Sari la conținut

Kymco Fanclub


gabi18051991
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 271
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

prima oara am vazut agility city in italia si mi s-a parut demential, credeam ca va inlocui agility50 cu acelasi pret, dar e cu 400 euro mai mult. Si pe mine ma batea gandul ca intr-un viitor apropiat sa imi iau unul dar doar daca apare cu motor de 125 pentru ca in oras asta de 50 mi se pare mic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu recomand super 8 125cc e un scuter bestial , eu am avut accident cu el (mi a intrat un talalau in spate) si mi-am luat momentan un yamaha mbk 50cc care mi se pare trotineta pe langa super 8.

Ceva detalii despre super8 125cc.

Viteza max 110 , asta cu 60 kg, am mers cu 2 persoane cam 145kg cu 100km/h fara probleme.

Consum 3% tras serios de el, ca dezavantaj rezervor mic , cam 4,5l

Suspensii destul de tari , e sportiv.

Stabilitate , bestiala , fata de yamaha care o am acum , nu se compara .

Ca fiabilitate , eu am avut un furtun crapat la 70km, singura problema in 5000km care i-am facut cu ea.

Portbagaj : incape o casca open face medium , e micutz ...

Stau bine 2 persoane pe el .

 

La 125cc 1900euro , nu are rival mai mult ca sigur.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De 50cc nu recomand (vit max 65 din cate am vazut pe net/youtube) , e destul de maricel si nu stiu cum trage...mai bine mergi pe agility 50cc 4t ca e mai mic si are motor identic din cate stiu.

La 125cc ai cruise lejer la 80 , merge si 90-95 , dupa 95 incepe sa se tureze motorul tare .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In oras nu ma intereseaza viteza.Trebuie sa ma deplasez repede,in orele de virf caci am un serviciu cam ciudat ar orele de plecare sunt24 din 24.De la masina am spatele distrus.Cea mai lunga distanta care o va parcurge scuterul va fi de 40km.Inca odata viteza de 45km este buna.vreau ceva fiabil caci sunt anti mecanica .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu recomand super 8 125cc e un scuter bestial , eu am avut accident cu el (mi a intrat un talalau in spate) si mi-am luat momentan un yamaha mbk 50cc care mi se pare trotineta pe langa super 8.

Ceva detalii despre super8 125cc.

Viteza max 110 , asta cu 60 kg, am mers cu 2 persoane cam 145kg cu 100km/h fara probleme.

Consum 3% tras serios de el, ca dezavantaj rezervor mic , cam 4,5l

Suspensii destul de tari , e sportiv.

Stabilitate , bestiala , fata de yamaha care o am acum , nu se compara .

Ca fiabilitate , eu am avut un furtun crapat la 70km, singura problema in 5000km care i-am facut cu ea.

Portbagaj : incape o casca open face medium , e micutz ...

Stau bine 2 persoane pe el .

 

La 125cc 1900euro , nu are rival mai mult ca sigur.

 

Am uitat sa pun , frani super bune

Sunet belea

 

 

In oras nu ma intereseaza viteza.Trebuie sa ma deplasez repede,in orele de virf caci am un serviciu cam ciudat ar orele de plecare sunt24 din 24.De la masina am spatele distrus.Cea mai lunga distanta care o va parcurge scuterul va fi de 40km.Inca odata viteza de 45km este buna.vreau ceva fiabil caci sunt anti mecanica .

 

Da dar ca sa te deplasezi rapid ai nevoie de acceleratie , eu azi mi-am luat un mbk 50cc si aveam 40 km/h si vroiam sa depasesc o masina (obisnuit cu kymco), trag de acceleratie la maxim si incepe sa creasca incet si sigur .... m-am lasat. La super8 125cc daca trageam la 40 treceam rapid de o masina , pana la 90 zbura. Faza identica si la semafor , vad galben 50km/h trag de acceleratie imi aduc aminte ca-s pe 50cc ... ma opresc la semafor , cu 125cc saream la un 70-80-90 si treceam . In trafic ai mare nevoie de sprint mai ales cand te grabesti .

Gandeste-te ca super 8 50cc prinde el 65 dar e 4t sprint slab si e grelutz , ori mergi pe ceva mai mare in 4t ori un 2t 50cc , nu se compara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

super...am folosit cu brio manualul de la vitality...ma interesau niste dimensiuni

 

Kymco Agility 50-manual service.zip-17.22 MB,disponibil pe link-ul din quote(imediat dupa KTM) :lol:

foarte util...e bine sa fie acolo, ca deja a ajuns o motoreta populara la noi...nu credeam ca-s asa bune, pana le-am vazut km din bord si felul in care se comporta

 

vad galben 50km/h trag de acceleratie imi aduc aminte ca-s pe 50cc ... ma opresc la semafor , cu 125cc saream la un 70-80-90 si treceam . In trafic ai mare nevoie de sprint mai ales cand te grabesti .

avand in vedere ca la noi "prioritatea de dreapta" in intersectie este atat de des intalnita precum sfintele pasti, mai bine ramai la semafor inca un minut, doua....pe scuter sau moped ai avantajul de a nu ramane intr-un posibil blocaj, spre deosebire de conserva, deci, un minut nu mai conteaza atunci cand esti in miscare continua...si mai ai sansa sa nu te infigi in cine stie ce dobitoc(cazul @Pepsi Man si multi altii)

 

Stie cineva cum se scoate limitarea la Kymco Vitality 50cc?

am scos la agility, si din ce am vazut se aseamana(cel putin motoru in 4 timpi)...

nu stiu sa iti explic la ora asta cum se face, dar daca ai jiglerul ala si bucsa lu peste, le poti schimba relativ usor...

culmea, alaltaieri am gasit chiar aici pe topic, schematizat, procedura de delimitare...e o poza

practic inlocuiesti doua piese cu alte doua piese :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merci catul o sa mai caut pe forum insa cred ca il voi lasa asa. Imi dau seama ca nu ai nevoie de mai mult la un scuter, iar la motorul pe care ma gandesc sa il achizitionez deja ma gandesc cum sa il limitez. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare!

 

cunosc un tip care delimiteaza scutere kymco (in special super 8)... zicea ceva de o viteza maxima de 65-70km/h(la super8)...

 

numarul lui de telefon,poate va ajuta: 0761883092.

 

preturi negociabile!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma alatur si eu voua:dscn3634jx0.jpg

dscn3634jx0.9fab0d0b12.jpg

 

PS: dupa ce il delimitez cum pot sa fac sa aiba demaraj mai bun(in afara de role ca ii iau din viteza)?

Editat de mania_vitezei
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uelcom, a taiat cineva firul ala la cdi pana acum? sunt curios si n-as vrea sa stric cdi-ul???

Salut am taiat eu un fir roz de la cdi dar nu la adility dar nu e nevoie sa il tai ii poti scoate papucul din manunchiul de fire si in caz ca nu iti merge il bagi la loc...

 

 

Salut am taiat eu un fir roz de la cdi dar nu la adility dar nu e nevoie sa il tai ii poti scoate papucul din manunchiul de fire si in caz ca nu iti merge il bagi la loc...

dar ce culoare are firul care vrei tu sa il tai??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...