Sari la conținut

Hayabusa multumeste adversarilor


RaveGSXR
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 52
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Vizitator Hairy Poker
Grupul posesorilor de hayabusa cu 701CP pasionati de SF saluta Zapp Share Free.....

:banana::lol: cat se poate de corect....:laugh: si acum sa revenim la ale noastre! :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e vorba de principiu aici

de ce sa te chinui sa pui cai in plus pe motocicleta x daca stii ca cei mai multi ii vei obtine intotdeauna de pe o busa :banana:

tare linkul :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e vorba de principiu aici

de ce sa te chinui sa pui cai in plus pe motocicleta x daca stii ca cei mai multi ii vei obtine intotdeauna de pe o busa  :banana:

tare linkul  :grinbandit:

pentru ca e o vaca mare cit o zi de post ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Hairy Poker

Pentru unii busa este un fel de zeu al motocicletelor.....

Eu pur si simplu il vad ca pe un teribilism... atasez si imagine.....

Dar mai vine o intrebare: Chiar credeti ca daca honda sau kawa sau altii shi-ar pune mintea nu ar scoate ceva asemanator???? LOL Toti beneficiaza de aceeasi tehnologie...

Think! :grinbandit:

Si acum imaginea care sa ateste primele randuri (no offense dogg nu este nimik personal dar a fost cel mai bun exemplu gasit)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru unii busa este un fel de zeu al motocicletelor.....

Eu pur si simplu il vad ca pe un teribilism...  atasez si imagine.....

Dar mai vine o intrebare: Chiar credeti ca daca honda sau kawa sau altii shi-ar pune mintea nu ar scoate ceva asemanator???? LOL Toti beneficiaza de aceeasi tehnologie...

Think! :grinbandit:

Si acum imaginea care sa ateste primele randuri (no offense dogg nu este nimik personal dar a fost cel mai bun exemplu gasit)

s-a si scos kawa zx12 r este cel putin la fel daca nu ceva mai bun fiind mult mai usoara !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si acum imaginea care sa ateste primele randuri (no offense dogg nu este nimik personal dar a fost cel mai bun exemplu gasit)

ah well, o fi, da stii tu, firebladele ala pe care il stii tu din poze si balesti la el, nu nu ala de 400 (lol), ci ala pe care-l stie toata lumea de fireblade... e, dogg a tinut-o-n wheelie-uri tot decebalu pe unu... so... nu ti-ai gasit bine cui sa-i scuipi seminte-n cap :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Hairy Poker

@bhairava my friend in primul rand ca nu balesc la nimik, aici "forta" te-a informat gresit...

In al doi-lea rand ce face Dogg putin imi pasa ca atare am si spus ca "nu am nimik personal" (asta ai si citat dealtfel dar nu cred ca ai citit atent) cu omul ci doar m-am folosit de detaliile lui combinate cu semnatura lui pentru a-mi sustine punctul de vedere.

Si nu scuip nimanui seminte in cap.... ( pentru ca nu consum :grinbandit:) (nu balesc la seminte)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

muhahaha wizzie ....

CUM SE FACE CA ESTI TU MEREU OFF TOPIC ???

bhairavule, lasa-l mah ca se trezeste el :banana:

ps. andrei busa si zx 12 sunt cap la cap dpdv al performantelor, din ce am vazut dar sunt segmente si segmente in care se depasesc una pe alta

oricum mare diferenta pt ochiul lui wizzie (no offence ca sa zic asa), nu este...

iti recomand printre altele mach 2 si 3 ,tot nu i-am dat o bere lui ghost pt. ele

:grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Hairy Poker
muhahaha wizzie ....

CUM SE FACE CA ESTI TU MEREU OFF TOPIC ???

Haiosule, ii raspundeam amicului tau bhairava, explicandu-i ca "forta" s-a inselat. Cat despre tine.... n-am nici o treaba cu tine... dupa cum am mai spus...:grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

muhahaha wizzie ....

CUM SE FACE CA ESTI TU MEREU OFF TOPIC ???

bhairavule, lasa-l mah ca se trezeste el :banana:

ps. andrei busa si zx 12 sunt cap la cap dpdv al performantelor, din ce am vazut dar sunt segmente si segmente in care se depasesc una pe alta

oricum mare diferenta pt ochiul lui wizzie (no offence ca sa zic asa), nu este...

iti recomand printre altele mach 2 si 3 ,tot nu i-am dat o bere lui ghost pt. ele

:grinbandit:

eu am dat exemplul pentru ca s-a spus aici ca numai din haya se poate scoate maxim si eu nu sunt de acord. Intodeauna exista unul mai ceva.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

zx12 nu are personalitatea busei, imo. anyway e chestie de gust.

