Sari la conținut

Tura Prin Romania 2200 De Km!


IceLord
 Share

Postări Recomandate

Va salut cu respect.

 

Ma numesc Mircea din 1 Decembrie si vreau sa ma alatur si eu la grupul vostru (daca ma primiti ca sant si eu ancepator an acest domeniu) pe toata perioada,

rezolvand problemele bugetare :lol:

Am legatura cu acest tur sa fim bine pregatiti (teoreti) ca practic anvatam pe parcurs,

http://motociclism.ro/tutoriale/files/manual/index.htm

Iar acesta la andrumarea domnului iceLord

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 276
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Din pacate tin sa va anunt ca ma retrag.:lol: a intervenit ceva si nu mai pot veni :lol: ...Imi pare sincer rau!Icelord,sper sa mai faci chestii de genu si sa pot veni si eu:p Imi cer scuze inca o data!Asfalt uscat,vremea sa tina cu voi si distractie placuta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ahoi ICE,

Cu parere de rau si cu durere'n suflet te anunt ca nici eu nu mai pot participa la aceasta calatorie din motive ce nu tin de mine. :lol:(

Vorbim mai detaliat pe mess...

Va urez distractie placuta, vreme buna si asfalt uscat!

Respect! :lol:

 

 

O scurta reactualizare a participantilor:

 

IceLord 10 zile

Philip Hd 10 zile

Kinzo 2004 10 zile

cichician 10 zile + pasagera!

Boaba_bw 10 zile (In principiu!)

crazyahmed Presupun ca 10 zile (plus one girl)

beculetz16 10 zile (ar fi dispus)

dr_moleu 8-9 zile (pana la Bucuresti)

Shamok 5 zile

Bruja Andrei 2-3 zile (primul weekend)

Zsak 2-3 zile (primul weekend) (Exorcist)

RYAD 2-3 zile (primul weekend)

Pal_chop 2-3 zile (primul weekend)

yogi 2-3 zile (primul weekend)

Oldmaxbucuresti 2-3 zile (primul sau al doilea weekend - plus 2 prieteni"( Catalin cu un virago 535 si prietena lui Mihaela pe un virago 250")

Tzh 2-3 zile (primul weekend)

chaby_date 2-3 zile Zona Harghita (primul weekend)

83CAG 2 zile (primul weekend) plus un prieten pe motor!

iboboc pe 24.05

Pegasus pe 24.05 (drumul de la Ploiesti spre Cluj)

Qaz Cat esti dispus sa vii?

dark_alinutza Posibil sa participe la sfarsit

metalstian (nu mai participa)

Rusky_81 (nu mai participa)

mas oyama (nu mai participa)

 

Va rog sa imi confirmati prezenta pana Duminica seara(11.05.2008)

Cei care nu confirma nu le fac rezervare (sorry) :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut cu respect.

 

Ma numesc Mircea din 1 Decembrie si vreau sa ma alatur si eu la grupul vostru (daca ma primiti ca sant si eu ancepator an acest domeniu) pe toata perioada,

rezolvand problemele bugetare :lol:

Am legatura cu acest tur sa fim bine pregatiti (teoreti) ca practic anvatam pe parcurs,

http://motociclism.ro/tutoriale/files/manual/index.htm

Iar acesta la andrumarea domnului iceLord

 

Ahoi tuturor, eu nu ma consider cu experienta dar ma laud ca incepator ca am facut per total cam 4500 de km de cand sunt motociclist! :lol:

Dar sper sa pot da sfaturi si sa facem ceva frumos impreuna si sa ramana o amintire placuta!

Si bun venit in randul inceptorilor Domnu' Enescu Mircea!

 

 

Din pacate tin sa va anunt ca ma retrag.:lol: a intervenit ceva si nu mai pot veni :lol: ...Imi pare sincer rau!Icelord,sper sa mai faci chestii de genu si sa pot veni si eu:p Imi cer scuze inca o data!Asfalt uscat,vremea sa tina cu voi si distractie placuta!

Ok.......Lasa ca mai facem iesiri, ca doar suntem vecini!Sper sa iti rezolvi problemele!

