Sari la conținut

Accident Grav La Arad - 13.01.2008


sil3nt_control
 Share

Postări Recomandate

Akm cred ca nu e important sa ne gandim la faptu ca nu era potrivit motoru, sa se faca ei bine si daca ii vedem pe forum atunci vom discuta cu el sa vedem parerile lui, si lectzia care a traso!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 80
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Dar totusi nu zice nimeni nimic mai exact de starea lor.

Eu le doresc insanatosire grabnica si completa.

 

Si in legatura cu vremea (pentru cei care nu sunt din vestul tarii): In vest e primavara deja, au rasarit ghioceii, soare 10-15 grade, asfalt uscat, n-au mai fost precipitatii de ceva vreme deci cam toti motociclistii si-au scos motorul de la pastrare.

 

Sper sa fie ok pana la urma, daca stie cineva detalii despre starea lor actuala sa ne informeze si pe noi.

Asfalt uscat si aveti grija ca automobilistii s-au dezobisnuit sa fie atenti la noi.

Si in timisoara a fost un accident (un prieten de-al meu), unu cu o dacie desi avea cedeaza s-a bagat in sens fara sa se asigure.

Grija mare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Indiferent ca sunt 10-15 grade, tot iarna e, inca!

Ganditi-va de 2 ori inainte sa va suiti pe motoare!

Pe langa faptul ca "datu cu motoru a devenit rulete ruseasca pe soselele din romania", unii isi mai si forteaza norocul!!!

 

Insanatosire grabnica celor 2!

RIDE SAFE!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar totusi nu zice nimeni nimic mai exact de starea lor.

Eu le doresc insanatosire grabnica si completa.

 

Si in legatura cu vremea (pentru cei care nu sunt din vestul tarii): In vest e primavara deja, au rasarit ghioceii, soare 10-15 grade, asfalt uscat, n-au mai fost precipitatii de ceva vreme deci cam toti motociclistii si-au scos motorul de la pastrare.

 

Sper sa fie ok pana la urma, daca stie cineva detalii despre starea lor actuala sa ne informeze si pe noi.

Asfalt uscat si aveti grija ca automobilistii s-au dezobisnuit sa fie atenti la noi.

Si in timisoara a fost un accident (un prieten de-al meu), unu cu o dacie desi avea cedeaza s-a bagat in sens fara sa se asigure.

Grija mare.

 

 

:P nu e bine, totusi e iarna nu avem ce ne juca, daca ai un enduro se mai accepta da si la ala e periculos, prin martie sf lui martie sper sa iesim majoritatea, dar .... totul tzine de vreme!

 

insanatosire la cei 2 spitalizatzi.... is curios daca vor intra vrodata pe forum sa vada ca noua chiar ne pasa, si ne implicam si ne doare can ,cade unul dintre noi :wink:

Editat de sil3nt_control
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu ca in alte parti ale tarii este un frig naprasnic , dar ieri, in Arad, la ora acidentului erau 14 grade Celsius si un Soare stralucitor.

 

si la predeal erau +10 dar lumea se dadea cu schiurile, saniutele si snowboardurile. e adevarat ca am vazut pe la partie si un baiat cu un ktm... dar ala se cheama deja sport extrem si cand faci sport extrem nu te infigi in rezervorul unei amarate de dacii. am mers si eu cu mobra pana pe la 8 grade dar era ca si cum m-as fi dat cu un scuter, cuminte fara prea mari ruperi de aderenta. ce vreau sa spun e ca placerea e mult diminuata, frigul e foarte "rece" si daca iti mai rupi si oasele nu vad rostul acestei experiente. doar ca sa fii "cool" (desi nu vad cat de cool e chestia asta) ... mai bine pas.

 

luati un snowboard, si acolo e pericol si adrenalina multa pt cine vrea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

offf doamne...deja a inceput masacrul...

sper ca nu erau din trupa de 10 care au venit la Timisoara si cu care am stat la o shaorma in complex!!!... :makeout:

bah, termina cu exprimari d-astea de televiziune: masacru, carnagiu, exterminare, samd. plm parca vai domnule s-a pus lumea pe masacrat motociclisti.

 

pun pariu ca daca ala cu masina era de vina, pana acum erau pe aici 100 X :wink: , dar asa nu a atras nimeni atentia ca ala avea viteza...

intrebare: cu ce viteza poti sa intrii intr-o masina, incat sa ii fisurezi rezervorul ?

 

anyway, sanatate maxima ambilor (mai ales fetei), iar motoretistului dupa ce se face bine, multa :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oricum e o prostie sa te dai cu motorul pe vremea asta :wink:

Off topic:

post-15437-1200389496_thumb.jpgpost-15437-1200389521_thumb.jpgpost-15437-1200389559_thumb.jpgpost-15437-1200389582_thumb.jpg

 

Sunt curios ce motociclist n-ar iesi pe asa o vreme.

