Sari la conținut

ZIUA MOTOCICLISTILOR DIN ROMANIA


Purghy
 Share

Postări Recomandate

Fiecare cu orashu' lui! :rose:

Se gaseste ceva de facut....oricum o sa fie plin de gashti de motociclisti.....si o sa iasa in evidenta!

Parerea mea... :D

Foarte multi nu intra pe forum-uri moto........si e mai greu de stabilit!

De 1 iulie o sa umblam ca bezmeticii prin Buc. urland, ambaland motoarele, facand larma si scandal, agitand steaguri........... :cheers: B) :P :D :D .......sigur vom fi remarcati!

 

...era o gluma....proasta!

 

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 297
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Idee pentru Bucuresteni :

 

Circuit prin bucuresti pe diverse Blv cu final la Baneasa la un mic si bere :lol:)

 

Arcul de triumph Calea dorobantilor Romana - Unirii - Splaiul Indep - Eroilor - Pta Victoriei - Aviatorilor -Arc - Baneasa :cheers:)

 

sau

 

alt traseu : prin cartierele si arterele cele mai frecventate de motociclisti

 

Sper sa nu ma injure nimeni pentru idei ; dar unii spun ca am o imaginatie mult prea bogata :cheers:))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Idee pentru Bucuresteni :

 

Circuit prin bucuresti pe diverse Blv cu final la Baneasa la un mic si bere :lol:)

 

Arcul de triumph Calea dorobantilor Romana - Unirii - Splaiul Indep - Eroilor - Pta Victoriei - Aviatorilor -Arc - Baneasa :cheers:)

 

sau

 

alt traseu : prin cartierele si arterele cele mai frecventate de motociclisti

 

Sper sa nu ma injure nimeni pentru idei ; dar unii spun ca am o imaginatie mult prea bogata :cheers:))

Pt mine suna bine avand in vedere pe 1 nu pot sa plec din Buc.

Asta coroborata cu ideea lui "Ivan Dnepr" de a purta totzi o chestie distincta...dar mai vizibila, un tricou, afish...sau ceva mai mare decat banderola care'i prea mica sa fie observata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am sarbatorit azi intens Ziua Motociclistilor. M-am infofolit bine si am plecat de acasa calare pe Calutza pe o ploaie torentiala de nu vedeai mai nimic. Am mers incet, cu atentie, m-am bucurat de senzatii (cei carora le place pe ploaie stiu ce spun :lol: ), am prins si grindina si am ajuns la serviciu intr-un final. Pe la Arc era o apa ce imi trecerea de glezne, iar eu faceam ski nautic. Acum imi storc chilotii! :rolleyes: Pe bune! Dar important este ca de mult nu m-am mai bucurat atat de un drum! :bounce:

 

Hai LA MULTI ANI!!!

:crack: :crack: :crack: :) :P :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai la multi ani, mie tocmai ce mi-a clacat lantu, deci nu pot iesi cu motoreta. Dar ma voi imbata crunt un pic mai incolo, o sa ma despart de prietena mea, si o sa fac dus cu ocazia acestei sarbatori :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Pacasac:

Sa nu uiti sa-ti schimbi si chilotzii, mah! Merge si doar daca ii pui cu galbenu in spate si maro-ul in fatza. :rolleyes: Tot schimbare e si aia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • 1 month later...

 

ZIUA MOTOCICLISTILOR DIN ROMANIA intr-o sambata undeva pe langa Bucuresti sau in tara ( aceasta data poate fi cat mai aproape de 1 Iulie)

 

:hug:

nu e bine in bucuresti.

1.Pt unii e drumul prea lung decat pt altii

2.Am observat ca multi din provincie se sperie numai cat aud ca tre' sa mearga cu masina/motorul in bucuresti.Voi sunteti obisnuiti,dar ceilalti.... :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca intrebare...... de ce nu se face ziua asta cu ocazia intrunirii de la ploiesti? eu cred ca ar fi interesant... nu?

e multa lume din toata tara, ai si defilare , ai si loc de bauturica :D :) samd ..... si ar putea sa fie ziua ce tine doua zile (sau trei?) :cheers:

ps ... in mare parte "stres"are dreptate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

ps ... in mare parte "stres"are dreptate

Merci ca ma aprobi,dar cand am scris asta nu citisem tot topicul.Din cate am inteles,o sa se faca in mai multe orase simultan. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal... eu raman de parere ca... tot in mai ar trebui sa fie .... acu ganditi-va logic.... la bucov ar fi prima intrunire.... tot atunci se zice ca e cea mai bazata (salutari silber pistons). , eu cred ca ar fi cera mai potrivita data de a face ziua motociclistilor din romanica...... :cheers: ganditi-va cat de mult asteptati ploiestiul... si cat de fain ar fi sa avem un motiv de sarbatoare in + ....... din cate imi aduc aminte anul asta or fost pe langa "juma de tara" si cativa motoristi nemti.... deci fiind prima intrunire pe 2007si tinand cont ca majoritatea motociclistilor din tara se aduna acolo sa facem ziua motociclistilor din romanica la bucov cu ocazia motorock astept opinii

