Sari la conținut

13.02.2008 Accident Zona Autovit/vis-a Vis Fabrica De Paine


l.u.v
 Share

Postări Recomandate

m-a sunat si pe mine un amic, cica a trecut pe langa el prin dreapta ( era cu masina ) si 200 m mai incolo era pe jos, erau si 2 masini oprite, un opel si un audi. motorul ar fi ktm...si ar fi fost destul de rau lovit, nu mai avea casca pe cap

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce importanta are asta?

Ideea este daca stie cineva in plus fata de ce am auzit eu?..

Luigi Vicol

 

intreb pt ca am un prieten care frecventeaza zona aia si intamplator are enduro.. ktm supermoto

Editat de calaretul fara casca
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca e baiatul dus la Bagdasar...m-a sunat prietena mea mai dev(una dintre cele 2 doctorite care s-au ocupat de el in garda)...si dupa ce m-a rugat sa nu mai merg cu motorul mi-a zis si motivul...Baiatul din cate am inteles de la ea are o dubla fractura de gamba..o fractura de mandibula si o hemoragie subarahnoidiana(din cate se pare i-a sarit casca) :kiss: ...La prezentare baiatul se afla in glasgow 5(3 e cel mai mic-13 cel mai mare)...Sper sa gaseasca puterea sa isi revina :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poti sa ne spui numele? Am si eu un amic care se potriveste descrierii si care frecventeaza zona. :wink:

 

--- Mesaj completat în 13 Feb 2008 20:30 -------------
Tocmai am reusit as vorbesc cu al meu amic si nu e el. Oricum, tot imi pare rau pentru ce il cauza. Sper din tot sufletul sa fie cat mai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Daca e baiatul dus la Bagdasar...m-a sunat prietena mea mai dev(una dintre cele 2 doctorite care s-au ocupat de el in garda)...si dupa ce m-a rugat sa nu mai merg cu motorul mi-a zis si motivul...Baiatul din cate am inteles de la ea are o dubla fractura de gamba..o fractura de mandibula si o hemoragie subarahnoidiana(din cate se pare i-a sarit casca) :kiss: ...La prezentare baiatul se afla in glasgow 5(3 e cel mai mic-13 cel mai mare)...Sper sa gaseasca puterea sa isi revina :wink:

 

Cel cu accidentul mergea pe un enduro(poateKTM)portocaliu si avea 28 ani.Mai multe nu stiu,mi-a spus sotia,care a aflat de la un coleg de serviciu al ei,cel care a fost martor.Cica faza clasica..i-a aparut o masina in fata.Atata stiu si eu!

Vezi daca,corespund datele si afla-i numele,pune-l aici,poate il cunoaste cineva,poate familia lui are nevoie de ajutor,etc.

Luigi Vicol

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

caz clasic de intoarcere peste linie dubla continua... soferul opelului a intors, ktm-ul a intrat in plin...

viteza ktm-ului...dicutabila dar martorii din masinile din spate spun ca a fost mica<amandoi sunt motociclisti>

pe motociclist il cheama ilie...nu va stresati prea tarte ca nu e forumist deci nu aveti de unde sa il cunoasteti.

experienta moto... pe circuit imi punea probleme caci nu era usor de depasit, chiar incepuse sa sara destul de bine....trageti voi concluziile referitoare la experienta si la"pietrisul cazut bin basculante".

am petrecut o zi minunata impreuna cu inca doi amici, din pacate s-a incheiat prost pt el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

caz clasic de intoarcere peste linie dubla continua... soferul opelului a intors, ktm-ul a intrat in plin...

viteza ktm-ului...dicutabila dar martorii din masinile din spate spun ca a fost mica<amandoi sunt motociclisti>

pe motociclist il cheama ilie...nu va stresati prea tarte ca nu e forumist deci nu aveti de unde sa il cunoasteti.

experienta moto... pe circuit imi punea probleme caci nu era usor de depasit, chiar incepuse sa sara destul de bine....trageti voi concluziile referitoare la experienta si la"pietrisul cazut bin basculante".

am petrecut o zi minunata impreuna cu inca doi amici, din pacate s-a incheiat prost pt el.

 

E cumva mai plinut asa si putin cu parul lung? Daca da il cunosc, mai tot venea prin poligon si mai stateam de vorba cand ne vizitam profesorii. Insanatosire grabnica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam in ce stare mai e?

Ca sa dau un citat din Petre Roman de pe la inceputul anilor '90 "Asta suna ca dracu'", adica ce intrebi aici daca mai e inca in stare de functiune sau nu ca la roboti?

Eu as intreba mai practic daca e nevoie de donatii de sange (eu aici nu ma incadrez ca am "cilindree" prea mica) sau de donatii financiare? Si daca da, atunci unde si cand?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa dau un citat din Petre Roman de pe la inceputul anilor '90 "Asta suna ca dracu'", adica ce intrebi aici daca mai e inca in stare de functiune sau nu ca la roboti?

Eu as intreba mai practic daca e nevoie de donatii de sange (eu aici nu ma incadrez ca am "cilindree" prea mica) sau de donatii financiare? Si daca da, atunci unde si cand?

 

 

CITITI SI LUATI AMINTE VOI CE DATI CU RIPURI SAU COMENTATI CA SA VA AFLATI IN TREABA !!!!

aceasta postare este una de ffff mult bun simt si sincer as vrea ca in aceasta sectiune sa vad numai asa ceva .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

momentan nu e nevoie de nimic... totul depinde de el daca se mai trezeste sau nu...azi cica a dat niste semne si facand o comparatie cu un amic care a fost in aceasi situtie imi suna a semn bun.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa dau un citat din Petre Roman de pe la inceputul anilor '90 "Asta suna ca dracu'", adica ce intrebi aici daca mai e inca in stare de functiune sau nu ca la roboti?

Eu as intreba mai practic daca e nevoie de donatii de sange (eu aici nu ma incadrez ca am "cilindree" prea mica) sau de donatii financiare? Si daca da, atunci unde si cand?

 

 

:wink: Nu te agita k nu am vrut sa sune asa.... doar m-am interesat de starea omului ca deh.. nu mai zicea nimeni nimic de ce s-a intamplat cu el.... si daca e nevoie de ceva prietenii lui apropiati (spun asa ca nu il cunosc) vor posta si noi il vom ajuta care cum putem mai bine nu crezi?

 

Pana una alta sa speram ca nuare nevoie de nimik si sa se faca el bine singur singurel HAVE FAITH!

 

 

Peace :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi am urcat pana in reanimare si am vb cu una din asist care se ocupa de el...am intrebat-o de eventuale progrese facute...iar ea mi-a rasp ca a inceput sa mai miste...una alta dar ca inca nu se poate spune nimic :lol: Constantin Iliuta e numele baiatului cazut

 

--- Mesaj completat în 19 Feb 2008 17:12 -------------
:lol: :kiss: Se pare ca pana la urma va fi bine... a DESCHIS OCHII..A IESIT DIN COMA DECI SUNT SANSE MAAARI SA SCAPE...Felicitari Constantin Iliuta...esti un adevarat luptator :) :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da il cheama ilie si e alpinist de meserie si avea un KTM.

e .. nu mai am cuvinte.. suntem prieteni.. sunt in stare de soc...

nu stiu nici eu foarte multe, azi am aflat de la niste colegi si mi-au zis ca e si un topic.. dar voi afla mai multe maine;

am inteles ca maine il baga in operatie pt maxilar si tampla

totul depinde de cum vor decurge operatiile si mai vedem...

ma rog pentru el.

Editat de Pitika
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...