 

Daca asta nu e vreme de dat pe motor atunci nu stiu care e vremea aia si nu ma luati cu cauciucuri reci & stuff ca nu tine.

Editat de Infinity
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bah, termina cu exprimari d-astea de televiziune: masacru, carnagiu, exterminare, samd. plm parca vai domnule s-a pus lumea pe masacrat motociclisti.

 

pun pariu ca daca ala cu masina era de vina, pana acum erau pe aici 100 X :P , dar asa nu a atras nimeni atentia ca ala avea viteza...

intrebare: cu ce viteza poti sa intrii intr-o masina, incat sa ii fisurezi rezervorul ?

 

anyway, sanatate maxima ambilor (mai ales fetei), iar motoretistului dupa ce se face bine, multa :makeout:

:makeout: stau si ma holbez pe forumul asta si la fiecare accident marea majoritate fara sa fie in cunostinta de cauza daca ar putea ar da cu pietre in conservar :wink: nu vreau sa deschid alte discutii dar is cam multi vitezomani printre noi motociclisti care-s cu gura pana in cer :makeout: mereti in p. pe piste si nu periclitai viata altora

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:makeout: stau si ma holbez pe forumul asta si la fiecare accident marea majoritate fara sa fie in cunostinta de cauza daca ar putea ar da cu pietre in conservar :wink: nu vreau sa deschid alte discutii dar is cam multi vitezomani printre noi motociclisti care-s cu gura pana in cer :P mereti in p. pe piste si nu periclitai viata altora

Subscriu dar asta nu inseamna ca neaparat e vina motociclistului. Dar am observat ca de fiecare data sunt destui care imediat injura conducatoru auto.

Trebuie sa recunoastem ca de multe ori e si vina noastra, nu tot timpul celalalt e de vina.

Politia stabileste, in accidentul din Tm de exemplu soferul daciei a ramas fara carnet.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

totusi, hai sa nu ii judecam, va rog mult, pt ca stiu cum e can ai accident, vb din proprie experientza, in acele clipe si in clipele de dupa accident numa unu care te judeca de faptele tale te face sa intri intro stare de deprimare complecta, iti vine sa te sinucizi,va rog! incetatzi, sa ii vedem bine pe amndoi si dupa aia incep toate acuzele, si discutziiile, akm sanatatea lor e mai importanta ca orce!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

-bah stimate avocat al motociclistilor cu tendinte sinucigase,sper ca esti constient ca nu-i vrea nimeni raul acestui motociclist,dar e cat se poate de clar ca a avut ceva viteza si ca vina ii apartine in mare masura,iar daca unii baieti nu-l ridica in slavi pt. ca s-a dat cu freza de rez. unei Dacii inseamna ca tipul asta a gresit undeva..... -poate ne spune el unde !

Eu unul daca m-as tavali din vina mea ,as accept parerile si acuzele de oriunde ar veni ele, si mi-as lasa venele in pace ?

 

 

Sanatate maxima accidentatilor !

Editat de MUSASHI R6
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca ati intrat pe forum pentru a judeca pe altii.Singurul care judeca in lumea asta cu siguranta nu ii printre noi si sper ca niciunu dintre noi sa nu fie pus in situatia de a fi judecat de El.

Insanatosire rapida accidentatilor si ii asteptam pe forum sa ne povesteasca ei ce cum si din ce cauza s-a intamplat!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am venit cu vesti...din fericire bune.A fost tatal meu astazi la spital iesind din tura la baiat sa vada cum e.Starea baiatului e buna a chiar si stat de vb cu tata ...are in schimb de suferit interventi chirurgicale dar va fi bine.Fata este si ea bine . PUNTEM rasufla linistiti.

Scuze in cazul in care s-a mai postat dar nu am mai citit direct copy paste de pe Arad.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cate am auzit ala o iesit de pe o straduta sau ceva in genu si nah....e clar de acolo ce sa intamplat so asigurat dar nu so asigurat.Ce sa facem...la masina nui poti spune hoooo k la cocie.Poate trec si eu maine pe acolo si spun si altele mai concret.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca sa ajungi intreg acasa exista conducerea preventiva. nu vreau sa par io lupul moralist, dar este super adevarat. daca acum 4 ani imi spunea cineva asta, ziceam ca nu-i adevarat, dar in majoritatea cazurilor iti salvezi pielea.

sa asteptam ce zice omu' cu pricina, si tragem dupa aia cocluziile. sanatate maxima, in special fetei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

revin din nou cu vesti....bune bine inteles.Am fost astazi l spital si am stat putin de vb cu baiatul si cu tatal acestuia.E bine doar k se simte ca dupa cazatura.Mai are de tras cu mainile si altele dar mai minore.Fata care era cu el e acasa si e si ea bine .A scapat doar cu lovituri minore.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...