Sari la conținut

Licitatie La Romtehnica


rados
 Share

Postări Recomandate

da, asa e, uitasem de ims-uri, se fac bani frumosi cu ele afara, nu?

p.s. nu, nu mai au.... :friends:

au damigene in schimb, borcane cu filet , sasiuri de Ural ,de KRAZ, ace , brice , carice, locomotive , gamele, marmite, si material feros cu specific de aviatie(sa fie MIG-urile aalea prabusite :friends: )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu exista excedent de vehicule de epoca ci deficit de colectionari si in general de persoane dispuse sa bage bani si suflet in fiare vechi. In schimb bubuie netul de anunturi gen "pentru colectionari", "pentru cunoscatori" sau "piesa de colectie". Si in 99 la suta din cazuri fierul e cu o tona de rugina pe el, cu o suta de mii de improvizatii facute pe el, da e piesa de colectie!

Majoritatea IMS urilor care sunt reconditionate si puse in vanzare sunt reconditionate cu piese adaptate gen roti late, motor de golf, scaune de etc si alte asemenea minuni.Si toate la preturi de masini de epoca.Nu contest ca multe sunt facute bine, ca nu s-a investit in ele, dar nu sunt vehicule de epoca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu va chinuiti sa participati la licitatie pt IMS-uri. este un cerc de baieti care lucreaza in armata lÂşa logistica si ei cumpara tot ce se pote valorifica. Bineinteles, daca oferi mai mult iei.

Eu stiu un M59b, NOU, neinmatriculat vreodata, vreo 2000 de km facuti prin curtea armatei. Omu cere 5000 ron pe el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a, nu, cu aia nu poti merge zilnic deci ca vehicul de agrement consumul este irelevant. ia 42% conform cartii tehnice, deci acum poate ajunge la 60. gratis, pentru cateva ore de distractie pe luna cu el. justifica din plin. logistica necesara pt un astfel de vehicul ma omoara.

 

motorul nu e nici macar cat ala de la fostul meu cadillac, are 5550cmc 6 linie, ala avea 7748 v8. deci nu ma sperie, e mic copil.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu va chinuiti sa participati la licitatie pt IMS-uri. este un cerc de baieti care lucreaza in armata lÂşa logistica si ei cumpara tot ce se pote valorifica. Bineinteles, daca oferi mai mult iei.

Eu stiu un M59b, NOU, neinmatriculat vreodata, vreo 2000 de km facuti prin curtea armatei. Omu cere 5000 ron pe el.

dau eu 5500! azi! ai telefonul lui? :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

isi vand tot, de la mobre/corturi/bucatarii mobile pana la aparatele de curatat cartofi, masinile de cusut si multe altele....sunt o gramada de lucruri interesante pe acolo....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

isi vand tot, de la mobre/corturi/bucatarii mobile pana la aparatele de curatat cartofi, masinile de cusut si multe altele....sunt o gramada de lucruri interesante pe acolo....

Ehe, daca-s masini de cusut de-alea heavy-duty, ce pot da gaura prin panza de cort, alea-s aur. Faci niste Lukrari© de ajustare (respectiv ranforsare cu petice de Keprotec) pentru imbracaminte din Cordura, de-tz ploo-n gura.

Dac-ar fi sa te uiti la pretul uneia noi, ti-ai smulge paru' din cap pana ai ajunge precum Telly Savalas.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai asa sunt heavy duty, care se stie cu abilitati din-astea sa cumpere. Pe mien m-ar interesa un cort dar nu stiu de care sa iau ,si pana acum nu am avut timp de licitatii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

m-as multumi cu un zil157, imi place mult. dar ce naiba fac si cu ala, asta e alta poveste.

:friends: Zil-ul e cumva camionul ala rusesc care seamana cu dodge ram in varianta giganta si mai e si pe benzina? :rock: evetual daca e var militara mai e si 6X6 :friends: Taica-miu a avut acum 15 ani una noua noutza dar 4X4 doar...aia lua lejer 45 atunci...DEci sa intelegem ca faci parte din actionarii PETROM...?

:P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu, 157 nu seamana cu dodge ram, nu au nici o legatura.

 

ma vad nevoit sa ma repet. jucariile sunt de obicei scumpe, sau greu de intretinut, sau greu de procurat, sau mai stiu eu ce.

 

asta are si neajunsul de a consuma mult. dar, cand ceva iit place, piedicile sunt neesentiale. da, pun oricand 60% benzina intr-un camion cu care oricum nu ajung sa ma dau decat de trei ori pe an, nu??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...