Sari la conținut

ZIUA MOTOCICLISTILOR DIN ROMANIA


Purghy
 Share

Postări Recomandate

CATRE ADMIN!!!!!!!!!!

 

Toate post-urile despre campanii, fluturasi, ziua motociclistului bla, bla, bla trebuie puse la un loc!!

 

Dupa ce ca este o mare dezorganizare intre noi toti si aici e o varza!!!!! Nici nu mai stii unde sa postezi ceva pe tema asta!!

 

:lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 297
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pe langa asta, dupa ce am analizat situatia, mi-am dat seama ca nu vom putea niciodata sa ne organizam si sa facem ceva la nivel national daca nu avem un LIDER.

 

Care este forul suprem in tara asta in domeniul motociclismului? Cine ar trebui sa se ocupe de noi? Hai sa ii convingem pe ei!!! Nu cred ca este cazul sa ne convingem intre noi. Toti vrem sa facem ceva, toti ne oferim dar NU AVEM PUTEREA UNUI LIDER DE OPINIE.

 

Ce ziceti???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin
CATRE ADMIN!!!!!!!!!!

 

Toate post-urile despre campanii, fluturasi, ziua motociclistului bla, bla, bla trebuie puse la un loc!!

 

Dupa ce ca este o mare dezorganizare intre noi toti si aici e o varza!!!!! Nici nu mai stii unde sa postezi ceva pe tema asta!!

 

:lol:

Sunt mai multe probleme distincte:

- ziua motociclistilor (propunerea)

- fluturasii (ceea ce s-a facut anul trecut, e bun facut)

- propunerile de campanie din continuare

 

Care este forul suprem in tara asta in domeniul motociclismului? Cine ar trebui sa se ocupe de noi?
Nimeni. Fiecare e de capul lui. Unii sunt uniti in cateva cluburi. Cateva cluburi sunt unite in UCMR. Altele nu. Altele sunt cluburi sportive si sunt reunite sub FRM.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parerea mea este ca administratorii sa ia toate topicurile care fac referire la aceste probleme si sa le puna intr-unul sa zicem: SIGURANTA IN TRAFIC sau CAMPANII PENTRU SIGURANTA TRAFICULUI sau cum vreti voi. Dar toate impreuna. Eventual cu link la pagina de forum linga reclame ca poate asa le vad toti...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci, ce facem?

 

Stabilim toti o data fixa pentru ziua motociclistului, tinem "saptamana neagra" internationala?...

 

:lol:

 

Repet, eu am propus 13 iunie. E drept, cade aiurea. Sa fie prima sambata din iunie, in fiecare an?... Sau sa tinem acea saptamana memoriala internationala a motociclistilor, incepand cu 14 mai?...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare la toata lumea !

Dupa parerea mea cea mai buna data este "prima sambata din iunie", deoarece prezinta mai multe avantaje:

- nu este o zi de munca

- vremea in luna iunie este mai frumoasa decat in mai (trebuie sa tinem cont de vremea de la noi din tara)

- trebuie sa sarbatorim o zi nationala a motociclismului, nu o zi memoriala internationala care nu prezinta motiv de bucurie (dupa parea mea ziua memoriala internationala trebuie sa fie o zii de doliu care sa ne aminteasa de fratii nostrii din ceruri)

- cel putin anul acesta o sa fie mai mult timp pentru mediatizare (fruturasi sau alte moduri de mediatizare)

Cam astea sunt avantajele pe care le-am gasit pe moment. Daca cineva mai gaseste avantaje sau dezavantaje sa le posteze.

RIDE SAFE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok prima sambata din iunie !!! e ok din multe puncte de vedere!!!cand e liber tot omu se opreste si citeste, noi nu suntem la serv(cine are) si putem sa ne vedem de activ in liniste,daca este mai cald e totul super,nu stiu cum o sa fie daca o sa imparti pliante si te dai cu mot pe ploaie!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sambata din iunie?? Ma gandesc ca o buna parte dintre princepalele "tzinte" (daca e vorba de dat fluturasi), adiCA CAmionagii si toti prostii cu paupuci carosati, vor fi pe la baut/batut nevasta sau alte activitati mai mult sau mai putin "casnice".

