Sari la conținut

Honda NX650 Dominator


Postări Recomandate

azi am schimbat uleiul si filtrul. dupa ce am scurs tot uleiul intr-un bidon , l-am turnat intr-un flacon de 2 l sa vad cat a iesit , s-a umplut sticla si mi-a mai ramas inca vreo 300 ml , de la ce putea sa fie mai mult ulei in motor , o fi completat cel dinaintea mea , sau se poate imi bage benzina in baia de ulei , asta nu cred pt ca ulei nu era subtire ci destul de gros .

oricum dupa ce am bagat noul ulei ( Mobil 1 semisintetic 10w40 ) motorul suna mai frumos si treptele merg mai usor .

ieri l-am dezbracat un pic si vreau sa ii pun ceva fasii si bucse de cauciuc pe la imbinarile carenelor ca sa nu ma zdrangane de la vibratii , mi-am uns toate cablurile. mai vreau sa ii dau jos apoi galeriile si sa le slefuiesc si sa ii bag vaselina cu un gresor pe la telescop si pe unde am mai vazut ca sunt suruburi dinalea de gresat .

 

2 litri si 300 ai scos?????????????????????

 

oaiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

ca la mine nici macar 1 litru si 900 nu mai iese din butoiul de 120 litri facut in toamna asta...

 

:( :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 8,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salutare la toata lumea !

 

In primu rand imi pare rau daca aceasta informatie exista in acest topic dar 24x pagini dureaza ceva timp ....

 

Intrebarea:

 

Stiti cumva din experinta voastra daca etrierul spate de la Dominator se potriveste la Transalp xl 600 1999.

 

Intreb acest lucru deoarece un coleg de forum de pe transalp.ro sa oferit sa ma ajute intr-o problema ce o am la etrierul spate dar el este la Bucuresti si eu la Timisoara altfel mergeam sa il vad si totul era rezolvat.

 

Va multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o intrebare zic eu prosteasca dar ma cam macina... daca kilometrajul nu functioneaza din cauza renumitului melc de plastic ma poate afecta cumva la ITP ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o intrebare zic eu prosteasca dar ma cam macina... daca kilometrajul nu functioneaza din cauza renumitului melc de plastic ma poate afecta cumva la ITP ?

 

 

De cate ori am fost la itp cu moto nau verificat nimic. cu atat mai putin kilometrajul. probabil se uitau doar la aspectul motoretei si o auzeau cum suna cand o aduceam inauntru. Notau, totusi, nr de kilometri. Prin urmare, 99% raspunsul este NU la intrebarea ta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa fie intr-un ceas bun. Poate ne zici si noua ce i-ai facut :angry:

L-am reglat la supape ca-n manual.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie-mi place!

Ai intrat si tu si in gasca asta?

 

Multumesc frumos! Aproape ca am intrat si in aceasta gasca :D De fapt, este cado' de Moshu' pentru nevasta-mea. Mai am doar sa-l platesc, sa-l aduc in Ro si sa-l inmatriculez :( (dar cel putin "moral", este ca si achizitionat - de pe eBay). La cat l-am calarit pe Domi senior, trebuia sa iasa si "baby", nu? :angry: (chiar daca la altii a fost alta cronologia :lol: )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc frumos! Aproape ca am intrat si in aceasta gasca :P De fapt, este cado' de Moshu' pentru nevasta-mea. Mai am doar sa-l platesc, sa-l aduc in Ro si sa-l inmatriculez :lol: (dar cel putin "moral", este ca si achizitionat - de pe eBay). La cat l-am calarit pe Domi senior, trebuia sa iasa si "baby", nu? (chiar daca la altii a fost alta cronologia

 

 

:angry:

frumos cadou de mos niculaie

 

sa aiba parte de bucurii cu el

 

il sarbatorim peste cateva zile

 

:( :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc frumos! Aproape ca am intrat si in aceasta gasca :D De fapt, este cado' de Moshu' pentru nevasta-mea. Mai am doar sa-l platesc, sa-l aduc in Ro si sa-l inmatriculez :( (dar cel putin "moral", este ca si achizitionat - de pe eBay). La cat l-am calarit pe Domi senior, trebuia sa iasa si "baby", nu? :angry: (chiar daca la altii a fost alta cronologia :P )

 

Ma bucur pentru voi. Tare simpatic Moshu...

Se pare ca daca e dragoste adevarata se poate sa apara intai efectul si doar dupa un timp sa apara si cauza. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai Sebi mai, parca vad ca o sa pui mana si pe un mini-domi, NXul de 125... nu stiu de ce :scratch:

 

In alta ordine de idei: fac un sondaj. Cat de usor credeti voi ca se stramba cadru la un astfel de motor (nx650)? Sunt chiar curios de raspunsuri :moron:

Editat de switch
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai Sebi mai, parca vad ca o sa pui mana si pe un mini-domi, NXul de 125... nu stiu de ce :scratch:

 

In alta ordine de idei: fac un sondaj. Cat de usor credeti voi ca se stramba cadru la un astfel de motor (nx650)? Sunt chiar curios de raspunsuri :D

Mai Switch, sa nu (s)ex-ageram :moron:

 

Vis-a-vis de sondaj: mie nu mi s-a strambat de la accidentul de anul trecut, dar impactul a fost - asa cum stii - preponderent frontal.

Mesaj completat

Ma bucur pentru voi. Tare simpatic Moshu...

