Sari la conținut

Zona Militari


Kali
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 20k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • cosmin_sn

    1474

  • super_buburuza

    1294

  • claman

    1105

  • Kali

    928

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nu uita si de plimbarile de uichend care se mai organizeaza.

(sunt si oameni normali la cap pe-aici)

 

 

De cand urmaresc topicul asta [sa tot fie vre-o doi ani] n-am vazut vre-o plimbare de we orgaznizata aici. Si oricum mie imi place pe aratura ....macar un pic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

De cand urmaresc topicul asta [sa tot fie vre-o doi ani] n-am vazut vre-o plimbare de we orgaznizata aici. Si oricum mie imi place pe aratura ....macar un pic.

 

De cand urmaresc topicul asta [sa tot fie vre-o doi ani] n-am vazut vre-o plimbare de we orgaznizata aici. Si oricum mie imi place pe aratura ....macar un pic.

 

Au fost destule incercari de a reuni grupul pt o plimbare , din pacate din cauza finantelor ,a timpului liber sau a altor cauze nu prea ne-am nimerit.De regula ne strangem doi trei la cate-o plimbare. Acum ,tie-ti place pe aratura (vezi ca bbl'u merge pe aratura acum ca si-a upgradat cubul) mie-mi place pe sosea ,altii merg mai mult prin oras ...roata se-nvarte ,la unii mai mult ,la altii mai putin insa se invarte .

 

Nu suntem noi vreun mare grup de bikeri insa cel mai important lucru este ca oricat ne-am plimba sau nu impreuna ,in cazul unei probleme (accident,cauze mecanice etc ) atunci sar toti sa dea o mana de ajutor ,si au fost cazuri . Asta ne face un grup "mirific" (sa-l citez pe little)

 

Asfalt uscat pt unii si noroi pt altii!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

are cineva sau poate sa ma ajute cu un suport de numar pt un CBR f4i ? imi trebuie partea de metal (plastic) care sustine numarul. Thank you

 

 

Ce faci drace, ai apărut pe forum? :-D Cum merge CBRu'? :-)

 

Au fost destule incercari de a reuni grupul pt o plimbare , din pacate din cauza finantelor ,a timpului liber sau a altor cauze nu prea ne-am nimerit.De regula ne strangem doi trei la cate-o plimbare. Acum ,tie-ti place pe aratura (vezi ca bbl'u merge pe aratura acum ca si-a upgradat cubul) mie-mi place pe sosea ,altii merg mai mult prin oras ...roata se-nvarte ,la unii mai mult ,la altii mai putin insa se invarte .

 

Nu suntem noi vreun mare grup de bikeri insa cel mai important lucru este ca oricat ne-am plimba sau nu impreuna ,in cazul unei probleme (accident,cauze mecanice etc ) atunci sar toti sa dea o mana de ajutor ,si au fost cazuri . Asta ne face un grup "mirific" (sa-l citez pe little)

 

Asfalt uscat pt unii si noroi pt altii!

 

Spune-i mă adevărul, nu-l mai duce de nas. Zi-i că ne tirăm de el :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De cand urmaresc topicul asta [sa tot fie vre-o doi ani] n-am vazut vre-o plimbare de we orgaznizata aici. Si oricum mie imi place pe aratura ....macar un pic.

nu ziceam neaparat de topicul asta, ma refeream la bucata aia de forum cu plimbari si alte alea. Nu ai cum sa nu gasesti pe cineva care sa iasa la o tura. :)

 

asta in orasele mai mari, in orasele mai mici probabil ca se organizeaza iesiri mai rar, dar spre ex in Buc in fiecare uichend ai 4-5-6 din care sa alegi, mai lungi, mai scurte, etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

V-am prins vrajitoarelor. Clamane, vezi ca lumea vb de biciclete mai des pe acest forum decat de motociclete. :offtopic:

Iote la el...n-a uitat parola pe motociclism...ia treci pe freerider că aici vorbim de chestii care merg cu benzină :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma, vezi ca tu ai gresit sectiunea.

Diaspora e mai incolo :)

 

Ce onoare, din 5 posturi de-ale tale, unul îmi este dedicat mie! :blush: :hug:

 

Motocicliştii nu uită niciodată de unde au plecat :laugh:

 

V-am prins vrajitoarelor. Clamane, vezi ca lumea vb de biciclete mai des pe acest forum decat de motociclete. :offtopic:

Mâine o să pun o poză să vedeţi ce bicicletă mi-am tras :-))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Încearcă şi tu pe tipicul de r1 ,sigur găseşti păreri mai avizate de la posesori care cu siguranţă au pus diverse tipuri de uleiuri.

 

Dacă ar fi după mine ...un 10w40 sintetic acum şi un 10w50 sint la vară

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

Salut!!! imi poate spune cineva cat litri de ulei intra la o yamaha R1,si ce ulei imi recomandati...thx

mosule,daca te dai in oras unde se incinge ca draku,baga un 15w 50 300v

Daca te dai extra urban mergi pe 10w 40 sintetic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...