 

Ahoi ICE,

Cu parere de rau si cu durere'n suflet te anunt ca nici eu nu mai pot participa la aceasta calatorie din motive ce nu tin de mine. :lol:(

Vorbim mai detaliat pe mess...

Va urez distractie placuta, vreme buna si asfalt uscat!

Respect! :lol:

Ahoi si tie!Asta e omule si era cat pe ce sa nu reusesc sa obtin concediul de la scarbici, sper ca totul sa fie bine pentru tine si poate ne vedem pe traseu', si desigur ca mai vb pe mess!

 

Reactualizare participanti:

 

IceLord 10 zile

Kinzo 2004 10 zile

cichician 10 zile + pasagera!

Boaba_bw 10 zile (In principiu!)

Enescu Mircea 10 zile Bun Venit

crazyahmed Presupun ca 10 zile (plus one girl)

beculetz16 10 zile (ar fi dispus)

dr_moleu 8-9 zile (pana la Bucuresti)

Shamok 5 zile

Bruja Andrei 2-3 zile (primul weekend)

Zsak 2-3 zile (primul weekend) (Exorcist)

RYAD 2-3 zile (primul weekend)

Pal_chop 2-3 zile (primul weekend)

yogi 2-3 zile (primul weekend)

Oldmaxbucuresti 2-3 zile (primul sau al doilea weekend - plus 2 prieteni"( Catalin cu un virago 535 si prietena lui Mihaela pe un virago 250")

chaby_date 2-3 zile Zona Harghita (primul weekend)

83CAG 2 zile (primul weekend) plus un prieten pe motor!

iboboc pe 24.05

Pegasus pe 24.05 (drumul de la Ploiesti spre Cluj)

Qaz Cat esti dispus sa vii?

dark_alinutza Posibil sa participe la sfarsit

Tzh (nu mai participa)

Philip_HD (nu mai participa)

metalstian (nu mai participa)

Rusky_81 (nu mai participa)

mas oyama (nu mai participa)

post-25613-1210526849_thumb.jpg

post-25613-1210526889_thumb.jpg

post-25613-1210526902_thumb.jpg

post-25613-1210526927_thumb.jpg

post-25613-1210526945_thumb.jpg

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...lordule so hotarat...ios cu voi panan iasi...vorba filosofului...poa' sa ninga poa' sa ploo :lol: ...sami ziceti daca sa iau cort ca daca nui musai nul car...pe el scrie 4+1 persoane da incap 4 copii, 3 oameni, 2 grasi sau un motociclist cu tot cu mobra:D...in rest sa mai amintiti cate ceva cei musai de luat ca io de obicei uit lucruri :lol: ...a...si in caz ca va faceati griji am ajuns cu binen capitala calare pe "dansa":lol:...pana la urmatoru post stresat si nerabdator pe forum va urez traditionalul "pace"!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...lordule so hotarat...ios cu voi panan iasi...vorba filosofului...poa' sa ninga poa' sa ploo :lol: ...sami ziceti daca sa iau cort ca daca nui musai nul car...pe el scrie 4+1 persoane da incap 4 copii, 3 oameni, 2 grasi sau un motociclist cu tot cu mobra:D...in rest sa mai amintiti cate ceva cei musai de luat ca io de obicei uit lucruri :lol: ...a...si in caz ca va faceati griji am ajuns cu binen capitala calare pe "dansa":lol:...pana la urmatoru post stresat si nerabdator pe forum va urez traditionalul "pace"!

Hai ca vb detalii pe mss! :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ice lord si celorlalti participanti....va doresc numai zile insorite...distractie placuta....si sincer sper sa va insotesc pe viitor...numai bine si sa nu uitati poziliii :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare de la galati.

 

cred ca o sa va asteptam in barlad si sa va insotim pana la galati sau tulcea.

trebuie sa vedem cand ne putem vedea in barlad (pe la ce ora si in ce zi anume) si as vrea sa stiu daca ati rezolvat de cazare sau unde veti campa la tulcea.

 

din barlad spre galati, fata de traseul vostru, cred ca o sa va ducem pe dn26 (adica pe la oancea). e mai frumos drumul si aveti prutul cu voi. (barlad galati 128km)

 

sa imi mai spuneti ce asteptari aveti pentru galati (din cate stiu v-ati propus 2 ore pentru galati). plimbare oras sau vreti masa la restaurant sau o terasa cu suc, etc.

