Sari la conținut

Plimbare On & Off


bax
 Share

Postări Recomandate

Traseul propus ar fi: buc - comarnic - trecem "dealul" - valea doftanei - trecem din nou "dealul" - sosea intre cheia si sacele - buc.

Drumul intre comarnic si sacele-cheia are portiune de ciment gaurit, drum de tara si forestier civilizat. Merg mobre enduro-touring fara nicio problema. Daca va fi zapada pe traseu ramane sa aflam la fata locului. Daca nu e practicabil, facem cale-ntoarsa, mergem pana la sinaia, bem o cafea si ne intoarcem in sanul familiei. De plecat ma gandesc sa plecam de la omv-ul din baneasa, pe la 10.00.

Daca sunteti interesati nu va sfiiti sa dati un semn :cheers:

 

--- Mesaj completat în 21 Feb 2008 16:42 -------------
Nu prea am poze cu acest traseu. Am gasit doar doua. Oricum, traseul e frumos si mai ales usor :huh:

post-314-1203604894_thumb.jpg

post-314-1203604936_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mirea ti-am atras atentia ca ai s-o versi ..... Oricum, faina iesire.....

 

te-am pierdut prin padure....nu am mai stiut pe ce poteca te-ai bagat

 

imi pare rau ca n-am stat mai mult de povesti

 

 

si asa , am ajuns la 8 seara acasa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumoasa iesire! Am si eu o intrebare insa, pentru ca acolo unde e ultima poza pe urcarea spre pasul predelus, nu pare a fi zapada foarte mare, mai incolo, din ce ati vazut voi, se facea nasol?

 

Eu zic ca s-ar fi putut. Cum am mai spus si in topicul cu poze, DR-ul avea cauciucuri mitas e08 iar TA ceva similar. Au tras de ele pana n-au mai putut. Cand mi-am dat seama ca inaintarea lor se transformase in chin, ne-am hotarat sa facem cale intoarsa. In poza punctului terminus vei vedea ca zapada era mai afanata. Nu mai era gheata. Pentru mine era mai convenabil. Cu mitas e09, cu chiu cu vai, m-as fi descurcat. Dar nu am plecat singur la drum, asa ca am tinut cont si de ce se intampla cu ceilalti.

Editat de Angi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Traseul propus ar fi: buc - comarnic - trecem "dealul" - valea doftanei - trecem din nou "dealul" - sosea intre cheia si sacele - buc.

Drumul intre comarnic si sacele-cheia are portiune de ciment gaurit, drum de tara si forestier civilizat. Merg mobre enduro-touring fara nicio problema. Daca va fi zapada pe traseu ramane sa aflam la fata locului. Daca nu e practicabil, facem cale-ntoarsa, mergem pana la sinaia, bem o cafea si ne intoarcem in sanul familiei. De plecat ma gandesc sa plecam de la omv-ul din baneasa, pe la 10.00.

Daca sunteti interesati nu va sfiiti sa dati un semn :)

 

<small>--- Mesaj completat în 21 Feb 2008 16:42 -------------</small><br/>Nu prea am poze cu acest traseu. Am gasit doar doua. Oricum, traseul e frumos si mai ales usor :P

O să mai faceți traseul ăsta în vreo 2-3 săptămâni , aÂş fi Âşi eu interesat să merg cu voi , sunt novice în astfel de escapade , dar am voință . Mă primiți?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da,bre ,tu cu caprioara si ditamai omul, iar eu ...un biet suflet .....cu vaca de 200 de kile

 

:haha:

 

 

Nu bre, eu cu e09 si tu cu stradale. De cate ori ti-am zis sa-ti iei si nu vrei. E09 pentru enduro adevarat sunt niste kkturi, dar pentru noi sunt excelente. Merg si colo si colo. Daca vreodata vei intelege si-ti vei lua, imi vei da dreptate, cum mi-ai dat si cu enduro-touring, in speta TA :jump: Si daca nu-ti place mitasu' iti poti lua ceva similar, mai de calitate, dar modelul sa fie ca e09, sa poti combina soseaua si drumurile neasfaltate.

 

bafta, si acum e randul tau sa propui un traseu :lol: :P .......vorbeste cu padurarul ^_^

 

--- Mesaj completat în 25 Feb 2008 18:24 -------------

O să mai faceți traseul ăsta în vreo 2-3 săptămâni , aÂş fi Âşi eu interesat să merg cu voi , sunt novice în astfel de escapade , dar am voință . Mă primiți?

 

Pai de ce n-ai venit acum? N-ai vazut anuntul?

 

--- Mesaj completat în 25 Feb 2008 19:08 -------------

prima oara am fost si eu :) dar azi nu am putut sa vin

sunt curios pe unde ati luato d`acolo unde se termina drumul :D daca ati mers pe acelas traseu

 

 

Abia acum mi-am adus aminte. Scuze. Nu mai stiu exact din ce sens am venit noi atunci. Dinspre Comarnic sau Valea Doftanei? Noi acum am venit din Comarnic si in Valea Doftanei am facut stanga pe drumul asfaltat spre Sacele-Cheia. La cativa km se termina asfaltul si incepe de tara, dupa care forestier.

Parca, venind din Valea Doftanei, noi am facut atunci dreapta in Secaria, dar nu mai tin minte exact :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

angi:sa poti combina soseaua si drumurile neasfaltate.

 

pai de asta am luat trailmax-ul post-1638-1203963792.jpg

 

cine mama zmeului a luat zapada in calcul? pe zapada,merg o data,de doua ori pe an...in rest ,piatra si asfalt..

ce, pe noroiul ala de doua palme am avut probleme?sau pe piatra?

statea lipit , la fel si pe sosea,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu bre, eu cu e09 si tu cu stradale. De cate ori ti-am zis sa-ti iei si nu vrei. E09 pentru enduro adevarat sunt niste kkturi, dar pentru noi sunt excelente. Merg si colo si colo. Daca vreodata vei intelege si-ti vei lua, imi vei da dreptate, cum mi-ai dat si cu enduro-touring, in speta TA :) Si daca nu-ti place mitasu' iti poti lua ceva similar, mai de calitate, dar modelul sa fie ca e09, sa poti combina soseaua si drumurile neasfaltate.

 

bafta, si acum e randul tau sa propui un traseu :jump: :) .......vorbeste cu padurarul :D

 

<small>--- Mesaj completat în 25 Feb 2008 18:24 -------------</small><br/>

 

Pai de ce n-ai venit acum? N-ai vazut anuntul?

 

<small>--- Mesaj completat în 25 Feb 2008 19:08 -------------</small><br/>

Abia acum mi-am adus aminte. Scuze. Nu mai stiu exact din ce sens am venit noi atunci. Dinspre Comarnic sau Valea Doftanei? Noi acum am venit din Comarnic si in Valea Doftanei am facut stanga pe drumul asfaltat spre Sacele-Cheia. La cativa km se termina asfaltul si incepe de tara, dupa care forestier.

Parca, venind din Valea Doftanei, noi am facut atunci dreapta in Secaria, dar nu mai tin minte exact :P

Abia ieri am văzut anunțul Âşi în afară de asta nu am gume bune de un drum aÂşa lung trebuie să le schimb Âşi încă ceva reglaje.O să urmăresc alte ieÂşiri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...