Se pare ca daca e dragoste adevarata se poate sa apara intai efectul si doar dupa un timp sa apara si cauza. :P

:) Mestesugite vorbe! :moron: Bag de seama ca Dominatorii se vor intalni la anul pe la Cluj, unde se afla marea majoritate de Baby-Domi declarata si activa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai Sebi mai, parca vad ca o sa pui mana si pe un mini-domi, NXul de 125... nu stiu de ce :scratch:

 

In alta ordine de idei: fac un sondaj. Cat de usor credeti voi ca se stramba cadru la un astfel de motor (nx650)? Sunt chiar curios de raspunsuri :moron:

 

 

io cred ca nu se stramba chiar atat de usor pentru ca nu e lovit perpendicular cadrul cu o forta foarte mare. pana la cadru io cred ca sunt altele care sunt lovite mai intai si se amortizeaza. acuma depinde si de cat de tare e lovit. pune bolobocul pe el mai swichule

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut am si eu nevoie de o parere.

 

Vreau sa imi iau un Dominator si vroiam sa va intreb daca a cumparat cineva de la acest baiat(daca este de incredere)

 

http://www.bikeshop.ro/motociclete/anuntur...993-242348.html

 

Pretul este de 1150E in Bucuresti eu zic ca este ok.

 

Ideea este ca eu am mai avut un dominator RD02 care avea capacul de la motor altfel si asta pe care vreau sa o cumpar il are diferit si tot RD02 zice ca este???

Se poate ?

 

Multumesc anticipat.

post-41186-1260373892_thumb.jpg

post-41186-1260373900_thumb.jpg

Editat de RD 02 ALX
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut am si eu nevoie de o parere.

 

Vreau sa imi iau un Dominator si vroiam sa va intreb daca a cumparat cineva de la acest baiat(daca este de incredere)

 

http://www.bikeshop.ro/motociclete/anuntur...993-242348.html

 

Pretul este de 1150E in Bucuresti eu zic ca este ok.

 

Ideea este ca eu am mai avut un dominator RD02 care avea capacul de la motor altfel si asta pe care vreau sa o cumpar il are diferit si tot RD02 zice ca este???

Se poate ?

 

Multumesc anticipat.

 

pai mah Alex al tau era din 90 si ala e mai nou modelu cu 2 ani si 3 motoreta. io cred ca e ok cu toate ca nr de km nu are cum sa fie aia numa din greseala

Mesaj completat

cele doua motoare sun aranjate pt vanzare, spalate cauciucurile cu motorina, frecat la ele pana la ultima urma de praf etc. daca vrei sa iei unul din ele trebuie probat in amanunt ca preturile sunt ok dar nu se stie. asa ca merita sa te uiti bine in amanunt la cel care il vrei, sa il probezi etc.

 

ambele sunt model 92-94 rd 02 zic eu

Mesaj completat

vezi ca un topcase givi din ala merita 300 lei folosit, cel putin ,asa ca sa fie all inclusive

:scratch:

 

Mesaj completat

cat despre capacul ala nu stiu ce sa zic, am vazut cu ambele modele de capac din anii aia. cred ca e original

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut am si eu nevoie de o parere.

 

Vreau sa imi iau un Dominator si vroiam sa va intreb daca a cumparat cineva de la acest baiat(daca este de incredere)

 

http://www.bikeshop.ro/motociclete/anuntur...993-242348.html

 

Pretul este de 1150E in Bucuresti eu zic ca este ok.

 

Ideea este ca eu am mai avut un dominator RD02 care avea capacul de la motor altfel si asta pe care vreau sa o cumpar il are diferit si tot RD02 zice ca este???

Se poate ?

 

Multumesc anticipat.

de la cel ce a pus anuntul cu DOMI ala alb de la care ai linkul a cumparat un prieten si e foarte multumit, din cate am inteles tipul cu asta se ocupa si nu vrea sa piarda piata din cauza unui motor defect ,tot de la el trebuia sa cumpar si eu dar am gasit DOMI asta cel am mai aproape de casa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc Dorin si 50 de bani.

 

Stiu Dorin ca nu aia sunt km adevarati. La ani ei trebuie sa aiba 70000km-100000km dar omul a zis ca merge ok si daca am mai avut domi stiu cam cum trebuie sa mearga si sa sune unul sanatos.

 

Este normal sa o aranjeze inainte de vanzare(spalata bla bla bla)

 

Ideea este ca daca nu este ok ii platesc transportul si gata.

 

 

Multumesc mult pentru sfat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dar ca al meu?

zaha

 

 

eu credeam ca e lovit frontal cand am vazut prima data poza :D

 

Mesaj completat

faina motoreta din lateral zic eu.

 

 

dar trusa aia de scule de pe aripa din spate zici ca e pampers. :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dar ca al meu?

zaha

Pare o combinatie de carene de model >'96 cu motor din 90-91, corect?

 

Era cat pe ce sa-mi pun si eu "ciclop" d-asta (far), dar am ales alt model, respectiv:

post-33842-1261048098_thumb.jpg

Inca nu am reusit sa-i fac sau sa-i reconstitui niste semi-carene, dar urmeaza...

Editat de Dominator72
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pare o combinatie de carene de model >'96 cu motor din 90-91, corect?

 

Era cat pe ce sa-mi pun si eu "ciclop" d-asta (far), dar am ales alt model, respectiv:

post-33842-1261048098_thumb.jpg

Inca nu am reusit sa-i fac sau sa-i reconstitui niste semi-carene, dar urmeaza...

superba tio iesit !!!! sa o stapanesti sanatos.

zaha

si ai dreptate asa e motor 91 si carene 96 mio placut combinatia , eu am schimbat si furca fata sa intre roti de 16 si telescoape race.

zaha

Mesaj completat

eu credeam ca e lovit frontal cand am vazut prima data poza :D

 

Mesaj completat

faina motoreta din lateral zic eu.

 

 

dar trusa aia de scule de pe aripa din spate zici ca e pampers. :laugh:

a fost utila dar se pare ca am pierdut-o

zaha

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...