Sari la conținut

Honda NX650 Dominator


Postări Recomandate

S-auzeau pufaituri pe tobe; dupa ce a inceput cu rateurile a murit in 500m.

 

 

Switch, am uitat s ate intreb , sau nu am fost eu atent, care e treaba cu rezervorul acerbis? e mai mare, e de plastic? ce avantaje ai? se merita?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 8,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Switch, am uitat s ate intreb , sau nu am fost eu atent, care e treaba cu rezervorul acerbis? e mai mare, e de plastic? ce avantaje ai? se merita?

 

Doua chestii:

 

1. rezervoru meu e belit

2. asigurarile imi vor despagubi un rezervor nou (s-h)

3. rezervor original = 1000e

 

Simplu, nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doua chestii:

 

1. rezervoru meu e belit

2. asigurarile imi vor despagubi un rezervor nou (s-h)

3. rezervor original = 1000e

 

Simplu, nu?

Simplu ca numaratoarea pana la doi, adica: 1, 2, 3 :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doua chestii:

 

1. rezervoru meu e belit

2. asigurarile imi vor despagubi un rezervor nou (s-h)

3. rezervor original = 1000e

 

Simplu, nu?

 

 

tu stii... io numai am intrebat... :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bre facem si noi o intalnire de Dominatoare si SLR-uri pe undeva? Sa zicem un Muntele Rosu, un weekend cu cortul sau la casutele de sus...Facem un topic, stabilim o data si ne intalnim din toata tara...Ce ziceti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnu' Dominator 72. in 21 am concediu. asa ca daca aveti timp o sa veniti la munte. restul se rezolva. timpul e problema pt. altcineva decat mine. si cu masina se poate daca cumva sunt persoane care nu pot atata drum pe terminator, macar de la Palti. pe motor 15 km. vezi ca o zis Alex ca vine sigur. Nu ratati! O sa vedeti ce o sa fie!

 

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In traducere, intalnirea pentru toti Dominatorii romani se tine undeva langa Sighiu.

 

EDIT: Mihnea, nu mai vin azi ca n-am protectii antiploaie :cheers:

Editat de switch
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnu' Dominator 72. in 21 am concediu. asa ca daca aveti timp o sa veniti la munte. restul se rezolva. timpul e problema pt. altcineva decat mine. si cu masina se poate daca cumva sunt persoane care nu pot atata drum pe terminator, macar de la Palti. pe motor 15 km. vezi ca o zis Alex ca vine sigur. Nu ratati! O sa vedeti ce o sa fie!

 

:cheers:

 

Domnu' N-X-R aici de fata se referea la mult-discutata (atat online cat si offline) intalnire a Dominatorilor (si a fratilor SLRei) din toata tara.

 

Asa cum ne-am sfatuit pe acest topic si in urma cu cateva luni (feb-mar 2009), cam toata lumea a fost de acord ca Sibiul este un punct bun de intalnire, fiind relativ egal pozitionat fata de majoritatea celor care au discutat (TM, CJ, BV, ;).

 

Din cate am inteles, Switch zicea ca in iunie nu se poate desprinde, sau am inteles gresit? Oricum:

 

@N-X-R (gazda si ghidu(sh)ul nostru) pe ce perioada ai concediul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnu' N-X-R aici de fata se referea la mult-discutata (atat online cat si offline) intalnire a Dominatorilor (si a fratilor SLRei) din toata tara.

 

Asa cum ne-am sfatuit pe acest topic si in urma cu cateva luni (feb-mar 2009), cam toata lumea a fost de acord ca Sibiul este un punct bun de intalnire, fiind relativ egal pozitionat fata de majoritatea celor care au discutat (TM, CJ, BV, ;).

 

Din cate am inteles, Switch zicea ca in iunie nu se poate desprinde, sau am inteles gresit? Oricum:

 

@N-X-R (gazda si ghidu(sh)ul nostru) pe ce perioada ai concediul?

 

din 21 iunie 2 sapt lucratoare

 

asa ca e fix atunci cand e vremea de bere, vin, gratare, dominatoare, apa din rau, inghetata de zmeura, bujor de munte, afine acre etc.

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Switch, azi mi-am luat melc cu 75 de lei de la Dilly. L-am uns, l-am montat, am conectat in melc si cablul, se invarte frumos, dar cand sa-l conectez si la bord... a inceput furtuna ;)

 

Noroc ca am avut timp sa-l dau jos de pe stand, sa-l acopar si sa strang sculele... :cheers:

 

P.S. Daca vrei melc, baga-i repede o comanda, ca nu mai avea pe stoc decat unul, parca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu trebuie sa desfac sa ma asigur ca nu se rezolva doar cu o saiba sau cu ceva mai simplu si mai ieftin decat un melc.

La cum arata melcul, mi-e greu sa-mi imaginez ce treaba ar face o saiba! Intr-adevar, exista o saiba cu diametrul melcului din plastic pe "fundul" carcasei, dar nu vad cum o alta saiba te-ar putea ajuta.

