Sari la conținut

INTRUNIREA PUBLICA DE LA CLUJ


Xtreman
 Share

Postări Recomandate

Stie cineva , este semnal de telefonie mobila in zona campusului intrunirii  ? :makeout:

Acum l-am sunat pe Requiem care este acolo deja si am putut vorbi cu el! :moto:

 

El are numar de Orange. Cica merge si Connex-ul dar mai slab.

 

Asfalt uscat si distractie placuta la Valea Ierii. :blbl: :ok: B)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 137
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Buna idee... io o sa imi iau legitimatzia aia de membru motociclism.ro cu mine.. :scratch: Probabil ca o s-o shi port la gat... :baldy: Da' numa' daca mai vad shi pe altzii ca o poarta... :baldy:

 

Ne vedem la intrunire!!

 

Drum bun tuturor! :baldy:

 

DDC

:makeout:

Eu unul o am deja la gat :ok: si toti colegii B) se mira si ma intreaba ce-i cu ea si unde este cea de la firma? :blbl:

 

:moto: see you soon!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum l-am sunat pe Requiem care este acolo deja si am putut vorbi cu el! :ok:

 

El are numar de Orange. Cica merge si Connex-ul dar mai slab.

 

Asfalt uscat si distractie placuta la Valea Ierii.  :moto:  :makeout:  :blbl:

Merci! am primit raspunsul si pe PM

 

 

Dupa cum te exprimi se pare ca nu servesti intrunirea!?! ...oare asa-i?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Excelenta intalnirea!! Nota 10 pentru Transilvania Bikers 1990 :moto:

Preturile au fost ok, locatia de vis, numa lume buna :blbl:, bere faina... ce mai! totul a fost perfect B)

 

Stati ca mi-am adus aminte... cica nu s-a gasit cafea sambata dimineatza intre 6 si 8 motiv pentru care Ghostu a si parasit locatia :makeout: Pe mine personal nu m-a deranjat lucrul acesta, la orele respective inca consumand bauturi mai mult sau mai putin spirtoase :scratch:

 

@nitescu: Merci mult inca o data pentru drum, si sorry ca v-am plimbat prin Sibiu :baldy: Pacat ca n-am facut poze cand te inclinai in viraje :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam asa arata locul.....:baldy:) filmat de pe "drumul" Enduristilor :baldy:

Eu zic ca TOTUL ERA PERFECT ..... ..... :scratch: :makeout: :ok: :moto: B) :baldy:

O sa mai revin cu alte poze da cred ca o sa fie un alt topic numai ptr poze...

Asfalt uscat... :blbl:

post-13-1117382315_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

B)

Nu prea stiu cu ce sa incep! Kilometrajul la saracul Gixxer arata cu 1.000 de km in plus, cauciucul spate e ras pe ambele parti iar placutele de frana au disparut multumita drumului prin Tg Mures care :ok: :moto: :blbl: Sa te tot dai!!!! M-am intalnit cu niste baieti in Sinaia pe supersportive care mergeau spre Bucale (apropo, mersi pt atentia radar :scratch: ),dupa care am reusit sa ma tin cu succes pana la iesirea din serpentine, cand calutii mei au cedat nervos in linie dreapta :baldy:

Intrunirea... Locatia a fost pe cat se poate de bine aleasa. Baietii de la Transilvania Bikers au avut grija ca lumea sa se simta bine si imi pare rau doar ca am cedat atat de devreme, cand distractia era in toi. Nevasta pe de alta parte, care n-avea de condus a doua zi, s-a simtit tare bine pana spre dimineatza si a facut act de prezenta. :makeout:

Eu zic ca merita o fuga pana la Cluj, mai ales ca vremea a fost absolut superba!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumim tuturor celor care ne-au onorat cu prezenta, si va asteptam si anul viitor!

Va multumim pt zgomot, petrecere, si atmosfera!

Ne bucuram, ca va placut, si va-ti simtit bine!

 

Va doresc toate bune!

 

 

PS Suntem fericiti, intrunirea a iesit foarte bine! E meritul participantilor!

