Sari la conținut

Motor Planeta 5


aax94
 Share

Postări Recomandate

As dori sa compar un motor de Planeta 5 cu acte. Are cineva asa ceva?

Ca Jupiterul meu are nevoie de prea multe. Stie cineva de unde pot sa iau piese de Jupiter 4 (exclusiv Tunaru), si cat este setul motor? :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:grinbandit: salut ,prietenul meu nutu,avea un motor de vanzare,merge ceas.are si carburator si esapament si aprindere pe 12 v,cerea parca 7000.000 lei,0723187503,suna-l si poate va intzelegeti...a!nu are acte la el,dar aia nu e problema,seriile se mai si <corecteaza>,nu-i asa?
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
"salut ,prietenul meu nutu,avea un motor de vanzare,merge ceas.are si carburator si esapament si aprindere pe 12 v,cerea parca 7000.000 lei,0723187503,suna-l si poate va intzelegeti...a!nu are acte la el,dar aia nu e problema,seriile se mai si <corecteaza>,nu-i asa? "

Multumesc mult am vorbit dar nu mai era valabil.

.rf

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar n uare nimeni un motor de planeta 5 sau o Planeta 5 DE VINZARE????

Ajutati-ma fratilor!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salut.nu te mai chinui sa cauti motor de planeta 5 cu acte ca te chinui degeaba.prin aceiasi treaba am trecut si eu.si eu am cautat unu cu acte si nu am gasit.dar am gasit un motor fara acte si l-am montat ala.nu e nici o problema,motoarele acum sunt considerate piese de schimb.nu mai ainevoie de acte.s-a schimbat legea.pt orice eventualitate mergi,sau da un telefon la cei de la R.A.R si o sa te lamureasca.bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motoarele acum sunt considerate piese de schimb.nu mai ainevoie de acte.s-a schimbat legea

Chiar s-a schimbat, adica poti sa-ti pui motor cu alta serie ??? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.nu te mai chinui sa cauti motor de planeta 5 cu acte ca te chinui degeaba.prin aceiasi treaba am trecut si eu.si eu am cautat unu cu acte si nu am gasit.dar am gasit un motor fara acte si l-am montat ala.nu e nici o problema,motoarele acum sunt considerate piese de schimb.nu mai ainevoie de acte.s-a schimbat legea.pt orice eventualitate mergi,sau da un telefon la cei de la R.A.R si o sa te lamureasca.bafta

are dreptate eu ma plimb cu ij (din56) al unui prieten si are motor de planeta 5,si merge si la mare cu el de 1 mai,asa ca NO PROBLEM.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

totusi trebuie sa ai macar o factura fiscala de provenienta a motorului, asta asa sa dovedesti ca NU E FURAT.

 

@cavaler : daca ai fost pana la mare cu el nu inseamna ca esti in legalitate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

totusi trebuie sa ai macar o factura fiscala de provenienta a motorului, asta asa sa dovedesti ca NU E FURAT.

 

@cavaler : daca ai fost pana la mare cu el nu inseamna ca esti in legalitate.

Subscriu acestei afirmatii si merci mult.

Totusi in acest caz este util si unul in conditiile de mai sus. Asadar, are cineva un motor de Planeta 5 chiar si fara acte?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

HEIL!!

 

Suna-l pe GASPAR VASILE (Botosani) 0744472055.Eu de la el i-au piese pt planeta mea si sunt super. Informativ un motor de planeta complet = 10.000.000 lei :lol:

 

HEIL!

Editat de LUCIFER
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Daca mai vei, motor, eu am unul, dar nu e de planeta. E de ij 56. Dar am pus pe el alternator (12v), am carburator de cagiva, si segmenti noi. Lasa un mesaj aici, un PM sau un tel. Pretul e mic. (acum il am pus pe cadrul meu de jupiter :lol: )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...