Sari la conținut

ZIUA MOTOCICLISTILOR DIN ROMANIA


Purghy
 Share

Postări Recomandate

Este hotarata de majoritatea , inca de anul trecut, data de 1 IULIE !

De ce? Este data la care s-a facut primul flash-mob de proportii in Bucuresti, in amintirea celor care au plecat dintre noi. Si asa e bine si normal sa facem in fiecare an.

 

Asa ca hai sa nu mai schimbam doar de dragul de a schimba.

 

Salut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 297
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pai... si ce facem pe 1 Iulie? Anul asta pica in weekend, si nu e nici o intalnire programata.

 

Facem noi una? :laugh:

daca nu e nici o intalnire e si mai bine!se poate face cate o actiune in fiecare oras(defilari,comemorari,etc).in fiecare urbe motociclistii se cunosc intre ei si se poate lucra organizat!ramane atunci 1 iulie :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok 1 iulie, dar Cu Bucurestiul sunt probleme.. e departe. Inteleg ca sunteti multi si bine acolo, dar mai sunt motociclisti si in alte orase! cat despre litoral... "Si mai bine"

 

undeva prin centrul tarii: Alba Iulia, Sibiu, zona asta sau poate facem toti ceva pe plan local.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok 1 iulie, dar Cu Bucurestiul sunt probleme.. e departe. Inteleg ca sunteti multi si bine acolo, dar mai sunt motociclisti si in alte orase! cat despre litoral... "Si mai bine"

 

undeva prin centrul tarii: Alba Iulia, Sibiu, zona asta sau poate facem toti ceva pe plan local.

:finger: Man ce n-ai inteles?Daca se face undeva anume,iese ca o intalnire oarecare...Chestia faina e sa iasa ceva in fiecare oras!ASTA ar avea impact!In 20-30 de orase sa aiba loc actiuni organizate (acordul politiei ETC).

,asa cum bine zicea cineva aici,sa nu fie o bauta oarecare!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

EXACT!

Va fi cate un reprezentant in cadrul marilor comunitati de bikeri care va organiza o intrunire/defilare. Cei care se simt in minoritate se pot alatura comunitatilor mai mari. Mai e putin asa ca ORGANIZATI-VA! Cautati sa va uniti cu cei care vor face ceva in sensul asta pe 1 iulie. O sa incercam sa promovam in presa, cu o saptamana inainte si apoi IESIM IN STRADA!!!!!!

 

DATA: I IULIE!

:finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok ,deci ramane 1 Iulie ? Ceva program special ? Ar fii ceva ca inainte de intalnire sa dam o tura prin oras,nu credeti ? :finger:

DEPINDE CE FEL DE TURE?SUNT DE ACORD CU VOI DAR EU TOT CRED CA MERITA O SAPT TOATA CHESTIA ASTA AR FI SI UN PRILEJ DE A DEZVOLTA ZONA TURISTIC,CULTURAL PROGRAME DE MUZICA POPULARA TOTUSI SUNTEM ROMINI,CEVA GEN TEBEA?

 

DEPINDE CE FEL DE TURE?SUNT DE ACORD CU VOI DAR EU TOT CRED CA MERITA O SAPT TOATA CHESTIA ASTA AR FI SI UN PRILEJ DE A DEZVOLTA ZONA TURISTIC,CULTURAL PROGRAME DE MUZICA POPULARA TOTUSI SUNTEM ROMINI,CEVA GEN TEBEA?