Suntem: Bucurosi, incantati, si obositi :makeout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

scurta istorioara:

plecat singur din tg jiu....gasit una bucata motor cu 2 oameni pe el,luat dupa el...gasit a 2 bucata motor(in legatura cu primul,dar mai puturos),facut grup de 3 incognito...mers impreuna..intrat in alba...oprit toti....erau niste tipi din timisoara......eu aveam planuit sa merg la aia fara invitatie...ei aveau invitatie...m-au corupt sa merg la aia cu invitatie,ca ma baga ei.....mers la ea....putine corturi,putine motoare(care erau,erau cu pretentii)..liniste,zona buna...preturi acceptabile....muzica,etc...dar f putina lume....asta a fost ziua de vineri...

simbata,planuri(eu si proaspetii mei amici timisoreni),sa cautam a 2 intilnire(cea publica)...batut drumuri in lung si lat...dupa multe cautari gasit ceealalta intrunire...incomparabil mai atragatoare ca prima....ne-am hotarit pe loc..intors la prima locatie,facut bagajul,si mers la a 2 intilnire(eu am chopper...amicii din tim aveam sport...dar pe drumul spre strins corturile si bagajele,au fost mirati de mine,ca parca aveam enduro,asa goneam peste gropi,doar doar sa ajung mai repede sa ne mutam locatia)...

...sa nu uit....cind am fost in "spionaj",chiar de la intrare m-au luat in primire 2 pers...eu stiu.......sa ziceam ca parinti de copii majori(asta ca sa ma exprim mai delicat,si sa nu spun ca trecuti de o anumita virsta..sau cel putin asa aveam

eu impresia :makeout: )...am aflat cu bucurie ca erau potentialii parteneri de drum din alba(cunoscuti doar pe net).....bazil si un nene cu 007...nu am stat la taclale,ca eram pe fuga cu strinsul cortului si bagajelor de la intilnirea cu invitatie...

 

continuare.....ajuns la locatia initiala...doar noi mai eram cu corturile acolo....treptat treptat plecasera si cei citiva care venisera acolo...facut bagaje,si mers la intrunirea publica....intrat,monntat cortul...si abia atunci a inceput pt noi intilnirea moto de la cluj,2005...

apropo..la cea privata,a trebuit sa platesc intrarea...360.000..la cea publica la fel..150.000..nu o spun ca sa ma pling de bani,ci doar expun faptele :-))

deci...ajuns,montat cortul...primul lucru a fost sa vad daca e coada la bere.... :-))..ma si gindeam...lume multa,putine dozatoare...acum sa vezi stat la cozi....supriza faina a fost ca deloc cozi..lume multa,dozatoare multe,preturi bune...(skol-15.000,tuborg-20.000)

al doilea lucru..cautat la motoristii din alba...nenea cu 007 si nenea bazil....dar nu am mai dat de ei...pesemne ca mai erau,dar nu le-am retinut figurile....eu ma uitam dupa ecusoane,ca nenea cu 007 avea unul...dar sufetul..ori okii erau ocupati cu altceva,ori nu am mai dat de "cunostintzele" de pe net..fac o paranteza..pe viitor ar fi perfect sa avem fiecare cite un ecuson cu nickul de pe forum,sa ne recunostem...eu unul sigur o sa imi pun...MARAUDER

urmatoarea persoana vizata sa ii fac cinste cu o bere a fost black rider...din sibiu parca..m-am intlnit cu el pe drum,la intrare in alba...dar in camping nu am mai dat de el....

urmatoarea persoana cautata....a fost posesorul fazerului albastru de galati...nenea cu TON ..nu de alta,dar era o neclaritate..pata de ulei de linga motor era de la fazer,sau de la porcul de linga el??.....

asta a fost o gluma...dar chiar ca vroiam sa ciocnesc o bere cu nenea toni...chit ca nu il cunosc sau nu am vorbit cu el pe net.....dar l--am vazut activ pe net...

in rest..soare,fete,bere....a iesit la fix

concluzii:ca unul care a fost la amindoua intilnirile,pot sa spun ca,parerea mea este ca niciuna nu a iesit cum s-a planuit..cea privata a fost un esec,datorita lipsei de participanti(zona faina,pesaje faine,dar...parea statiune de pensionari.......adica linsite,aer curat,bere,dar f putini oameni,si cei care erau,mare parte au migrat spre alte zone)