 

bacul la galati spre tulcea il aveti din ora in ora sau uneori trece nonstop cum se umple pleaca, pana la ora 22.00 ultimul bac.

 

drumul peste dunare pana la tulcea e foarte bun si frumos, spre luncavita prin isaccea. sunt cateva manastiri frumoase pe acolo care sunt in drum.

 

puteti intra pe forumul nostru la http://motociclism.ingalati.net pentru a discuta direct cu noi sau contacta direct pe mine pe mail la iboboc@gmail.com.

 

multa bafta, spor la organizare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor. As lua si eu parte la tura in primul weekend, daca ma primiti. Sunt din Sfantu Gheorghe, asa ca m-as lipi de grup cand treceti pe aici.

Inca ma consider si eu incepator, am mai mers singur, dar nu am mers niciodata in grup.

O zi buna in continuare si asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor. As lua si eu parte la tura in primul weekend, daca ma primiti. Sunt din Sfantu Gheorghe, asa ca m-as lipi de grup cand treceti pe aici.

Inca ma consider si eu incepator, am mai mers singur, dar nu am mers niciodata in grup.

O zi buna in continuare si asfalt uscat!

 

 

ma gindeam sa mergem sub pod si ne alipim de grup de acolo

conform programului se ajunge in Sf pe la 9:30-10:30

 

Icelord dai un bip cind plecati din Bv?

si eu ii anunt pe Miki si motanu' negru

merci

 

0721775599

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ice lord si celorlalti participanti....va doresc numai zile insorite...distractie placuta....si sincer sper sa va insotesc pe viitor...numai bine si sa nu uitati poziliii :lol:

Ahoi!

Sper ca pe viitor sa mai reusim sa facem iesiri mai mari!Urmeaza una in partea de VEST a tarii ca EST-ul o sa-l rezolvam acuma :lol:

Oricum o sa fii bine venit ca si cei care o sa mai doreasca sa vina!Pozele o sa urmeze ulterior! :lol:

 

Salutare tuturor. As lua si eu parte la tura in primul weekend, daca ma primiti. Sunt din Sfantu Gheorghe, asa ca m-as lipi de grup cand treceti pe aici.

Inca ma consider si eu incepator, am mai mers singur, dar nu am mers niciodata in grup.

O zi buna in continuare si asfalt uscat!

Ahoi!

Esti bine venit daca esti dispus sa vii!Oricum nu facem diferente pentru ca majoritatea suntem incepatori!

Te-am trecut pe lista :lol: !Oricum nu te speria ca nu o sa fim multi, iar cu mersul in grup te obisnuiesti repede!

 

 

ma gindeam sa mergem sub pod si ne alipim de grup de acolo

conform programului se ajunge in Sf pe la 9:30-10:30

 

Icelord dai un bip cind plecati din Bv?

si eu ii anunt pe Miki si motanu' negru

merci

 

0721775599

No oameni buni va rog sa ma cautati zilele astea pe telefon 0744 47 53 53 (nu am casuta vocala) asa ca sunati linistiti!

 

DECI REPET 0744 47 53 52

 

Cei care vor sa se alature in zilele de traseu sa ma caute dimineata si seara ca in timpul zilei am sa fiu pe traseu si s-ar putea sa nu raspund la telefon!Si va rog sa o faceti cat mai posibil pe data de 15 mai 2008 ca sa pot stabili repere!

Multumesc Anticipat!

 

Acuma pun o lista RE RE RE.......actualizata cu participantii:

 

IceLord 10 zile

Kinzo 2004 10 zile

cichician 10 zile + pasagera!

Boaba_bw 10 zile (In principiu!)

