Sari la conținut

Maxiscutere


marius45jml
 Share

Postări Recomandate

Mah.....mai incearca. N-ai reusit sa ma enervezi. Nici nu ma pot enerva pe tine. Tu ai putea sa te enervezi pe o amiba? :rolleyes:

Si nu, nu mi-am botezat scuterul in nici un fel. Si avand in vedere ca nu-s o amarata, nu sunt suparata pe cei cu bani. Si da, imi permit un Indian, dar nu vreau motocicleta.

Daca nu ai pentru cine aduce completari referitoare la Burgmanul de 650 ce mai cauti p-aici?

....e rindul meu sa te corectez!...se scrie corect "amoeba"!...dar te inteleg, stiu de unde vine greseala: de la asemanare, citeodata intre cei ce se aseamana apar asemenea confuzii!...pe bune s-a demonstrat stiintific!...

....referitor la complectari si la motivul pt care mai sunt pe aici nu am decit un singur lucru sa-ti spun: nu eu sunt cel care o freaca aiurea pe topic nepotrivit, tu esti aia!...ia-ti scuterul potrivit categoriei si putem vorbi asa ca de la nivel de egalitate, deocamdata nu ai cu ce sa ma convingi!...daca spui ca banii nu sunt o problema pt tine de ce nu-ti iei un maxi-scuter sa vezi cum e, sau poate ca trebuie carnet sa fie un impediment?...las ca nu-i asa greu de luat, real life face selectie nu politia!..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 259
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

....e rindul meu sa te corectez!...se scrie corect "amoeba"!...dar te inteleg, stiu de unde vine greseala: de la asemanare, citeodata intre cei ce se aseamana apar asemenea confuzii!...pe bune s-a demonstrat stiintific!...

....referitor la complectari si la motivul pt care mai sunt pe aici nu am decit un singur lucru sa-ti spun: nu eu sunt cel care o freaca aiurea pe topic nepotrivit, tu esti aia!...ia-ti scuterul potrivit categoriei si putem vorbi asa ca de la nivel de egalitate, deocamdata nu ai cu ce sa ma convingi!...daca spui ca banii nu sunt o problema pt tine de ce nu-ti iei un maxi-scuter sa vezi cum e, sau poate ca trebuie carnet sa fie un impediment?...las ca nu-i asa greu de luat, real life face selectie nu politia!..

:cheers: Ai dat repede cautare pe google? Amoeba e denumirea in latina. In fine....

Eu sunt aici incercand sa aflu mai multe despre maxi scutere. O sa-mi iau unul in primavara, acum n-are sens ca oricum vine iarna.

Si, sincer, ma indoiesc ca vom putea vorbi vreodata "asa ca de la nivel de egalitate". :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:cheers: Ai dat repede cautare pe google? Amoeba e denumirea in latina. In fine....

Eu sunt aici incercand sa aflu mai multe despre maxi scutere. O sa-mi iau unul in primavara, acum n-are sens ca oricum vine iarna.

Si, sincer, ma indoiesc ca vom putea vorbi vreodata "asa ca de la nivel de egalitate". :rolleyes:

...te dezamagesc tare daca-ti spun ca stiam asta de cind am invatat-o la scoala?...pe vremea aia nu era google, nici macar calculatoare!..erau vremuri interesante, ar trebui sa stii ca nu esti cu mult mai tinara decit mine!!

...nu te indoi ca vom putea vorbi la nivel de egalitate, orice se poate intimpla!...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Misto poze ai gasit pe net GIV 32.

:laugh: Lasa-l pe fatalau sa se bucure. Io zic sa-i cautam si noi cateva poze sa i le dam. :rolleyes:

@GIV32 Mi-ar fi imposibil sa fiu la nivelul tau, sincer. :cheers:

Pai daca ai invatat la scoala de amiba de ce nu stii mah sa scrii? Sau romana nu ti-a placut? :lol:

Editat de roxanna_ghfx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Misto poze ai gasit pe net GIV 32.

...asa crezi tu ca-s luate de pe net?...bine, asa sa fie!...nici nu ma asteptam sa intelegi altceva!...ia vezi la astea in care se vede si nr de inmatriculare!..

