Sari la conținut

Ajutor (Te-ai impiedicat? Arata-ne busteanul!)


piromaniakkk
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Ciprian tel:0767779336

 

Spune-i ca esti motociclist si te ajuta rapid si ieftin

 

Multzam fain!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare imi poate spune si mie cineva de un site cu anvelope ca trebuie sa imi iau si inca nu stiu pe unde sa caut sa un magazin in bv

ms

 

 

Salut,

 

La noi gaseti Pirelli, avem cateva modele pe stoc dar aducem si la comanda din depozitul nostru central.Te asteptam la magazin, pe str.Mihai Viteazul nr 79.

 

Alex Ghitescu

MyMoto Tuning SRL - Magazin Brasov Adresa: Str. Mihai Viteazul Nr. 79 (colt cu Str. Morii)

Mobil 0720.285.805

Telefon/Fax 0368.427.011

Email: brasov@mymoto.ro

Y!M: mymotobrasov

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

am rezolvat problema de la /index.php?...t&p=2147659 din pacate nu am stiut la timp dar daca are nevoie cineva in viitor o pereche de ochelari pt 2-3 zile, se gaseste ceva.

 

La Selgros, in coltul raionului de calculatoare&gadgeturi, e un rack unde atarna o gramada de ochelari, si te apuci si cauti.

 

ochelari pt citit 15,46 lei

made in PRC

Importator sc mc srl Brasov Bd grivitei 1A RO-500177

dioptrii +1 pana la +3.5(vezi pe bratul ochelarului)

distanta interpupilara: 56-66mm(vezi pe bratul celalalt)

destinatie; citit ocazional, nu se folosesc la condus, nu se folosesc de persoane cu hipermetropie, nu se folosesc pe post de ochelari de protectie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

am eu dvd-ul de care ai nevoie. nu stiu ce e stricat in el. il tin pe calc degeaba. dak vrei suna-ma si ti-l dau 0729081282 alex codlea

Mesaj completat

cu o baterie de motor de 12V9Ah min cine ma poate ajuta. sau macar unde sa merg sa caut ceva mai ieftinutz. mersi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara.

 

Sfatul meu sincer este sa mergi direct cu bateria veche la reprezentanta ROMBAT din Brasov: http://www.rombat.ro/index.php/ro/centrele-rombat

Acolo iti poti lua o baterie moto cu reducere daca o dai pe cea veche, gata formatata la un pret f. bun fata de magazinele moto.

 

Bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am fost in vara trecuta la Rombat si nu aveau nici o baterie de motocicleta/scuter, cred ca cea mai mica era de 35A

 

pt scuter am luat cu 60 de lei, Victor de pe 13 decembrie vis-a-vis de pompe funebre (aproximativ) - sunt 2 magazine de piese auto

in Carrefour, aceeasi baterie era 110 lei!!!

Editat de ruxi2k
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am fost in vara trecuta la Rombat si nu aveau nici o baterie de motocicleta/scuter, cred ca cea mai mica era de 35A

 

pt scuter am luat cu 60 de lei, Victor de pe 13 decembrie vis-a-vis de pompe funebre (aproximativ) - sunt 2 magazine de piese auto

in Carrefour, aceeasi baterie era 110 lei!!!

Eu am fost in septembrie anul trecut si am observat ca au baterii moto la pret f. bun, mi-au dat detalii etc si vad ca intre timp si-au modificat politica de marketing si ca le-au inclus in oferta generala pe site-ul nou.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu-ti mai merge ala de la mine?

 

Ba merge, dar tre' sa ti-l si dau inapoi... si oricum vroiam sa imi iau unul!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salutare !

Ma intereseaza si pe mine, daca poate cinva sa imi vanda 300-500 ml de ulei MotoRex 10w40, dinacela cu care s-a facut schimb de ulei la mymoto anul trecut.

am facut un schimb de ulei acolo, si mesteru de la garaj mi-a pus cu 100 ml mai putin,pt ca nu a luat in considerare cand a scurs tot uleiul si cantitatea care urca in motor...asa ca acum imi trebuie sa completez (e la minim in mom de fata uleiul), si sa mai pun pe viitor, cateva sute de ml de ulei. daca aveti, sau stiti pe cineva, anuntati-ma si pe mine, si platesc.

numai bine !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare !

Ma intereseaza si pe mine, daca poate cinva sa imi vanda 300-500 ml de ulei MotoRex 10w40, dinacela cu care s-a facut schimb de ulei la mymoto anul trecut.

am facut un schimb de ulei acolo, si mesteru de la garaj mi-a pus cu 100 ml mai putin,pt ca nu a luat in considerare cand a scurs tot uleiul si cantitatea care urca in motor...asa ca acum imi trebuie sa completez (e la minim in mom de fata uleiul), si sa mai pun pe viitor, cateva sute de ml de ulei. daca aveti, sau stiti pe cineva, anuntati-ma si pe mine, si platesc.

numai bine !

Am Motul 5100 ester 10w40 380ml .. daca vrei iti vand :crack:

Daca ai nevoie doar de 100 ml fac cinste...hai maxim 200 ml

Editat de bassu86
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare !

Ma intereseaza si pe mine, daca poate cinva sa imi vanda 300-500 ml de ulei MotoRex 10w40, dinacela cu care s-a facut schimb de ulei la mymoto anul trecut.

am facut un schimb de ulei acolo, si mesteru de la garaj mi-a pus cu 100 ml mai putin,pt ca nu a luat in considerare cand a scurs tot uleiul si cantitatea care urca in motor...asa ca acum imi trebuie sa completez (e la minim in mom de fata uleiul), si sa mai pun pe viitor, cateva sute de ml de ulei. daca aveti, sau stiti pe cineva, anuntati-ma si pe mine, si platesc.

numai bine !

