Sari la conținut

Grupul posesorilor de SuzukiGS500


Thomas
 Share

Postări Recomandate

SALUTARE... cu riscul sa spun o mare prostie, am si eu o intrebare (am visat urat azi noapte). oare ce s-ar intampla daca as da jos cutia neagra in care se afla filtrul de aer si as pune doua filtre din astea direct pe carburatoare... ce ziceti ? dati cu pareri plz, daca nu sa-mi spuneti ce filtru de aer recomandati pt cutia neagra.... multumesc anticipat :cheers:

Mesaj completat

la asa cv ma refeream, ca nu cred ca merge link-ul...

post-45327-1263715739_thumb.jpg

Editat de kanguru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 6,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

dupa parerea mea ele ar trebuie sa mearga dupa ceva reglaje pe acolo.dar nu cred ca fac bine la motor:

1] la motor din cauza ca dupa cum se stie tara noastra nu e una curata ci e plina de praf care o sa intre prin fitrele expuse.tot praful ducand se in motor

2] cred k o sa si consume mai mult

3]dar daca le pui uouu :cheers: ce bine o sa arate.

4]plus k o sa mai dai si cu apa pe acolo mai o ploaie mai o spalare si nu stiu cat de bine reactioneaza la apa

parerea mea bft

Editat de pogor[frate]
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dupa parerea mea ele ar trebuie sa mearga dupa ceva reglaje pe acolo.dar nu cred ca fac bine la motor:

1] la motor din cauza ca dupa cum se stie tara noastra nu e una curata ci e plina de praf care o sa intre prin fitrele expuse.tot praful ducand se in motor

2] cred k o sa si consume mai mult

3]dar daca le pui uouu :cheers: ce bine o sa arate.

4]plus k o sa mai dai si cu apa pe acolo mai o ploaie mai o spalare si nu stiu cat de bine reactioneaza la apa

parerea mea bft

 

ms mult, la primavara vreau sa ajung la Tg Mures unde se aude ca este un meserias mare care stie regla carburatoare de da tot ce e mai bun din ele (app daca stie cnv despre cine e vorba va rog sa ma ajutati cu un nr de tel sau cv) si cand o sa ajung pe acolo vreau sa-i cer si lui o parere si de consum nu-mi fac probleme ca si asa al meu consuma mult, merg mult in ture mari cu el :banana:...

 

mai astept si alte pareri, mersi mult :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uameni buni! am dat peste un nene care imi face evacuarea din ceva inox super duper lucios. si m-am gandit sa pun toba spor direct pe ala, dar no cash. asa ca e cineva interesat de evacuarea plus toba stock intr-o bucata?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am reusit sa fac rost de un aparat sa filmez toba...

evacuare de la vick exhaust , om super de treaba , recomand... a trebuit doar taiata galeria , si sudata flansa , apoi prinsa cu suruburi toba noua, astfel poti sa schimbi toba cand vrei...

trebuie sa ma filmeze cineva si in mers ca se aude super ... :banana:

 

 

 

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am reusit sa fac rost de un aparat sa filmez toba...

evacuare de la vick exhaust , om super de treaba , recomand... a trebuit doar taiata galeria , si sudata flansa , apoi prinsa cu suruburi toba noua, astfel poti sa schimbi toba cand vrei...

trebuie sa ma filmeze cineva si in mers ca se aude super ... :D

 

 

 

:banana:

 

 

arata si suna bine :lol: ... sa ai noroc de ea, sa "AUZIM" de bine :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SALUTARE... cu riscul sa spun o mare prostie, am si eu o intrebare (am visat urat azi noapte). oare ce s-ar intampla daca as da jos cutia neagra in care se afla filtrul de aer si as pune doua filtre din astea direct pe carburatoare... ce ziceti ? dati cu pareri plz, daca nu sa-mi spuneti ce filtru de aer recomandati pt cutia neagra.... multumesc anticipat :cheers:

Mesaj completat

la asa cv ma refeream, ca nu cred ca merge link-ul...

