Sari la conținut

Zero Engineering!


oz
 Share

Postări Recomandate

caut o anumita motocicleta de la Zero Engineering , are cineva idee cum se numeste,sau ceva poze ?atasez singura poza care o am,si aia luata dintr-un film de pe youtube

 

Esti sigur ca este facuta de Zero Eng? Stilul celei din poza este radical diferit de ce fabrica ei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 1 year later...

Umbla vorba, prin net si prin reviste, ca cei de la ZERO ENGINEERING planuiesc sa intre anul asta si pe piata europeana, cu linia de bikes SAMURAI CHOPPER.

 

post-17131-1236860281_thumb.jpg post-17131-1236860290_thumb.jpg post-17131-1236860302_thumb.jpg post-17131-1236860311_thumb.jpg post-17131-1236860319_thumb.jpg

 

Acuma, nu am cautat prea mult, ca sa aflu si ceva preturi, dar o anumita revista sustinea ca sint sensibil mai mici, decit cele ale concurentei. Dunno...

 

ZEROCHOP

 

Sa fie de bun augur...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sincer motorele Evo arata ca nuca in perete pe cadrele alea,dar probabil de aici si preturile mai mici.......totusi arata cam comercial ca sa zic asa......parca lipseste ceva....

 

 

Sincer, nu caut nod in papura...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu cautam nod in papura...mi-am spus doar parerea.......nu inteleg pt ce ai pus asta aici atunci....sau te platesc aia de la Zero sa le faci reclama?

 

 

Bai, hombre, ma refeream la faza cu Evo. Ce, plm? Devenim atit de sensibili?

 

In sensul ca Evo sint motoare bune, chiar daca nu plac unora, iar eu nu le vad ca nuca-n perete, in cadrurile de fata. Chestie de perceptie si de gust.

 

Si e criza. N-au aia cu ce ma plati.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai nu am zis ca Evo nu-s motoare bune.....pana voi ajunge sa-mi iau o vechitura de la Hd probabil,sau mai mult ca sigur ca tot cu un Evo ma voi da.......doar ca linia unui zero bike nu e asa completa cu un evo...sau macar fara prea mult crom.....si cum am mai zis...e doar parerea mea....fiecare cu gusturile lui;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai nu am zis ca Evo nu-s motoare bune.....pana voi ajunge sa-mi iau o vechitura de la Hd probabil,sau mai mult ca sigur ca tot cu un Evo ma voi da.......doar ca linia unui zero bike nu e asa completa cu un evo...sau macar fara prea mult crom.....si cum am mai zis...e doar parerea mea....fiecare cu gusturile lui;)

 

 

Tot asta vroiam sa zic si eu cu nodul in papura...

 

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am pus informatia in alt forum din afara dar mie lene sa o si traduc :D

 

The VERONA MOTOR BIKE 2009

 

3203963806_4426591fc5_o.jpg

 

WCC

 

occ,

cory ness,

exile cycles,

peder johnansson (hogtech),

mark battistini,

marcus walz,

fred kodlin,

zerro engineering (japan)...

 

600 exhibitors...90.000 visitors :)

 

the winners : Gigi Espozito (Big Twin Motors) with Panster-not 4 sale bike- and Fred Kodlin with Xwedge-bike already sold .

 

WinnerVerona.jpg

 

 

 

deci ''sunt in zona'' baietii :D

Editat de ->Bullet<-
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am pus informatia in alt forum din afara dar mie lene sa o si traduc :cheers:

 

The VERONA MOTOR BIKE 2009

 

3203963806_4426591fc5_o.jpg

 

WCC

 

occ,

cory ness,

exile cycles,

peder johnansson (hogtech),

mark battistini,

marcus walz,

fred kodlin,

zerro engineering (japan)...

 

600 exhibitors...90.000 visitors :friends:

 

the winners : Gigi Espozito (Big Twin Motors) with Panster-not 4 sale bike- and Fred Kodlin with Xwedge-bike already sold .

 

WinnerVerona.jpg

 

 

 

deci ''sunt in zona'' baietii :lol:

 

 

In primul moment n-am zarit the motherfuckin' point of the motherfuckin' post, dar la a doua, cu o cafea sub nas, am inteles... oarecum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut mobrele la EICMA Milano anul trecut, si am vorbit un pic cu ei. Nu au cum sa intre pe Europa momentan deoarece nu indeplinesc normele de poluare in vigoare, dar cauta solutii ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bre motoarele arata foarte bine din punctul meu de vedere,bravo omului care a pus pozele si informatia dar ca sa te iei asa de om si sa faci o parere generala nui bine si nu stiu daca spun bine dar arata putin a rat bobere si chiar sunt placute ma repet rugaminte cinestie un pet estimativ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

caut o anumita motocicleta de la Zero Engineering , are cineva idee cum se numeste,sau ceva poze ?atasez singura poza care o am,si aia luata dintr-un film de pe youtube

 

 

exile motors...daca nu ma-nsel au fost in competitie la biker build off:Chica(japanistu' din imagine) si crestatu' de la Exile.Stilul mi se pare exile,simplu,curat,fara detalii sau embleme.Cauta pe site la ei si cred ca vei da de ea.Zero sunt mai pe gustul meu...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poza trucata? nu prea are sens ... eventual nu e facut de el....dar mai cautam ...speram :moto:

 

salut oz . daca nu ma insel sta pe o creatie ''martin bros'' si nu a lui...am vazut episodul asta din biker build off...uite am sa ma interesez;daca ai noroc poate-l gasesc acasa (adica sper sa nu-l fi sters) :rolleyes:

 

ps : nu-ti mere linku de la youtub si apropo imi place vn-u tau (ti-am trimis un pm)

 

sanatate maica :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

×
×
  • Creează nouă...