Sari la conținut

Ture Moto


aditorpan
 Share

Postări Recomandate

Bravo tuturor care nu stau pe loc si fac ceea ce le plac mai mult!! :makeout:

 

Respectele mele!

:P daca nu ti-a zis nimeni nimic te feliciti singur?

Editat de redslayer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Ne-am intors! A fost o tura foarte frumoasa. Urmeaza pozele din ultima parte a aventurii...

 

Sa ne auzim cu bine.

 

Bine v-ati intors sanatosi ! Asteptam poze si povesti faine !

:P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

16-17.08.08

tura Masivul Calimani & Masivul Ceahlau

participanti.... eu si motoru... :makeout:

 

 

Traseu:

Reghin-Toplita-L.Iezer-Vf. Retitis (2021m)-Pasul Nicovala(1984m)-Gura Haiti-Neagra Sarului-Panaci-Paltinis-Dragoioasa-Bilbor-Capu Corbului-Durau-Parau Mare-Izvorul Alb-Secu-Izvorul Muntelui-Cheila Bicaz-Cheorgheni-Toplita-Reghin

 

:P

 

Traseu:

Reghin-Toplita-L.Iezer-Vf. Retitis (2021m)-Pasul Nicovala(1984m)-Gura Haiti-Neagra Sarului-Panaci-Paltinis-Dragoioasa-Bilbor-Capu Corbului-Durau-Parau Mare-Izvorul Alb-Secu-Izvorul Muntelui-Cheila Bicaz-Cheorgheni-Toplita-Reghin

 

:makeout:

Extraordinar!

Cu cat vad mai multe poze poze cu atat mai mult ini vina sa imi iau si un enduro-touring.Atentie, am zis SI un...nu am de gand sa renunt la choppere, in schimb iubesc natura si stiu ca pot vedea locuri bestiale cu un motor adecvat.Poate odata imi dai voie sa iti testez putin motorul, sa vad cum il simt.

Bafta multa!

Editat de bikertibi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare natiune!

Sper ca sambata reusesc sa imi fac rost de cizme,deci m-as baga la o tura pentru duminica.

Adi,Andrei,Florin,Marinel,Mircea,altii...

Ce traseu nou a gasit Navigatorul prin Calimani?

 

 

Salut

Am ceva mai mult decat interesant... tura de-o zi, (sau doua, in functie de preferinte),.... vreo 160 km de off road, padure de brad,cursuri de apa, zona jnepeni, gol alpin... etc. Ai ce poza pe acolo... garantat! :unsure: Este de grad de dificultate mediu, poti sa-l iei pe junior linistit. Traseul l-am facut si merita tot efortul! Problema ca duminica trebuie sa merg in Cluj si nu pot veni, insa vineri sau sambata e ok.

:makeout:

 

Extraordinar!

Cu cat vad mai multe poze poze cu atat mai mult ini vina sa imi iau si un enduro-touring.Atentie, am zis SI un...nu am de gand sa renunt la choppere, in schimb iubesc natura si stiu ca pot vedea locuri bestiale cu un motor adecvat.Poate odata imi dai voie sa iti testez putin motorul, sa vad cum il simt.

Bafta multa!

 

 

Cu placere, oricand !... pentru un posibil membru in clubul enduristilor ........ :P

:makeout:

Editat de aditorpan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

Am ceva mai mult decat interesant... tura de-o zi, (sau doua, in functie de preferinte),.... vreo 160 km de off road, padure de brad,cursuri de apa, zona jnepeni, gol alpin... etc. Ai ce poza pe acolo... garantat! :D Este de grad de dificultate mediu, poti sa-l iei pe junior linistit. Traseul l-am facut si merita tot efortul! Problema ca duminica trebuie sa merg in Cluj si nu pot veni, insa vineri sau sambata e ok.

:scratch:

 

 

 

 

Cu gol alpin? Si nu e vorba de Calimani? Suna interesant. Pe unde e traseul?

 

PS Eu ma gandesc si la o tura in Tibles. Se pare ca e un drum forestier pana sus. Asta pentru tura cu vacile. Pentru tura cu capre nu sunt asa importante drumurile forestiere :kali:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E vorba de Calimani, Tarcau & Hasmas. Se poate face si doar Calimanii, depinde de timp. As pleca de azi pe maine sa stau o noapte-n munte. Din cate am inteles de duminica se strica vremea. Kilometrii de off road pot fi intre 150-250, in functie de disponibilitati in ceea ce ne priveste. Nici etapele de legatura de asfalt nu sant lungi. Astept reactii de la cei interesati !

:scratch:

 

Varianta mai scurta ar fi o tura de-o zi maine, doar in masivul Calimani, aproximativ 150 kilometrii off-road, cu etape de legatura pe asfalt scurte (e vorba de drumul pana la intrare-n munte). Trebuie plecat undeva pe la 9.00 dimineata si pana la 7-8 seara santem acasa, fara graba,cu pauze,masa etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uuff...ce as veni si eu...dar ma indoiesc k voi putea face fata cu moto meu! :scratch:

 

Astept pozele!

Eu voi face o tura cu moto pana in Budapesta in 29-31! :kali:

Cine vine? Stiu k intrunirea de la Zalau, dar trebuie sa merg in HU!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intrunirea de la Hunedoara.organizare foarte buna pentru prima editie si o locatie frumoasa.

 

Iti apreciez entuziasmul de anul acesta in a participa la cat mai multe intalniri. Sper sa te tina si la anu' si sa mergem in Ungaria si in Austria (festivale anuale Harley Davidson - total diferite de intalnirile din tara) !!!

Distractie placuta in continuare !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iarasi o tura de weekend cu baietii,pana in Valea Ierii Aprox. 280 km pe asfalt si offroad(pacat ca n-am avut stare sa facem poze pe "teren accidentat"ne concentram sa nu lasam blocul motor agatat pe undeva :angry: ) si ceva treceri prin parau :unsure: cea ce nu e chiar recomandat pt chopper.

post-26723-1219778828_thumb.jpg

post-26723-1219778847_thumb.jpg

post-26723-1219778864_thumb.jpg

post-26723-1219778876_thumb.jpg

post-26723-1219778905_thumb.jpg

post-26723-1219778932_thumb.jpg

post-26723-1219778955_thumb.jpg

post-26723-1219778968_thumb.jpg

post-26723-1219778984_thumb.jpg

post-26723-1219779005_thumb.jpg

Editat de Hosszu Toll
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iti apreciez entuziasmul de anul acesta in a participa la cat mai multe intalniri. Sper sa te tina si la anu' si sa mergem in Ungaria si in Austria (festivale anuale Harley Davidson - total diferite de intalnirile din tara) !!!

Distractie placuta in continuare !

pentru mine e o relaxare la sfirsit de saptamina pt. ca in timpul saptaminii lucrez.

oricum sanatosi sa fim si mergem si pe acolo.da totusi la Zalau chiar nu merge nimeni?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru mine e o relaxare la sfirsit de saptamina pt. ca in timpul saptaminii lucrez.

oricum sanatosi sa fim si mergem si pe acolo.da totusi la Zalau chiar nu merge nimeni?

 

eu merg vineri asa mai de dimineata sau inainte de masa , daca mai este cineva si vrea sa plece vineri , poate mergem impreuna .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...