Sari la conținut

Dac Motors Organizeaza Intrunirea Bucuresti


DAC MOTORS
 Share

Postări Recomandate

mda treaba dracului cu parcarea motorului in alta parte decit linga cort sau locul de campare , treaba cu talonul la fel .o sa expun situatia mea si poate nu sunt singurul : as fi venit cu inca un prieten doar cu motoarele dar nu avem cort , vroiam sa legam intre motoare un banner ca sa avem umbra , acum daca nu se mai poate intra cu motoarele naspa rau treaba , cu talonul alta problema am factura pe motor e introdus la circa financiara dar din motive de timp chiar nu am ajuns nici la rar nici la politie ca sa fie numele meu pe talon asa ca .....ia sa va ginditi la alta metoda de identificare a proprietarului nu cred ca sunt singurul intr-o asa situatie iar faza cu parcarea motorului in alta parte este dupa umila mea parere este cam aiurea la nicio intrunire de pe globul asta nu sa pomenit asa ceva .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 338
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

BAD NEWS: NU AVEM TZIGARI! REPETAM: NO TENGO TZIGARI. VENITI PREGATITI!

 

OK, OK. Concursuri:

Pe langa cele de dat cu motoarele avem concursuri la care trebuie sa fiti pregatiti sa va distrati:

- mud slide (un fel de saritura in lungime da' pe burta/burtzi)

- mud wrestle (grrr!)

- schi pe echipe (don't ask!)

De asemenea vom avea concursuri de: de cea mai frumoasa comunista (motoreta, fratilor, nu vreo bunesa cu convingeri de stanga), chopper si vitezana.

Premiile, credeti-ne ca vor fi super!

 

p.s.

S-a refuzat propunerea de concurs de vanatoare cu cornete otravite!

 

Da' concursuri pentru fete/femei nu aveti? mai .....putin dure, nu vreau sa ma zgarii pe burta :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mda treaba dracului cu parcarea motorului in alta parte decit linga cort sau locul de campare , treaba cu talonul la fel .o sa expun situatia mea si poate nu sunt singurul : as fi venit cu inca un prieten doar cu motoarele dar nu avem cort , vroiam sa legam intre motoare un banner ca sa avem umbra , acum daca nu se mai poate intra cu motoarele naspa rau treaba , cu talonul alta problema am factura pe motor e introdus la circa financiara dar din motive de timp chiar nu am ajuns nici la rar nici la politie ca sa fie numele meu pe talon asa ca .....ia sa va ginditi la alta metoda de identificare a proprietarului nu cred ca sunt singurul intr-o asa situatie iar faza cu parcarea motorului in alta parte este dupa umila mea parere este cam aiurea la nicio intrunire de pe globul asta nu sa pomenit asa ceva .

 

 

Nu e o problema daca la intrare prezinti problema si se stie de ea de la bun inceput...

 

Daca nu ai cort poti sa-ti iei din Kaufland vreo 30 ron de doua persoane, am ales varianta fara motoare in campus pentru a putea evita traboiul etc.. Motoarele vor fi pazite non stop in loc amenajat si la vederea tuturor...In felul asta daca apare ceva si proprietarul tre sa se deplaseze cu motorul poate sa o faca fara probleme..

 

@Raptor nu se promoveaza doar comuniste....

....eu spre ex am vitezana, altii touringuri, choppere, enuro-turing. Nu prea mai avem comuniste decat detinute asa din nostalgie. Vrem sa aratam ca nu am uitat de unde am plecat, iar drumul pe o comunista e ceva unic ;) ..cine stie cunoaste, trebuie sa fii un pic temerar sau inconstient...

 

In afara de asta e un circuit de cross pe care vor alerga cross-uri....