Enescu Mircea 10 zile Bun Venit

crazyahmed Presupun ca 10 zile (plus one girl)

dr_moleu 8-9 zile (pana la Bucuresti)

Shamok 5 zile

motanu' negru 2-3 zile (primul weekend)

Bruja Andrei 2-3 zile (primul weekend)

Zsak 2-3 zile (primul weekend) (Exorcist)

RYAD 2-3 zile (primul weekend)

Pal_chop 2-3 zile (primul weekend)

yogi 2-3 zile (primul weekend)

Oldmaxbucuresti 2-3 zile (primul sau al doilea weekend - plus 2 prieteni"( Catalin cu un virago 535 si prietena lui Mihaela pe un virago 250")

chaby_date 2-3 zile Zona Harghita (primul weekend)

83CAG 2 zile (primul weekend) plus un prieten pe motor!

iboboc pe 24.05

Qaz Cat esti dispus sa vii?

dark_alinutza Posibil sa participe la sfarsit

Pegasus (nu mai participa)

beculetz16 (nu mai participa)

Tzh (nu mai participa)

Philip_HD (nu mai participa)

metalstian (nu mai participa)

Rusky_81 (nu mai participa)

mas oyama (nu mai participa)

 

Acuma pun poze cu tura pe care am facut-o in data de 12 mai 2008 (adika azi Gheorgheni-Bicaz-Bicaz Baraj-Poiana Largului-Boresc-Toplita-Gheorgheni)

post-25613-1210626393_thumb.jpg

post-25613-1210626401_thumb.jpg

post-25613-1210626410_thumb.jpg

post-25613-1210626427_thumb.jpg

post-25613-1210626441_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lordule, ai fost pe la baraj ieri??? noi am fost duminica, 11.05....ne'a plouat vreo 100 de km in continuu, ploaie torentiala (cred ca mergeam odata cu norul)..a trecut apa si prin echipament si prin combinezon... am venit ciuciulete acasa..

 

Ahoi!

Sper ca pe viitor sa mai reusim sa facem iesiri mai mari!Urmeaza una in partea de VEST a tarii ca EST-ul o sa-l rezolvam acuma :)

Oricum o sa fii bine venit ca si cei care o sa mai doreasca sa vina!Pozele o sa urmeze ulterior! :(

 

 

Ahoi!

Esti bine venit daca esti dispus sa vii!Oricum nu facem diferente pentru ca majoritatea suntem incepatori!

Te-am trecut pe lista :moto: !Oricum nu te speria ca nu o sa fim multi, iar cu mersul in grup te obisnuiesti repede!

 

 

 

No oameni buni va rog sa ma cautati zilele astea pe telefon 0744 47 53 53 (nu am casuta vocala) asa ca sunati linistiti!

 

DECI REPET 0744 47 53 52

 

Cei care vor sa se alature in zilele de traseu sa ma caute dimineata si seara ca in timpul zilei am sa fiu pe traseu si s-ar putea sa nu raspund la telefon!Si va rog sa o faceti cat mai posibil pe data de 15 mai 2008 ca sa pot stabili repere!

Multumesc Anticipat!

 

Acuma pun o lista RE RE RE.......actualizata cu participantii:

 

IceLord 10 zile

Kinzo 2004 10 zile

cichician 10 zile + pasagera!

Boaba_bw 10 zile (In principiu!)

Enescu Mircea 10 zile Bun Venit

crazyahmed Presupun ca 10 zile (plus one girl)

dr_moleu 8-9 zile (pana la Bucuresti)

Shamok 5 zile

motanu' negru 2-3 zile (primul weekend)

Bruja Andrei 2-3 zile (primul weekend)

Zsak 2-3 zile (primul weekend) (Exorcist)

RYAD 2-3 zile (primul weekend)

Pal_chop 2-3 zile (primul weekend)

yogi 2-3 zile (primul weekend)

Oldmaxbucuresti 2-3 zile (primul sau al doilea weekend - plus 2 prieteni"( Catalin cu un virago 535 si prietena lui Mihaela pe un virago 250")

chaby_date 2-3 zile Zona Harghita (primul weekend)

83CAG 2 zile (primul weekend) plus un prieten pe motor!

iboboc pe 24.05

Qaz Cat esti dispus sa vii?

dark_alinutza Posibil sa participe la sfarsit

Pegasus (nu mai participa)

beculetz16 (nu mai participa)

Tzh (nu mai participa)

Philip_HD (nu mai participa)

metalstian (nu mai participa)

Rusky_81 (nu mai participa)

mas oyama (nu mai participa)

 

Acuma pun poze cu tura pe care am facut-o in data de 12 mai 2008 (adika azi Gheorgheni-Bicaz-Bicaz Baraj-Poiana Largului-Boresc-Toplita-Gheorgheni)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuze pentru intarziere . Zsak Exorcist si Pal_Chop nu participam la tura .... majoritatea traseului pe care am fi fost prezenti , nu de mult am facut si din cauza asta alegem sa participam la MotoRock Bistrita .

