Sari la conținut

Yamaha Ybr Custom


Postări Recomandate

ybr125c1oe6.jpg ybr125c3zx8.jpg

normal_yamaha_ybr125c_2008_023.jpg 2008-YBR125-custom-colour-black_prv_tcm26-208560.jpg

 

10 CP

 

Pret: 2700 euro

Data aparitiei: martie 2008 ( sf lu' martie in Romania )

 

Eu am banii stransi, cum apare ma duc si-o iau...

 

Voi ce parere aveti?

 

 

Sursa: Yamaha Sud

Editat de m3talik
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum mama zmeilor sa fie facut in china?? oameni buni e yamaha si unu dintre cele mai fiabile modele de 125...faptul ca piata noastra nu e atat de dezvoltata in ceea ce priveste nakedurile in clasele mezine nu releva neaparat si calitatea acestora....mie unu imi place..si app are cam acelasi motor cu xt-ul..ia zi xt-ul in ce regiune din china e facut?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum mama zmeilor sa fie facut in china?? oameni buni e yamaha si unu dintre cele mai fiabile modele de 125...faptul ca piata noastra nu e atat de dezvoltata in ceea ce priveste nakedurile in clasele mezine nu releva neaparat si calitatea acestora....mie unu imi place..si app are cam acelasi motor cu xt-ul..ia zi xt-ul in ce regiune din china e facut?

motorul dupa ybr si xt este facut in China :rolleyes:

Nici mie nu prea imi place,e mai frumos ala simplu

Bafta la cumparare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motorul dupa ybr si xt este facut in China :rolleyes:

Nici mie nu prea imi place,e mai frumos ala simplu

Bafta la cumparare

 

Asa este. Dupa cum si majoritatea celularelor noastre de firma, finlandeza, suedeza sau mai eu stiu eu ce

sunt facute tot in China dar sunt foarte bune. Sunt produse chinezesti de foarte inalta calitate dar sunt si gioarsele de care toti stiu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum mama zmeilor sa fie facut in china?? oameni buni e yamaha si unu dintre cele mai fiabile modele de 125...faptul ca piata noastra nu e atat de dezvoltata in ceea ce priveste nakedurile in clasele mezine nu releva neaparat si calitatea acestora....mie unu imi place..si app are cam acelasi motor cu xt-ul..ia zi xt-ul in ce regiune din china e facut?

"Many of the YBR 125s imported into Europe (at a target rate of about 40,000 units per year) are manufactured in China, and are a model originally designed for the Chinese market, where it achieved notable success. It was introduced in China in 2003, and had sold 200,000 units by 2005. The design concept was for a "125cc commuter with the best balance of features to fit the Chinese traffic environment." The fact that the Yamaha bike became a hit product in China, outselling domestic designs, has been taken as an illustration of the threat posed by "the Japanese competitors' strategy of marketing new types designed specifically for Chinese consumption."

 

This bike is already a business case study in China, and may become a world design classic."

 

Este facut in China, asta scria si in Univers Moto, nr 11-12. :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa este. Dupa cum si majoritatea celularelor noastre de firma, finlandeza, suedeza sau mai eu stiu eu ce

sunt facute tot in China dar sunt foarte bune. Sunt produse chinezesti de foarte inalta calitate dar sunt si gioarsele de care toti stiu.

Ai dreptate sunt unele produse fabricate in china ...de ramai prost la ce calitate au nu ca alea de prin pietze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Totusi are ca target China da se comercializeaza si in Europa. V-ati pus intrebarea totusi daca o firma ca si Yamaha si-ar permite sa isi strice numele oferind produse de proasta calitate in Europa? Sa nu uitam ca aici vorbim de Yamaha si nu de Yamasaki sau mai stiu io ce copie ieftina intradevar chinezeasca.

 

Cat despre piese, va garantez io ca Yamaha isi produce toate piesele in cateva fabrici si nu exista o fabrica pentru fiecare model.

 

Si Ybr'ul ii una dintre cele mai bune motociclete din clasa ei. Nu ii aratoasa ca si R'ul dar, are un motor bun;)

Editat de Schumy CJ
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

ba nene china, italia, venetia..ce conteaza ma? orice motor are grija de tine daca si u ai grija de el.eu am avut rieju care are tot motor de xt..si am o gramada de martori ca am 30 000 de km aproape..intrun sg an...si merge motorul brici..daca am schimbat uleiul la fiecare 3000 de km. nam desfacut motorul in viata mea. atata va plangeti...ca e china taiwan..ce conteaza??? mecanici va facut mama...

O avea ea motor fiabil, dar are roti de bicicleta, nu faci nik q ea e o prostie dupa parerea mea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Totusi are ca target China da se comercializeaza si in Europa. V-ati pus intrebarea totusi daca o firma ca si Yamaha si-ar permite sa isi strice numele oferind produse de proasta calitate in Europa? Sa nu uitam ca aici vorbim de Yamaha si nu de Yamasaki sau mai stiu io ce copie ieftina intradevar chinezeasca.

 

Cat despre piese, va garantez io ca Yamaha isi produce toate piesele in cateva fabrici si nu exista o fabrica pentru fiecare model.

 

Si Ybr'ul ii una dintre cele mai bune motociclete din clasa ei. Nu ii aratoasa ca si R'ul dar, are un motor bun;)

Aici gresesti putin, ce gasesti aici e produs in China pentru Europa (cu Euro 3 care in China nu se cere) pentru ca YBR (adica Yamaha BRazil) se produce doar in America de Sud si China, si costa mai mult sa o aduca din Brazilia...

In rest, da, e fiabila, dar din motive de demaror electric (modelul de lux fata de modelul ieftin in America de Sud) si de catalizatori (modelul european) de abia prinde 115km/h cu pilot slab si vant din spate, pe cand modelul original latino-american (cel ieftin de $1000 dotat doar cu kick-start) prindea lejer 145km/h.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 years later...

Nu are importanta ca e facut in China atit timp cit scrie pe ea Yamaha,ceea ce inseamna ca s-au respectat cerintele de calitae ale firmei!

Intrebare:pentru ca nu prinde mai mult de 100km/h si 8000 rpm stie cineva daca are vreun limitator pe undeva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...