Sari la conținut

Ajutor (Te-ai impiedicat? Arata-ne busteanul!)


piromaniakkk
 Share

Postări Recomandate

VA SALUT!!!

De curand sunt noul posesor a unei HONDA HORNET-600,an fabr. 2000,m-ar interesa si pe mine unde pot gasi semeringuri ptr. furca fata si binenteles un mecanic priceput care sa le schimbe la un pret cat m-ai decent.Cat m-ar costa toata operatiunea cu tot cu ulei?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Ai PM

 

O zi buna

 

VA SALUT!!!

De curand sunt noul posesor a unei HONDA HORNET-600,an fabr. 2000,m-ar interesa si pe mine unde pot gasi semeringuri ptr. furca fata si binenteles un mecanic priceput care sa le schimbe la un pret cat m-ai decent.Cat m-ar costa toata operatiunea cu tot cu ulei?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt bune husele alea? le-am vazut in gentuta lor, pare dublu materialul si grosut dar le-a folosit cineva?

 

Au in Plus si compresoare pt 12V din acelea miniatura, 25lei bucata. Eu am unul de 3 ani si-l folosesc nonstop fara probleme, e drept ca prima miscare dupa cumparare a fost sa-l desfac si sa-l lubrifiez cu 10W-40 ca

el vine neuns. Cred ca-mi mai cumpar unul ca incape in bagajul moto.

 

io mi-am luat husa de la plus cu 30 ron in primavara si a rezistat bine pana in momentul asta! e subtire si trece apa prin ea dar asa de praf si de ascuns de ochii cocalarilor e numa buna, nu s-a rupt,nu s-a decolorat, practic e decenta...si la 30 ron...plm

 

un stander tre sa iau si io :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Era mai elegant să dai reply la pm decât să faci ce-ai făcut...

Toate cele bune

 

Da , ai dreptate, dar nu trebuia sa-l iei la impins vagoane.

Puteai si tu sa-i atragi atentia in particular.

Nici eu nu stiu prea multe pe forumul acesta, dar ma iau dupa cei cu mai multa experienta.

Cu timpul inveti, ca doar nu s-a nascut nimeni invatat.

 

ps: scuze de interventie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

firul rosu la + acumulator

firul negru la -

Daca e cel de pe Louis, montezi siguranta care iti vine la pachet pe firul rosu.

 

Nu stiam ca au pe Louis asa ceva, ma gandeam la o instalatie ad hoc, da varianta asta e mai buna. Direct la baterie zici... K. Merci mult.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiam ca au pe Louis asa ceva, ma gandeam la o instalatie ad hoc, da varianta asta e mai buna. Direct la baterie zici... K. Merci mult.

 

daca poti, pune-i pe fir si un intrerupator, ascuns pe undeva pe sub plastice, dar sa ai acces usor la el, asta in cazul in care nu-l legi pe contact.

parerea mea :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am gandit si eu la varianta unui arc electric ce poate duce la distrugerea bateriei. In egala masura siguranta de pe fir poate sa evite problema asta, pe de alta parte daca ar fi conectat undeva pe circuit damage-ul poate fi substantial mai mare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

salutare tuturor :P care aveti pe aksa o scarita pasager de dreapta , am un CBR 600 RR si mi-au furat scarita ciorditori :scratch: ......sar putea se mearga si de la alte motoare... fac cinste nu degeaba :) ...... dati-mi un message pe e-mail:bogdy_nl@yahoo.com sau 0744408453 ....ms mult... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mah baieti, avem urmatoru' scenariu: as vrea in uikend sa fac un schimb, in sensul ca dau motoru' meu si iau altul in loc (diferenta de bani nu cred ca are vreun rol);pt asta va trebui sa ma deplasez in alt oras. intrebarea mea este: ce acte (documente), in afara de cele ale motocicletei, mai trebuie sa iau cu mine ca sa pot sa o aduc si sa o inscriu pe numele meu? trebuie sa imi scot certificatu' de neurmarire fiscala sau nu? ultima data mi-am luat moto acu' trei ani si am uitat ce si cum :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mah baieti, avem urmatoru' scenariu: as vrea in uikend sa fac un schimb, in sensul ca dau motoru' meu si iau altul in loc (diferenta de bani nu cred ca are vreun rol);pt asta va trebui sa ma deplasez in alt oras. intrebarea mea este: ce acte (documente), in afara de cele ale motocicletei, mai trebuie sa iau cu mine ca sa pot sa o aduc si sa o inscriu pe numele meu? trebuie sa imi scot certificatu' de neurmarire fiscala sau nu? ultima data mi-am luat moto acu' trei ani si am uitat ce si cum :)

 

In prima faza faceti schimb doar de carti de identitate,taloane cu mentiunile instrainat... si contractul de w-c si copii dupa buletin.

 

Fisa de inmatriculare cu vizele de la finante vi le puteti trimite dupa... dar "dupa" asta sa nu fie mai mult de 30 de zile ca va luati amenda...

 

Inca o chestie: nu va puteti pastra amandoi numerele...

 

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mersi antemiu si owene!

in cazul asta ar fi smart sa ne scoatem si certificatele fiscale inainte sa facem deal-ul,sau am inteles prost?!

Mesaj completat

as avea nevoie de cineva cu un bus sau o masina cu remorca sa duc un motor si sa aduc altu', pt sambata asta. parca era cineva pe aici,daca nu ma insel,care facea transporturi de genu' asta... distanta ar fi de 350km in total(adica dus-intors). daca stiti pe cineva va rog dati un PM. evident totul contra cost.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...