 

Sper sa avem ocazia sa ne intalnim pe la intruniri sau "on the road "

 

:( :) :moto: :moto: :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ahoi!

Sper ca pe viitor sa mai reusim sa facem iesiri mai mari!Urmeaza una in partea de VEST a tarii ca EST-ul o sa-l rezolvam acuma :)

Oricum o sa fii bine venit ca si cei care o sa mai doreasca sa vina!Pozele o sa urmeze ulterior! :(

 

 

Ahoi!

Esti bine venit daca esti dispus sa vii!Oricum nu facem diferente pentru ca majoritatea suntem incepatori!

Te-am trecut pe lista :moto: !Oricum nu te speria ca nu o sa fim multi, iar cu mersul in grup te obisnuiesti repede!

 

 

 

No oameni buni va rog sa ma cautati zilele astea pe telefon 0744 47 53 53 (nu am casuta vocala) asa ca sunati linistiti!

 

DECI REPET 0744 47 53 52

 

Cei care vor sa se alature in zilele de traseu sa ma caute dimineata si seara ca in timpul zilei am sa fiu pe traseu si s-ar putea sa nu raspund la telefon!Si va rog sa o faceti cat mai posibil pe data de 15 mai 2008 ca sa pot stabili repere!

Multumesc Anticipat!

 

Acuma pun o lista RE RE RE.......actualizata cu participantii:

 

IceLord 10 zile

Kinzo 2004 10 zile

cichician 10 zile + pasagera!

Boaba_bw 10 zile (In principiu!)

Enescu Mircea 10 zile Bun Venit

crazyahmed Presupun ca 10 zile (plus one girl)

dr_moleu 8-9 zile (pana la Bucuresti)

Shamok 5 zile

motanu' negru 2-3 zile (primul weekend)

Bruja Andrei 2-3 zile (primul weekend)

Zsak 2-3 zile (primul weekend) (Exorcist)

RYAD 2-3 zile (primul weekend)

Pal_chop 2-3 zile (primul weekend)

yogi 2-3 zile (primul weekend)

Oldmaxbucuresti 2-3 zile (primul sau al doilea weekend - plus 2 prieteni"( Catalin cu un virago 535 si prietena lui Mihaela pe un virago 250")

chaby_date 2-3 zile Zona Harghita (primul weekend)

83CAG 2 zile (primul weekend) plus un prieten pe motor!

iboboc pe 24.05

Qaz Cat esti dispus sa vii?

dark_alinutza Posibil sa participe la sfarsit

Pegasus (nu mai participa)

beculetz16 (nu mai participa)

Tzh (nu mai participa)

Philip_HD (nu mai participa)

metalstian (nu mai participa)

Rusky_81 (nu mai participa)

mas oyama (nu mai participa)

 

Acuma pun poze cu tura pe care am facut-o in data de 12 mai 2008 (adika azi Gheorgheni-Bicaz-Bicaz Baraj-Poiana Largului-Boresc-Toplita-Gheorgheni)

Salve ! Mai vii prin Bucovina? Daca da,iti recomand alt traseu decat Cimpulung Moldovenesc-Gura humorului. Drumul e prost si n-ai peisaje.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salve ! Mai vii prin Bucovina? Daca da,iti recomand alt traseu decat Cimpulung Moldovenesc-Gura humorului. Drumul e prost si n-ai peisaje.

Multumesc mult de info, sper sa ne intalnim pe la Vatra Dornei si sa discutam :(

Oricum e de luat in considerare orice varianta care nu ne strica motoarele :)

 

Reactualizare participanti:

 

IceLord 10 zile

Kinzo 2004 10 zile

cichician 10 zile + pasagera!

Boaba_bw 10 zile (In principiu!)

