Sari la conținut

Accident Mortal Jud.Bihor - 13.01.2008


P   T   R
 Share

Postări Recomandate

Din pacat foarte multe detalii nu pot sa va dau .. doar ce am gasit in presa locala

Motociclist auto-accidentat mortal

În primele minute ale zilei de duminică s-a produs un accident mortal de motocicletă lângă Josani. Tânărul L.F. (27 ani), care circula pe direcția Remetea - Josani a abordat cu viteză prea mare o curbă piezând controlul direcției.

 

Ca urmare a derapat Âşi s-a izbit puternic de un copac. Echipajul SMURD s-a deplasat rapid la locul accidentului însă efortul medicilor nu i-a mai putut fi de ajutor tânărului care suferise leziuni prea grave.

PolițiÂştii rutieri au mai constatat că nefericitul se hazardase pe o motocicletă marca Honda neînmatriculată Âşi fără a poseda permis de conducere.

Cu strangere in inima anuntam ca un consatean de-al nostru si-a pierdut viata intr-un tragic accident de motocicleta LOCSE FERI ....Luam ramas bun de la el si dorim familiei sincere condoleante. Accidentul a avut loc duminica 13 ian. 2008 ora 00-01, intre Remetea si Josani, inmormantarea probabil luni 14 ian. Sa-i fie tarana usoara. Multumim lui Dumnezeu ca celalalt, care statea in spatele lui a scapat ca prin minune cu rani usoare, dar cu amintiri foarte ingrozitoare de pe o motocicleta care gonea cu o viteza mare. Este vorba despre Geczi Sandor [tanarul] de 20 ani. Imi pare rau de stirile rele sa speram ca acestea de acum incolo ne vor ocoli. :wink:

 

ps:de retinut ca nu avea permis.

nu vreau sa fiu rautacios,dar nu il consider motociclist

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Selectia naturala isi face treaba de minune insa nu ne potejeaza si de ranile mediatice. :wink:

 

Nici eu nu-l consider motociclist insa il considera politia (hai sa-i mai linistim si sa-i frigem), opinia publica (cu soferii aia care devin agresivi si zic ia mai da-i sin pwla mea de motociclisti nebuni) statisticile (si te miri ca ne usca asigurarile la moto si ca, casco a devenit un vis frumos).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Indiferent cat ne chinuim sa explicam ce importanta are echipamentul, vremea, experienta si restul factorilor, tot se gaseste cate unu "mai destept" care sa demonstreze contrariul........ iar rezultatul il vedem cu totii........ pacat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

R.I.P. :P

 

.....super inceput de an: 3 accidente in 2 saptamani, din care 2 mortale!!!!! :wink:

Editat de Deer T-Ace
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eh..ce sa faci..Dumnezeu sa-i ierte..Insa in ambele accidente, "motociclisti'' s-au dus pe mana lor,sfidand legile fizicii si regulile de supravietuire...poate nici nu le cunosteau :wink: Sanatate ranitilor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Condoleante familei! si multa sanatate ranitului. stiti cum se zice..nebun ala care conduce..si mai nebun ala care se urca in spate...stia probabil pasagerul ca cel care conduce nu poseda permis...oricum nu permisul te invata sa mergi q motorul...nu prea are relevanta un plastic...da ma rog..

Sper din toata inima sa nu o tina asa tot anul..ca nu e bine....cascati bine de tot ochii!!!!!!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fuck, shit, nici bine n-a inceput anu!!!Sanatate pasagerului, in rest , pacat ca dorinta de a te sui pe un motor costa prea mult uneori!

poate ca nu a fost prima data ca se dadea cu motoru' si curajul l-a doborat!

Cati dintre noi, care citim nu ne-am dat cu motoru inainte de permis si chiar am privit asta ca pe un act eroic!?

Eu unul nu am A-ul inca , doar B-ul de vreo 11 ani,si am ceva KM facuti, dar nu m-am mai aventurat demult si nici nu o mai fac pana nu am si eu vinilinul, ca cine stie...

Asa ca cel corect sa dea cu piatra ... pacat de MOTOCICLIST :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu intzeleg ce va mirati si va bateti capul! au intrat in tzara mii de motoare ! o sa fie ca si la masini! accidente peste accidente! in alte tari mor cate 2-3 bikeri/zi!