...ia arata poze si tu cu ce ai?...sa vada lumea pe unde ai umbalat si tu!...lauda-te si tu cu ceva, altceva decit ture in jurul blocului!..

 

:laugh: Lasa-l pe fatalau sa se bucure. Io zic sa-i cautam si noi cateva poze sa i le dam. :rolleyes:

@GIV32 Mi-ar fi imposibil sa fiu la nivelul tau, sincer. :cheers:

Pai daca ai invatat la scoala de amiba de ce nu stii mah sa scrii? Sau romana nu ti-a placut? :lol:

...sa stii ca devine tot mai clar, nu ai cum sa ajungi la nivelul meu esti prea ....jos.

... ce am invatat la scoala este mult peste nivelul tau, "mah"!..amoeba este denumirea originala in limba latina data de descoperitorul ei(fara sa te intrebe pe tine daca are voie), amiba este o denumire bucurestenizata pt a fi mai usor inteleasa si pronuntata de scolarii cu veleitati asemanatoare ei...mah!...

post-7057-1221836930_thumb.jpg

post-7057-1221837012_thumb.jpg

post-7057-1221837205_thumb.jpg

post-7057-1221837312_thumb.jpg

Editat de GIV 32
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...asa crezi tu ca-s luate de pe net?...bine, asa sa fie!...nici nu ma asteptam sa intelegi altceva!...ia vezi la astea in care se vede si nr de inmatriculare!..

Frumoase BMW-urile alea, n-am ce zice.

Io ma opresc aici cu discutia asta ca prea am fost offtopic. :rolleyes:

Dar incearca totusi sa nu te mai lauzi ca nu-i frumos. Si nici nu mai esti copil.... Prefer sa fiu asa jos cum zici tu. Cel putin eu n-am nevoie sa epatez cu nimic din dorinta vadita de a-mi "masca" frustrarile.

Seara buna si asfalt uscat!

Editat de roxanna_ghfx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...sau poate nu, citeste cu atentie titlul topicului!..ai sa descoperi ca tu esti cel ce nu-si are rostul aici!...eu am maxi-scuter si ma dau mare cu el pe un topic adecvat, tu sa faci bine sa-ti iei unu ca sa poti face comentarii!

...am sa atasez si poze ca sa-ti mai faci acid la stomac, ca eu am si tu nu!... :rolleyes:

 

 

De unde ai luat parbrizul ala mare cat casa???

Cat a costat???

 

Vreau si eu unu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De unde ai luat parbrizul ala mare cat casa???

Cat a costat???

 

Vreau si eu unu.

...ma gindesc ca te referi la cel de la burgman!!...e adus din italia, a fost la super reducere de pret 110 euro!...pretul lui normal este 195 euro!..

...dar din pacate nu mai am drum prin genova ca sa mai iau unu!

Editat de GIV 32
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...e adus din italia, a fost la super reducere de pret 110 euro!...pretul lui normal este 195 euro!..

 

Mai ai adesa de net a magazinului???

La iarna cred ca o sa cumpar parbrizul gigant.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumoase BMW-urile alea, n-am ce zice.

Io ma opresc aici cu discutia asta ca prea am fost offtopic. :rolleyes:

Dar incearca totusi sa nu te mai lauzi ca nu-i frumos. Si nici nu mai esti copil.... Prefer sa fiu asa jos cum zici tu. Cel putin eu n-am nevoie sa epatez cu nimic din dorinta vadita de a-mi "masca" frustrarile.

Seara buna si asfalt uscat!

...multumesc pt apreciere, intradevar sunt frumoase si merg bine, cine are asa ceva poate sa confirme!...am sa ma opresc si eu din gilceava asta desi nu am facut altceva decit sa-ti raspund cu aceeasi moneda cu care m-ai tratat si tu pe mine!..

...sunt convins ca in realitate esti un om bun care nu se comporta asa cum am vazut mai devreme ci mai degraba cumpanit!..de asemenea sa stii ca nu sunt un frustrat, nu am de ce, am aproape tot ce-mi doresc si spun asta fara sa ma laud(desi unii nu se vor abtine in a fii rautaciosi in continuare), nu-i vina mea ca am muncit si am tras tare ca sa o pot duce binisor, oricine ar vrea asta!