Enescu Mircea 10 zile Bun Venit

crazyahmed Presupun ca 10 zile (plus one girl)

dr_moleu 8-9 zile (pana la Bucuresti)

Shamok 5 zile

motanu' negru 2-3 zile (primul weekend)

Bruja Andrei 2-3 zile (primul weekend)

RYAD 2-3 zile (primul weekend)

yogi 2-3 zile (primul weekend)

Oldmaxbucuresti 2-3 zile (primul sau al doilea weekend - plus 2 prieteni"( Catalin cu un virago 535 si prietena lui Mihaela pe un virago 250")

chaby_date 2-3 zile Zona Harghita (primul weekend)

83CAG 2 zile (primul weekend) plus un prieten pe motor!

iboboc pe 24.05

Qaz Cat esti dispus sa vii?

dark_alinutza Posibil sa participe la sfarsit

Zsak (Exorcist)Pal_chop (nu mai participa)

Pegasus (nu mai participa)

beculetz16 (nu mai participa)

Tzh (nu mai participa)

Philip_HD (nu mai participa)

metalstian (nu mai participa)

Rusky_81 (nu mai participa)

mas oyama (nu mai participa)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare, nenea lordule...

sigur ne vedem simbata dimineata...chiar daca ploua...nu se poate sa ploua mai mult decit a plouat duminica asta (adica cu galeata si, pe alocuri, cu gheata)...in zona dintre pentru voda / durau si apoi durau / bicaz / piatra neamt...se uita lumea la noi la la extraterewstri...dar tocmai asta ne va aduce in memorie si peste 20 de ani calatoria asta... :(

 

Multumesc mult de info, sper sa ne intalnim pe la Vatra Dornei si sa discutam :)

Oricum e de luat in considerare orice varianta care nu ne strica motoarele :moto:

 

Reactualizare participanti:

 

IceLord 10 zile

Kinzo 2004 10 zile

cichician 10 zile + pasagera!

Boaba_bw 10 zile (In principiu!)

Enescu Mircea 10 zile Bun Venit

crazyahmed Presupun ca 10 zile (plus one girl)

dr_moleu 8-9 zile (pana la Bucuresti)

Shamok 5 zile

motanu' negru 2-3 zile (primul weekend)

Bruja Andrei 2-3 zile (primul weekend)

RYAD 2-3 zile (primul weekend)

yogi 2-3 zile (primul weekend)

Oldmaxbucuresti 2-3 zile (primul sau al doilea weekend - plus 2 prieteni"( Catalin cu un virago 535 si prietena lui Mihaela pe un virago 250")

chaby_date 2-3 zile Zona Harghita (primul weekend)

83CAG 2 zile (primul weekend) plus un prieten pe motor!

iboboc pe 24.05

Qaz Cat esti dispus sa vii?

dark_alinutza Posibil sa participe la sfarsit

Zsak (Exorcist)Pal_chop (nu mai participa)

Pegasus (nu mai participa)

beculetz16 (nu mai participa)

Tzh (nu mai participa)

Philip_HD (nu mai participa)

metalstian (nu mai participa)

Rusky_81 (nu mai participa)

mas oyama (nu mai participa)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare, nenea lordule...

sigur ne vedem simbata dimineata...chiar daca ploua...nu se poate sa ploua mai mult decit a plouat duminica asta (adica cu galeata si, pe alocuri, cu gheata)...in zona dintre pentru voda / durau si apoi durau / bicaz / piatra neamt...se uita lumea la noi la la extraterewstri...dar tocmai asta ne va aduce in memorie si peste 20 de ani calatoria asta... :(

Corect!

Sper sa ne vedem cu bine sambata!

REPTET nr meu de telefon 0744 47 53 52

Numa bine!

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Corect!

Sper sa ne vedem cu bine sambata!

REPTET nr meu de telefon 0744 47 53 52

Numa bine!

 

...nu ziceai ca e cu 53 la urma?...eniuei leoi incerca pe amandoo daca e nevoie:D...la altele ma gandeam io...nu mai pleaca nimeni din lista aia lunga care o devenit scurta din bucuresti spre brasov vineri?...ca poate nu merg sigur...pace!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu participam la tura dar totusi ca un sfat va zic ca portiunea Bistrita Vatra Dornei (cum a zis si Dark_Alinutza) e catastrofa .

Pejsajul e fain dar nu prea o sa aveti timp ca sa-l admirati din cauza gropilor (mai ales daca ploua ..)

