Sari la conținut

Honda NX650 Dominator


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 8,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Bai ce numere au si dominatorii astia... un STF de Buzau, un SMF de Dambovita... SVF careva? Hai sa conjugam!

 

Cautam membru.Conditii;baiat de treaba(necocalar) , Dominator intre picioare ,Nr moto obligatoriu XX-XX-SVF :)

 

 

Oare s-a gandit cineva sa facem o intalnire a Dominatorilor? Bineinteles si cu neamurile apropiate, SLR, etc.

Ma gandeam sa ne intalnim undeva la munte, mai spre mijlocul tarii, sa fie traseele echitabile...

Ce ziceti?

Dan, Cluj

 

Ideea este foarte buna daca nu de'a dreptul mareata...parca si vad un weekend fain cu plecare din B dimineata pe racoare si dat o tura pan la Sibiu via Transfagarasan....cazare in zona si retur pe Transalpina ca sa incheiem povestea barbateste

 

 

Apropos de 1 Mai, am deschis un topic dedicat, care contine inclusiv 3 preview-uri video

 

1-3 mai 2009: Muntii Macin, Stepa Dobrogeana, cetati dobrogene, Marea Neagra

 

@Harciogu: Precum vei observa, traseul include si munte (asta ca sa te ajute sa te decizi mai usor)

 

Am inceput sa ma agit ca un pepsi fara capac....hai cu intai maiul ala odata ca nu mai suport! :D

 

Azi mi-am tras un atlas rutier national si m-am uitat mai atent la zona in discutie si scurt pe doi va propun prima varianta de traseu, desenata grosolan cu roz pe harta de mai jos.Mentionez ca este cu titlu de propunere si ca am evitat relativ drumurile mari.Pe hartie localitatile insirate de mine sunt;Buc-Fundulea-Lehliu Gara-Ciochina-Grivita-Dudesti-Insuratei-Cuza Voda-Tufesti-Chiscani-Braila-Luncavita-Hamcearca(M-tii Macinului)-Topolog-Cogealac-Istria-Corbu-Navodari-Techirgol-Pecineaga-Albesti-Vama Veche

 

Astept parerile voastre, Drumuri Uscate!

post-19896-1239738730_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am inteles ca producatorii,in cazul nostru Honda,pun aceleasi piese pe mai multe modele.Are cineva idee unde se gaseste lista asta a compatibilitatilor ?Ar fi bine de stiut pentru ca daca nu gasesti o piesa pentru Domi poate gasesti aceeasi piesa la alt model de Honda si e posibil sa fie si mai ieftina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frumoasa varianta, dar in prima parte nu evitam autostrada, nu?

 

Depinde si de parerile celor ce vor sa mearga...pe unde vrem sa petrecem timpul excursiei;in Dobrogea sau pe drumul catre aceasta?! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am inteles ca producatorii,in cazul nostru Honda,pun aceleasi piese pe mai multe modele.Are cineva idee unde se gaseste lista asta a compatibilitatilor ?Ar fi bine de stiut pentru ca daca nu gasesti o piesa pentru Domi poate gasesti aceeasi piesa la alt model de Honda si e posibil sa fie si mai ieftina.

 

multe piese sunt "impartite" cu TA si AT (Transalp si AfricaTwin).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frumoasa varianta, dar in prima parte nu evitam autostrada, nu?

De ce sa NU evitam autostrada? Iti place sa te bata vantu aiurea la 110 la ora? :D

 

 

@ Marian - nu cred ca vei gasi o lista de comparibilitati. Intreaba pe acilea si incercam sa te lamurim noi. Stiu de exemplu ca schimbatorul de viteze e cam acelasi, am auzit ca si pedala de frana s-ar potrivi, ghidonurile sunt practic interschimbabile (nu stiu exact de mufe, dar se pot potrivi) etc.

Editat de switch
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ma interesa o anume piesa caci Honda e Honda ,mai rar cu piesele si eu va spun ca l-am cam testat cred ca in tot felul de conditii.Trasee aproape de hard,paduri.. tot tacamul.Ma incanta!!!!Cred ca ma dadeam peste cap cu un cross pe pantele care le-am urcat cu Domi la ...2600 rot/min.Dar e bine de stiut cu piesele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intrebare intrebatoare: exista o sita filtranta in paharul decantor al robinetului de trei cai al rezervorului (in manualul de 88-89 vad ca ar aparea asa ceva)? eu am vazut ca nu am asa ceva.

 

a folosit cineva filtre de benzina? si daca da ce marime minima ar trebui sa aiba ca sa nu fie probleme cu alimentarea carbului? recomandari, smecherii de montare?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intrebare intrebatoare: exista o sita filtranta in paharul decantor al robinetului de trei cai al rezervorului (in manualul de 88-89 vad ca ar aparea asa ceva)? eu am vazut ca nu am asa ceva.

este si e destul de maricel.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aveti idee pe unde gasesc o diafragma pentru rezervorul franei spate? (m-am prins si eu acum de Paste de ce nu am frana pe spate si de ce nu vad nivelul in rezervor).

 

vorbesc de reperul 12 din poza asta. cred ca o sa ma duc la honda la gara de nord sau pe dorobanti, dar stiu ca o sa astept 2 saptamani si o sa ma coste un cauciuc de o sa ma usture (o oglinda era 32 de euro, parca - si nu avea semnal sau degivrare, era simpla (aka "chioara")).

 

la mine s-a inmuiat de tot cauciucul 'cesta, a pierdut relieful normal, a "prolabat" (ca sa zic asa) si a luat forma paralepipedica a rezervorului, reducand capacitatea acestuia la 0. as pune un decupaj de cauciuc ordinar de camera... dar zic ca nu e de gluma cu frana, chiar si de spate.

Editat de harciogu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu as participa la o astfel de tura in mai. Numai sa nu se suprapuna peste altceva fix atunci.

 

Era vorba sa mergem prin Dobrogea-Mtii Macinului-Litoral , dar nu prea se simte entuziasmul in aer.... :wink:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu as participa la o astfel de tura in mai. Numai sa nu se suprapuna peste altceva fix atunci.

 

pai se stabilise sa fie de 1 mai. daca reusesc sa pun la punct mobra in 2 saptamani (10-11 zile ca sa fiu mai exact) eu vin. :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...