[/quote TOT ALBA IULIA VOTEZ

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma bag si eu daca e ceva

daca e pe plan local ar fii mai bine...sa impartim fluturasii fiecare in orasul lui sa atentionam cati mai multi conducatori de conserveeventual si ceva parada inainte ....

eu sunt din campulung moldovenesc SV sologiuc@yahoo.com

sa mi dai felul in care vrei sa fac fluturasii si cred ca o sa fac rost de ceva sponsorizari sa fac vroo cativa

sa i impart pe la mine in oras ...eventual si in dorna si gura humorului...astept informatii

Editat de solo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

nu am citit toata discutzia dar yo as propune asa: sa ne strangem in 4-5 orase selectionate din timp. Eu zic ca este o idee mai buna pt k daca o sa sarbatorim fiecare in orasul lui o sa ne strangem prea putini, iar daca ne strangem doar in bucuresti o sa fie doar o alta intalnire moto.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Nu stiu daca mai e de actualitate. am avut rabdarea sa citesc toate cele 10 pagini (a zis cineva la un moment dat ca 10 pagini vor fi - daca e asa de clarvazator, sa ne zica ce se va intimpla cu aceasta intilnire :angryfire: ).

S-a atabilit pina acum data de 1 iulie (e data fixa sau prima sapt din iulie?).

De ce sa se renunte la intilnirile nationale din w-k respectiv?

Eu ma gindeam ca aceasta zi sa fie sarbatorita:

1. pe plan local (impactul mass-media ar fi destul de mare) cu atentie la imaginea noastra, cu impartire de fluturasi si pliante, etc.

 

SAU

 

2. in locatie desemnata in fiecare an (daca se potriveste peste vreo intunire se poate alege chiar locatia respectiva) dar atunci va trebui sa fie in week-end. (ramine atentia la imagine, impartire de vorbe bune, etc.)

 

Oricum, avind in vedere ca vom incerca ceva destul de important in acest week-end, sa vedem cum ne descurcam si continuam de acolo.

 

Asfalt uscat (cum probabil nu va fi azi :goodposting: )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Credeti ca putem organiza ceva asa cum a fost de curand in memoria lui Alexx, dar in toata tara, in principalele orase? Daca da, haideti sa stabilim cum!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

PROPUN SA SE FISEZE PE SITE UNDEVA LA VEDERE CA S-A HOTARAT SERBAREA ZILEI MOTOCICLISTULUIU LA NIVEL NATIOMNAL PE DATA DE 1 IULIE(CU EXPLICATIA ALEGERII ACESTEI ZILE PTR CARCOTASI) SI APOI DESCHIDERA UNUI TOPICA IN CARE FIECARE COMUNITATE MOTO DIN TAR SA CONFIRME SAU SA INFIRME CELEBRAREA ACESTEI ZILE IN ORASUL RESPECTIV :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce zi mai e si asta de 1 iunie o sa rida lumea de noi ori e ziua copilului ori a motociclistilor

daca Romii au reusit sa aiba o zi a lor, si au reusit sa o treaca in parlament dupa parerea mea ar trebui ca cineva cu initiativa sa propuna ca ziua

Motociclistilor sa fie in prima simbata din luna respectiva , sau sa vedem in celelate tari cind isi sarbatoresc ziua alte probleme care ar trebui ridicata sunt

- asigurare si rovinieta sa fie achitata doar pe 6 luni

- modificare codului rutier la sanctiuni, permisul de conducere sa nu mai fie retinut pentru 3 luni, ci doar o luna daca ai ginionul sa-ti fie retinut in luna iunie poti sa -ti vinzi motorul

- separararea permiselor , cel de moto de auto deoarece daca Garcea i se pune pata ai devenit pieton atit la moto cit si auto si nu e corect aceastea sunt problemele care ar trebui sa ne framinte .

astept comentarii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

- asigurare si rovinieta sa fie achitata doar pe 6 luni

Asigurarea se poate plati pe 6 luni; la motociclete nu se plateste "robineta"

 

- modificare codului rutier la sanctiuni, permisul de conducere sa nu mai fie retinut pentru 3 luni, ci doar o luna daca ai ginionul sa-ti fie retinut in luna iunie poti sa -ti vinzi motorul

Se poate reduce suspendarea de la 3 luni la o luna daca aduci dovada urmarii unor cursuri de siguranta in trafic la o scoala de soferi

 

- separararea permiselor, cel de moto de auto deoarece daca Garcea i se pune pata ai devenit pieton atit la moto cit si auto si nu e corect

Pai daca iti retine permisul inseamna ca ai incalcat o regula de circulatie, ori sunt mari sanse sa o fi incalcat si daca erai cu motorul si daca erai cu conserva.

