Sari la conținut

Honda NX650 Dominator


Postări Recomandate

iam cerut toate carenele si furca fata zic sa o fac alba si mia cerut 600 de euro si iam zis ca ii mai dau 400 si o iau toata :crack: , se pare ca am gasit la cineva carenele 100 de euro ast sa vad poze si daca sunt ca ale mele ii zic sa le trimeata.

Editat de GEORGIAN
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 8,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

vreau gume de strada. merge 140 pe spate?

Eu am ceva mitas enduro de 130 , pe pietris sunt bune , pe asfalt binisor , pe pamant acceptabil dar cind vine vorba de noroi moale sau iarba uda , sunt slabe , revin, in talon sunt pe 120 deci jur ca cei 20 mm de care zici tu sunt doar de design , dar in caz de r.a.r ? ce te faci ? talon 120 si pe janta 140 ?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am ceva mitas enduro de 130 , pe pietris sunt bune , pe asfalt binisor , pe pamant acceptabil dar cind vine vorba de noroi moale sau iarba uda , sunt slabe , revin, in talon sunt pe 120 deci jur ca cei 20 mm de care zici tu sunt doar de design , dar in caz de r.a.r ? ce te faci ? talon 120 si pe janta 140 ?!

am k60 nou pe spate. vreau eu 140 strada pe ea. merge sau nu? ma dau numai pe strada sii pacat de el. oricum il tin pt iesiri off

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu ti-am recomandat sa nu iti pui decat cel mult 130. E fix problema ta ca iti pui 160. Cauciucul oricum nu o sa stea bine pe talon, mai ales ca tu probabil vrei sa pui cauciucuri facute sa mearga fara camera. Improvizatia ta :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu ti-am recomandat sa nu iti pui decat cel mult 130. E fix problema ta ca iti pui 160. Cauciucul oricum nu o sa stea bine pe talon, mai ales ca tu probabil vrei sa pui cauciucuri facute sa mearga fara camera. Improvizatia ta :)

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@switch - mai ai axul de 17?

Stai sa ma uit azi prin garaj :) Ieri fu' picat forumu si nu am vazut mesaju. Axu 99% este, intreg si drept. Insa nu cred ca mai am distantierele. O sa iti raspund dupa ce stiu exact.

Editat de switch
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din pacate tre sa vand domiul...

 

/index.php?/topic/668159-dominator-98/#entry2948616

mentionez ca, nu stiu de ce, dar nu consuma deloc ulei... ceea ce cred ca e un lucru bun.

post-1161-0-50920100-1315671744_thumb.jpg

Editat de sacal
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi spune si mie cineva ce inseamna asta la dominatoru asta ?

Interesant , nici eu nu am asa ceva , poate e doar la modelele facute in milano , cele de dupa 95 , swich ne poate spune mai multe ... cred . Un furtun pare sa mearga in recuperatorul de gaze , iar celalt in carburator ?!

Editat de mihay_star
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ala este un soi de epurator de gaze. Este pus la unele modele, pentru a respecta in special norma de poluare pentru statul California. La cele Europene nu stiu de ce s-a pus.

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ala este un soi de epurator de gaze. Este pus la unele modele, pentru a respecta in special norma de poluare pentru statul California. La cele Europene nu stiu de ce s-a pus.

:cheers:

:goodposting:

 

E o chestie pentru norme de poluare, nimic mai mult. Merge brici si fara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai sunt noul posesor al motocicletei lui Sacal :cheers: asta seara am intrat in posesia iei :rolleyes: o sa-i pun saua mea + apratoare la galeri si maini.

ce fain , felicitari ! dar arata bine si saua de la el asa pe 2 nivele , cu domi tau accidentat ? il faci , il dezmembrezi ? il tii de piese ??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

saua nu e faina e cam ciupita , am muncit un pic azi de am puso la punct si imi mai trebuie o zi de bibileala la final am sa revin si cu ceva poze , adica am pus pe ea ce avea lipsa , cu a mea nustiu deocamdata sa vad ce fac cu asigurarea si cati bani imi da , dupaia ori o vand asa cum e , ori o dezmembrez, dau de stire cand o fii :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari pentru noua achizitie! Sper sa nu mai ai parte de evenimente neplacute :baldy: si macar la anul sa ne vedem la o intalnire :) :friends: .

 

Am o intrebare:

Cum imi dau seama daca e dus amortizorul spate? Daca ma las mai tare pe mobra, revine cu un pic de intarziere, si cand ajunge sus face balans o data si apoi se opreste ( adica apas, se ridica si apoi se lasa inca aproximativ 1-2 cm si gata). Daca apas cu mana pe manerul din spate opune o rezistenta si la apasare si la revenire.

Totusi mi se pare ca ar scutura destul de rau. In special cand merg cu pasagera. :kick:

Editat de phreak_or
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am avut amortizoru intins aprope la max si cand eram cu top case plin si cu pasager si dadeam in unele gauri se ducea de tot adica pina la fund pina nu se mai amortiza, dar singur nu ajungea niciodata la fund

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are cineva vreun bon de marcat de cand si-a cumparat casca sau costumu moto ca am inteles ca trebuie sa am asa ceva ca daca nu , nu ma despagubeste astia la asigurare cu echipamentu. Il inapoiez dupa ce nu-mi mai trebuie :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...