Sari la conținut

Grupul posesorilor de SuzukiGS500


Thomas
 Share

Postări Recomandate

That would be me :lol:

1. doar finala (triunghiulara) decupata din tot ansamblul cu catalizator de la GSXR

2. montajul si adaptarea (taiat la unghi, sudare profesionala, ureche de prindere la unghi, etc) am facut-o la un sudor excelent din Bucuresti (Radu - 0724 230 550)

3. nu e relevant pretul de acum 2 ani, dar ca idee el nu se arunca la preturi (si o pot confirma toti ce au fost la el)

 

Poze doar:

/index.php?...c=76809&hl=

si aici dupa schimbarea integrala a evacuarii: /index.php?...76809&st=30

 

 

Si uleiul, daca nu mergi cu motorul iarna, lasa-l cu ulei schimbat (nou) si in primavara il schimbi. E pacat sa te ieftinesti la asa ceva.

 

Aha, ideea era ca am un prieten cu un GSXR si ar vrea sa isi schimbe el toba, si mi-o dadea mie pe a lui, si vroiam sa stiu daca imi trebuie tot ansamblul sau pot sa iau doar triunghiulara. Mc pt raspunsul prompt :disappointed:

 

Iar in legatura cu uleiul - sa vad daca am inteles bine: Ii schimb uleiul acum, daca nu merg cu ea iarna, si apoi il mai schimb odata in primavara ?

Si daca vreau sa merg cu ea iarna ? Nu il mai schimb acum si il schimb doar in primavara?

 

 

Da, am raspuns inainte sa citesc postul tau. Ok, am intele :lol: s. Deci cel mai bine ar fi sa il schimb acum. Got it. Cum fac rost de finante, il schimb. Mc inca odata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 6,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Daca motocicleta este facuta in Spania este mai prost facuta sau sunt alte inconveniente?

As fi gasit aceasta moto. Ce ziceti, merita? http://www.pro-bike.ro/forums/index.php?showtopic=49014

 

Cu cat mai noua cu atat mai bine. Mai sunt unele guri rele care comenteaza ca ar fi ceva mai proaste cele ansamblate in Spania, dar n-ar fi niciun motiv, piesele sunt aceleasi, doar ca sunt insurubate in alta parte. Daca ai retineri din cauza tarii de provenienta, poti s-o cumperi p-aia si ti-o dau pe-a mea la schimb, made in japan + diferenta de cateva sute. :disappointed:

 

Apropo baieti, cine e interesat de motoreta mea, e la vanzare cu pret orientativ de 1700E. poze si detalii aici:

 

/index.php?...t&p=1556958

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca motocicleta este facuta in Spania este mai prost facuta sau sunt alte inconveniente?

As fi gasit aceasta moto. Ce ziceti, merita? http://www.pro-bike.ro/forums/index.php?showtopic=49014

 

A mea e facuta in Spania. Din 2005. Nu stiu cand au deschis fabrica acolo, dar cred ca astea noi din Europa sunt toate facute acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai baietzi, mai terminati traiv-ar cu preturile astea mari la o mobra asa veche (ca si conceptie). nu zic ca nu e buna si usor de intretinut dar 1700 E pentru un GS e mult!!! mai uitati-va si ce mobre mai trec pe langa voi si vedeti cum merg si cum arata si, mai ales, uitati-va la preturile de afara!

o sa-mi ziceti ca nu se mai poate inmatricula dar chestia asta nu conteaza atat timp cat cine se hotaraste sa ia un GS nu are bani de gixer sau ceva de genu.

ok mere ca incepator foarte bine dar o sa te saturi de ea... o sa vrei sigur altceva

mai vb.

btw o vand p a mea, interesat careva?

 

mi-am amintit: am un tovaras care vinde srad-uri de 600 la 2000 - 2500 E si nu compari cu gs niciodat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai baietzi, mai terminati traiv-ar cu preturile astea mari la o mobra asa veche (ca si conceptie). nu zic ca nu e buna si usor de intretinut dar 1700 E pentru un GS e mult!!! mai uitati-va si ce mobre mai trec pe langa voi si vedeti cum merg si cum arata si, mai ales, uitati-va la preturile de afara!

o sa-mi ziceti ca nu se mai poate inmatricula dar chestia asta nu conteaza atat timp cat cine se hotaraste sa ia un GS nu are bani de gixer sau ceva de genu.

ok mere ca incepator foarte bine dar o sa te saturi de ea... o sa vrei sigur altceva

mai vb.

btw o vand p a mea, interesat careva?

 

Eu am pus pretul pe care-l cer, am dat 2000E, iar pretul mobrei este orientativ, plus ca dau accesorii ce noi au costat peste 300E. Cine e interesat poate negocia, nu? Bafta si tie la vanzare! :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

corect! dar spune-mi si mie de ce o dai, nu vrei altceva? :disappointed:

 

paote dau o tura pana in constanta zilele astea, da shi mie id-ul tau

Id-ul e la profil, o dau pentru ca vreau sa-mi achit un credit facut pt. masina si asa pot strange si bani pentru alta motocicleta la primavara. Poate chiar tot gs500 daca nu-mi voi permite altceva. Am preferat sa stau fara motocicleta pe timp de iarna decat sa platesc rate tot anu'. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iertare maria-ta prea rushinea prostiei mele... doar am indrasnit si io sa fac o camparatie de preturi zau! nu sari la gatu ciobanului degeaba!

