Sari la conținut

Voshod Care Stie?


BIBANU CZ
 Share

Postări Recomandate

am la voshod cilindru cu doua iesiri si as vrea sa pun cu o singura iesire...dar nu stiu ce piese trebuie schimbate. deci stie cineva? :blink: e mai mare puterea cu cel intr-o toba? ca asa am inteles..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am la voshod cilindru cu doua iesiri si as vrea sa pun cu o singura iesire...dar nu stiu ce piese trebuie schimbate. deci stie cineva? :blink: e mai mare puterea cu cel intr-o toba? ca asa am inteles..

 

 

trebuie sa schimbi carterele din 2 motive : 1)la astea in 2 esapamente carterele sunt cu guler (adica cilindrul are racitorul mai scurt

2)nu bat transferele... la cel intr-o toba este dubla alimentare... deci un canal il plus... :laugh:

 

 

totusi... daca ai si cartere si cilindru se merita modificarea :(

 

bafta

 

 

ps : da... e mai putermic ala dar nu semnificativ... in schimb face mult muzicuta... urca mai ushor in ture mici si medii :o... adica face wheelie foarte ushor :D

Editat de c0zmin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

trebuie sa schimbi carterele din 2 motive : 1)la astea in 2 esapamente carterele sunt cu guler (adica cilindrul are racitorul mai scurt

2)nu bat transferele... la cel intr-o toba este dubla alimentare... deci un canal il plus... :laugh:

totusi... daca ai si cartere si cilindru se merita modificarea :(

 

bafta

ps : da... e mai putermic ala dar nu semnificativ... in schimb face mult muzicuta... urca mai ushor in ture mici si medii :o... adica face wheelie foarte ushor :D

si muzicuta merge montata la motorul cu doua evacuari??? :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu merge montata.Nu ai loc pt carburator........

 

P.S. Asta l-am intrebat si eu acum ceva timp pe c0zmin:))

poi yo.......nu am mai auzit de voshod cu o sg eshire.......pt ca-s singuru da ma rog

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

spunand acest lucru de pe o yamaha cred si eu! dar numai urat nu e! tu pe ce ai inceput?

:P Pe un ts 150 din 81...verde :friends: ...a urmat un nipru...shi acum..asta :friends: Da aia tot urata ramane no offence...partea buna este k este doar faza de tranzitie catre ceva mai bun...de obicei japo :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

exista voshodul cu o singura iesire si chiar scrie pe el BOCXOA iar modelul este BOCXOA 3M-01, al meu este produs in 93, nu stiu daca se mai produc sau pana cand sau produs, dar am impresia ca a inceput productia lor dupa `89 motiv pt care sant foarte rare la noi precum si piesele, ambielajul sigur difera fata de cel in doua tobe si se afla foarte greu la noi.

 

http://www.mcasta.ru/eng/motorcycle/zdk-voshod.html

 

 

Numai Bine :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

exista voshodul cu o singura iesire si chiar scrie pe el BOCXOA iar modelul este BOCXOA 3M-01, al meu este produs in 93, nu stiu daca se mai produc sau pana cand sau produs, dar am impresia ca a inceput productia lor dupa `89 motiv pt care sant foarte rare la noi precum si piesele, ambielajul sigur difera fata de cel in doua tobe si se afla foarte greu la noi.

 

http://www.mcasta.ru/eng/motorcycle/zdk-voshod.html

Numai Bine :friends:

 

 

de ce sa difere ambielajul? Nu cred sa se fi umblat la ambielaj ci doar la cartere si la cilindru...........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de ce sa difere ambielajul? Nu cred sa se fi umblat la ambielaj ci doar la cartere si la cilindru...........

 

 

 

eu anul trecut, 2007, am cumparat un ambielaj si am vorbit si cu vultur si cu gaspar si ambi mi-au zis ca difera, vultur avea doar de voshod in 2 tobe si zicea ca ambielaj pt modelul sport (3m-01) se afla cam greu si ca ar trebui sa vorbesc cu gaspar, cand l-am sunat pe gaspa a zis ca are pt voshodul clasic si ca poate sa-mi aduca cand merge in ucraina dupa piese, zis si facut intr-o saptamana mi-a trimis ambielajul, deci din discutile avute cu cei doi furnizori de piese de calitate ( a se citi rahaturi, gunoaie...ciorsuri badog....) am tras concluzia ca difera ambielajele

 

 

sper ca nu am vam plictisit prea tare cu povestea mea, dar sant la servici si...mai trece timpul

 

:friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ambielaj de sova 175 (sau voschod 3m-01)

 

 

 

ps : si motorul :friends:

 

 

ps2: a se observa lungimea racitorului de pe cilindru... e mai lung ca la modelul 3m(2 tobe)... folositi punct de reper garnitura de cilindru...

post-7769-1201183273_thumb.jpg

post-7769-1201183293_thumb.jpg

post-7769-1201183304_thumb.jpg

post-7769-1201183320_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...