Sari la conținut

ZIUA MOTOCICLISTILOR DIN ROMANIA


Purghy
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 297
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

salut tuturor!

vin si eu cu o propunere, fara intentia de a supara pe cineva.

Cred ca luna Mai este cea mai potrivita din mai multe motive:

1)-dupa perioada de hibernare, toti motociclistii abia asteapta sa iasa la zbor, si vor iesi ca albinele....mai ales daca au o ocazie speciala.

2)-dupa cum se stie 1 Mai este zi libera , pentru absolut toata lumea, deci pot veni si cei care au servici mai putin ''permisiv''

3)-e o luna in care nu prea pleaca lumea in concediu, deci , pot veni .

 

Dupa cum bine stiti, de 1 Mai tot romanul iese cu catel ,purcel, etc. la un gratar la padure sau pe marginea santului, deci vom putea fi vazuti de toata lumea in adevarata noastra splendoare, (nu numai gonind pe sosele).

Pentru ca motociclistii sa aiba cu adevarat o zi a lor, va trebui ca administratorul forumului sa notifice toti membri ,cu data stabilita, motivele care au dus la stabilirea datei ,(Nu e rau daca s-ar stabili intr-o zi corespondenta cu a vecinilor unguri, bulgari, etc., pt. ca pe viitor ne-am putea intalni cu ei...)

Apoi toti membri ar trebui sa COTIZEZE , cel putin contravaloarea unui carnat +o bere, suma pe care organizatorul (* sa zicem ca anul asta se va organiza la Sibiu, si cineva din Sibiu va stabili locul si va confirma administratorului), o va folosi pentru obtinerea autorizatiilor necesare.

....nu stiu...., am zis si eu!

 

...sugerez domnului administrator ,indiferent de ziua pe care a stabilit-o, sa supuna la vot, si sa faca ceva in sensul ca fiecare membru sa fie automat anuntat ,pe forum sau e-mail, sau un baner , ceva de genul asta.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 Iulie este mult mai plauzibil, in primul rand ca sunt mult mai mari sansele ca vremea sa fie mult mai prietenoasa decat ar fi pe 1 Mai.

Si ce daca ne vad romanii impreuna si nu gonind solo pe sosele?Cred ca mentalitatea greco-otomano-comunista vis-a-vis de motociclisti nu se va schimba chit ca facem noi mitting mediatizat pe sticla in fiecare saptamana.Daca fiecare motociclist in parte ar pilota civilizat(in oras, in afara orasului) atunci ne-am castiga mai mult respect din partea societatii.Pt roman o intrunire de motoare inseamna "satanie".

Poate am fost putin off topic... 1 iulie este o data ideala.O localitate din centrul tarii ar fi perfecta pt gazduirea unei astfel de manifestatii-avem o tara destul de rotunda...

Si poate ar fi frumos ca si UCMR-ul sa se implice...

Sper sa ne vedem pe 1 Iulie!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

''Automobile Bavaria si forumBMW.ro invita toti posesorii de motociclete BMW la Grand Opening Sambata 24 ora 10.00. Rog confirmati participarea. Prezenta cu moto obligatorie. Se vor lansa modelele auto si moto 2007.

Automobilistii pot merge oricand Sambata sau Duminica. Se face test pe aeroport cu noile modele auto.''

 

Asa ceva apare in momentul de fata pe site-ul forumbmw.ro

Tot la fel cred ca va trebui sa apara si pe forumul nostru, dupa ce se va stabili o data.

Abia astept.

Pana atunci ,(cu toate ca Bavaria Bucuresti imi provoaca o sensatie de greatza) , cred ca am sa onorez invitatia de la aeroport.

Sunt curios sa vad cati posesori de moto bmw ,or sa vina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

07.07.2007

 

1 Iulie este mult mai plauzibil, in primul rand ca sunt mult mai mari sansele ca vremea sa fie mult mai prietenoasa decat ar fi pe 1 Mai.

Si ce daca ne vad romanii impreuna si nu gonind solo pe sosele?Cred ca mentalitatea greco-otomano-comunista vis-a-vis de motociclisti nu se va schimba chit ca facem noi mitting mediatizat pe sticla in fiecare saptamana.Daca fiecare motociclist in parte ar pilota civilizat(in oras, in afara orasului) atunci ne-am castiga mai mult respect din partea societatii.Pt roman o intrunire de motoare inseamna "satanie".

Poate am fost putin off topic... 1 iulie este o data ideala.O localitate din centrul tarii ar fi perfecta pt gazduirea unei astfel de manifestatii-avem o tara destul de rotunda...

Si poate ar fi frumos ca si UCMR-ul sa se implice...