 

@wizzie: exista 2 feluri de oameni. cei care stralucesc prin propria valoare, si cei care nu pot iesi in evidenta decit prin contrastul cu ceilalti. in general e o problema cauzata de un complex de inferioritate, si strategia lor este de a gasi (crea) "probleme" la cei din jur. HINT. intelegi tu ce crezi. case closed as far as i'm concerned.

 

 

on topic: uitati bai aici motor.... daca e sa ne masuram chestii... io mi-o masor din partea cealalta a mesei :laugh: :grinbandit:

 

http://www.gizmag.com.au/go/3263/

 

Each cylinder displaces 111,143 cubic inches (1820 litres) and produces 7780 horsepower. Total displacement comes out to 1,556,002 cubic inches (25,480 litres) for the 14-cylinder version.

 

At a length of 89 feet and a height of 44 feet, the total engine weight is 2300 tons - the crankshaft alone weighs 300 tons.

 

The RTA96C-14 can achieve a maximum power output of 108,920 hp at 102 rpm and astonishingly, at maximum economy the engine exceeds 50% thermal efficiency.

 

beat that :banana:

post-6-1112218885_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Hairy Poker
@wizzie: exista 2 feluri de oameni. cei care stralucesc prin propria valoare, si cei care nu pot iesi in evidenta decit prin contrastul cu ceilalti. in general e o problema cauzata de un complex de inferioritate, si strategia lor este de a gasi (crea) "probleme" la cei din jur. HINT. intelegi tu ce crezi. case closed as far as i'm concerned.

Cata intelepciune se gaseste in "forta".... (o avea si cuplu?? :grinbandit::lol:)

Bhairava draga, traind intr-o comunitate, contrastul valoric cu ceilalti membri este inevitabil asa ca din oricare fel ai fi valoarea proprie tot contrasteaza cu cei din jur.

Cat despre complexul de inferioritate, este omniprezent in viata noastra, nu crezi??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cata intelepciune se gaseste in "forta"....  (o avea si cuplu?? :grinbandit::lol:)

Bhairava draga, traind intr-o comunitate, contrastul valoric cu ceilalti membri este inevitabil asa ca din oricare fel ai fi valoarea proprie tot contrasteaza cu cei din jur.

Cat despre complexul de inferioritate, este omniprezent in viata noastra, nu crezi??

u just don't get it, so nevermind.

cit despre complexe, speak for yourself :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 6 months later...

KAWASAKI ZZR 1400. ASTA O SA SPULBERE TOT. 1400 CM 192 CAI

te сaci pe el. e atat de urat incat nimeni n-o sa vrea sa spulbere nimic cu el

:P

 

si sunt si mai suparat pe el pentru ca se aude ca o sa-l scoata la pensie la zx12. ceea ce nu e corect.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cecil, Georgia - Arcane Motorsports/NLR , Hank Booth and operator Christer Johansson, all of Great Falls, Montana, traveled to Valdosta, Georgia this past weekend to spin the dyno scales just over 701 horsepower in the first Dynojet Horsepower Challenge. Booth modified a 1999 Suzuki 1300GSXR Hayabusa motorcycle to run methanol and a NLR turbocharger to compete in the inaugural Dynojet Horsepower Challenge.

 

Deci nu prea poti sa-i faci plinul la OMV.

 

Decat sa o alimenteze cu metanol, mai bine ii bagau o grenada in rezervor. Sigur demara mai repede (ba chiar zbura) :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

busa facut trike, pe net am gasit poza, nush daca e facuta pe calc sau e reala

 

alte buse modificate..... poate ati vazut .. poate nu... ciudat ca numa hayabuse am vazut modificate asa radical, oare la alte modele de ex R1 sau blackbird nu s-o facut asa ceva????

post-6144-1130524232_thumb.jpg

post-6144-1130524328_thumb.jpg

post-6144-1130524378_thumb.jpg

post-6144-1130524416_thumb.jpg

post-6144-1130524489_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...