Sari la conținut

Kymco Fanclub


gabi18051991
 Share

Postări Recomandate

welcome mania_vitezei .. e de 125 sau 50 ?

 

Hm..cam ciudata faza cu delimitarea aia de tre sa tai cdi-u ...sincer ma tenteaza dar ma gandesc cine si-ar fi inchipuit ca fix in locu ala tre sa tai sa se delimiteze :| Doohh!

 

ieri am schimbat si eu rolele am pus altele nu cele originale desi am si set original (da au aprox aceasi greutate poate cu 0.5 mai usoare si nu se simte diferenta)..am mai reglat la culbutorii si am bagat poate cel mai bun ulei Castorl Magnatec (care se depunde pe piese si e un fel de tratament pt motor)

 

nu mai zic ca azi m-a sunat tata (era plecat cu kymco) : "d c nu e lantu sub sea? nu mai ai motoreta!" si a inchis :| va imaginati k am rasturnat toata casa cand l-a mai sunat mama odata si i-a zis k nu a patit nimic...thoamne dabia astept sa vina acasa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 271
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Ce-ai patit ma tikagnus ? si vezi ca in semnatura trebuie sa scrii intre cele 2 cuvinte din paranteza cuvantul care vrei sa fie alta culoare...

Editat de brick23
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
asa e, am gresit, am pus altceva in loc de MyRoad!
pentru viteza mai mare rolele trebuie sa fie mai usoare sau mai grele??

 

welcome mania_vitezei .. e de 125 sau 50 ?

 

Hm..cam ciudata faza cu delimitarea aia de tre sa tai cdi-u ...sincer ma tenteaza dar ma gandesc cine si-ar fi inchipuit ca fix in locu ala tre sa tai sa se delimiteze :| Doohh!

 

ieri am schimbat si eu rolele am pus altele nu cele originale desi am si set original (da au aprox aceasi greutate poate cu 0.5 mai usoare si nu se simte diferenta)..am mai reglat la culbutorii si am bagat poate cel mai bun ulei Castorl Magnatec (care se depunde pe piese si e un fel de tratament pt motor)

 

nu mai zic ca azi m-a sunat tata (era plecat cu kymco) : "d c nu e lantu sub sea? nu mai ai motoreta!" si a inchis :| va imaginati k am rasturnat toata casa cand l-a mai sunat mama odata si i-a zis k nu a patit nimic...thoamne dabia astept sa vina acasa

Spunemi si mie te rog exact ce trebuie sa fac la cdi ca eu ma risc sa il tai...dar zimi exact ce fir trebuie sa tai si de unde.....si rolele trebuie sa fie mai usoare ca sa iti dea viteza sau mai grele??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Salutare,am fost la un dealer Kimco (pentru achizitionare super 8) si mi-au spus ca in pret intra si kitt-ul de "delimitare"ce contine un jigler si o piesa care seamna cu o bucse.Din ce spunea omu am inteles ca dupa 1000Km se monteaza acele piese si scuterul va prinde 60-65 :D . Asa o fi !? a pus cineva asa ceva pe Kymco S8? :rusinica:

Ceva sugestii inainte de achizitionare?

multumesc! :blink:

PS.rezista mai mult decat o "chinezarie"

Editat de mikail
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru viteza mai mare rolele trebuie sa fie mai usoare sau mai grele??

 

 

Spunemi si mie te rog exact ce trebuie sa fac la cdi ca eu ma risc sa il tai...dar zimi exact ce fir trebuie sa tai si de unde.....si rolele trebuie sa fie mai usoare ca sa iti dea viteza sau mai grele??

 

 

Salutare,am fost la un dealer Kimco (pentru achizitionare super 8) si mi-au spus ca in pret intra si kitt-ul de "delimitare"ce contine un jigler si o piesa care seamna cu o bucse.Din ce spunea omu am inteles ca dupa 1000Km se monteaza acele piese si scuterul va prinde 60-65 :D . Asa o fi !? a pus cineva asa ceva pe Kymco S8? :rusinica:

Ceva sugestii inainte de achizitionare?

multumesc! :blink:

PS.rezista mai mult decat o "chinezarie"

 

 

 

e un forum strain...nu tai cablu, tai in plasticu de la CDI care are un cablu prin el !! si nu stiu cat de real e chiar daca are vre-o 2 poze...

 

mikail@ kitu de delimitare e la fel ca la agility banuiesc deci trebuie sa functioneze si la S8 numai sa nu ai limitarea din CDI..k la agility city e limitat si din CDI (da se cot firele no problem :blink:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e un forum strain...nu tai cablu, tai in plasticu de la CDI care are un cablu prin el !! si nu stiu cat de real e chiar daca are vre-o 2 poze...

 

mikail@ kitu de delimitare e la fel ca la agility banuiesc deci trebuie sa functioneze si la S8 numai sa nu ai limitarea din CDI..k la agility city e limitat si din CDI (da se cot firele no problem :rusinica:)

Se pare ca are limitare si in CDI ,dar am auzit la cineva ca ar fi taiat un fir care duce la CDI (la super8) si a crescut viteza cu aprox 10Km.Din cate am citit pe aici nu am vazut ca cineva sa depaseasca 65Km

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
hai mah ca iti dau un motor de drujba daca il stric :what:

Temina-te, ma! Si pe-a lui mikrron vrei sa-l dai pe-o roata?

Hai ti-l dau pe-al meu ieftin, mancatz-ash!

 

ON: Up la scuterul lui kidmeister! Mai rar scutere asa de ingrijite.

Ce-ti iei? :haha:

 

 

Bafta! :rock:

Editat de VladuL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut !

am si eu kymco s8

am o singura intrebare foarte stupida!

daca iti cumperi un scuter de 49.7 sau cat are kymco,la mana a2a si vrei sa-l pui pe numele tau + inmatriculare,care ar fii pasii ?

recunosc ca este o intrebare stupida si pusa intr-un loc nepotrivit,dar am spus ca nu este cauzul sa descid un topic special pentru asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De vanzare Kymco Super 8 motor 49,5 cc 4timpi, 2300km din mai 2008, garantie 1,5 ani, alarma, portbagaj shade, prelata + lant antifurt, arata impecabil fara zgarieturi. De vizionat in str. Lizeanu nr. 18.( Proaspat posesor de Suzuki gsf 650) mail: laur_radu@yahoo.com tel: 0722546073 pret: 4300, ron pretul de cumparare a fost de 6400 ron

post-44122-1228772351_thumb.jpg

post-44122-1228772395_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...