 

:moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ADMIN o sa vedem bener pe site cu data cand se va organiza ziua motociclistilor sau nu?Dc ar aparea asa ceva ar sti tot omu ca se va intampla ceva pe plan national si s-ar mobiliza Ptr Targoviste de exemplu astept benerul pe site sa stim exact dc facem ceva sau nu. :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce zi mai e si asta de 1 iunie o sa rida lumea de noi ori e ziua copilului ori a motociclistilor

 

 

cam ciudat 1 Iunie...Ziua Copilului...mai bine prima sambata din Iunie sau ceva de genul...parerea mea.

 

S-A HOTARAT SERBAREA ZILEI MOTOCICLISTULUI LA NIVEL NATIONAL PE DATA DE 1 IULIE

 

Era vorba de 1 IULIE nu 1 IUNIE.

Editat de toply
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut

si scuze pentru ca am inteles 1 iunie am inteles gresit , dar ce nu am inteles Tov Escu poate nu stii care sunt demersutile de reducere a sanctiuni de la 90 la 30 de zile dar nu mar mira ca tu sau ton padre sa fie gabor si atunci pentru tine este usor . apropo , eu am o virsta si am avut permis de moto separat si de auto separat, si nu inteleg deranjul eu am propus doar, dar repet nu este corect sa ti sa retina permisul cind conduci autoturismul si sa nu mai poti sa mergi cu motoreta astai parerea mea .

iar fazu cu prostii miar face placere sa ma cunosti

din pacate sunt fratele sefului acidente usoare comisar sef Goghie

cu stima

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut

si scuze pentru ca am inteles 1 iunie am inteles gresit , dar ce nu am inteles Tov Escu poate nu stii care sunt demersutile de reducere a sanctiuni de la 90 la 30 de zile dar nu mar mira ca tu sau ton padre sa fie gabor si atunci pentru tine este usor . apropo , eu am o virsta si am avut permis de moto separat si de auto separat, si nu inteleg deranjul eu am propus doar, dar repet nu este corect sa ti sa retina permisul cind conduci autoturismul si sa nu mai poti sa mergi cu motoreta astai parerea mea .

iar fazu cu prostii miar face placere sa ma cunosti

din pacate sunt fratele sefului acidente usoare comisar sef Goghie

cu stima

 

Bre Nea Viorele, ce te superi asa? Raspunsul meu a fost lipsit de ironie si la obiect. In primul rand asigurarea se poate plati si la moto si la masina doar pe 6 luni. Iar la moto nu se plateste rovigneta. Cat despre reducerea de la 90 la 30 zile, aici ai dreptate. Dai banu si iti scoti hartia ca ai facut cursurile, apoi esti la mila politiei.

 

"Mi padre", Dumnezeu sa-l ierte, nu a fost gabor, iar acum e undeva unde ajungem toti mai devreme sau mai tarziu. Asa ca nu fac parte dintre cei care dau un telefon si scapa de amenzi/suspendare permis etc.

Cat despre faza cu permis separat de A si B, poate a fost asa, nu stiu.

 

 

iar fazu cu prostii miar face placere sa ma cunosti

Faza asta, nea viorel, chiar nu am inteles-o. In primul rand ne-am cunoscut, am fost la Stefanesti, unde asa cum am mai spus m-am simtit bine si am fost foarte incantat de gazde si de primire.

Daca te referi la ultimile doua randuri, alea de sub linie, aia e semnatura mea si o sa o gasesti in toate mesajele mele de pe acest forum, n-are nici o legatura cu dumneata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...