Sari la conținut

Nepristii...bagatzi ochiu'


Manuel
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 81
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

dak-i pui ulei de kko ...vor fi si materialele de kko!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

daca nu stii ...ungerea e viatza mot...

abia l-am convins pe un preten sa-si puna ulei semi sint la mot...cu greu...a pus pina laq urma...

azi a venit pe la mine cu gura pina la ureki:"BAAAAHHH,ULEIU ASTA FACE TOTZI BANIII!!!!!!!!!!

MOBIL 1 10W-40 SEMI SINT..dak voiai sa intrebi...vo 230-270.000 kila ,depinde cum gasesti..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hei! Tu vrei cumva s-o transformi in japoneza? :D :laugh: :laugh:

Nepra nu stie sa mearga daca nu sunt diferente mari de gramaj intre pistoane, spre exemplu! Se ineaca, si merge "in suturi"! :D

Frumos oricum, lasand gluma de o parte, mai ales ca nici intretinerea in exploatare nu ti se pare un moft... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator DARK-RIDER-82

Manuel ai tot respectu'! nici nu iti dai seama cat ma bucur ca s-a gasit cineva sa TUNAREASCA un nipru! si mai ales ca e dispus sa bage niste bani intr-un motor care nu prea promite in stadiul in care e cand iese din fabrica! ai uitat de greutatea pistoanelor si de bucsarea bielei de nipru (boltul de oltcit e mai gros!, ar trebui sa se bage bucsa de la oltcit...) vb cu s-wolf el face aceeasi chestie acum, sau cred ca a terminat de aranjat pistoanele :D ) sper sa continui cu modificarile si poate iese ceva BUN , cu adevarat bun din niprul tau , ca tot zic unii ca nu e bun , consuma mult ,se incinge bla bla etc....

 

 

BAFTA! :D

 

:laugh:

 

 

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator DARK-RIDER-82

salut manuel! sper sa nu ma injuri prea tare da' trebe sa spun ca m-am interesat pe la amicii mei si ei zic ca segmentii goetze cam "papa" ulei! sa fie doar o alta prostie de-a lor sau.... o fi din cauza segmentului de ungere care e facut din 3 bucati? (asta mi-au zis ei :laugh: ) acu' sper sa nu cobesc!

 

 

 

BAFTA! :D :D :D

 

 

:laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

are schema explicativa pe cutia lor.mersi

Pune o poza se vedem daca-i buna schema ,vezi ce zic si altii de segmentii astia stii tu ca practica cu teoria nu prea se impaca de multe ori.Eu vreau sa te sfatuiesc de bine ca sa nu muncesti degeaba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Interesante treburi.Impresionant chiar.Cam ce ar trebui sa iasa,in final? Ma refer la performantele motorului.

Si totusi,se merita sa faci tuning la Nipra,nu sint materialele de KKo?(ma refer la arbore,supape,etc)?

etansat sist de ungere cit se poate inclusiv O-ringuri la flansa de sustinere a vib,pompa de ulei marita... :D

ulei sintetic ..acu k am prins o super oferta 4 litri 740.000+un aditiv pt 6 litri ulei

LIQUI MOLLY...dak am scris bine..

baia de ulei marita si sudat pe ea multe aripi pt racire + o tzeava prin ea k sa circule aeru direct prin ulei..dak intzelegetzi faza.. :D plus gaura de ungere a cuzinetzilor de le cil din spate(dreptu)marita pt vol mai mare de ulei,shamfren k sa impinga ulei pe o suprafatza(de cuzinet) mai mare si mai multe altele copiate de la vibrikenu de broscutza(kiar vretzi sa vi le zic pe toate? :D )...eeheeee

marit gaurile de ungere a bucsei de la boltu pist..etc,etc

post-42-1113687215_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mistoc sublerul!!!!!! L-ai imprumutat special pentru poze????????

Ce ciorditor esti ai luat hartia de imprimanta a oamenilor inca mai se poate,e super buna la impachetat.

Baga mare ca se apropie intalnirile si vrem s-o vedem si auzim ce poate si cum suna la final ca asa doar din poze te pacalesti,produsul finit e toata treaba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mistoc sublerul!!!!!! L-ai imprumutat special pentru poze????????

Ce ciorditor esti ai luat hartia de imprimanta a oamenilor inca mai se poate,e super buna la impachetat.

Baga mare ca se apropie intalnirile si vrem s-o vedem si auzim ce poate si cum suna la final ca asa doar din poze te pacalesti,produsul finit e toata treaba

subleru e al meu ...1.680.000 lei!am strins bani 2 luni k sa-l iau ...am si io pasarelele mele... :D

hirtia...am si io computer k toata lumea...imprim ...nu am,da aduce maik mea de la serv pt viitoarea mea imprim

am fol la poze k fiind alba lumineaza pesele bine k pozele le-am facut cu tel lu fratimiu kare nu are blitz... :D :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pune o poza se vedem daca-i buna schema ,vezi ce zic si altii de segmentii astia stii tu ca practica cu teoria nu prea se impaca de multe ori.Eu vreau sa te sfatuiesc de bine ca sa nu muncesti degeaba.

schemele pt fiecare segm in parte... :D

ungerea...

post-42-1113716477_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ala de foc n-ai cum sa-l pui altfel k scrie pe el TOP si este si shamfrenat pe parte de interior sus astfel cind coboara pistonu fortzeaza segm sa apese pe cil...

segm de radere scrie si pe el TOP si pist are ghint k sa nu se-nvirta(poate o fac in 2 timpi..dreaq),,,segm normal k are si el fanta "practicata" din fabrik k sa se"integreze"perfect in fanta.. :D

e desteapta treba ,zic io,k o data ce sia facut un luciu segm intro pozitzie si e mentzinut in aceeasi pozitzie etanseaza f bine sau cel putzin etanseaza mai bine decit un segm care se-nvirte in N pozitzii.. :D

la ungere e mai simplu...m-am luat dupa schema.. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator DARK-RIDER-82

manuel man , chiar sper sa iasa ceva VALABIL , mai ales ca segmentii is mai subtiri , uleiu' e sintetic, ce sa mai vb , ar trebui sa mearga bine! daca iese frumos PROMIT ca o fac si eu copie ....!

 

bafta! :laugh:

 

 

 

 

:D :D :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...