, schimbi uleiul la timp si basta.

 

Cat despre imparteala de la italieni, nu inteleg de ce au facut-o. Nu sunt diferente la motoare, un pic au mai schimbat la carena spate... dar cam atat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 6,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ma inscriu si eu . am 300 km cu gs-ul meu , asa ca ma incadrez numa bine :hug: . Unde? Cand?

 

Al meu e din 91 si nu am avut probleme majore. E unul din modelele cele mai fiabile si simple, pui benzina, schimbi uleiul la timp si basta.

 

Cat despre imparteala de la italieni, nu inteleg de ce au facut-o. Nu sunt diferente la motoare, un pic au mai schimbat la carena spate... dar cam atat.

 

Din cate stiu eu incepand cu 2004 au radiatoare de ulei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma inscriu si eu . am 300 km cu gs-ul meu , asa ca ma incadrez numa bine :what: . Unde? Cand?

 

Si eu am 1100 :what:. Dar in we asta eu am doua nunti, in 2 orase diferite :hug:. In timpul saptamanii (seara) nu se baga nimeni? Asa, pe la 20:00. Eu stau in Vatra Luminoasa, daca mai e prin zona un amator de plimbari sa dea un reply...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

anothere one bite the dust... adica DA VIN SI EU!!! cum ramine?simbata la 12 unde? cei din dr.taberei eu zic sa ne vedem la bila si plecam impreuna sper alta parte sau poate ramine bila...sper sa nu va dati la fund...poate chiar mergem mai pe seara la petrecerea dac motors din biker's.... chiar mi ar face placere sa m :hug: a "plimb" cu altii ca mine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sambata la 12 Bila drumu taberei ramine..ptr restul nu am ideie...sa propuna ei :what:

 

p.s. azinoapte pe la 3-4 ma plimbam de nebun,am inghietat de frig erau 4-5grade,si mai stropeau si idiotii aia toate strazile...dar a fost mistoh...de 2ori m am intalnit cu potera dar eram cuminte :hug: ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sambata la 12 Bila drumu taberei ramine..ptr restul nu am ideie...sa propuna ei :what:

 

p.s. azinoapte pe la 3-4 ma plimbam de nebun,am inghietat de frig erau 4-5grade,si mai stropeau si idiotii aia toate strazile...dar a fost mistoh...de 2ori m am intalnit cu potera dar eram cuminte :hug: ....

 

Si eu eram azi noapte pe la 3 la plimbare. Erau numai politistii si eu. Nush ce ardeau ei pe acolo...

 

Oare de ce e mai cald pe motor la viteza decat e daca stai si nu faci nimic, la aceeasi temperatura?

Editat de Piratul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e mai cald ptr ca esti tu mai concentrat la "condus" si nu te gandesti la vreme si ce se intimpla exterior...de ex,eu alerg cat vreau(m am dat toata iarna!) si nu am nimic,dar daca prind un semafor si stau mai mult incep sa tremur.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu eram azi noapte pe la 3 la plimbare. Erau numai politistii si eu. Nush ce ardeau ei pe acolo...

 

Oare de ce e mai cald pe motor la viteza decat e daca stai si nu faci nimic, la aceeasi temperatura?

 

Eu as zice (si din propria experienta) ca "vantul" ajuta. Adica in mers din cauza vitezei aerul cald de la motor trece peste parti din corp. La mine avand carena caldura este directionata catre partea inferioara a picioarelor (talpi, gambe), si intradevar se simte valul de aer cald care imi mangaie picioarele. Daca stai pe loc, caldura este dispersata altfel, probabil dupa cum bate vantul. La cele naked probabil ca aveti parte de ceva mai multa caldura si pe pulpe. Eu in schimb am carena care ma protejeaza de vantul rece de afara (as zice ca nu chiar destul, la un moment dat a trecut un camion pe langa mine si mi-a aruncat din mers o pietricica exact langa rotula. Bine ca a nimerit pe moale, a facut o mica vanataie.)

 

Apropo, aseara pe la 19:00 la benzinaria Agip de la p-ta Muncii au oprit doua tipe cu motociclete, una din ele cred ca era Honda CBR 125 si una parea a fi un GS500E visiniu (cu numar de IF sau IL, nu mai tin minte). Fetelor, sunteti pe aici?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

singurul care a lipsit a fost Piratul! plimbarea a fost ok din punctul meu de vedere. am mers cam incet, ma cam pierdeam de restul grupului. norocul meu ca au fost baieti de treaba si ma asteptau pe dreapta :hug:. de data asta am reusit sa plec ceva mai tare de pe loc, in schimb inca mi-e teama de depasiri si de liniile de tramvai. top speedu' cre' ca a fost 65km/h. la un moment dat am fost depasit de un scuter :what:. poate data viitoare ne strangem si mai multi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...