Sari la conținut

Inaltime Potrivita Pentru Un Cbr 600 Rr


iancu_ionut
 Share

Postări Recomandate

Nu prea am vazut motociclisti care sa isi aleaga motocicleta dupa inaltime, dar ca sa sti, Rossi are 1.87 de asemenea :huh: Din cate am inteles, modelul R6 (2007) ar fi ceva probleme daca esti mai inalt...dar pot fi trecute si acestea :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare.De curand m-am hotarat sa imi iau o Honda CBR 600 RR 2003,2004.Dar nu m-am urcat inca pe una,si nu stiu daca mi se potriveste.Si as vrea sa imi fac o idee.Eu am inaltimea 1.87.Va multumesc.

 

 

m`ai bine te`ai duce la reprezentanta si te urci pe ea ... au sigur un rr inainte de 2006 ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de obicei inaltimea conteaza, eu am 191cm si 93kg si am avut pana acum zx7r, 900rr si acum 954rr. Nu prea ma vad pe un 600rr, chiar daca de ex f4 e la aproape aceleasi dimensiuni ca si 954-le.

Rossi are 174cm, dar o motocicleta de motogp nu e mai mare decat un 600rr.

Sfatul meu e sa nu te urci de ex pe o aprilia de 125, o sa areti naspa si o sa fie si incomoda. in f4, un 900rr sau un 750 de la suzuki ar fi ideal pentru tine. repet, ca proportii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu prea am vazut motociclisti care sa isi aleaga motocicleta dupa inaltime, dar ca sa sti, Rossi are 1.87 de asemenea :huh: Din cate am inteles, modelul R6 (2007) ar fi ceva probleme daca esti mai inalt...dar pot fi trecute si acestea :huh:

 

pai tre sa vezi mai intai..daca incapi,ca sa nu stai cu genunchii in gura....stai incomod...eu cred ca trebuie sa te orientezi si dupa dimensiunile motorului :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din ce am vazut pe net RR-ul de 600 are la sea height 820 mm. Nu cred ca nu vei sta bine pe motor. Daca te duci la reprezentanta vino cu detalii.

 

--- Mesaj completat în 26 Feb 2008 12:40 -------------

MVTarts Posted Feb 21 2008, 05:53 PM

Nu prea am vazut motociclisti care sa isi aleaga motocicleta dupa inaltime, dar ca sa sti, Rossi are 1.87 de asemenea Din cate am inteles, modelul R6 (2007) ar fi ceva probleme daca esti mai inalt...dar pot fi trecute si acestea

 

Nu stiu daca ai ceva in postu asta care sa reflecte realitatea.

1. Din cate am inteles de la sergiukawa Rossi nu are 1.87

2. Ce probleme pot fi la R6 (2007) daca este cel mai inalt dintre cele de 600

3. Cum sa nu iti alegi motocicleta dupa inaltime. Pune tu o persoana de 1.87 pe o motocicleta care are sea height de 780 mm.

 

Fratilor ... daca tot postati, faceti-o cu putin simt al raspunderii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca tot e vorba de 600 rr, am si eu o nelamurire:vreau sa-mi cumpar in viitorul ff apropiatsi eu am 1,66 (abia ating cu varful) e vreo posibilitate sa-i mai cobor saua sau suspensia sa ajung m bine la pamant? sau daca a mai fost discutia asta pe forum v-as multumi pt un link... multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca tot e vorba de 600 rr, am si eu o nelamurire:vreau sa-mi cumpar in viitorul ff apropiatsi eu am 1,66 (abia ating cu varful) e vreo posibilitate sa-i mai cobor saua sau suspensia sa ajung m bine la pamant? sau daca a mai fost discutia asta pe forum v-as multumi pt un link... multumesc!

 

uite,am inteles ca se mai poate inalta din amortizor...nu cu mult...vreo 3-4 cm.Si cizmele te mai pot salva.Talpa poate fi mai groasa cu 2-3 cm.Mult succes :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am 1.90 dar sunt mult mai voluminos! :)

 

Nu incap pe 600RR nici pe 1000RR! Pentru mine exista XX,Busa,ZZR,etc. Si ZX9 care e totusilarg pentru o moto sport.

 

Urca-te pe ea si vezi cum stai inainte de a o lua!Eu am probat ZX9-le si mi s-a parut ca incap la limita la inceput,intre timp m-am mai obisnuit cu ea!

 

Bafta! :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca tot e vorba de 600 rr, am si eu o nelamurire:vreau sa-mi cumpar in viitorul ff apropiatsi eu am 1,66 (abia ating cu varful) e vreo posibilitate sa-i mai cobor saua sau suspensia sa ajung m bine la pamant? sau daca a mai fost discutia asta pe forum v-as multumi pt un link... multumesc!

 

Eu am 1.60 si pun doar varfurile (degetele mari de la picioare :)) ) jos. Tu cred ca ajungi suficient cat sa o poti tine in echilibru fara probleme. In orice caz, in ultima instanta poti sa mai scoti buretele din sha (eu asa am facut la a mea + coborata din jug).

 

Bafta! :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de obicei inaltimea conteaza, eu am 191cm si 93kg si am avut pana acum zx7r, 900rr si acum 954rr. Nu prea ma vad pe un 600rr, chiar daca de ex f4 e la aproape aceleasi dimensiuni ca si 954-le.

Rossi are 174cm, dar o motocicleta de motogp nu e mai mare decat un 600rr.

Sfatul meu e sa nu te urci de ex pe o aprilia de 125, o sa areti naspa si o sa fie si incomoda. in f4, un 900rr sau un 750 de la suzuki ar fi ideal pentru tine. repet, ca proportii

Tin sa te contrazic :P ...am rs 125 2006....1.87 si 74 kg...si initial si eu am crezut ca sunt prea inalt...dar surpriza cand m-am urcat...vin chiar la fix...genunchii stau la locul lor...pot schimba usor vitezele...etc...si fiind inalt nu ma incomodeaza sa stau intins spre ghidon(prea mult :) )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...