Sari la conținut

Zona Militari


Kali
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 20k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • cosmin_sn

    1474

  • super_buburuza

    1294

  • claman

    1105

  • Kali

    928

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salut plimbarea de acum 2 saptamini:

A fost super frumos pina la Ranca :D

Traseul a fost R.Valce-Ocnele Mari (drum nasol criminal cu piatra) nu va sfatuiesc sa o luati pe acolo decit daca vreiti sa vezitati salina OcneleMari si pe urma sa va intorceti spre R.Valcea) - Novaci-Ranca si am facut dreapta la Obarsia Lotrului spre Voineasa drumul iar foarte nasol pina in Voineasa

Traseul l-am facut intr-o zi de vizitat am vizitat manastirea Polovragi, pestera Polovragi dar nu am mai stat sa intram deoarece se intra numai la ore fixe, a urmat pestera Muierii unde am si intrat la iesire am mincat ceva la terasa de acolo. Si pe urma spre Ranca unde am oprit pentru poze si filmulete.

Daca e cineva care doreste sa mearga sar putea sa ma duc Simbata 6.08.2011 din nou de data asta pe urmatorul traseu Bucuresti-R.Valcea-Novaci-Ranca-Sebesi-Sibiu-R.Vilcea-Bucuresti traseu de 2 zile campare cu cortul pe TransAlpina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut plimbarea de acum 2 saptamini:

A fost super frumos pina la Ranca :D

Traseul a fost R.Valce-Ocnele Mari (drum nasol criminal cu piatra) nu va sfatuiesc sa o luati pe acolo decit daca vreiti sa vezitati salina OcneleMari si pe urma sa va intorceti spre R.Valcea) - Novaci-Ranca si am facut dreapta la Obarsia Lotrului spre Voineasa drumul iar foarte nasol pina in Voineasa

Traseul l-am facut intr-o zi de vizitat am vizitat manastirea Polovragi, pestera Polovragi dar nu am mai stat sa intram deoarece se intra numai la ore fixe, a urmat pestera Muierii unde am si intrat la iesire am mincat ceva la terasa de acolo. Si pe urma spre Ranca unde am oprit pentru poze si filmulete.

Daca e cineva care doreste sa mearga sar putea sa ma duc Simbata 6.08.2011 din nou de data asta pe urmatorul traseu Bucuresti-R.Valcea-Novaci-Ranca-Sebesi-Sibiu-R.Vilcea-Bucuresti traseu de 2 zile campare cu cortul pe TransAlpina.

 

Frumos . Suna mai bine varianta a doua,campati prin obarsia lotrului ...sunt locuri faine.Iar spre Sebes drumul e foarte frumos,mie mi-a placut mai mult ca Transalpina .Plimbare placuta

Editat de claman
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se simte lipsa adevaratilor motociclisti, Claman dar mai ales simt lipsa posturilor lui Andrei....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragii mei ,ne-am intors cu bine. Mai saraci :wink: dar impliniti . Turul a fost foarte frumos ,avem o tara frumoasa ,peisaje superbe dar ...si drumuri de toata jena. Km parcursi 2256 pe traseul :Buc-Brasov-Sighisoara-Sovata-Bicaz-Vatra Dornei-Sucevita-Putna-Sighetul Marmatiei-Satu Mare-Oradea-Baile Felix-Deva-Caransebes-Oravita-Moldova Noua-Dubova-Craiova-Buc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pare doar burdusita. Am luat prosoape, patura de plaja, creme, chestii d-astea. Nu a fost nevoie sa expandez (ca sa zic asa) gentile, erau la "primul fermoar". Pare mare pentru ca e pozata de jos in sus.

 

Mai nou, se pare ca nu mai discut decat de la 600 km in sus :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragii mei ,ne-am intors cu bine. Mai saraci :wink: dar impliniti . Turul a fost foarte frumos ,avem o tara frumoasa ,peisaje superbe dar ...si drumuri de toata jena. Km parcursi 2256 pe traseul :Buc-Brasov-Sighisoara-Sovata-Bicaz-Vatra Dornei-Sucevita-Putna-Sighetul Marmatiei-Satu Mare-Oradea-Baile Felix-Deva-Caransebes-Oravita-Moldova Noua-Dubova-Craiova-Buc.

 

Cine a stiut, va asteptam in Bicaz si mergeam la mine sa bagam un gratar si niste beri reci. :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in seara asta o intalnire ceva prin poli ???

 

Eu sunt out of town,data viitoare.

 

 

Cine a stiut, va asteptam in Bicaz si mergeam la mine sa bagam un gratar si niste beri reci. :friends:

 

Daca stiam ne vedeam la un suc la bicaz avand in vedere ca oprirea era la sucevita nu ne permitea timpul sa deviem de la traseu. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum mi-am revenit si eu din bolit.. Claman, la multi ani, sa fii fericit si vesel, sa ti se implineasca tot ce iti doresti! :hug:

 

Multumesc frumos Kali :hug: ...bine ca ti-ai revenit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...