 

si ai semnalat problema mesterului de la mymoto?! :laugh:

ce a zis?

 

ca magazinul nu mai comercializeaza ulei din ala? :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare !

Ma intereseaza si pe mine, daca poate cinva sa imi vanda 300-500 ml de ulei MotoRex 10w40, dinacela cu care s-a facut schimb de ulei la mymoto anul trecut.

am facut un schimb de ulei acolo, si mesteru de la garaj mi-a pus cu 100 ml mai putin,pt ca nu a luat in considerare cand a scurs tot uleiul si cantitatea care urca in motor...asa ca acum imi trebuie sa completez (e la minim in mom de fata uleiul), si sa mai pun pe viitor, cateva sute de ml de ulei. daca aveti, sau stiti pe cineva, anuntati-ma si pe mine, si platesc.

numai bine !

Auzi bai "domnu ofiter" daca ai vreo problema contactezi service-ul ,nu improsti cu cacao.ok?daca vrei sa revenim la discutiile offtopic esti invitatul meu,poate faci cunostinta mai bine cu cheia mea dinamometrica. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Auzi bai "domnu ofiter" daca ai vreo problema contactezi service-ul ,nu improsti cu cacao.ok?daca vrei sa revenim la discutiile offtopic esti invitatul meu,poate faci cunostinta mai bine cu cheia mea dinamometrica. :crack:

 

 

Da' sensibil mai esti mestere! Zi bre omului ca -i dai ulei si sa-si tina cioocu' ca nu va ajuta cu nimic o cearta de genu' pe niciunul din voi,nu mai vb de firma.Deci folositi PM si e mai bine pt.toti.

 

Spor la treaba,la toti.

 

PS: Da ce are cheia aia ca-i asa de smecher???? :haha:

Mesaj completat

Auzi bai "domnu ofiter" daca ai vreo problema contactezi service-ul ,nu improsti cu cacao.ok?daca vrei sa revenim la discutiile offtopic esti invitatul meu,poate faci cunostinta mai bine cu cheia mea dinamometrica. :laugh:

 

 

Da' sensibil mai esti mestere! Zi bre omului ca -i dai ulei si sa-si tina cioocu' ca nu va ajuta cu nimic o cearta de genu' pe niciunul din voi,nu mai vb de firma.Deci folositi PM si e mai bine pt.toti.

 

Spor la treaba,la toti.

 

PS: Da ce are cheia aia ca-i asa de smechera???? :nono: :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Auzi bai "domnu ofiter" daca ai vreo problema contactezi service-ul ,nu improsti cu cacao.ok?daca vrei sa revenim la discutiile offtopic esti invitatul meu,poate faci cunostinta mai bine cu cheia mea dinamometrica. :)

 

 

vad ca ai o problema cu meseria mea. nu stiu daca e vreo frustrare de-a ta, sau altceva, da ti-as sugera sa o lasi balta. io n-as face misto daca as fi in locul tau.

service-ul nu il mai contactez dupa juma de an, doar pentru ca are mecanici clasa I, si parca am discutat atunci legat de cantitate, da am zis ca te pricepi.am zis prost. nu mai are rost acum sa sunt pentru juma de litru de ulei, fac rost singur

si legat de cheia ta...nuj ce sa zic, ca nu am inteles exact intentia. m-ai spart, oricum

Mesaj completat

Am Motul 5100 ester 10w40 380ml .. daca vrei iti vand :)

Daca ai nevoie doar de 100 ml fac cinste...hai maxim 200 ml

 

mersi man, da vreau sa completez cu exact acelasi oloi

Editat de vlady_phx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare !

Ma intereseaza si pe mine, daca poate cinva sa imi vanda 300-500 ml de ulei MotoRex 10w40, dinacela cu care s-a facut schimb de ulei la mymoto anul trecut.

am facut un schimb de ulei acolo, si mesteru de la garaj mi-a pus cu 100 ml mai putin,pt ca nu a luat in considerare cand a scurs tot uleiul si cantitatea care urca in motor...asa ca acum imi trebuie sa completez (e la minim in mom de fata uleiul), si sa mai pun pe viitor, cateva sute de ml de ulei. daca aveti, sau stiti pe cineva, anuntati-ma si pe mine, si platesc.

numai bine !

te rog nu vorbi de rau pe "mesterii" de la maimoto....sint cei mai buni din brasov,lipsa de ulei din motor e o greseala elementara de incepator in ale mecanicii...ei au experienta....

:)

 

 

mama ce m..ui o sa-mi iau dupa afirmatia asta.... :)

Mesaj completat

Auzi bai "domnu ofiter" daca ai vreo problema contactezi service-ul ,nu improsti cu cacao.ok?daca vrei sa revenim la discutiile offtopic esti invitatul meu,poate faci cunostinta mai bine cu cheia mea dinamometrica. :)

satan...ce draq ma baiatule te stiam cu bun simt...e normal sa mai gresesti....numai cine nu munceste nu greseste...nu e cazul sa sari calu'...pai daca sari cu cheia dinamometrica la fiecare client isi deschide Karmina sala de K1 nu service...si poate trec si eu pe acolo pentru un schimb de bujii si atunci sa te tii...ca cheia mea e mai mare... :) :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...