Din aprox 80 km (Bistrita -Vatra Dornei ) cam 20 Km dupa Bistrita e asfalt bun si dupa aia.....

 

"Exorcist " a scris aici putin mai detaliat : /index.php?...8307&st=130

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu participam la tura dar totusi ca un sfat va zic ca portiunea Bistrita Vatra Dornei (cum a zis si Dark_Alinutza) e catastrofa .

Pejsajul e fain dar nu prea o sa aveti timp ca sa-l admirati din cauza gropilor (mai ales daca ploua ..)

Din aprox 80 km (Bistrita -Vatra Dornei ) cam 20 Km dupa Bistrita e asfalt bun si dupa aia.....

 

"Exorcist " a scris aici putin mai detaliat : /index.php?...8307&st=130

Multumesc, dar trebuie sa mergem inainte, asta e.....de ce sa ne opreasca drumul sau vremea?

Multumesc inca o data pentru info! :)

 

...nu ziceai ca e cu 53 la urma?...eniuei leoi incerca pe amandoo daca e nevoie:D...la altele ma gandeam io...nu mai pleaca nimeni din lista aia lunga care o devenit scurta din bucuresti spre brasov vineri?...ca poate nu merg sigur...pace!

Deci mai repet :moto: 0744 47 53 52 No sper sa ai cu cine veni din Bucuresti....Bafta si ne vedem maine la Brasov! :( Hell Yeah, sa ne vedem cu bine!

 

 

Mai pe scurt intr-un DOC!

Traseu.doc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ahoi, Lordule...

Din pacate, ieri motocicleta a ales sa-mi faca o figura foarte urata... :( Nu da scanteie pe bujie nou-nouta, nu merge semnalizarea si lampa de frana... Lampa spate si lampa fata (faza lunga-scurta) merg fara probleme, la fel claxonul...

Maine vreau sa iau la puricat reteaua electrica, poate e vreun contact slabit, dar din pacate nu am certitudinea ca voi fi apt de tura... Nici macar nu-mi pot imagina care ar fi problema, asa ca nu stiu cat dureaza sa o remediez...

Dar poate vin si eu sambata dimineata sub pod, macar sa vad cateva motociclete ca lumea, daca nu pot sa merg si eu impreuna cu ele :)

Drum bun si poate am mai mult noroc data viitoare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ahoi, Lordule...

Din pacate, ieri motocicleta a ales sa-mi faca o figura foarte urata... ;) Nu da scanteie pe bujie nou-nouta, nu merge semnalizarea si lampa de frana... Lampa spate si lampa fata (faza lunga-scurta) merg fara probleme, la fel claxonul...

Maine vreau sa iau la puricat reteaua electrica, poate e vreun contact slabit, dar din pacate nu am certitudinea ca voi fi apt de tura... Nici macar nu-mi pot imagina care ar fi problema, asa ca nu stiu cat dureaza sa o remediez...

Dar poate vin si eu sambata dimineata sub pod, macar sa vad cateva motociclete ca lumea, daca nu pot sa merg si eu impreuna cu ele :laugh:

Drum bun si poate am mai mult noroc data viitoare.

Desigur!Oricum sper sa iti rezolvi problema si sa vii cu noi un pic! ;) Daca nu pe data viitoare!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

primele poze la Sf Ana

nu fac topic separat la sectiunea imagini

pentru ca Icelord e initiatorul turei si ii las lui onoarea ;)

post-3819-1211044020_thumb.jpg

post-3819-1211044049_thumb.jpg

post-3819-1211044106_thumb.jpg

post-3819-1211043962_thumb.jpg

post-3819-1211044165_thumb.jpg

Editat de crazvy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Locuri de campare in zona Bacau ar fi:

- insula de agrement (tre sa intreb, poate trec azi pe-acolo);

- zona Gheraiesti (la intrare dinspre Piatra Neamt) - aici se poate si manca, relativ ok;

- zona Hanul Magura - Hanul lui Matei - nu e efectiv o zona de campare, dar cred ca se poate amenaja. Si aici se mananca relativ ok;

 

Incerc sa aflu ceva date si le las aici ...nu mai promit nimic, ca am mai promis data trecuta si inca nu am ajuns sa rezolv problema.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...