Hai mai nu mi-o lua in nume de rau dar pe bune lumea alege ce vrea. Eu nu stiam ce vreau cand mi-am luat motor am mers cu mai multe si am ales gs 500,fara sa aiba legatura majora cu banii.Am luat doar in calcul faptul ca 2-3 ani imi sunt suficienti aproape 50 de cai putere.M-am inselat! Dar chiar nu merg comparate cele 2 clase nici ca pret nici ca nimic.Si personal mai bine gs 500 la 2500 euro cu 15000 km 2003 decat gsxr 600 la aceeasi bani si 50000 km.Ala e deja motor terminat si rupt in gura.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dak vreti sa ne vedem pe langa bucuresti am io loc aici unde sant sa ne vedem si sa ne dam o leak, fara sa vina politzaiu sa ne ..... la cap. e drumu parfum si baru langa! luat id-ul meu si vb! nox1300@yahoo.com

bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce tare ....

i-a pus cioc dala de GPZ ca sa aspiri pietrisu de pe jos :lol:

oricum e fun !

 

Cat consuma in mod normal un GS ?

In oras si la drum lung ?

 

Consuma mai putin modelul pe injectie ... sau nici nu exista asa ceva ?

In mod normal?Tinut pe Cheia in 7000-8000 rot/min 2 pers. 3.3 % luand in considerare buc-brasov-cheia-buc. In oras 4-4.5 %. Mai putin de atat...nu cred ca se poate.Nu am mai auzit pe nimeni caruia sa-i consume atat de putin dar e adevarat ca reglajele/echilibrat carburi facute de mine si nu de nenea chioru' de la service-ul de tzesalat pisica :lol:

 

dak vreti sa ne vedem pe langa bucuresti am io loc aici unde sant sa ne vedem si sa ne dam o leak, fara sa vina politzaiu sa ne ..... la cap. e drumu parfum si baru langa! luat id-ul meu si vb! nox1300@yahoo.com

bafta!

Adica sa facem o liniuta? :lol: Nu e bine asa! Nu avem voie! Nu e legal ! Zi cam pe unde e zona asta si cand :disappointed:

 

Ce ziceti gs-istilor de prin bucuresti facem si noi o intalnire d-asta?Asa de comparatie ''vizuala''?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dar cine a zis ca dam liniutze??? intalnire de "vizual" cum zici tu. zona e langa bucuresti in ciorogarla dak atzi auzit de ea... 7 km de capitala si e destul de libera sa ne intalnim sa vorbim si sa bem bere...... (fara alcool).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ieri va povesteam cum moto a mea da usor in nas cand se apropie de 4500-5000 rpm. Si parca nu are vlaga care o avea pe la inceputul anului. Sau asa mi se pare mie. Filtru de aer e schimbat, carburile sincronizate, ulei schimbat, motor segmentat... Azi a dat vreo 2 mici rateuri si mi-am zis wtf... Am turat intr-a doua pana pe la vreo 8000. Faza e ca dupa 6000 a inceput sa se infiga si sa mearga rotund fara acele mici rateuri sau sa dea in nas. Nu stiu unde sa ma mai uit. Poate sa fie de la supape? Sau ce sa aiba ca ma dispera. Si vreau sa o las la mecanic sa se ocupe de ea, dar nu vreau sa zica ca mi-a facut cine stie ce si sa ma incarce aiurea.

 

Cand iau de ghidon dreapta se accelereaza singura. Aici buba cred ca e cablul mai mult ca sigur.

 

Banuieste cineva ce ar putea avea?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut

 

daca intereseaza pe cineva......stiu ca se cauta doar gs-uri pe aici....am avut si eu chear 2 si e si f.....sunt ok...dar am schimbat-o pe gsx-750...e chear super fata de gs-eu...si comod

 

daca intereseaza pe cineva e de vanzare:http://www.bestauto.ro/Default.aspx?Action=DetailView&Ad=773400

 

asfalt uscat la toata lumea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si maine plimbare pana in zona Campina(cica e un lac pe acolo) intalnire 10:00 benzinaria Mol Otopeni(imediat dupa Mac ).Suntem 5 motoare pana acum.

2 gs 500 si 3 virago.Viteza in limita legii.

Bafta!

 

Maine nu pot...dau o fuga pana la Sibiu.

Daca cumva o amanati pentru duminica, ma bag si eu...in functie de vreme, biensur! :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate e hotarat pt maine.

Dar eu va propun o chestie pentru viitor cand mai drumuri d-astea de facut de ajuns undeva anuntati ca poate gasiti insotitori. ;)

 

Anuntam...dar la Sibiu merg cu masina :nono: ...actiune Peugeot....deh! :rolleyes:

 

Oricum, asfalt uscat celor care faceti Campina si sa va intoarceti cu bine.Ramane pe week-endu' viitor, daca tine vremea cu noi! :lool:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai baietzi dak ma asteptati si pe mine vin si io. fiind din zona de est a capitalei ajung mai greu la otopeni via centura... da-ti un mesaj ceva cand va strangeti si va sun. 0765875752

 

iaca-ta ceva mumos, pare tare rau ca nu am putu mere mai departe.... data viitoare promit ca nu ma mai dezlipesc de voi

si sa nu mai punem enduristi sa ne faca traseul traiv-ar neamu! la coborarea aia am simtit ca mi se rupe sufletul in gaurile alea!!!

post-43341-1226174112_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rupe gs ,tocmai miam luat unu din 89,termin reparatiile,vopsitu si il bag in circulatie---sunt incepator,si ii super pentru mine,are sunet klumea,ture multe ---am in plan sa o tzin vreo 2 ani dupa aia trec la ceva mai tare... pana atunci imi bag mana in acceleratia lu suzi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...