..cea publica a fost un succes,desi cred ca(cel putin dupa atmosfera de pe net) organizatorii nu se asteptau sa iasa asa bine,datorita timpului scurt avut la indemina

cred ca cele 2 cluburi ar trebui sa traga ceva invataminte din asta,si sa lase deoparte "divergentzele" dintre ei,si sa faca impreuna ceva cit mai fain...

cam asta a fost povestioara mea....am plecat singur din tg jiu,m-am intors in tg jiiu

tot singur,dar cu inca 4 amici motoristi din tim bagati in memoria telefonului,si cu care sigur o sa mai stau la o bere la urmatoarele intlniri,pt ca pina la urma asta e scopul....voie bune,distractie,legaturi intre motoristi

 

toate cele bune,si sa ne vedem la urmatoarea intilnire(la care,apropo,cam 90% o sa caut iar parteneri de drum)

 

stef(MARAUDER)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A fost bine pacat ca au fost dozatoare putzine si ca GALEN stie sa jigneasca participantii ptr ca el se crede biker adevarat. Cei care au harley si cbr 900 dupa parerea lui "sunt bikersi de duminica"( cu toate ca noi cei doi am parcurs 1500km sa fim la party) Ma intreb ce vede el prin biker adevarat?

Tot respectul ptr Ăcsi care si-a cerut scuze ptr "Galen".

 

Didi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari organizatorilor! eu si trupa mea suntem foarte multumiti de organizare si ne-am simtit excelent ...de fapt nu am auzit pe niciunul sa se planga de ceva.

Ma bucur ca, cu ajutorul lui Gogu 007 am cunoscut cativa dintre forumisti printre care : Requiem, Galen, Berchez cel turbat, Nitescu, Demostrene, Smeagol, Pannoniachoper si Marauder in foarte mica masura

 

:makeout:

 

 

@Marauder imi pare rau ca nu ne-am mai intalnit la :ok: o bere... nu am plecat decat duminica pe la 10-10.30 din campus. Ce sa-i faci :blbl: eu ti-am propus sa vi cu noi ...la ora 17.20 am plecat din Shell-ul din Alba, poate la urmatoarele intruniri bem si o bere.

 

:moto: B)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Nenea cu 007" (care, intr-adevar are o fica de 19 ani si un baiat de 12) s-a simtit deosebit de bine in baia de motoare si bikeri de pe Valea Ierii. :makeout:

 

Distractie cat cuprinde, alaturi de o gramada de cunostinte si prieteni! :ok:

 

Am avut parte de compania lui Vasile (Bazil88) in plimbarea mea printre motoare. Impreuna am inventariat o gramada de frumuseti din toate timpurile: BMW-uri intretinute bijuterie, nipre chopperizate sau nu, Triumph SpeedTriple, Ducati 748 de vis, BMW-uri pachebot, Hayabuse (inclusiv una veche de 1 saptamana)...

 

Locatia este deosebit de potrivita pentru genul acesta de evenimente si sper ca va fi pastrata si pentru intrunirile viitoare.

 

Toti cei care aveau atarnat ecusonul "organizator" s-au dat peste cap ca lumea sa se simta bine si totul sa iasa ok! Sincere felicitari!

 

Ghinionul meu ca am facut parte din acea "minoritate" care nu a putut savura din plin evenimentele suprapuse, din cauza suprapunerii...deh, asta patesti atunci cand vrei sa fi prieten cu toti.... :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aaaaa.... daaaaa....  :makeout:  pozele de la aia privata unde sunt?  te rog...

ca acolo a fost strip tease...ms

strip la aia privata??pentru cine sa fi fost??eventual pt motociclistii care stateau in camere,la cabanutza(dar cu indulgentza cred ca se stringeau 50)...pt ca ..virgula..ca unul care a plecat de acolo simbata pe la ora 13-14....corturi nu mai erau.....decit 2 mici..probabil ale organizatorilor...eu unul ma indoiesc sa fi fost strip....poate ne spune cineva care a vazut cu okii lui.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o singura poza valabila am, dar face cat o mie de cuvinte :moto:  gogu,eu,harley x,smeagol

offtopic:

mda....pe ceafa aveam arsura de gradul II (zice medicul de familie). Iar bratele si chelia....cred ca n-o sa mai pot pune casca pe cap vre-o doua saptamani... :makeout:

 

Asta-i o poza din Cluj, holul hotelului Belvedere (Transilvania), facuta duminica, dupa "ostilitati" :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...