Sper sa ne vedem pe 1 Iulie!

 

Brasov, Sibiu sau Sighisoara. Sunt puncte f bune de organizat, asa cum bine se stie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 iulie mi se pare mult mia bine :kick: si deea cu o parada + un circuit prin judet dupa care sa ne oprim la un gratar sau ceva de genu...

s-ar putea sa nu particip anu asta :crack: deh... bacu :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

deci de 1 iulie sarbatorim :cheers: :crack: :ok:

plm...2 ani si nu v-ati hotarat????voi care ar trebui sa fiti unitzi ca fratii...k aveti ''inamici'' peste tot(politie,taximetristi,camionagii si ,sa nu uitam,majoritatea soferilor de conserve)...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Personal cred ca aceste "zile "create artificial gen ziua mamei,ziua copilului,ziua lu peste,etc,nu sunt binevenite.Multe sunt de sorginte comunista,multe comerciale si din bunsimt si inima ,putine.Nu sunt de acord cu nicio data pentru ziua motociclistilor.Ziua motociclistilor este de fiecare data cind iesim pe sosele cu superbele noastre bijuterii si cind,vrem nu vrem,ne salutam si ne respectam si ne apreciem.Iar atunci cind ne si imprietenim si o punem de o tura si o bauta,chiar ca este ZIUA MOTOCICLISTILOR DIN ROMANIA.bunu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Personal cred ca aceste "zile "create artificial gen ziua mamei,ziua copilului,ziua lu peste,etc,nu sunt binevenite.Multe sunt de sorginte comunista,multe comerciale si din bunsimt si inima ,putine.Nu sunt de acord cu nicio data pentru ziua motociclistilor.Ziua motociclistilor este de fiecare data cind iesim pe sosele cu superbele noastre bijuterii si cind,vrem nu vrem,ne salutam si ne respectam si ne apreciem.Iar atunci cind ne si imprietenim si o punem de o tura si o bauta,chiar ca este ZIUA MOTOCICLISTILOR DIN ROMANIA.bunu.

 

Foarte interesant punctul tau de vedere!! :what:

Totusi o zi "declarata" ar fi, zic eu, binevenita!! Priveste-o ca pe o mare intrunire!! :what: Nu cred ca ar fi nici falsa, nici de prost gust, sau altceva! Pb e de organizare acum.. Si indiferent cat de mult ne dorim noi (sau nu) o astfel de zi, trebuie sa existe ceva mai presus decat noi (ca persoane fizice, din pct de vedere legal), cum ar fi un club moto de exemplu, care sa organizeze asa ceva.. Nu de alta, dar daca venim 5000 de oameni cu 200000 de idei nu ajungem nicaieri!! :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu votez pentru 1-2 Mai, ca tot are lumea liber.

Iar berea si micul pe plaja la foc de tabara cu chitara si multe vodci spre miezu' noptii/diminetii.

 

:lol: ;) :nono: :lol: :smoke:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

si eu sunt pentru 1 iulie :rock: mai ramane locatia de gasit....cred ca e o idee buna ca locatia sa fie undeva prin centru tarii :rock: sper sa se stbileasca si sa ne vedem sanatosi :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci, ce facem?

 

Stabilim toti o data fixa pentru ziua motociclistului, tinem "saptamana neagra" internationala?...

 

:bounce:

 

Repet, eu am propus 13 iunie. E drept, cade aiurea. Sa fie prima sambata din iunie, in fiecare an?... Sau sa tinem acea saptamana memoriala internationala a motociclistilor, incepand cu 14 mai?...

salut

clar ma bag si eu trup suflet si bani ma gasiti pe mess motozait_speed2

ideea cu prima sambata dintr-o luna mi se pare mai interesant si mai practic ptr ca unii m,ai si muncesc dar cu locatia ce facem?ar trebui sa fie cumva prin centru ca sa poata sa ajunga si cel din satu mare si eu din tulcea.ceva gen 1 mai vama veche?????

va salut.....zait

ps cred ca ar trebui pusa problema si la intruniri in special cele mari si cu motociclisti nu intruniri cu manelari si viteziste,tricouri ptr ca se poarta asa nu o sa avem nimic niciodata.sustin orice miscare de motociclisti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Cred ca ar trebui sa va ganditi mai bine pe ce data puneti Ziua Motociclistilor.

In primul rand nu stim ce zi va nimeri 1 iulie. Daca nu va fi in week-end atunci toata lumea va fi la lucru, iar cei care nu lucreaza si sunt studenti, sunt in sesiune. Deci in nici unul din cazuri 1 iulie nu este o zi potrivita. Eu votez pentru al 2-lea week-end din iulie, asa cum au mai zis si altii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...