...provocarile care vor urma din partea oricui le voi trata cu indiferenta raportind moderatorului orice tentativa!...bafta in continuare!...tuturor!..

 

Mai ai adesa de net a magazinului???

La iarna cred ca o sa cumpar parbrizul gigant.

...nu era nici o adresa de net!..nu stiu nici macar cum se numea magazinul!...am trecut eu pe acolo si l-am vazut in vitrina!...a urmat o negociere de zile mari si ca urmare...am geam mare!

...as putea sa ma uit pe el ca scrie firma producatoare si sa-ti dau mai multe detalii dar asta abia luni ca pina atunci nu ma intilnesc cu scuterul, am o excursie de facut in austria si merg cu bmw-ul acolo!...pe luni!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...multumesc pt apreciere, intradevar sunt frumoase si merg bine, cine are asa ceva poate sa confirme!...am sa ma opresc si eu din gilceava asta desi nu am facut altceva decit sa-ti raspund cu aceeasi moneda cu care m-ai tratat si tu pe mine!..

...sunt convins ca in realitate esti un om bun care nu se comporta asa cum am vazut mai devreme ci mai degraba cumpanit!..de asemenea sa stii ca nu sunt un frustrat, nu am de ce, am aproape tot ce-mi doresc si spun asta fara sa ma laud(desi unii nu se vor abtine in a fii rautaciosi in continuare), nu-i vina mea ca am muncit si am tras tare ca sa o pot duce binisor, oricine ar vrea asta!

...provocarile care vor urma din partea oricui le voi trata cu indiferenta raportind moderatorului orice tentativa!...bafta in continuare!...tuturor!..

 

 

...nu era nici o adresa de net!..nu stiu nici macar cum se numea magazinul!...am trecut eu pe acolo si l-am vazut in vitrina!...a urmat o negociere de zile mari si ca urmare...am geam mare!

...as putea sa ma uit pe el ca scrie firma producatoare si sa-ti dau mai multe detalii dar asta abia luni ca pina atunci nu ma intilnesc cu scuterul, am o excursie de facut in austria si merg cu bmw-ul acolo!...pe luni!

Da, si eu am auzit ca sunt bune si chiar cred asta. Doar sunt BMW...

Pe forumul asta aproape toti parem ce nu suntem. Uneori lasam senzatia ca suntem intr-un anumit fel chiar si fara sa vrem. Asta e, mai exista si neintelegeri si diferente de opinie.

Probabil ca nu esti frustrat, poate ca nici n-ai vrut sa te lauzi, dar asa s-a inteles. Vezi? Exact ce ziceam mai devreme.

Sa stapanesti sanatos motoarele si Burgmanul! :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...multumesc pt apreciere, intradevar sunt frumoase si merg bine, cine are asa ceva poate sa confirme!...am sa ma opresc si eu din gilceava asta desi nu am facut altceva decit sa-ti raspund cu aceeasi moneda cu care m-ai tratat si tu pe mine!..

...sunt convins ca in realitate esti un om bun care nu se comporta asa cum am vazut mai devreme ci mai degraba cumpanit!..de asemenea sa stii ca nu sunt un frustrat, nu am de ce, am aproape tot ce-mi doresc si spun asta fara sa ma laud(desi unii nu se vor abtine in a fii rautaciosi in continuare), nu-i vina mea ca am muncit si am tras tare ca sa o pot duce binisor, oricine ar vrea asta!

...provocarile care vor urma din partea oricui le voi trata cu indiferenta raportind moderatorului orice tentativa!...bafta in continuare!...tuturor!..

 

 

...nu era nici o adresa de net!..nu stiu nici macar cum se numea magazinul!...am trecut eu pe acolo si l-am vazut in vitrina!...a urmat o negociere de zile mari si ca urmare...am geam mare!

...as putea sa ma uit pe el ca scrie firma producatoare si sa-ti dau mai multe detalii dar asta abia luni ca pina atunci nu ma intilnesc cu scuterul, am o excursie de facut in austria si merg cu bmw-ul acolo!...pe luni!