O sa vedem daca o sa organizam si concursul cea mai frumoasa vitezana...desi dpdv-ul meu de vedere vitezanele nu trebuie sa fie frumoase, au fost facute pt altceva.... :blbl:

 

Oricum va asteptam..deja berea si sucurile au stat o noapte la rece.... :P

 

Da' concursuri pentru fete/femei nu aveti? mai .....putin dure, nu vreau sa ma zgarii pe burta :angryfire:

 

 

Nu te zgarii pe burta..stai linistita...s-a avut in vedere acest aspect :P

 

Succes..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lasa ca vin acolo si facem noi cumva ..eventual dai tu dezlegare sa dormim la niste pasarici in corturi :P orice problema are o rezolvare :angryfire: daca tot e tuborg sponsor ati bagat si niste granini de potocale la rece ???

Editat de rados
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lasa ca vin acolo si facem noi cumva ..eventual dai tu dezlegare sa dormim la niste pasarici in corturi :blbl: orice problema are o rezolvare :angryfire: daca tot e tuborg sponsor ati bagat si niste granini de potocale la rece ???

 

 

 

Pe tine te stie lumea dupa moaca, am cerut referinte si lui Boby, dar din descrierea motoretei tale e mai greu "o yamaha mai vechiuta" :P

 

 

Poate il aduceti si pe Rosu sa vada si el cum e cu motociclistii ;)

 

 

Salutare si va asteptam cu drag!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pt parada s-a mers pana la comisie spre aprobare, datorita lucrarilor pe DN exista varianta pana la IKEIA, n-am renuntat la idee.. demersuri se fac inca ..speranta moare ultima :angryfire:

 

Eu de la Tuborg beau decat bere clasica, pt sucarine si restul gasesti din plin la Apasu, cum intri in locatie prima terasa pe dreapta :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pt parada s-a mers pana la comisie spre aprobare, datorita lucrarilor pe DN exista varianta pana la IKEIA, n-am renuntat la idee.. demersuri se fac inca ..speranta moare ultima :P

 

Eu de la Tuborg beau decat bere clasica, pt sucarine si restul gasesti din plin la Apasu, cum intri in locatie prima terasa pe dreapta :blbl:

:angryfire: merci de raspuns...oricum eu vin dimineata la motocross, ne vedem acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:angryfire:

Dap, majoritatea membrilor DM sunt la Ciolpani de ieri ... inclusiv persoana care are aceasta informatie ... o sa dau de el sa pot posta intreaga desfasurare a even'tului.

 

Informatii puteti gasi si pe www.dacorum.ro

 

hai cu desfasuratorul evenimentelor ca fierb. maine am si de prestat prezenta la o nunta, asa ca vreau sa stiu ce pierd si ce prind. am intrat si pe dacorum, dar nu reusesc sa ma dumiresc

motorul azi e in service (roti noi, crom in plus ca parca nu avea destul, tot felul chestii care incanta retina) maine sper sa fie gata

aduc si castile HD, ca am mai luat una (sa fie)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok, imi voi lua si eu mobra si cosoarta si ajung pe la 19:00!

 

... Imi era dor de o petrecere "la Bucuresti".

 

Felicitari organizatorilor ca a reluat traditia si le tin pumnii pentru tot evenimentul!

 

... Am inteles ca vor veni si de peste hotare! ... BRAVO LOR !

 

Respect,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Program DACORUM Bikefest 2008

 

Vineri

12.00 Deschiderea evenimentului;

12.00-20.00 Primirea participantilor, amplasarea in locatie a acestora;

20.00-24.00 Concertele formatiilor:

-Spitfire;

-First Division;

-Snapjaw;

-Bruma;

-Spectral

 

Sambata

11.00-13.00 Concursul de cross amatori;

13.00-16.00 Concursuri diverse;

18.00-20.00 Concursuri motociclete cu atas;

20.00-24.00 Concertele formatiilor:

-Shelishock;

-Ka Gaia An;

-Nexus;

-Ura de dupa Usa;

-Bucovina;

 

Duminica

08.00-10.00 Cafeaua de dimineatza;

12.00 Inchiderea evenimentului.

 

 

Fac precizarea ca pe toata perioada evenimentului exista TEREN DE PAINTBALL, nr de jucatori minm 4 in echipa - 15 ron/pers-runda de 15 min, cu 50bile/pers.