 

Oricum, daca-ti scapa vreun "piciorus", ala e de la melcul din plastic si nu-ti face iluzii: schimba-l si gata. Ar mai fi de verificat cablul, dar mai degraba melcul. Desfa-l si analizeaza-l. Dup-aia trage o concluzie si nu te mai gandi la vreo saiba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Switch, azi mi-am luat melc cu 75 de lei de la Dilly. L-am uns, l-am montat, am conectat in melc si cablul, se invarte frumos, dar cand sa-l conectez si la bord... a inceput furtuna ;)

 

Noroc ca am avut timp sa-l dau jos de pe stand, sa-l acopar si sa strang sculele... :cheers:

 

P.S. Daca vrei melc, baga-i repede o comanda, ca nu mai avea pe stoc decat unul, parca.

 

... eu am fost luni la Dilly. mi-am luat contactul, care aparent e comun cu CBR-ul F2 de 600, cu 190 de batrane. urmeaza placutele lucas organice (clasice), cu 15% mai ieftine ca pe louis. ;)

Editat de harciogu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... eu am fost luni la Dilly. mi-am luat contactul, care aparent e comun cu CBR-ul F2 de 600, cu 190 de batrane. urmeaza placutele lucas organice (clasice), cu 15% mai ieftine ca pe louis. :cheers:

Daca veneai azi, te intalneai cu Gabi, care m-a intrebat de tine si de motoreta ta ;)

 

Apropos de asta, azi am intalnit tot la Dilly un tip care un Domi cu 97000km la bord (din 91-92) si care spunea "nu l-as da pentru nimic in lume". Eu sunt perfect de acord cu el.

 

Si alt... apropos. Tipul e si mecanic. Daca aveti nevoie, am elementele lui de contact...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se poate rezolva melcul si cu o saiba (din carcasa, tower, de DVD-uri) daca nu gasiti in garajul bunicului, fost mecanic la RATB, o saiba potrivita. Daca nu mai merge (ceea ce se poate intimpla avind in vedere ca nimeni nu deconecteaza cablul dupa ce vede ca nu se mai invirte si melcul continua sa fie macinat) trebuie inlocuit si avut grija ca la montarea unuia nou sa se inmoaie bine in vaselina (Just_Him folosea ulei de cutie de viteze) si sa se unga cablul de kilometraj cu o zeama care sa nu faca noroi in camasa si sa-l blocheze (tocmai am vazut cum arata primeul meu cablul pe care i l-am dat unui amic sa incerce sa-l puna pe motorul lui; avea protectie de jeg intre el si camasa. Nu uitati si de spirala aia dinauntru care transfera miscarea de la melc la cablu. Ungeti-o si pe aia bine de tot.

Cablul se verifica usor daca e rupt. Se baga un virf de surubelnita in partea de jos a cablului si se invirte energic. Daca salta nitel acul, ati scapat.

Si nu uitati sa va ungeti cablurile de ambreiaj si acceleratie; pe amindoua, cine le mai are.

 

/index.php?...st&p=448054

Editat de ser79ban
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

GUME HEIDENAU!

 

Impreuna cu un prieten, ma pregatesc sa mai comand niste K60-uri Heidenau. Mai este cineva interesat in acest moment sa schimbe gumele? Daca da, dati un semn repede!

Editat de Dominator72
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A mea pe spate are mai putin de o luna......cred ca o mai las :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apropos de asta, azi am intalnit tot la Dilly un tip care un Domi cu 97000km la bord (din 91-92) si care spunea "nu l-as da pentru nimic in lume". Eu sunt perfect de acord cu el.

 

Si alt... apropos. Tipul e si mecanic. Daca aveti nevoie, am elementele lui de contact...

 

nu era motorul de care spune dilly ca are o bataie la biela.. in bolt sau la cuzinetul de jos? ;)

 

care e scorul pentru K60-uri? intreb ca fapt divers, abia am 200 km cu touranceurile (incredibile pe asfalt uscat sau ud) - setul meu a fost 660 roni :cheers: .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu era motorul de care spune dilly ca are o bataie la biela.. in bolt sau la cuzinetul de jos? ;)

 

care e scorul pentru K60-uri? intreb ca fapt divers, abia am 200 km cu touranceurile (incredibile pe asfalt uscat sau ud) - setul meu a fost 660 roni :cheers: .

Pt guma mea spate: 209 lei. Fatza probabil ca e mai ieftina.

 

Unde ti-ai schimbat gumele si cat a costat? Eu am intrebat sapt. trecuta la United Motors si manopera era vreo 170+ lei, care includea si... echilibratul ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu era motorul de care spune dilly ca are o bataie la biela.. in bolt sau la cuzinetul de jos? ;)

 

care e scorul pentru K60-uri? intreb ca fapt divers, abia am 200 km cu touranceurile (incredibile pe asfalt uscat sau ud) - setul meu a fost 660 roni :cheers: .

De acord!!! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

care e scorul pentru K60-uri? intreb ca fapt divers

 

 

330 RON fara transport, si 370 cu transport cu tot, de la maxiscooter Timisoara.

 

touranceurile (incredibile pe asfalt uscat sau ud)

 

De ce te-ar interesa (asa de mult) aderenta pe asfalt la un enduro? Zi cum merg pe poteca... :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...