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal... eu raman de parere ca... tot in mai ar trebui sa fie .... acu ganditi-va logic.... la bucov ar fi prima intrunire.... tot atunci se zice ca e cea mai bazata (salutari silber pistons). , eu cred ca ar fi cera mai potrivita data de a face ziua motociclistilor din romanica...... :friends: ganditi-va cat de mult asteptati ploiestiul... si cat de fain ar fi sa avem un motiv de sarbatoare in + ....... din cate imi aduc aminte anul asta or fost pe langa "juma de tara" si cativa motoristi nemti.... deci fiind prima intrunire pe 2007si tinand cont ca majoritatea motociclistilor din tara se aduna acolo sa facem ziua motociclistilor din romanica la bucov cu ocazia motorock astept opinii

:drink:

de obicei p[rima intrunire ar fi la cluj si nu la ploiesti, oricum , nu esti subiectiv avand in vedere ca esti din ploiesti. Ziua motocilistilor ar trebui sa se "serbeze" peste tot,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de obicei p[rima intrunire ar fi la cluj si nu la ploiesti, oricum , nu esti subiectiv avand in vedere ca esti din ploiesti. Ziua motocilistilor ar trebui sa se "serbeze" peste tot,

 

 

 

lord... imi pare rau sa te dezamagesc da is din curtea de arges...adica....150.....200 km depate...si era decat o idee...si tot cu parere de rau in sud-ul tarii am auzit mai mult de ploiesti...

inca odata scuze dau o bere pt asta :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

Si eu sint de acord cu ziua de 1.07.2007 sa fie a motociclistilor!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :nono: :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pana va hotarati in ce zi sa sarbatorim ziua noastra o sa treaca si anul asta.

prima sambata din iulie ar fi potrivita

atunci ar trebui ca fiecare club sa organizeze parade in orasele lor si poate cand se va pune pe roate toate treburile am putea sa organizam si cate un tur

prin tara in mod organizat

....parerea mea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Deja am ametit dupa 18 pagini, dar totusi am observat cateva idei bune..

Ca o concluzie la acele idei, parerea mea este ca cel mai bine ar fi sa se faca ceva de genul ZILELE motociclistilor in care sa fie mediatizat cat mai bine acest fenomen moto (fluturasi -ca tot avem un fix cu ei- , bannere, sau mai stiu eu ce). Aceste ZILE sa fie finalizate prin acel 1 iulie (sau orice alta zi -de preferat o sambata) in care sa fie organizate iesiri pe plan local sustinute de mass-media (care a avut ce sa scrie in acele ultime zile) in cursul diminetii (ceva de genul intre 09:00-12:00 mi se pare suficient), dupa care intalnire pe zone (gen nord, sud, est, vest) si plecarea acestor grupuri catre un oras din centrul tarii unde sa se sarbatoreasca. Sper ca am fost destul de coerent...

Nu mi se pare deloc imposibil. In acele zile nu trebuie sa iasa TOTI motociclistii din oras pentru a imparti fluturase si nu trebuie neaparat sa fie motociclisti (eventual experienta minim 50k KM) ca sa poata imparti niste fluturasi. Cu siguranta sunt oameni care scapa mai repede de la servici, studenti sau oameni care nu lucreaza si care sustin fenomenul moto in RO. Iar finalul, cu parada locala, intalnirea in grupuri care apoi se reunesc intr-un punct fix mi se pare ca ar crea un impact pe care mass-media l-ar "promova".

Nu cred ca este nici prea greu de organizat pt ca pe plan local fiecare e cu ciorba lui, dupa care e vorba de un loc de intalnire (nu cred ca e asa greu de stabilit) apoi party care poate fi considerat o intrunire daca vreti. Un lucru totusi e cert: daca iar discutam pana pe 30 iunie despre cum, ce, si unde sa facem iar nu va fi nimic deosebit, care sa creeze acel impact pe care ni-l dorim.

Oricum, ziua de 1 iulie va fi acoperita (chit ca este sau nu in weekend).

Stiu ca a venit vremea frumoasa si ne gandim doar la ideea de plimbari, dar cateva minute in care ne gandim si la ceea ce vrem sa facem nu strica :bounce:

Editat de amimagz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...