Sari la conținut

Curge telescopu


fidelio
 Share

Postări Recomandate

  • Admin

P.S. Cum se masoara simeringurile ?

Mai, chiar esti paralel,da' nu-i nici o nenorocire..!

Iei un subler si masori diametrele interior,exterior si inaltimea lui.Daca nu stii sa faci asta pune pe cineva si apoi noteaza-ti cotele.

Intr-adevar,scrie si pe el,dar eu am montat cu diametrul exterior cu 1mm mai mic si n-a avut nici pe dracu..L-am luat putin cu smirghel si merge bine de tot.Este foarte posibil sa nu gasesti dimensiunea respectiva..

Acum tu ai doua variante:

1.Ia-te dupa ce au zis unii sfatosi de pe aici cum ca n-ar merge,ca nu este bine,etc si comanda-ti cumva originale de afara,dar ai de asteptat ceva vreme sau..

2.Pune mina si monteaza-ti de Fartec Brasov(merg de tuna..)si maine ma cauti sa ma cinstesti!!

Multa bafta..

Luigi Vicol

Editat de l.u.v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intr-adevar,scrie si pe el,dar eu am montat cu diametrul exterior             

                    cu 1mm mai mic

                 

si n-a avut nici pe dracu..L-am luat putin cu smirghel si merge bine de tot.

Cred ca mai mare ai vrut sa zici la diametru exerior nu mai mic ca daca-l mai luai si cu smirghel sigur o face-ai cu up-side down pe doamna furca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, avem si noi rulmentzi buni, din cate stiu, Barlad sunt cei mai buni, dar nici Alexandria care e acum cumparata de KOIO nu e varza.

Am pus rulmentzi cu role de Barlad si vad ca sunt buni(nu m-am uitat la ce scrie dupa indicativ daca sunt de auto sau moto). Aia de la rusi pe care ii aduce Tunaru sunt mai buni, au colivia din teflon. :lol:

Mie mi-a zis faza cu simeringurile care lucreaza axial si nu radial un inginer de la Baza De Aprovizionare A Industriei de la Laromet, asa ca ii dau crezare...

Ce sa-i faci daca nici Cristi nu gaseste simeringuri de furca pe aer/ulei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin
Cred ca mai mare ai vrut sa zici la diametru exerior nu mai mic ca daca-l mai luai si cu smirghel sigur o face-ai cu up-side down pe doamna furca.

:lol:

Dom'le cine stie cunoaste..!

P'orma mi-am dat seama de greseala(erau mai mari,intr-adevar!),dar era prea tirziu sa mai corectez..

Am crezut ca nu observa nimeni :lol:

M-ai prins,nebunaticule!! :lol:

P.S:Merci pentru corectura..

Luigi Vicol

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca sa nu deschid alt thread.. si eu sufar de aceeasi problema.. dar eu nu m-as baga sa-mi desfac singur furca la pegaso, iar la united motors mi-au cerut 1,5 mil manopera plus 700 perechea de simeringuri, asa ca poate puteti sa-mi recomandati si mie pe cineva la care sa ma pot duce sa mi le schimbe si mie... chiar si cu din alea fartec...

Thx :huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:huh:

Dom'le cine stie cunoaste..!

P'orma mi-am dat seama de greseala(erau mai mari,intr-adevar!),dar era prea tirziu sa mai corectez..

Am crezut ca nu observa nimeni :laugh:

M-ai prins,nebunaticule!! :laugh:

P.S:Merci pentru corectura..

Luigi Vicol

Ma bucur ca ai curajul raspunderii si-ti asumi criticile . Iar cel mai important ca nu esti ranchiunos.

 

MAXIMA!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca sa nu deschid alt thread.. si eu sufar de aceeasi problema.. dar eu nu m-as baga sa-mi desfac singur furca la pegaso, iar la united motors mi-au cerut 1,5 mil manopera plus 700 perechea de simeringuri, asa ca poate puteti sa-mi recomandati si mie pe cineva la care sa ma pot duce sa mi le schimbe si mie... chiar si cu din alea fartec...

Thx :laugh:

Daca ai semeringurile le schimb eu daca nu si nu curg tare le refolosesc pe alea vechi si dau si garantie. 0740244879 . Ducu

 

Bai sa nu ma injurati stiu ei cine.... :huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate puteti sa-mi recomandati si mie pe cineva la care sa ma pot duce sa mi le schimbe si mie

MOTOTECH doru tel0722.337811

au si site

mie mi-au spus ca operatiunea costa 1.000.000 manopera

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dual Turs Bdul Ghencea nr 24

acolo semnificatia uleiului de furca este alta. Ei le dau caracteristica HPX nu W ...cat o fii

Tie iti trebuie 15 W...de la uleiuri Moll, sau Mobil...etc.. iar de la Dual Turs HPX 15

Este si Site. www.motociclete.com.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La noi se gaseste special de la Valvoline,"Fork Oil" scrie pe el si e desenat un motor de teren pe el.Da dupa cite stiu eu(poate si gresesc ca a doua cifra e viscozitatea),asta e tare fluid,ceva de genu XXW-90 (XX-temperatura minima mediului ambiant,90-viscozitatea).

Daca nu e asa,corectati-ma sa nu scriu neadevaruri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am gasit valvoline, :laugh: am cumparat, dar acum mare dilema mare... Cit ulei intra intr-o furca de gs 500? Daca stie cineva precis dintr-o documentatie, il rog frumos sa ma ajute si pe mine cu informatia. :laugh: multzam.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...