 

R.I.P. :wink: :P :makeout: :makeout: :makeout: :makeout: :makeout: :makeout: :makeout: :makeout: :banana: :banana:

 

 

In alte tari exista doar Suzuki Bandit mai multe bucati decat totalul motocicletelor din Romanica. Asa ca nu e relevant ca in Germania sau Italia mor 2-3 bikeri pe zi si la noi mai putini. E vorba de proportii. Ideea e ca rata de mortalitate si accidentare pe cap de motoretist roman este f mare in comparatie cu lumea civilizata. Si asta dintr-o gramada de motive care s-au discutat si se discuta... degeaba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Mersi pentru gandurile bune de motociclisti constienti si mai putin pentru opiniile acelor care spun ca "nu a fost un motociclist". Sunt sora motociclistului decedat, detin permis de conducere A si eram prastie pe langa frate meu, care a fost un motociclist precoce, din varste fragede. Un accident nu are nimic de spus despre competentele unui adevarat sau fals motociclist, insa pasiunea excesiva si inconstientizarea naturii razbunatoare isi au cuvantul. Cand ne punem pe motocicleta, in loc sa ne tinem de ghidon si sa il ghidam, parca rolurile se inverseaza, el ne ghideaza pe noi, si ne incita, si dorinta de maxim creste, nu fiecare detine forta de stapanire de sine, eu as indica un curs de reflex de auto-stapanire, pentru majoritatea motociclistilor, din pacate fiecare tindem sa invatam din accidente, in loc sa ne unim cu totii pentru a ne educa in ale secretelor de motociclete razbunatoare...

Cu ganduri bune tuturor motociclistilor existenti, insanatosire accidentatilor ramasi in viata si pace sufleteasca celor care lasara urmele crunte, dandu-si sufletele acestei pasiuni( :crack: )...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi pentru gandurile bune de motociclisti constienti si mai putin pentru opiniile acelor care spun ca "nu a fost un motociclist". Sunt sora motociclistului decedat, detin permis de conducere A si eram prastie pe langa frate meu, care a fost un motociclist precoce, din varste fragede. Un accident nu are nimic de spus despre competentele unui adevarat sau fals motociclist, insa pasiunea excesiva si inconstientizarea naturii razbunatoare isi au cuvantul. Cand ne punem pe motocicleta, in loc sa ne tinem de ghidon si sa il ghidam, parca rolurile se inverseaza, el ne ghideaza pe noi, si ne incita, si dorinta de maxim creste, nu fiecare detine forta de stapanire de sine, eu as indica un curs de reflex de auto-stapanire, pentru majoritatea motociclistilor, din pacate fiecare tindem sa invatam din accidente, in loc sa ne unim cu totii pentru a ne educa in ale secretelor de motociclete razbunatoare...

Cu ganduri bune tuturor motociclistilor existenti, insanatosire accidentatilor ramasi in viata si pace sufleteasca celor care lasara urmele crunte, dandu-si sufletele acestei pasiuni( :crack: )...

condoleante :blbl:

si multa putere iti doresc, tie si familiei sa puteti trece peste aceasta imensa durere :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai nu e! Ah... nu a fost! A fost un naiv care a crezut prea mult in noroc! Si s-a fript!

Dumnezeu sa-l odihneasca!

 

rationam cu ratie, judecam cu caru'...

Mersi pentru gandurile bune de motociclisti constienti si mai putin pentru opiniile acelor care spun ca "nu a fost un motociclist". Sunt sora motociclistului decedat pe 13 ianuarie 2008, in judetul Bihor, detin permis de conducere A si eram prastie pe langa frate meu, care a fost un motociclist precoce, din varste fragede. Un accident nu are nimic de spus despre competentele unui adevarat sau fals motociclist, insa pasiunea excesiva si inconstientizarea naturii razbunatoare isi au cuvantul. Cand ne punem pe motocicleta, in loc sa ne tinem de ghidon si sa il ghidam, parca rolurile se inverseaza, el ne ghideaza pe noi, si ne incita, si dorinta de maxim creste, doar fiecare motociclist a cunoscut aceasta faza mai mult sau mai putin, sau daca nu, as zice ca acela nu e un motociclist; nu fiecare detine forta de stapanire de sine, eu as indica un curs de reflex de auto-stapanire, pentru majoritatea motociclistilor,

din pacate fiecare tindem sa invatam din accidente, in loc sa ne unim cu totii pentru a ne educa in ale secretelor de motociclete razbunatoare...

Cu ganduri bune tuturor motociclistilor existenti, insanatosire accidentatilor ramasi in viata si pace sufleteasca celor care lasara urmele crunte, dandu-si sufletele acestei pasiuni( rose.gif )...

Accidentul se intampla cu sau fara voia omului, nu este in puterea noastra sa il judecam...

scuze pt repetitii, dar is socata sa descopar vestea pe acest site...

 

--- Mesaj completat în 13 Mar 2008 03:19 -------------

condoleante :crack:

si multa putere iti doresc, tie si familiei sa puteti trece peste aceasta imensa durere :blbl:

ms mult...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...