 

 

Din nou voi fi prezent sa dau o replica lui GIV....mosule, asa cum scrie roxanna...posibil sa nu fi asa "tzignit" precum pari...dar e urat sa pari ca te dai mare...asta-i copilarie.Sper ca n-ai dorit sa se intzeleaga asta...

PS: daca ma ataci iar devin virulent rau :rolleyes:

Seara buna sa avetzi cu totzii si un weekend placut, si tzie GIV, la fel, e valabil si pt tine :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pauza 2 secunde va rog.

 

 

deci putem pune piaggio xevo 250 : http://www.piaggio.ro/index.php?id=139

 

in aceeasi oala cu burgman 200

 

pe mine ma intereseaza astea de pana la 250cmc. nu imi trebuie viteze de 190km/h sau cat prind astea de 600 :rolleyes:

 

spatiul sub sha e vital sa inghita 2 casti intagrale si ca scuterul sa suporte si un top case.

 

am vazut in corfu un piaggio ( numai stiu ce model) care avea montate si coburil laterale plus topcase

 

mi-a plcut foarte mult cum arata din pacate nu am apucat sa il studiez in deaproape a trecut in sensul opus pe strada

 

@GIV dc vinzi burgmanu?

Editat de Cavaleru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca e categoria maxiscootere pun si eu aici o poza cu o mica plimbarica in imprejurimile Brasovului

sunt 3 astfel de jucarii in Brasov 3 Burgman de 400 un T-Max si cam atat am vazut eu prin ora

 

Salutare

Bestiale...

Ce`as da sa am si eu unul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@GIV dc vinzi burgmanu?

...il vind pt ca vreau sa-mi schimb masina si nu vreau sa tin banii blocati in 2 motoare!..i-mi ajunge 1 motor si daca trebuie sa aleg intre ele clar bmw-ul are cistig de cauza!...eu am planuri numai de excursii lungi(3000-5000KM) si cu scuterul nu ma pot aseza la un asemenea drum!..

...daca te intereseaza burgmanul(are pret bun!!) da-mi PM ca sa nu creada lumea pe aici ca vreau sa-mi fac reclama!..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...il vind pt ca vreau sa-mi schimb masina si nu vreau sa tin banii blocati in 2 motoare!..i-mi ajunge 1 motor si daca trebuie sa aleg intre ele clar bmw-ul are cistig de cauza!...eu am planuri numai de excursii lungi(3000-5000KM) si cu scuterul nu ma pot aseza la un asemenea drum!..

...daca te intereseaza burgmanul(are pret bun!!) da-mi PM ca sa nu creada lumea pe aici ca vreau sa-mi fac reclama!..

 

 

De ce spui ca nu te potzi aseza la un drum lung (3000-5000Km)cu burgman-ul?????nu pe bune acum??de ce nu?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...il vind pt ca vreau sa-mi schimb masina si nu vreau sa tin banii blocati in 2 motoare!..i-mi ajunge 1 motor si daca trebuie sa aleg intre ele clar bmw-ul are cistig de cauza!...eu am planuri numai de excursii lungi(3000-5000KM) si cu scuterul nu ma pot aseza la un asemenea drum!..

...daca te intereseaza burgmanul(are pret bun!!) da-mi PM ca sa nu creada lumea pe aici ca vreau sa-mi fac reclama!..

 

ms de oferta. am vazu pretul in anunt. oricum nu pot aduna asemenea suma. deocamdata ma multumesc cu TDM-ul

 

maxi scuterul l-as lua pt buc. de maxim 250 cmc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce spui ca nu te potzi aseza la un drum lung (3000-5000Km)cu burgman-ul?????nu pe bune acum??de ce nu?!

 

Dintre un motor de aproape 100cp la 1150cmc si un maxiscooter de 650cmc si 55 de cp tu ce ai alege pt excursii de 5000km?????

 

A vrut sa spuna ca in comparartie cu bmw-ul iese in castig de cauza bmw nu ca nu ar merge burgmanul la un asmenea drum, merge fara probleme.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...