 

Parerea mea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa un timp de gandire eu raman la parerea ca trebuie sa fie o zi fixa pe care sa promovam la greu (13 iunie, de exemplu)!

 

Ce soferi vor fi pe strazi sambata sau duminica?

 

Pe de alta parte, in mass-media, orice eveniment are impact mai mare daca e in timpul saptamanii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce soferi vor fi pe strazi sambata sau duminica?

 

Pai io ce zisai pana acu?! :huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Niciodata nu o sa fim cu totzii de acord. Fa un poll shi majoritatea sa decida.

Asha nu o sa avem parte de inca 10 pagini de opinii divergente. :huh:

Pana acum nu s-a decis nici macar ziua ... de organizare cine se ocupa? La stilul acesta o sa sarbatorim prin 2009.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Niciodata nu o sa fim cu totzii de acord. Fa un poll shi majoritatea sa decida.

Asha nu o sa avem parte de inca 10 pagini de opinii divergente. :huh:

Pana acum nu s-a decis nici macar ziua ... de organizare cine se ocupa? La stilul acesta o sa sarbatorim prin 2009.

fiecare club ( sau fiecare motociclist) se poate ocupa in orasul sau zona lui.....si, sunt de acord ca ziua sa fie stabilita de o majoritate........in primul an ( 2006)va fi oricum ziua motociclistilor cunoscuta doar de motociclisti si prieteni, dar in 2007 poate fi ceva oficial daca prima are impact!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai corect ar fi sa nu fie stabilita o data fixa ci o plaja de 7 zile in care se va stabili weekendul. Intr-un an va fi pe 1 mai (exemplu), la anul pe 30 aprilie.

 

Daca nu pica in weekend nu am facut nimic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Placebo are dreptate..iar o dam cu "FLUTURASII" si nu ne iese nimic...

Ce sa zic, majoritatea decide (cum zise acelasi Placebo) dar constrangerile ca sa accepte lumea acea data stab de majoritate unde sunt? Ca doar nu credeti ca daca cineva nu a fost de acord, o sa accepte parerea celorlalti doar ptr simplul motiv ca iubeste motociclismul!!!

 

:huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine ne împiedică să "popularizăm" respectiva sâmbătă în săptămâna dinaintea ei? :laugh: Reclamă - reclamă - reclamă - pock! eveniment cu demonstraţie/paradă şi picnic. :huh: (fără alcool :laugh: !!! )

 

Temă de reflecţie:

 

Când ar fi mai bine plasată o campanie pentru siguranţă în trafic:

 

a ) cu ocazia unei comemorări ("International Motorcyclistâs Memorial Day" sau whatever o să-i hie numele la noi)

 

sau

 

b ) cu ocazia unei sărbători ("Ziua motociclistului") ?

Editat de Vali M
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in aproape fiecare sfarsit de saptamana din timpul verii este cate o intrunire si atunci ce facem, mergem la intrunire sau stam acasa si promovam motociclismul? daca ziua respectiva ar fi stabilita dupa principiul a n-a sambata din luna iunie (de exemplu).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E buna ideea cu Ziua motociclistilor si ca sa ajungem la un consens toti, poate ca ar trebui sa se supuna la vot pe forum (exemplu: ce motoare va plac?) o zi anume sau o perioada si asa cine stie poate se ajunge la o decizie cat de cat majoritara. Eu as propune sa fie la inceputul sezonului, cam la o saptamana dupa ce se poate iesi la drum, dupa o iarna grea si neinduratore, sa fie in ton cu bucuria tuturor; poate undeva prin aprilie. Pup la voi :huh: .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OK, votam, dar ce variante sa punem? Aprilie, Mai, IUnie Iulia, August, Septembrie... 1 aprilie, 2 aprilie, 3 aprilie...

 

:laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sambata din iunie?? Ma gandesc ca o buna parte dintre princepalele "tzinte" (daca e vorba de dat fluturasi), adiCA CAmionagii si toti prostii cu paupuci carosati, vor fi pe la baut/batut nevasta sau alte activitati mai mult sau mai putin "casnice".

 

Parerea mea.

apropos de fluturasi si de "CAmionagii si toti prostii cu paupuci carosati", iata doua poze de unde se vede "CA CAmionagii" vorbesc mai putin si fac mai multe.

post-13-1116954620_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...