ar mai fi asta

JCM-RU-2970.jpg

oricum daca vrei sa-ti iei 2 d-alea de ai zis tu ... ai mare grija la diametre...sa vina bine pe carburatoare. daca gasesti pe undeva cat de "permisiv" este filtrul in materie de praf iti poti raspunde singur la chestia cu "se merita". de treaba cu apa nu tre sa-ti faci griji nici daca o sa mergi pe ploaie...numai ca tre sa le cureti si sa le ungi dupa fiecare ploaie sau la nu stiu cati km parcursi...deci n-o sa fie ca asta stock care te tine mai mult (eu il schimb cam unu pe sezon d-asta stock)

Mesaj completat

s-o stapanesti cu placere...se aude super. Eu am auzit una live pe GS-ul lu' Ada ... se merita.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ar mai fi asta

JCM-RU-2970.jpg

oricum daca vrei sa-ti iei 2 d-alea de ai zis tu ... ai mare grija la diametre...sa vina bine pe carburatoare. daca gasesti pe undeva cat de "permisiv" este filtrul in materie de praf iti poti raspunde singur la chestia cu "se merita". de treaba cu apa nu tre sa-ti faci griji nici daca o sa mergi pe ploaie...numai ca tre sa le cureti si sa le ungi dupa fiecare ploaie sau la nu stiu cati km parcursi...deci n-o sa fie ca asta stock care te tine mai mult (eu il schimb cam unu pe sezon d-asta stock)

 

si asta de zici tu ar fi ok, dar dupa ce scrie pe el presupun ca e cam "piperat" la pret... oricum inca nu sunt 100% sigur ca o sa-i pun, sa vad cum stau cu fondurile cand scot mobra ca tre si gume la ea :D... ms oricum ca ai dat cu parerea :cheers:

Mesaj completat

fiecare cu "pasarica" lui ...

 

 

:banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dupa ce scrie pe el presupun ca e cam "piperat" la pret...

sa stii ca e destul ... undeva la vreo 2 milioare daca nu ma insel, am cautat eu asta vara si cand am vazut pretul m-am lasat pagubas. Dar cu un filtru d-asta nu cred ca tre sa-ti mai faci probleme in privinta prafului care-ti va ajunge in motor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si asta de zici tu ar fi ok, dar dupa ce scrie pe el presupun ca e cam "piperat" la pret... oricum inca nu sunt 100% sigur ca o sa-i pun, sa vad cum stau cu fondurile cand scot mobra ca tre si gume la ea :D... ms oricum ca ai dat cu parerea :cheers:

Mesaj completat

de care gume planuiesti sa iei??eu am gasit un set[de fapt fratimiu]metzler lasertec ca noi din 2009.a avut careva sunt bune??am ionteles ca pe ploaie ar fi bune cu aderenta mare.

 

sa stii ca e destul ... undeva la vreo 2 milioare daca nu ma insel, am cautat eu asta vara si cand am vazut pretul m-am lasat pagubas. Dar cu un filtru d-asta nu cred ca tre sa-ti mai faci probleme in privinta prafului care-ti va ajunge in motor.

am eu kn de ala normal care se baga in cutie si vad k e 70 euro pe louis.

de ce zici tu ca nu iti mai faci probleme cu praful in motor??eu din contra as zice tocmai faptul ca fiind un filtru sort ceea ce permite un flux e aer mai mare in motor decat unul stock automat iti baga si mai multa mizerie nu??da el e mai bun ca te tine o gramada numai cu intretinere si nu trebuie sa il schimbi ci doar sa il speli .

Editat de pogor[frate]
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din contra as zice tocmai faptul ca fiind un filtru sort ceea ce permite un flux e aer mai mare in motor decat unul stock automat iti baga si mai multa mizerie nu??da el e mai bun ca te tine o gramada numai cu intretinere si nu trebuie sa il schimbi ci doar sa il speli .

flux de aer mai mare nu inseamna praf mai mult ca de aici si notiunea de filtru / filtrare ... bine ... la astea de firma (k&n si altele). daca iei un filtru sport "no name" posibil doar sa aiba gauri mai mari ca sa permita mai mult flux de aer.

