Sari la conținut

Kymco Fanclub


gabi18051991
 Share

Postări Recomandate

Salut. Super 9 al meu are 7007 km, si din februarie 2007 nu am avut decat becul spate ars(frana). In rest, incident provocate de mine: am gaurit toba, dar am sudat-o si acum e bine...fara nici un fel de alte probleme...prinde 71.5(cronometrat pe gps), in conditii aproape ideale..fara vant si drum drept....e un pic cam greu fata de alte modele, dar ai senzatia de mertan pe el (adica e ca o balena in curbe si peste gropi). va marturisesc ca la stilul meu de mers, maxim, consuma cam 3-3,5%, si 1l de ulei pe la 600-650km, dar n-am umblat pana acum la el la nimic...n-am schimbat cureaua (poate ar trebui), filtrele probabil la anul. Oricum in manualul lor (am in engleza un manual special pt super 9) spun de revizii la fiecare mie de km.....pai ce..eu fac 5 revizii pe an? Exagerat!

 

e 2t super9 ???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 271
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Salutare! Am si io un Agility 50, delimitat, toba Arrow si merge cu 75 km/h lejer. S-au facut cu el 6400 km si n-am avut nici o problema cu el pana acum, doar am schimbat uleiul, bujia si bateria.

Asfalt uscat! :)

Pune si tu o poza sa vedem si noi cum e toba.Cat ai dat pe ea?De unde ai cumparat-o?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca e un mit... nu am vazut scuter in 4t sa prinda 80

Nu-i mit. N-am nici un kit pe el. Toba e 2T si ii mai da ceva putere. Si mai depinde si ce benzina pui pe el, ulei.... Daca l-ai intretinut cum trebuie de la inceput o sa se comporte si el ok. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu-i mit. N-am nici un kit pe el. Toba e 2T si ii mai da ceva putere. Si mai depinde si ce benzina pui pe el, ulei.... Daca l-ai intretinut cum trebuie de la inceput o sa se comporte si el ok. :)

 

toba nu conteaza la 4t (doar pt sunet) , benzina efix 95 de la rompetrol (si am incercat si 98 si carera 100, nici o diferenta) , ulei motul 4t scooter expert mereu pus la timp, foarte ingrijit, am mai vb cu cel putin 4 posesori de agilty, 3 din ei mi-au confirmat ca merge 65km/h, iar un al patrulea zicea ca prinde 70 (tipul are 50 kg), tu zici ca merge 75... :) (75 pe drum drept sau la vale?)

Editat de tiptil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta de unde ai scos-o ? :)

 

un preten de`al mea are un first bike si daca iti zic ca prinde 90 nu ma crezi si i`sa rupt de 2 ori ambielaju, si nu i`a facut nimic la el modificari(tuning) ... si am mai auzit de la astia din reprezentante ca pun pistoane asa mari ca sa nu se planga oamenii ca nu fug scuterele...bine ca te tine cateva mii de km ca se rupe ambielaju asta`i partea 2 acuma crezi ce vrei :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acuma crezi ce vrei :P

nu ca nu te cred ... dar te intrebam doar de la cine stii :D

 

Am mai pus pe la poze ... scuteru meu si un FB Atomic

Are 2000 si ceva de km ... merge super ... ia 80 ... dar e mai moale in panta :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

toba nu conteaza la 4t (doar pt sunet) , benzina efix 95 de la rompetrol (si am incercat si 98 si carera 100, nici o diferenta) , ulei motul 4t scooter expert mereu pus la timp, foarte ingrijit, am mai vb cu cel putin 4 posesori de agilty, 3 din ei mi-au confirmat ca merge 65km/h, iar un al patrulea zicea ca prinde 70 (tipul are 50 kg), tu zici ca merge 75... :D (75 pe drum drept sau la vale?)

75 pe drum drept. Al meu e din 2007 si super bine intretinut. Acum io nush ce scootere au prietenii tai.....Si io tot 98 ii pun, ulei Motul, iar toba neavand filtre ii mai da putere. Intreaba si tu un mecanic. :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, de cateva zile sunt fericitul posesor al unui super8 50 :D , septembrie 2007, 3400km, imi place cum merge si cum se comporta pe curbe dar din pacate este restrictionat la fix 45 km/h si as vrea sa il delimitez si nu stiu exact ce restrictie are si de unde sa cumpar un kit de delimitare :lol: Daca puteti sa ma ajutati v-as fii recunoscator. :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...