Sari la conținut

Ajutor (Te-ai impiedicat? Arata-ne busteanul!)


piromaniakkk
 Share

Postări Recomandate

ce probleme ai cu el? se poate adapta cam orice pe la scutere!

 

 

nu da scanteie...am fost cu el la mai multi mecanici ...dar fara nici un rezultat ...ei spun ca e platoul de vina si ca nu se gaseste ptr modelul respectiv

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Am nevoie sa imi fac un ITP la masina... URGENT... adica maine!

Poate sa-mi spuna cineva unde as putea sa-l fac?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vezi pe lunga, la Mielu Alb, la Sevice Auto - dl Garcea Dorin

sau

la ASV Sebastian

 

Multzam fain!

Am rezolvat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, stie cineva de unde pot cumpara un stativ fata pt moto. Multumesc mult.

 

nu prea gasesti, eu nu am gasit.

solutie:

cric central sa ridici tot motorul

sau

legi ghidonul cu lant/franghie si il suspenzi de tavan/bara de covoare/copac/candelabru...

+ troliu sau scripeti sau 1 prieten ca sa-l poti ridica/suspenda daca ai motor greu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, stie cineva de unde pot cumpara un stativ fata pt moto. Multumesc mult.

 

Avem si noi stander moto fata-spate cu role sau cu padele. Ce nu avem pe stoc vine pe comanda in maxim o saptamana

 

Numai bine

 

Echipa MyMoto Tuning

Mihai Viteazul Nr 79, coltz cu str Morii

Tel: 0720.285.805

brasov@mymoto.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru fata eu am gasit o solutie fara s-o "spanzur" de vre-un copac :)

 

Procedura necesita un prieten, obligatoriu, ca sa n-o dai pe jos. Pui standerul de spate si o ridici pe el. Pui pe cricul de masina o scandurica, si o bagi sub galerii (la astea sport se poate, la restu, habar n-am). Trebui sa fii sigur ca ai centrat-o bine, sa nu se dea intr-o parte. In timp ce ridici cricul prietenul tine de motor sa nu se dezechilibreze. Cand roata fata se ridica de pe sol vreo 5 cm, iei o bucata de caprior, sau o caramida si o bagi sub cricul lateral (a mea e o bucata de caprior de vreo 12 cm inaltime). In felul asta, motocicleta e stabila pe standerul spate, cricul propriu si cricul auto de sub galerii, iar roata fata e suspendata si ghidonul se misca liber, nu sta teapan ca si atunci cand o spanzuri de jug. :love:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cric central n-am. Pentru spate mi-am luat stand; pentru fata - duc motoru in fundu curtii, iau cordelina si-l leg de jug, apoi o spanzur de nuc - problem solved :)

Inventiv romanu dom'le :love:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un macarici la Hornbach costa 80 de lei iar 2 curele de ventilator de dacaia mai nimic,legi macariciul de NUC bagi curelele pe la ghidoane si incepi sa pedealzi in sus!!!!

 

Romanii mei :o ... la nemti sau italieni le-ar trebuii inca 200 de ani sa improvizeze ca romanu...

Editat de antemiu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

unde pot sa fac niste stikere la comanda de calitate in BV? Ma intereseaza pt rezervor 2 cu Suzuki!

 

Vb cu Florin Enachescu,nr de tel la topicul cu nr brasovenilor,in partea de sus a paginii de bv.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stiam ca se ocupa... cu stikere

 

Stie Jeff ceva....

Chiar la Suzuki de scola i-am facut din pacate doar 2 stkere care le-am si lipit .Am in schimb rezerva 'Suzuki gs 500' dar scrisul este prea lung.Tipul care mi le-a facut nu cred ca mai locuieste in Ro.

Este o firma ce se ocupa cu asa ceva pe str.Miraslau si poate ai noroc....N-ar strica sa masori scrisul si sa faci o poza sa vada caracterul literelor.

Numai bine,

Florin

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cina imi zice si mie unde gasesc un garaj/service unde sa imi fac un schimb de ulei la masina... rapid si ieftin?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cina imi zice si mie unde gasesc un garaj/service unde sa imi fac un schimb de ulei la masina... rapid si ieftin?

 

Ciprian tel:0767779336

 

Spune-i ca esti motociclist si te ajuta rapid si ieftin

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare imi poate spune si mie cineva de un site cu anvelope ca trebuie sa imi iau si inca nu stiu pe unde sa caut sa un magazin in bv

ms

Salut, heidenau.ro gume ieftine Âşi bune, au garanție Âşi-ți trimit prin curier rapid... Eu de la ei mi-am luat Âşi-s mulțumit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...