Sari la conținut

Kymco Fanclub


gabi18051991
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 271
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

:cheers:

 

vreau si eu o curea pt. agility sa fie de preferabil din kevlar si sa fie noua; stie cineva ce dimensiuni are cureaua pt. agility??? e cineva pe aici care aduce de la malosii???

p.s: astept o oferta de la un om serios de la care s-a mai comandat si oamenii au fost multumiti, un om cu referinte preferabil...saru'mana

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu am stiut cum sa schimb rolele singur asa ca m-am dus la un service si am dat o droaie de bani... 60 de lei dar mi-a facut-o repede. Tot zbarnaie dar e de la cric... din cauza asta zbarnaia si inainte, nu de la role

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu am stiut cum sa schimb rolele singur asa ca m-am dus la un service si am dat o droaie de bani... 60 de lei dar mi-a facut-o repede. Tot zbarnaie dar e de la cric... din cauza asta zbarnaia si inainte, nu de la role

De la cricul central imi zbarnaie si mie. Ma panicasem ca nu stiam ce are si cand colo.... :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu are amortizor in plus.Asa e la S8 125.Eu am~1,75 si incap binisor.La viraje stranse, din cauza ca am o pozitie prea in fata(nu pot sa ma dezobisnuiesc), ating genunchii cu ghidonul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1.91cm pe un agility de 50 :) stai lejer. Nu stiu ce musca ai tu, dar am mai stat pe xor si scuter gen peugeot vclick dar niciunul nu e la fel de confortabil.

 

 

sunt Bogdan! colegul a intrat cu userul lui pe laptopul meu.

Editat de uzunu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are demaraj foarte tare pana pe la 60.Eu i-am dat 115km/h dupa bord dar nu cred ca erau mai mult de 100 reali.Am vazut pe youtube 120 /h cu cutie de pizza in spate.Consuma cam 3 - 3,5 la mers normal.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frumos......poti pune cateva poze cu el ca sunt curios la anumite detalii......inclusiv toba.....si cati km ai cu el?(probleme?)

 

Multumesc!

 

PS: daca il ai cumparat din Romania.

Editat de mania_vitezei
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu am A-ul si mototcicleta pe care sa o conduc de o saptamana dar vreau sa iti zic ca in oras tot mai bun e scuterul :jump: te strecori mult mai repede si mi se pare ceva mai sigur. Poate mai vrei sa te gandesti :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu am A-ul si mototcicleta pe care sa o conduc de o saptamana dar vreau sa iti zic ca in oras tot mai bun e scuterul :jump: te strecori mult mai repede si mi se pare ceva mai sigur. Poate mai vrei sa te gandesti :P

 

ai perfecta dreptate, dar din pacate nu-mi permit sa tin si scuterul, acum am reusit cu greu sa fac rost de 1800 euro si trebuie sa vand si scuterul ca sa pot sa iau mobra buna... mi se rupe sufletul, dar asta e :jump:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

azi mi-au expirat numerele provizorii. aproape 1600 de kilometri intr-o luna.

consum 3,5% (extraurban daca are vreo importanta); am fost pe cheia cu pasager cu vreo 15 kile de bagaj in portbagaj.

in continuare probleme cu partea electrica, probleme de care sper sa scap maine cand o sa verific alternatoru'.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu am A-ul si mototcicleta pe care sa o conduc de o saptamana dar vreau sa iti zic ca in oras tot mai bun e scuterul :jump: te strecori mult mai repede si mi se pare ceva mai sigur. Poate mai vrei sa te gandesti :P

 

 

 

Are perfecta dreptate, eu am trecut la scuter dupa 10 ani de A...nu regret nimic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am eu un Kymco MXU 50 si am peste 10.000 km,si nici o problema la el inafara de bucse k am mers pe drumuri mai rele si atat....

 

Am si un Kymco super8 50 din 2008 insa nu stiu unde e limitatorul??stie cineva??multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

incearca sa pui o bobina de dacie sa nu cumperi degeaba alta ..e acelasi drac (vezi k de bobina dai daca scoti seaua) ..daca da scanteie si se opreste la socuri (gen lasat brusc sau inclinat) e nivelu de benzina din carb ..daca nu e nici una si nu e nici fir intrerupt sau alta problema banala e naspa cu magnetou sau cum ii zice la astea mai noi pe cdi..care e o gramada de bani

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

am cautat in tot topicul si n-am gasit niciun manual de raparatie pt agility50...am nev pt un amic

 

daca are cineva, poate sa faca un pustiu de bine posesorilor de asa model, sa il puna ori aici pe forum, ori daca e prea mare, pe http://www.tanga-moteurs.ro/service/ ?

ar fi bune acolo si manualele pt kymco in general, ca au inceput sa se inmulteasca si pe la noi(chiar sunt de calitate din ce am vazut), si cine stie cum pot fi de folos

 

toate cele bune

 

PS: am urcat eu acolo manualu de piese pe care mi l-a dat @cracky(multam mah nebune :( )

Editat de catul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...