 

Extra sambata, pentru doritori, Scoala lui Titi Aur are program intre 13.00-16.00 pe circuitul de raliu.

 

 

:angryfire:

 

Ok, imi voi lua si eu mobra si cosoarta si ajung pe la 19:00!

 

... Imi era dor de o petrecere "la Bucuresti".

 

Felicitari organizatorilor ca a reluat traditia si le tin pumnii pentru tot evenimentul!

 

... Am inteles ca vor veni si de peste hotare! ... BRAVO LOR !

 

Respect,

Multumim, multumim... :P

 

Sa va luati si niscai costumatie de baie - plaja.... chiar e pacat sa nu faci o baie avand in vedere ca raul e asa aproape :blbl:

Editat de wolf4mwolf
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Raptor nu se promoveaza doar comuniste....

....eu spre ex am vitezana, altii touringuri, choppere, enuro-turing. Nu prea mai avem comuniste decat detinute asa din nostalgie. Vrem sa aratam ca nu am uitat de unde am plecat, iar drumul pe o comunista e ceva unic ..cine stie cunoaste, trebuie sa fii un pic temerar sau inconstient...

 

Cu vorbele astea m-ai atins la inima...

Doar cei care au incercat cunosc senzatia....

Ne vdm in seara asta.

Multa Bafta!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe tine te stie lumea dupa moaca, am cerut referinte si lui Boby, dar din descrierea motoretei tale e mai greu "o yamaha mai vechiuta" :P

 

 

Poate il aduceti si pe Rosu sa vada si el cum e cu motociclistii ;)

 

 

Salutare si va asteptam cu drag!

 

da stiuuuuuuuuuu sunt urit rau :blbl: da sa vezi ce suflet am mai urit decit chipul (mutra) :P , e de fapt o honda nighthawk din 85 siiiiiiiiii a dat totul pe goarna boby ?? a dat referinte elegante ?? sa nu il crezi ca sunt baiat bun infloreste si el sa zica lumea ca ,cunoaste oameni cumsecade :angryfire: cind colo ce sa vezi numai golanii unul si unul

Editat de rados
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe tine te stie lumea dupa moaca, am cerut referinte si lui Boby, dar din descrierea motoretei tale e mai greu "o yamaha mai vechiuta" :angryfire:

 

 

Poate il aduceti si pe Rosu sa vada si el cum e cu motociclistii :P

 

 

Salutare si va asteptam cu drag!

 

Poate il corup pentru sambata...

 

Le-ar prinde bine o iesire.

 

Hai Rados, baga benzina! Cand te duci ? Azi sau maine?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E marfa sa faci baie in apa aia maronie. .

 

Intradevar raul este Ialomita...si ca orice rau de ses nu este limpede :angryfire:, dar este ok... din pacate nu am reusit sa o punem de o piscina gonflabila...desi ar fi o idee buna.. :P

 

Pentru racorit, de asemenea exista zona de spalat motoare, cu zeci de robinete functionale precum si dusuri inchise la care vor avea acces decat persoanele de sex feminin..

 

In plus, exista un lac artificial suficient de mare, in spatele locatiei intrunirii, unde daca ai, te poti da cu ski-jetul, barca etc..Nu exista probleme intrucat apartine propietarilor locatiei..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da unde sa-mi intind hamacul am? ca mi-e lene sa car cortu' :angryfire:

 

daca tot suntem la capitolul intrebari fancy

Editat de Kumuya
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bah da' tu chiar esti kumuia. Vii cu hamacu' sa-mi faci in ciuda sau ce? :P. Doi pari de care sa-l legi s-or gasi....

 

 

nop, sa scot un ban cinstit .... il inchiriez cu sfertu' de ora :angryfire: aka scurtu' si si-mai-scurtu'

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru posesorii de old-timere ,o veste frumoasa: pentru motocicletele mai vechi de 50 de ani, in stare de functionare, nu se percepe Taxa de intrare de 15 ron/motocicleta. :angryfire:

Editat de wolf4mwolf
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...