Mesaj completat

metzler lasertec nu sunt bune. a avut un prieten pe moto si nu a fost deloc multumit de ele in sensul ca nu erau bune la aderenta

da spune si cat l-au tinut ... ca daca nu aveau aderenta prea buna dar tineau 5 sezoane ... n-as zice ca-i un pneu prost ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

' date='Jan 19 2010, 12:56 PM' post='2270038']

de care gume planuiesti sa iei??eu am gasit un set[de fapt fratimiu]metzler lasertec ca noi din 2009.a avut careva sunt bune??am ionteles ca pe ploaie ar fi bune cu aderenta mare.

 

 

Cu Metzeler Lasertec o am eu incaltata pe Suzi mea, cam de 1 an si trebuie sa recunosc ca in prima luna( undeva cam 1000 km) a fost un pic mai greu de controlat (atunci fiind nou noute) dar in timp am inceput ca castig ceva aderenta iar pe ploaie eu chiar sunt multumit de ele :cheers:

Recomand!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

wowwww!!!. poti pune poza de la avatar s'o vedem si noi? ma refer la bagajul de pe suzi!

 

:cheers: cu placere

A fost ultimul drum la munte de pe 2009 :D

post-42710-1263935850_thumb.jpg

post-42710-1263935875_thumb.jpg

post-42710-1263935898_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani 2 all !!!!

Domnilor, nu in ultimul rand Doamnelor, vreau sa va anunt ca mi-au trecut gandurile alea de dezmembrat Suzeta mea, tocmai ce am achizitionat si ultimele elemente de imi lipseau pe ea(placutele de frana fatza), am dat la vopsitorie si janta fatza care era putin "ciupita" la vopsea, janta careia i-am schimbat si rulmentii si sper ca de luni voi avea timp si sa montez totul la loc.

Va ramine (inca)la vanzare cu pret asa cum am facut anuntul, precizez ca la vanzare va avea TOATE consumabilele NOI(placute de frana, ulei, filtre,baterie, becuri)

Voi atasa si cateva poze probabil luni(in limita dimpului disponibil)

Bafta maxima si abia astept sa va gasesc la Academie ....

Mesaj completat

La multi ani 2 all !!!!

Domnilor, nu in ultimul rand Doamnelor, vreau sa va anunt ca mi-au trecut gandurile alea de dezmembrat Suzeta mea, tocmai ce am achizitionat si ultimele elemente de imi lipseau pe ea(placutele de frana fatza), am dat la vopsitorie si janta fatza care era putin "ciupita" la vopsea, janta careia i-am schimbat si rulmentii si sper ca de luni voi avea timp si sa montez totul la loc.

Va ramine (inca)la vanzare cu pretul asa cum l-am facut in anunt, precizez ca la vanzare va avea TOATE consumabilele NOI(placute de frana, ulei, filtre,baterie, becuri)

Voi atasa si cateva poze probabil luni(in limita dimpului disponibil)

Bafta maxima si abia astept sa va gasesc la Academie ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.da spune si cat l-au tinut ... ca daca nu aveau aderenta prea buna dar tineau 5 sezoane ... n-as zice ca-i un pneu prost ...

 

asta mi se pare o mare tampenie. lasand la o parte faptul ca e irelevant cate sezoane tine (unii umbla intr-un sezon cat altii in 10) eu as alege pneul cu aderenta maxima si de ma tine juma de sezon...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

banuiesc ca este pt un singur carb. nici eu nu stiu germana (cand va fi vreme de moto planuiesc sa ma duc la niste cursuri pt ca in toamna am bilete la U2 in Munchen...) si nici nu ma pricep la repararea carb. dar ne ajuta google translate; iti recomand sa folosesti GER-> ENG

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

banuiesc ca este pt un singur carb. nici eu nu stiu germana (cand va fi vreme de moto planuiesc sa ma duc la niste cursuri pt ca in toamna am bilete la U2 in Munchen...) si nici nu ma pricep la repararea carb. dar ne ajuta google translate; iti recomand sa folosesti GER-> ENG

 

Merge mai bine decat babelfish.yahoo.com .Da , contine si "needle valve" si e pentru un singur carburator ..Ms. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...